Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opłata wjazdowa 25USD
#1 PostWysłany: 08 Mar 2016 10:51 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Jak to wyglada z ta oplata wjazdowa. Na stronie MSZ jest informacja o oplacie 25USD za przekroczenie granicy drogą lądową.

1. Czy opłata pbierana jest za wjazd i wyjazd (czyli 50 USD)?
2. Czy można jej jakoś uniknąć (czytałem na małowiarygpodnym forum, ze ponizej 7 dni pobytu mozna tego uniknac)?
3. Czy jest jakas oplata za przeoty tanimi meksykanskimi liniami lotniczymi przez granice (mialem taki przypadek na Filipinach)?
4. Jakies inne sugestie w tej kwestii. :)
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
a.szmajdzinska lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 08 Mar 2016 11:37 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
My przy wjeździe z Gwatemali opłaty wjazdowej nie płaciliśmy. Na innych granicach od Panamy do Kostaryki się zdarzały.
Za lot krajowy Villahermosa - Mexico City nie było żadnych dopłat na lotnisku - Volaris.
Wylot do MIA Jetblue - brak opłaty wyjazdowej, jednak nie wiem czy związana z tym że byliśmy 6 dni.
Info z przed 2 tygodni.


Ostatnio edytowany przez Kozi 08 Mar 2016 13:37, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.
RadekZamulacz uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2016 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
ok 2 lata temu wjezdzalem do meksyku z gwatemali, nic nie placilem, bylem ok 2 tygodnie, i wyjechalem do belize, na granicy musialem zaplacic 25 usd... niedawno tez mialem tranzyt w mex, 20h, aeromexico, brak oplat...
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.
RadekZamulacz uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2016 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ta opłata to jest chyba opłata tylko na wyjazd a nie na wjazd. Często jest już zawarta w cenie biletu na samolot ale o to trzeba się zapytać linii. Na ziemi też obowiązuje.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.
RadekZamulacz uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Mar 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 63
Ja opłaty wjazdowej nie płaciłem. Płaciłem za to opłatę wyjazdową (lot do UK Thomsonem) 35USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.
RadekZamulacz uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Mar 2016 14:11 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Ja akurat chce wjechac zołnocy przez San Diego do Tijuany. Czy ktoś ma pojecie jak to tam wyglada?
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
a.szmajdzinska lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2016 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 63
Za stroną naszego MSZ:
Cytuj:
Podróż do strefy przygranicznej z USA z biletem w jedną stronę i bez wizy amerykańskiej może być podstawą do wydania decyzji o tymczasowym zatrzymaniu i wszczęcia procedury deportacyjnej. Należy pamiętać, że tzw. Formularz Migracyjny (FMT) (...) jeżeli wjazd do Meksyku następuje przez jeden z punktów kontroli na granicy ze Stanami Zjednoczonymi, w celu uzyskania formularza należy bezzwłocznie skierować się do jednego z meksykańskich urzędów konsularnych, zlokalizowanych w pasie przygranicznym. Oryginał wypełnionego formularza odbiera funkcjonariusz służb migracyjnych, natomiast ostemplowaną kopię FMT należy zachować i okazać w momencie wyjazdu z Meksyku. Brak kopii formularza (a w przypadku jego utraty - niedopełnienie obowiązku zgłoszenia tego faktu na policji) może oznaczać przy wyjeździe nałożenie grzywny w wysokości do 100 USD. Funkcjonariusze służb granicznych mają obowiązek odnotowywania wjazdu i wyjazdu przez odciśnięcie stempla w paszporcie cudzoziemca. Konsekwencją nieostemplowania paszportu mogą być utrudnienia w przypadku ponownego wjazdu na terytorium Meksyku.

Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.

Ale jak to wygląda w praktyce to musisz poszukać kogoś kto to przerabiał :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2016 18:11 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
to czytalem
dodam ze mam wize amerykanska wiec deportacja srednio mi grozi :)

czytajac inne fora i nawet powyzsze odpowiedzi widac ze nie zawsze jest tka jak na stronie MSZ, dlatego pytam
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
a.szmajdzinska lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2016 18:18 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
koleżanka płaciła tydzień temu 1000 peso wylotowej lecąc Thomsonem z CUN do UK po dwóch tyg pobytu, więc może zależeć od linii i długości pobytu
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
ane.wald uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 14 Mar 2016 12:25 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 30
Wylatywałem w styczniu z Cancun do Hawany (Interjet) i potem z Cancun do Paryża (Air France).
Żadnych opłat nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Mar 2017 00:14 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Jest opłata wyjazdowa 25 Usd. Jeżeli wjeżdżasz do Meksyku drogą lądową przy wyjeździe w jakikolwiek sposób płacisz 500 peso. Sprawdzone w lutym tego roku. Opłata była wymagana na lotnisku i nie przyjmują jej w dolarach tylko w peso. Bez opłaty nie zrobisz odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Mar 2017 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
RadekZamulacz napisał(a):
Ja akurat chce wjechac zołnocy przez San Diego do Tijuany. Czy ktoś ma pojecie jak to tam wyglada?


Z mojego do doświadczenia:
- z San Diego prawie do Tijuany jechałem autobusem, bo nie wiedziałem o kolejce. Ta jednak jest najtańszą opcją z San Diego pod samą granicę z Meksykiem.
- granicę przekraczałem w jedną i w drugą stronę pieszo i do miasta spokojnie można dojść bez problemu. Żadnej opłaty ani w jedną ani w drugą stronę nie płaciłem (ta dotyczy zdaje się tylko lotów).
Ogólnie miałem obawy bo rożnie piszą o Tijuanie, ale było ok. Nawet sam z miasta szedłem do granicy w nocy, aby zdążyć na autobus z San Diego do Los Angeles. Miasteczko polecam, choćby z uwagi na doświadczenia kulinarne :-)

info maj 2016
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Mar 2017 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Pelegrino-1 napisał(a):
Jest opłata wyjazdowa 25 Usd. Jeżeli wjeżdżasz do Meksyku drogą lądową przy wyjeździe w jakikolwiek sposób płacisz 500 peso. Sprawdzone w lutym tego roku. Opłata była wymagana na lotnisku i nie przyjmują jej w dolarach tylko w peso. Bez opłaty nie zrobisz odprawy.
Leciałem tydzień temu z Meridy przez Mexico City do Nowego Jorku i żadnej opłaty nie uiszczałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Maj 2017 19:43 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Przejście graniczne El Paso - Ciudad Juarez. Żadnych opłat (jedynie opłata 0,5 USD za przejście mostem) (maj 2017)
Przylot prosto z Europy do Mexico City, bez żadnych opłat. (kwiecień 2017)

Pobyt do 7 dni darmowy, informacja prosto od służby granicznej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Cze 2017 02:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
To ja podzielę się najnowszymi wieściami z granicy Ła Mesilla.
Otóż kompetentny pogranicznik udzielił mi informacji, że osoby przebywające do siedmiu dni są zwolnione z opłat.
Niestety dzien wjazdu zaliczany jest do tego okresu i najprawdopodobniej na wyjezdzie mnie skasują, chyba że nie zgłoszę się do odprawy, bo granicy meksykańskiej (przynajmniej tej) nikt nie pilnuje. Gwatemalskiego pogranicznika trzeba wyszukiwać pomiędzy straganami na bazarze.
Istny Meksyk :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Cze 2017 14:38 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
jacek96 napisał(a):
chyba że nie zgłoszę się do odprawy, bo granicy meksykańskiej (przynajmniej tej) nikt nie pilnuje. Gwatemalskiego pogranicznika trzeba wyszukiwać pomiędzy straganami na bazarze.



Na przejściu Ciudad Juarez - El Paso są dwa mosty. Jeden do wejścia do Meksyku, gdzie jest budynek imigracyjny oraz drugi most, do wyjścia. Podczas wchodzenia nie ma żadnej kontroli, trzeba samemu iść do budynku żeby się zgłosić i dostać pieczątkę. Jeśli się przejdzie bez kontroli, to nawet nikt nie kiwnie palcem. Żeby wyjść (oficjalnie i legalnie) trzeba znowu iść do tego samego budynku (mosty są od siebie oddalone o kilkaset metrów) i dostać pieczątkę na wyjście. Potem należy iść do mostu "wyjściowego" i tamtędy opuścić kraj. Na moje pytanie "a co się stanie, gdy zamiast wyjść z kraju jednak wrócę do miasta? Przecież nikt tego nie pilnuje" padła odpowiedź "Nobody cares".

Chociaż pewnie jak chce się tam kiedyś wrócić, to lepiej wszystko zrobić normalnie. No i jest jeszcze kwestia drugiej strony granicy, jak oni podejdą do braku pieczątek ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Cze 2017 17:01 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Ja będę przekraczał granicę jutro w Tijuanie. Zobaczę jak wyjdzie, za bardzo szukać ich nie zamierzam, a paszport zmieniam dość często ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Cze 2017 22:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Wyjechałem z Meksyku bez pieczątki. Amerykańca nie interesowała meksykańska pieczątka, a gdybym chciał ją uzyskać to musiałbym spory kawał wracać i pozniej b.dlugo odstać do amerykańskiej kontroli, gdyż busy bez kolejki są przepuszczane, a piesi stoją w kilometrowej kolejce. 30$ zaoszczędzone. Za to amerykańce mnie jeszcze na 6$ pociągnęli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lis 2018 04:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
To dodam dalszy ciąg relacji.
Po półtora roku wróciłem do Meksyku z duszą na ramieniu, czy mnie wpuszczą, albo potrzymaja na lotnisku do wyjaśnienia, a tu sympatyczna pogranicznik życzyła miłego pobytu. Co najciekawsze, nawet ten sam paszport miałem.
Wniosek- te wszystkie kontrole,zdjęcia, odciski, systemy komputerowe, to jedna wielka lipa
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Sty 2019 11:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
jacek96 napisał(a):
To ja podzielę się najnowszymi wieściami z granicy Ła Mesilla.
Otóż kompetentny pogranicznik udzielił mi informacji, że osoby przebywające do siedmiu dni są zwolnione z opłat.
Niestety dzien wjazdu zaliczany jest do tego okresu i najprawdopodobniej na wyjezdzie mnie skasują, chyba że nie zgłoszę się do odprawy, bo granicy meksykańskiej (przynajmniej tej) nikt nie pilnuje. Gwatemalskiego pogranicznika trzeba wyszukiwać pomiędzy straganami na bazarze.
Istny Meksyk :mrgreen:


Będę w Meksyku w sumie 10 dni i gdzieś w połowie pobytu planuję 1-dniowy wypad do Belize. Czyli wg powyższych zasad nie powinienem ponieść żadnych opłat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group