Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

[ 854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 15 Mar 2022 20:38 

HON fly4free
Garmond napisał(a):
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w Wizz.
Nie musisz się odprawiać (aczkolwiek niektórzy robią to z powodu ewentualnego odszkodowania w przypadku opóźnienia lotu).

No-show w ogóle eliminuje możliwość ubiegania się o odszkodowanie.
Co najwyżej dostaniesz przy bardzo dużym opóźnieniu zwrot za niewykorzystany bilet lotniczy.
 Relacje PM off  

#802 PostWysłany: 15 Kwi 2022 18:27 

jeśli mam rezerwację dla kilku osób (LOT, bilety przez OTA) to czy nie stawienie się jednej osoby na początku podróży ma jakiś wpływ na całą rezerwację? rozumiem, że lot powrotny dla tej konkretnej osoby zostanie anulowany, ale co z pozostałymi (zakładam, ze normalnie mogą wrócić a odprawy się nie będzie dało zrobić tylko dla tej jednej osoby)?
 Relacje PM off  

#803 PostWysłany: 15 Kwi 2022 18:29 

srebrny
Nie ma wpływu.
 Relacje PM off
invi uważa post za pomocny.

#804 PostWysłany: 19 Kwi 2022 17:32 

-- 19 Kwi 2022 17:27 --

Cześć, wraz z partnerką lecimy TAPem na trasie JFK - LIS - BCN, przesiadka w Lizbonie to 3h 40 min. Każde z nas z bagażem rejestrowanym.

O ile moja partnerka wraca do BCN, ja tego dnia muszę być w LIS.
Próbowałem przebookować rezerwację tak aby moja podróż kończyła się w LIS (email, infolinia) ale bezskutecznie.

Stąd pytanie jak najlepiej to rozegrać.
--> Czy jest opcja dogadania tego bezpośrednio na lotnisku (bez opłat, z nadaniem bagażu do BCN)
--> Czy jeżeli ja zrobię NO SHOW na LIS - BCN to czy mój bagaż poleci do BCN i moja partnerka będzie mogła go odebrać (nie jest to dla nas problem)?

-- 19 Kwi 2022 17:31 --

Tomasz_GDN napisał(a):
Cześć, wraz z partnerką lecimy TAPem na trasie JFK - LIS - BCN, przesiadka w Lizbonie to 3h 40 min. Każde z nas z bagażem rejestrowanym.

Próbowałem przebookować rezerwację tak aby moja podróż kończyła się w LIS (email, infolinia) ale bezskutecznie.

--> Czy jest opcja dogadania tego bezpośrednio na lotnisku (bez opłat, z nadaniem bagażu do BCN)
--> Czy jeżeli ja zrobię NO SHOW na LIS - BCN to czy mój bagaż poleci do BCN i moja partnerka będzie mogła go odebrać (nie jest to dla nas problem)?

oczywiście przy pierwszej strzałce mam na myśli nadanie bagażu do LIS, przepraszam za pomyłkę :roll:

-- 19 Kwi 2022 17:32 --

--> Czy jest opcja dogadania tego bezpośrednio na lotnisku (bez opłat, z nadaniem bagażu do LIS)
 Relacje PM off  

#805 PostWysłany: 19 Kwi 2022 17:36 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 804 443
Bagaż bez Ciebie nie poleci. Jeśli ta Lizbona to koniec podróży (nie masz powrotnego do JFK to zgłoś obsłudze TAP w LIS ,że nie lecisz dalej i tyle
Zeus lubi ten post.

#806 PostWysłany: 19 Kwi 2022 17:41 

Dziękuję za odpowiedź. Lizbona to mój koniec podróży, wracam z US do UE. Zrobię tak jak mówisz, zgłoszę w LIS że kończę podróż.
Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Kwi 2022 18:03, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#807 PostWysłany: 20 Kwi 2022 11:12 

Czy ktoś w ost czasie opuszczał odcinek scootem? Chce kupić bilety Berlin >Singapur >bkk, ale wysiąść w singa i może w drodze powrotnej też tam wsiąść, jeszce nie wiem. Na forum ostatnie info z 2018. Ktoś może przerabiał później? Generalnie Chodzi o to, czy jak na powrocie nie wsiądę w Bkk, skasują mi odcinek Singapur >Berlin. Wysłałam do nich maila, ale cisza.

Z góry dziękuję. 😊
 Relacje PM off  

#808 PostWysłany: 25 Kwi 2022 22:48 

Mam problem właśnie z tematyki bagażu i no-show. Wraz ze znajomymi lecę ze Stanów SASem z Detroit do Gdańska przez Washington i Kopenhagę. Niestety w ostatniej chwili zmieniły mi się plany i muszę zakończyć przelot w Kopenhadze, natomiast moi znajomi lecą dalej do Gdańska. Dzwoniłem do SASu i zmiana destynacji całego przelotu z Gdańska na Kopenhagę (czyli de facto jeden lot mniej) wiązałaby się z dopłatą 900 zł. Bagaż rejstrowany mam wykupiony na siebie. Czy w takiej sytuacji mogę po prostu wysiąść w Kopenhadze i liczyć na to, że znajomi odbiorą za mnie bagaż w Gdańsku czy bagaż zostanie zatrzymany na lotnisku w Kopenhadze? Z góry dziękuję bardziej doświadczonym za odpowiedź.
 Relacje PM off  

#809 PostWysłany: 25 Kwi 2022 22:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Bagaż nie poleci bez pasażera na pokładzie. Jedyna opcja poprosić o nadaniu bagażu do CPH, jak przesiadka duża.
 Relacje PM off  

#810 PostWysłany: 25 Kwi 2022 23:06 

Dzięki. Niestety odbiór bagażu w Kopenhadze wiązałby się z koniecznością wyjścia z lotniska, a ponieważ muszę szybko przesiąść się na inny lot we własnym zakresie, wolałbym tego uniknąć. SAS wykazuje sie zerową elastycznością i mimo, że lot na który przesiadam się w Kopenhadze jest w ramach ich Star Alliance to zmiana ostatniego segmentu podróży na miesiąc przed wylotem to koszt prawie 2.5 tys. zł, w momencie gdy rynkowa cena tego lotu z CPH to ok. 600 zł.

Wiecie może co stałoby się z bagażem, gdybym zostawił go w Kopenhadze i chciał odebrać tydzień później? Podejrzewam, że musiałbym zapłacić karę jeżeli w ogóle mógłbym go odebrać?
 Relacje PM off  

#811 PostWysłany: 25 Kwi 2022 23:31 

srebrny
Bardziej bym się martwił koniecznością naprawienia ewentualnie wyrządzonych tym postępowaniem szkód.
 Relacje PM off  

#812 PostWysłany: 26 Kwi 2022 18:25 

Cześć,

Z góry przepraszam bo pytanie może być głupie.

Mam lot z Warszawy, przez Amsterdam do Salt Lake City. Minus taki, ze lot ma być 2 maja z Chopina. Wiec może się nie odbyć. Czy jest możliwość, by zamiast do WWA pojechać do Amsterdamu, tam się odprawić i lecieć do USA?

Dzieki za pomoc i jeszcze raz sorry za takie pytanie
 Relacje PM off  

#813 PostWysłany: 26 Kwi 2022 18:32 
Awatar użytkownika

Loty: 376
Kilometry: 522 183
złoty
Nie - musisz rozpocząć lot od pierwszego odcinka.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
Wujakibic1 uważa post za pomocny.

#814 PostWysłany: 26 Kwi 2022 18:41 

złoty
Wujakibic1 napisał(a):
Cześć,
Z góry przepraszam bo pytanie może być głupie.
Mam lot z Warszawy, przez Amsterdam do Salt Lake City. Minus taki, ze lot ma być 2 maja z Chopina. Wiec może się nie odbyć. Czy jest możliwość, by zamiast do WWA pojechać do Amsterdamu, tam się odprawić i lecieć do USA?
Dzieki za pomoc i jeszcze raz sorry za takie pytanie

Myślę, że o ile będzie problem z wylotem z Warszawy spowodowany konfliktem z kontrolerami lotów, to linie lotnicze, w tym przypadku, zorganizują jakąś alternatywę, lub zaakceptują wylot z AMS.
 Relacje PM off
Wujakibic1 uważa post za pomocny.

#815 PostWysłany: 27 Kwi 2022 08:32 

A jeszcze tak podpytam, jak można się dowiedzieć lub u kogo, czy wylot z AMS może być zaakceptowany?
U przewoźnika, który zapewnia wylot z WAW (tzn. LOT)
czy przewoźnika z AMS, czyli KLM?

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 27 Kwi 2022 10:12, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#816 PostWysłany: 27 Kwi 2022 08:49 

złoty
Czy masz podróż na jednym bilecie, czy na dwóch osobnych?
Jeśli na jednym, to zobacz jaka linia lotnicza wystawiła ten bilet. Pierwsze cyfry nr. biletu.
 Relacje PM off  

#817 PostWysłany: 27 Kwi 2022 12:17 

Jeden bilet, linia KLM
 Relacje PM off  

#818 PostWysłany: 27 Kwi 2022 13:15 

niebieski
KLM lata 3 x z Krakowa i Gdanska
oraz 1 x z Wrocławia i Poznania

Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Kwi 2022 14:50, edytowano w sumie 1 raz
Dałoby się duże litery pliiz?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#819 PostWysłany: 16 Maj 2022 15:13 

Cześć
szukając jak najtańszego połączenia dla siostry okazało się że połączenie Poznań - Kopenhaga - Amsterdam jest o ponad połowę tańsze niż połączenie Poznań - Kopenhaga
Zastanawiamy się czy można bez problemu zrezygnować z drugiej części podróży i nie mogę znaleźć żadnej konkretnej informacji.
Lecą bez bagażu rejestrowanego więc wydaje mi się że nie powinno to być problemem, jednak kiepsko jeśli miało by to spowodować opóźnienie lotu dla innych pasażerów w związku z oczekiwaniem na osoby które się jeszcze nie stawiły, a może i inne problemy mogę się pojawić ?
 Relacje PM off  

#820 PostWysłany: 16 Maj 2022 15:19 

niebieski
To jest lot OW czy RT? Jeśli OW to nie będzie problemu z opuszczeniem ostatniego odcinka. Jeśli RT to anulują powrót.

[ 854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości