Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#141 PostWysłany: 02 Kwi 2020 22:26 

Rejestracja: 02 Mar 2020
Posty: 11
mateusz323 napisał(a):
Dzwon prosto do UK


Poważnie udało Ci się dodzwonić? O której godzinie dzwoniłeś? Ja już w sumie spędziłem 17h i po 2,5h po prostu rozłącza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#142 PostWysłany: 02 Kwi 2020 22:49 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Dzisiaj się dodzwonilem po 1:15 ale każą mi dalej czekać 24h ze ich agent się sam odezwie, jutro znow dzwonię pewnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#143 PostWysłany: 03 Kwi 2020 14:51 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Opodo w wersji com daje nowe możliwości. Mozna odwoływać rezerwację w związku z covid lub wysłać wniosek o rebook. Można próbować tam, a nie dzwonić. Chociaż coś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#144 PostWysłany: 06 Kwi 2020 08:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Co kilka(naście) dni przychodzi mail od Opodo (wersja co.uk ) o tym z jak wielką chęcią będą pośredniczyć w uzyskiwaniu vouchera (zamiast refundacji) od linii, która odwołała lot.

Cytuj:
Should your airline be offering refund vouchers, as your travel agent we are here to act on your behalf to obtain your voucher for you, if you agree, as soon as it becomes available. To give your consent to this complimentary service, simply click I AGREE below.


Póki co nie klikam - po pierwsze wyczuwam podstęp (i pozbawienie się możliwości uzyskania np. 120% wartości albo gotówki na zwrocie) po drugie do rzeczonego lotu jeszcze przeszło miesiąc ale jestem otwarty na różne rozwiązania. Czy ktoś z Was korzystał z tej opcji?

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#145 PostWysłany: 06 Kwi 2020 23:10 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Odwoływał ktoś z was rezerwacje przez ich stronę ? Mam jeszcze ET kupione u nich na koniec kwietnia i chyba chciałbym zwrot kasy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#146 PostWysłany: 07 Kwi 2020 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@mateusz323 Uważaj, bo oni wszelkimi sposobami próbują uniknąć zwrotu środków, przy zwrocie przez ich stronę jest informacja, że jeśli wnioskujesz o zwrot a linia oferuje vouchery to zgadzasz się na voucher, tak więc... ten...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Kwi 2020 15:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#147 PostWysłany: 09 Kwi 2020 22:23 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 21
Mam rezerwację na lot 30 kwietnia z Opodo, ale z uwagi na koronawirusa lot został anulowany przez linie lotnicze (Finnair) 26 marca.
Finnair w trakcie rozmowy na chatbocie mówi, żeby kontaktować się z Opodo w sprawie zwrotu.

Z opodo nie ma kontaktu, na infolinii można czekać w nieskończoność, maila nie mają. W ich systemie lot widnieje dalej jako aktualny (wszędzie, np. checkmytrip ma go od dawna jako anulowany), nie wysłali żadnego maila o anulowaniu.

Jak myślicie, co dalej? Czekać? Płaciłem kartą kredytową, więc zastanawiam się nad chargebackiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#148 PostWysłany: 09 Kwi 2020 22:32 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Czekać, dzwonić jak będzie 3 dni do wylotu, na razie nie ma sensu robić chargeback
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#149 PostWysłany: 10 Kwi 2020 00:16 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Mam analogiczna sytuacje - wylot 20 kwietnia. Wszcząłem procedure chargback, zobaczymy co wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#150 PostWysłany: 10 Kwi 2020 09:09 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Odwołał ktoś z Was rezerwację przez ich stronę w zarządzaniu lotem? Niby jest tam opcja odwołaj / uzyskaj zwrot kosztów, ale boję sie troche klikać zeby nie bylo potem , ze ppowiedzą że anulowałam rezerwację, a kasy nie da się odzyskać. Można niby zaznaczyc ptaszkiem ze nie zgadzamy się na voucher tylko chcemy zwrot . Udało się komuś Was uzyskać zwrot kasy od Opodo? Jeśli tak to w jaki sposób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#151 PostWysłany: 14 Kwi 2020 11:34 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Komuś udał się kontakt z opodo zmiana lotu zwrot itp? Ich strona nie chce mi dać możliwości zmiany w żadnej wersji, tel nie odpowiada, a TT czy Facebooka olewają.... Komuś się udało coś w ostatnich dniach? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#152 PostWysłany: 14 Kwi 2020 12:46 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Ja nie mogę sie ani dodzownic ani wywołać rozmowy zkonsultantem. tylko rozmowa z botem... Niby logując się do swojej rezerwacji przez ten konkretny link da się coś zmienić: https://www.opodo.co.uk/mybooking/?fbcl ... GN890Q4vQo
Tam po lewej stronie jest niby " cancel" ale nie wiem czy działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#153 PostWysłany: 19 Kwi 2020 12:19 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Czy komuś udało się coś ruszyć w sprawie zwrotu pieniędzy z Opodo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#154 PostWysłany: 19 Kwi 2020 12:23 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Ja poczekam do tych 3 dni przed podróżą i składam wniosek o chargeback. W szczególności ze ET dał teraz informacje na swojej stronie ze zwraca pieniądze tylko w postaci vouchera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#155 PostWysłany: 19 Kwi 2020 14:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Ewidentnie Opodo doszło do dna sakiewki.
20. 03. 2020 anulowałem zwykłą zwrotną rezerwację samochodu. Przyszedł email potwierdzający zwrot w przeciągu 20 dni roboczych.
Po tym czasie pieniędzy brak i wysyłam maila z zapytaniem, na który przychodzi znów potwierdzenie od konsultanta, że mam czekać do 25 dni roboczych.
Wczoraj przychodzi mail z automatu, że przyznano mi voucher z wartością dodaną +25%.
Na dole maila tylko jeden przycisk z opcją przyjęcia vouchera.
W mailu trochę zagmatwane informacje o tym, że voucher będzie aktywny tylko przez kolejne 10 dni.
Mogę jedynie rozumować, że o ile nie zaakceptuję tego vouchera to za dziesięć dni, znów wrócę do kolejki oczekującej do zwrotu gotówki, opisanego znów jako 20 dni plus 3-5 dni.

A teraz, kwota na którą miałem rezerwację:9,50EUR
Ciekawe, które duże OTA, przeżyją pandemię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#156 PostWysłany: 20 Kwi 2020 10:53 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Chupacabra napisał(a):
Ciekawe, które duże OTA, przeżyją pandemię?

Moim zdaniem przeżyją wszystkie, bo obłowią się na haraczach pobieranych za zwroty i zmiany. Albo na zatrzymaniu pieniędzy otrzymanych od linii lotniczych a nieprzekazanych pasażerom.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#157 PostWysłany: 21 Kwi 2020 13:14 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Dziś przyszła odpowiedź na moją reklamację, że nie pragnę voucher'a.
W skrócie: może oddadzą do 31 maja.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#158 PostWysłany: 21 Kwi 2020 17:34 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
a na jaki adres wysłałeś reklamację? albo gdzie do nich pisałeś? serio napisali, że "może" oddadzą ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#159 PostWysłany: 21 Kwi 2020 20:51 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Komunikowałem się z działem od wynajmu samochodów francuskiego Opodo.
Odpowiedź przyszła z: customersupport@carrental.opodo.com
I komunikacja przez ten adres działa. Ze średniej długości maila, najciekawsza informacja brzmi, w tłumaczeniu, tak:
"Ciężko pracujemy nad tym wnioskiem i mamy nadzieję na zwrot wszystkich oczekujących zwrotów do 31 maja 2020 r.".
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#160 PostWysłany: 22 Kwi 2020 08:45 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
"Mają nadzieję" to faktycznie miło z ich strony :D ehh..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group