Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Sie 2022 15:29 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 35
W Muskacie.
Dziękuję, napisałem do nich, zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 29 Wrz 2022 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Wujek google na komendę Muscat car rent zaproponował mi m.in. olx :o a tam auta od 6 OMR. Czy ktoś z was kiedykolwiek w ten sposób wypożyczał/kontaktował się z wypożyczalnią i może się podzielić doświadczeniami? Patrząc po zdjęciach to raczej oferty jakichś lokalnych wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 29 Wrz 2022 05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@piterbtm Na miescie jest poelno lokalnych wypozyczalni. Wystarczy sie przejsc i potargowac. Jak nie maja na dany dzien, to bedzie za 2-3dni. Albo poleca konkurencje obok :-) Auta w roznym stanie. Platnosc czymolwiek, nawet gotowka.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 29 Wrz 2022 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Dzięki, orientujesz się jak cenowo to wygląda za jakieś najtańsze małe auto i jak za coś ala Duster? Widziałem na jednej jakby porównywarce lokalnych wypożyczalni Renault Dustera za 10 OMR ale przez tą stronę się nie da zarezerwować, są tylko dane kontaktowe i jeszcze się nie kontaktowałem to nie wiem, czy będzie rzeczywiście za tyle
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Paź 2022 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ja placilem w lokalnej wypozyczalni chyba 5OMR, ale dostalem jakies stare auto. Facet z rozbrajajaca szczroscia powiedzial, ze gdyby stawka byla wieksza dostalbym nowke... :-) Wazniejsza byla kaucja 50OMR, ktora chcieli w gotowce, do zewrotu w 2 tygodnie po wypozyczeniu. Ze wzgledu na potencjalne mandaty. Muscat i okolice sa usiane radarami i w sumie jak kto nie uwaza to latwo zarabic pamiatke z wakacji. Ostatecznie zaplacilem karta, ob wlolalem miec mozliwosc chargebacku, w razie "wyglupow" ze strony wypozyczalni. Zwrocili kase jakis miesiac po zwrocie, jak im sie przypomnialem. Przekaz Moneygram :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Paź 2022 08:28 

Rejestracja: 27 Lut 2018
Posty: 7
Planuje objazdowke i potrzebuje auto 4x4.
Czy mozna spokojnie wypozyczyc auto ze swiatowych wypozyczalni i jezdzic po drogach szutrowych? Jebel Shams, ewentualnie jakies resordy na pustyniach?
Napisalem do lokalnych wypozyczalni ktore zawsze pisza ze mozna wszystko oprocz dune bashing :) to dostaje cene rzedy 45OMR za dzien i wydaje mi sie troche duzo....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Paź 2022 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
jaco027 napisał(a):
@piterbtm Na miescie jest poelno lokalnych wypozyczalni. Wystarczy sie przejsc i potargowac. Jak nie maja na dany dzien, to bedzie za 2-3dni. Albo poleca konkurencje obok :-) Auta w roznym stanie. Platnosc czymolwiek, nawet gotowka.

Wypożyczał ktoś w Muscacie w ten sposób auto? W sensie z jakiejś pozasieciowej tańszej wypożyczalni? Mógłby coś więcej powiedzieć o warunkach/cenach/położeniu wypożyczalni?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
DominikB uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 20 Paź 2022 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Pabloo No przeciez masz napisane, plus #36 jako przyklad. Just read.....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Lis 2022 13:31 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 35
carter napisał(a):
Planuje objazdowke i potrzebuje auto 4x4.
Czy mozna spokojnie wypozyczyc auto ze swiatowych wypozyczalni i jezdzic po drogach szutrowych? Jebel Shams, ewentualnie jakies resordy na pustyniach?
Napisalem do lokalnych wypozyczalni ktore zawsze pisza ze mozna wszystko oprocz dune bashing :) to dostaje cene rzedy 45OMR za dzien i wydaje mi sie troche duzo....


Ja miałem zwykłą osobówkę z Europcars. Marka MG, nowe auto, przejechane miało około 7000 km. Obsługa na świetnym poziomie, żadnych komplikacji.
Tą osobówką jeździłem wszędzie, gdzie tylko mogła podołać. Jebel Shams też, choć nie polecam mało doświadczonym kierowcom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Lis 2022 14:07 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
W styczniu 2022 za pośrednictwem Holiday Autos wypożyczyłem Mitsubishi Pajero na lotnisku w Maskacie w Europcar. Bardzo dobra i bezproblemowa obsługa tak przy wydaniu jak i zwrocie auta - samochód wydano nam 7 godzin wcześniej niż zamówiliśmy. Cena za 2 tygodnie 3890zł. Można nim było wjechać wszędzie, miał bardzo dobre opony. Jeśli chcecie zobaczyć góry i płaskowyże oraz plaże północnego Omanu to tylko samochód 4x4. Uprzedzam, że w Maskacie policja zatrzymuje samochody brudne/zakurzone, nakazując ich umycie i grożąc mandatem w wysokości równowartości 300 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Gru 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Słuchajcie, bije się z myślami i zastanawiam się co wybrać, otóż planuję wypożyczyć auto w Omanie i nie wiem czy jest sens 4x4 (2 razy droższy) skoro będę jezdził asfaltowymi drogami. W góry planuję przez Nizwe do wioski Al Khitaym i tyle, w głęboką pustynię nie będę się zapuszczał, jedynie wydmy Wahiba Sands w miejsce. gdzie osobówka dojedzie.
Co do gór i wioski Al Khitaym to wiem że ostatni odcinek od hotelu Jabal Shams Resort jest szutrowy i ciężki dla osobówek, pomyślałem że gdyby faktycznie było ciężko to zostawię auto obok hotelu i albo stopem do wioski albo na piechotę. Co myślicie o tym, dzięki za jakiekolwiek sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Gru 2022 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
@Andi Ja mialem osobowke bo mialem w planie podobne miejsca. Jezeli do jakiegos miejsca osobowka nie dojedziesz zawsze znajdzie sie chetny miejscowy z 4x4, pod Jabal Shams policja nas nie wpuscila pod gore, ale to byl 1 dzien po ulewach, moze mielismy akurat niefart?
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 28 Gru 2022 12:32 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Andi napisał(a):
Słuchajcie, bije się z myślami i zastanawiam się co wybrać, otóż planuję wypożyczyć auto w Omanie i nie wiem czy jest sens 4x4 (2 razy droższy) skoro będę jezdził asfaltowymi drogami. W góry planuję przez Nizwe do wioski Al Khitaym i tyle, w głęboką pustynię nie będę się zapuszczał, jedynie wydmy Wahiba Sands w miejsce. gdzie osobówka dojedzie.
Co do gór i wioski Al Khitaym to wiem że ostatni odcinek od hotelu Jabal Shams Resort jest szutrowy i ciężki dla osobówek, pomyślałem że gdyby faktycznie było ciężko to zostawię auto obok hotelu i albo stopem do wioski albo na piechotę. Co myślicie o tym, dzięki za jakiekolwiek sugestie.


Nie ma sensu. Osobowy styknie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 28 Gru 2022 13:32 

Rejestracja: 12 Gru 2022
Posty: 28
W połowie listopada dojechałem osobówką do Jabel Shams bez najmniejszych problemów. Owszem, 90% samochodów na tej trasie to terenówki, ale szutrowa droga to przede wszystkim kurz i pył, a nie nieprzejezdne piachy. Za niedługo problem prawdopodobnie w ogóle zniknie, bo prace nad wydłużeniem asfaltu trwają.
Na Wahiba Sands daleko nie wjedziesz, tutaj jednak terenówka niezbędna. Ja po 2-3 kilometrach (licząc od Al Sharqiyah przy Bidiyah) zostawiłem samochód i na wydmy udałem się pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 28 Gru 2022 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Jeśli chodzi o Jebel Shams to zależy też od miesiąca. W maju niestety trzeba było odpuścić podjazd osobówką, bo na podjazdach samochód nie dawał rady jeśli chodzi o chłodzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 28 Gru 2022 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
joael napisał(a):
@Andi Ja mialem osobowke bo mialem w planie podobne miejsca. Jezeli do jakiegos miejsca osobowka nie dojedziesz zawsze znajdzie sie chetny miejscowy z 4x4, pod Jabal Shams policja nas nie wpuscila pod gore, ale to byl 1 dzien po ulewach, moze mielismy akurat niefart?

Tak też pomyślałem że ktoś mógłby zawsze podrzucic. Czy ta policja zatrzymywała już na asfaltowej drodze czy obok hotelu fzie zaczyna się szutrówka?

Pim napisał(a):
Na Wahiba Sands daleko nie wjedziesz, tutaj jednak terenówka niezbędna. Ja po 2-3 kilometrach (licząc od Al Sharqiyah przy Bidiyah) zostawiłem samochód i na wydmy udałem się pieszo.

Dokładnie taki sam mam plan, daleko z buta szedłeś?

lukket napisał(a):
Jeśli chodzi o Jebel Shams to zależy też od miesiąca. W maju niestety trzeba było odpuścić podjazd osobówką, bo na podjazdach samochód nie dawał rady jeśli chodzi o chłodzenie.

Chodzi Ci o podjazdy te na szutrowej drodze, czy również na asfaltowych drogach w górach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Gru 2022 16:41 

Rejestracja: 12 Gru 2022
Posty: 28
Ile kilometrowo przeszedłem to nie mam pojęcia. W sumie, z licznymi przystankani na foty, to chodziłem ze 2-2,5h. Ale szczerze mówiąc to już pierwsze wydmy, gdy zniknęły ostatnie zabudowania i oznaki cywilizacji, były równie fajne i fotogeniczne jak te dalsze. Więc z obecnym doświadczeniem daleko bym się nie pchał.
Łażenie po piachu, wspinanie się na kolejne wydmy potrafi jednak nieźle dać w kość :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 28 Gru 2022 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Andi napisał(a):
Chodzi Ci o podjazdy te na szutrowej drodze, czy również na asfaltowych drogach w górach?


My wycofaliśmy się wtedy jeszcze na asfalcie, jest tam też odcinek dość stromych serpentyn. Ale fakt, że auto też mieliśmy dość słabe, może mocniejszym modelem osobówki nie byłoby problemów. Tak czy siak, jeśli chcesz pojeździć nie bierz zupełnie najtańszej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 29 Gru 2022 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
@lukket dużego wyboru nie mam: toyota corolla, nissan sunny, mazda 6 i toyota camry, potem już 4x4. Camry za duża, może mazda będzie z mocnym silnikiem bo wydaje mi się że sunny i corolla będą z 1.4 i słabej mocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Sty 2023 23:39 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Jak pamiętam, to minimum 2 razy wjechaliśmy tam Corollą, zawsze luty/marzec. Silnik chyba 1.6 był.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group