Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opera w Odessie
#1 PostWysłany: 15 Lut 2018 22:17 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Będąc w tym roku w Odessie chętnie wybiorę się do miejscowej opery. W związku z tym mam pytania do osób bardziej obeznanych z tematem:
- które z przedstawień godne są polecenia (ogólnie bo wiem, że w moim terminie pewnie będzie mały wybór)
- czy proces kupna biletów przebiega bezproblemowo
- jakieś miejsca polecacie
- jak bardzo przestrzegany jest dress code? w szortach i sandałach wejść nie zamierzam ale nie koniecznie chciałbym brać garnitur do podręcznego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#2 PostWysłany: 15 Lut 2018 22:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Dzinsy (dobre) i koszula starczą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#3 PostWysłany: 15 Lut 2018 22:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
1. Co kto lubi, warto jednak rozważyć również balet.
2. Bezproblemowo.
3. Ponownie, zależy. Najdroższe i (podobno) najlepsze miejsca to parter przed sceną. Ja sam najbardziej lubię loże na I lub II piętrze.
4. Niestety, ze względu na bardzo niskie ceny biletów bywa z tym bardzo źle (i ne mam na myśli ludzi w dobrych jeansach i koszuli...).
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#4 PostWysłany: 15 Lut 2018 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Byłem na balecie. BAJADERKA Bylo super.
Spodnie i koszula z kołnierzykiem wystarczy. Ludzie ubrani skromnie Ale schludnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#5 PostWysłany: 16 Lut 2018 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
OT widzisz temat "Opera w Odessie" i bez patrzenia na wpisy wiesz, ze @tom971 napisal, ze tam byl :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#6 PostWysłany: 16 Lut 2018 00:28 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@tom971
Bez spodni to i tak nie planowałem się wybierać :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#7 PostWysłany: 16 Lut 2018 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Pawel_T napisał(a):
OT widzisz temat "Opera w Odessie" i bez patrzenia na wpisy wiesz, ze @tom971 napisal, ze tam byl :)

Za 3zl.. sam byś poszedł..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#8 PostWysłany: 10 Wrz 2019 20:21 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Parę dni temu miałem okazję być w operze w Odessie. Naprawdę warto.

Jeśli chodzi o wybór miejsca, to w przypadku dłuższych spektakli (zdarzają się 3,5 godzinne z jedną przerwą) moim zdaniem lepsze miejsca są na dole (na głównej sali). Na balkonach siedzi się trochę jak w samolocie Ryanair-a. Stosunkowo wąskie krzesła ściśnięte jedno koło drugiego i mało miejsca na nogi. Jak ktoś chce wyjść to jest to poważna operacja logistyczna :-) Nie są też opatrzone żadnymi numerkami. Za każde kilka balkonów odpowiada inna pani, która po kontroli biletu wpuszcza do wewnątrz i wskazuje miejsce. Na dole fotele są moim zdaniem dużo wygodniejsze.

Co do dress codu to przyznam szczerze, że jest traktowany bardziej niż luźno. Jeśli chodzi o stroje męskie to smokingu nie widziałem ani jednego :-) Marynarek dosłownie kilkanaście. T-shirtów i koszulek polo zdecydowana większość. Spodnie dżinsowe na porządku dziennym. Szczytem wszystkiego była grupa rosyjskojęzycznych mężczyzn w krótkich spodenkach i klapkach. Jak widać można i tak - co nie oznacza, że komukolwiek rekomenduję taką garderobę do opery:-) Zasadniczo panie były ubrane bardziej elegancko od panów.

Dodam jeszcze, że jeśli ktoś chciałby obejrzeć samą operę wewnątrz, to polecam przyjść wcześniej (wejście jest możliwe 45 minut przed rozpoczęciem spektaklu). Można obejść wszystko w spokoju - a naprawdę warto. Szczególnie polecam obie boczne klatki schodowe (są różne). Standardy wschodnie czyli złoto kapie ze wszystkiego kilogramami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#9 PostWysłany: 15 Paź 2021 12:03 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
Nigdzie nie mogę znaleźć repertuaru na kolejne miesiące, jest rozpiska tylko na październik. Może ktoś podpowiedzieć, gdzie znaleźć, kiedy się pojawi, czy przedstawień po październiku po prostu nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#10 PostWysłany: 16 Paź 2021 23:49 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Pewnie trzeba czekać, wrzucają co jakiś czas kolejne dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#11 PostWysłany: 17 Paź 2021 17:16 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Ze względu na COVID repertuar wrzucają dość późno - na listopad powinien być w następnym tygodniu :
https://operahouse.od.ua/afisha/
Warto się nawet wybrać na spektakle baletowe dla dzieci / niektóre soboty godzina 12:00 / bilety od....35 hrywien do 220 !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#12 PostWysłany: 21 Paź 2021 10:00 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
Dziękuję, będę wtedy odwiedzać stronę co kilka dni :) wizyta w Odessie na początku listopada, więc już bym chciała planować wieczory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#13 PostWysłany: 21 Paź 2021 18:12 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Zaczynają się odwołania spektakli i przeniesienia - najbliższy 9 listopad :
https://operahouse.od.ua/afisha/
Góra
 Profil Relacje PM off
Martyś uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#14 PostWysłany: 21 Paź 2021 19:33 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Widocznie załoga opery nie jest zaszczepiona w 100%. Jedynie pod takim warunkiem teatry, kina, hotele czy knajpy mogą normalnie funkcjonować w czerwonej strefie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#15 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:14 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 8
Niestety, mój spektakl w tym tyg też został przeniesiony na listopad.. Jest możliwy zwrot środków za bilety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#16 PostWysłany: 24 Paź 2021 18:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Na ich stronie znalazłam jedynie " W przypadku wcześniej zakupionych biletów na odwołane spektakle możesz odwiedzić dowolny inny spektakl z repertuaru naszego teatru, który musi być zgłoszony z wyprzedzeniem przez administratorów teatru. Informacje można uzyskać w dniu wtorek-niedziela w zakresie od 11:00 do 19:00 telefonicznie: (048)7801509, (048)7801528, (048)7801538"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opera w Odessie
#17 PostWysłany: 24 Paź 2021 19:07 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 8
To prawda, natomiast w otrzymanym mailu ponadto wspominają:
"Klient może oddać bilet i zwrócić pieniądze, po uprzednim wypełnieniu wniosku o zwrot pieniędzy, w kasie Teatru oraz kontaktując się z PLASKA... Przykładowe aplikacje w załączniku do listu - przy zwrocie wniosku wyślij na adres ctk@plaske.ua" (tłumaczenie z Google)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group