Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2016 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Przygotowując się do zwiedzania Aten, przebrnąłem przez dziesiątki stron www. Tylko na jednej znalazłem informacje o opuszczonym lotnisku Hellenikon.
Czy ktoś widział? Czy bez problemu można tam dotrzeć i dostać się do opuszczonych budynków i pasa startowego?
Miejsce może sie okazać ciekawym uzupełnieniem typowych atrakcji Aten?
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 13 Mar 2016 14:53 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
http://podroze.onet.pl/ciekawe/hellenik ... 2001/1n3w1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Mar 2016 15:02 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Wg wikipedii może być faktycznie ciekawie :)
Cytuj:
During the ongoing European migrant crisis, the abandoned airport has become a shelter for refugees from Afghanistan, Pakistan, Iran, Morocco, and other countries. According to the Greek government, as of March 2016 4,120 refugees are living in the airport buildings
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Mar 2016 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Dotrzeć prościej się nie da :) - z centrum Aten (np. z pl. Syntagma) czerwoną linią metra jedziemy do stacji Elliniko. Jest to końcowy przystanek tej linii, samo Elliniko to taka podmiejska dzielnica Aten więc nie zdziwcie się jak po wyjściu z metra oczom ukaże się krajobraz wszelakich budynków wielorodzinnych. Po wyjściu z metra idzie się ul. Venizelou cały czas prosto, jeśli po drodze napotkamy jakieś krzaki (lub łąkę) albo płot to nie ma problemu - krzaki nie są wysokie a płot ma niejedną dziurę więc idziemy dalej ;) . Od teraz kierujemy się na wysokie lampy stojące przy samym lotnisku. Terminal cargo znajduje się po prawej stronie, natomiast po lewej mamy pasażerski.

Niestety wejść do budynków terminala i na pas startowy się nie da, gdyż nad wszystkim czuwa stróż porządku (czyt. ochroniarz), który na nasze nieszczęście nie był skory do współpracy i na delikatne sugestie że może dałoby radę wejść chociaż na sekundkę pozostał obojętny. Poza tym wszystkie wejścia do terminali są pozamykane na kłódki więc jedyną opcją obadania jak to wygląda w środku jest przyklejenia nosa do szyby :lol:. Swoją drogą ochroniarze w jednym z takich wejść do terminali mają zrobioną swoją kanciapę.

Można za to pojść chodnikiem do samego końca i wejść po kręconych schodach na szczyt jakiejś małej wieżyczki skąd rozpościera się widok na całe lotnisko wraz z pasem startowym.

Mimo że lotnisko sprawia dość przygnębiające wrażenie (jest strasznie zaniedbane) to uważam że warto poświęcić te 2 godziny i po zwiedzaniu ateńskich "must see" podjechać na Elliniko.

Osobiście sprawdzone przez mnie na początku października 2015 :)

Załączniki:
stare lotnisko ateny 2.jpg
stare lotnisko ateny 2.jpg [ 99.46 KiB | Obejrzany 2957 razy ]
IMG_0515.JPG
IMG_0515.JPG [ 91.08 KiB | Obejrzany 2957 razy ]
IMG_0657.JPG
IMG_0657.JPG [ 54.52 KiB | Obejrzany 2957 razy ]
IMG_0628.JPG
IMG_0628.JPG [ 65.52 KiB | Obejrzany 2957 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Mar 2016 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
@Clementiaa dzięki włsnie takich infomracji szukałem. Takie opuszczone miejsca bardzo mnie przyciagają. Na pół dnia można się wybrać, tymbardziej, że trasa jest dziennie prosta.

Jednak jak zauważył @le_szek z uchodzcami może być grubo. Znalazełem materiał na CNN z 9 marca.

http://edition.cnn.com/2016/03/09/europ ... k-airport/

Z jednej strony może to oznaczać łatwiejszy dostęp do samego lotniska, terminali i pasa stargowego, z drugiej jednak miejsce staje się mniej bezpieczne. A o dodatkowych atrakcjach raczej nie marzę.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Mar 2016 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@krupierkt
Ja też nie :).
Dlatego dodałam że takie obrazki można było oglądać pół roku temu.

A kolejne opuszczone miejsce w Atenach (no, może nie aż tak bardzo) to Kompleks Olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku.
Nie do końca opuszczone bo na głównym stadionie - tym ze zniczem olimpijskim - dalej odbywają się mecze jednak reszta kompleksu (m.in. pływalnie, tor kolarski) marnieje, żal na to patrzeć :(.

Dojazd: zieloną linią metra (też np. z Syntagmy) do stacji Eirini. Po wyjściu z metra nie sposób nie trafić ("prosto przed siebie") ;).

Załączniki:
kompleks olimpjski ateny.jpg
kompleks olimpjski ateny.jpg [ 130.94 KiB | Obejrzany 2865 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Mar 2016 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
No to się zapowiada intensywne zwiedzanie z naciskiem na streetart :lol: . Kompleks Olimpijski także mam w planach odwiedzić. Czas niestety nie jest z gumy. :roll: W Atenach spędzę 3 pełne doby /+ czas na przeloty/, więc wszędzie nie dotrę.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2016 18:20 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Jeżeli chciałbyś zobaczyć obóz i życie emigrantów i uchodźców, to przy bramie 1 portu w Pireus jest ich bardzo dużo.

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group