Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [MCO] Orlando, FL
#1 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:59 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Chciałbym się podzielić kilkoma wrażeniami z przylotu na MCO we wrześniu ubiegłego roku. Mój wpis jest motywowany faktem, że obok Bostonu (BOS; Logan) to jedyne lotnisko w US, które moim zdaniem jest "w porządku" ;-)

Na początku plusy:
+ świetna klimatyzacja i mnóstwo palm wewnątrz lotniska, typowy klimat Florydy
+ bardzo dobra lokalizacja - praktycznie w obrębie miasta, do centrum samochodem około 20 minut.
+ 22 (dwadzieścia dwie !) firmy do wypożyczenia auta - bardzo konkurencyjne ceny i parnikngi obok terminali (dosłownie 80-100 metrów)
+ podczas podchodzenia do lądowania (LH, FRA_MCO) kapitalny widok na przylądek Canaveral
+ bardzo troskliwa obsługa - dedykowani "informatorzy" dla każdego z przesiadką (również w Economy)
+ bardzo szybki odbiór bagażu
+ automatyczne kioski dla rezydentów i obywateli US
+ kawa i pączek w Starbucskie na terminalu to koszt 3.6 $ ;-)
+ super organizacja pod względem rozplanowania poszczególnych elementów lotniska (terminale, CBP, gastro, security..)

Minusy:
- kolejka do CBP około 90 minut - byliśmy jedynym samolotem w danej chwili lądował spoza US (747, około 390 paxów)
- brak jakiegokolwiek transportu publicznego - konieczność wypożyczenia auta
- realny minimalny czas w razie przesiadki to 3 godziny - lotnisko niezbyt przyjazne na "connecty".
- relatywnie dużo droższe bilety niż do pobliskiej Tampy lub Miami.

Gdyby ktoś miał pytania etc. - służę pomocą ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
 Temat postu: Re: [MCO] Orlando, FL
#2 PostWysłany: 11 Sie 2017 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Prawdę mówiąc mam nieco odmienne wrażenia z obi lotnisk.
W Orlando z tymi odległościami do wypożyczalni to jednak mocno zależy jaka konkretnie. Brałem auto w Sixt i jechałem autobusem kawał za lotnisko. Avis faktycznie blisko.
Mnie sie przydarzyło że po przylocie z FRA zostawili nas na 30 minut w samolocie bo jest zbyt duża kolejka do kontroli. W samym terminalu na odlotach są wyraźne braki z miejscami do siedzenia.
Pomijam już fakt że załapałem się na strajk LH i właśnie ten lot został ubity, wymuszając szukanie dużo dłuższej podróży kilka godzin wcześniej.

Z kolei Boston to jedno z tych lotnisk gdzie miałem hardcorowe lądowanie. Bojaźliwy nie jestem ale nie lubię jak kilka metrów nad wodą pilot ma problemy z ustabilizowaniem maszyny. A mam porównanie choćby w Kopenhadze gdzie podejście jest podobne i mimo ze potrafi poszarpać to jakoś nie przekłada się to na negatywne odczucia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [MCO] Orlando, FL
#3 PostWysłany: 11 Sie 2017 20:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7936
HON fly4free
Moim zdaniem główną zaletą MCO jest fajne położenie lotniska w otoczeniu jezior; komunikacja (publiczna) z centrum miasta jest słaba (jest autobus za 2 USD, ale jeździ rzadko i turla się godzinę do stacji kolejowej w Orlando), są lotniska w innych miastach znacznie lepiej pod tym kątem położone; na lotnisku mega duże kolejki do kontroli bezpieczeństwa o każdej porze praktycznie, nawet fast track dla C/statusowych oznaczał tylko nieznaczne ścięcie kolejki. Reszta to typowy, raczej przeciętny standard amerykański.

Na plus to zerowa kolejka do imigration, ale może akurat tak trafiłem (w środku dnia).

Cenami w kanajpach na lotnisku bym się nie ekscytował, gdy to jest amerykańska normalność - ceny jedzenia / napojów na lotniskach w USA są generalnie plus minus takie same jak w mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [MCO] Orlando, FL
#4 PostWysłany: 14 Sie 2017 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@BrunoJ
Akurat Sixt nie ma na lotnisku w Orlando swojej siedziby o czym pewnie wiedziałeś jak rezerwowałeś samochód. Nie jest to więc żaden argument. Sam kiedyś rozważałem Sixta w Orlando ale zniechęciły mnie cena i właśnie lokalizacja. Pozostałe wypożyczalnie są na MCO jak najbardziej dobrze dostępne, na pewno lepiej z tym niż chociażby w LAS gdzie musisz jechać specjalnym autobusem do centrum wynajmu.

Samo lotnisko w Orlando rownież świetnie wspominam (mieliśmy tam tylko przylot z MDW), zwłaszcza palmy w terminalach robią ogromne wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [MCO] Orlando, FL
#5 PostWysłany: 14 Sie 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W temacie sixta odniosłem sie do wypowiedzi wyżej, z której wynikało że wszystkie wypożyczalnie maja parking 100 metrów od lotniska. Wiec nie wszystkie. Dla mnie bez różnicy, shuttle sprawnie w obie strony, stacja na dotankowanie w pobliżu. Wypożyczalnia jak wypożyczalnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [MCO] Orlando, FL
#6 PostWysłany: 14 Sie 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W temacie sixta odniosłem sie do wypowiedzi wyżej, z której wynikało że wszystkie wypożyczalnie maja parking 100 metrów od lotniska. Wiec nie wszystkie. Dla mnie bez różnicy, shuttle sprawnie w obie strony, stacja na dotankowanie w pobliżu. Wypożyczalnia jak wypożyczalnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group