Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Wrz 2016 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
w lipcu tego roku, AirBerlin , VIE - QDU - JFK, przy odprawie w Wiedniu zostałem poproszony o pokazanie karty którą była wykonana płatność. Karta była mojej dziewczyna, która spała sobie smacznie w Toronto, aby bilet został uznany musiałem pokazać skan obu stron karty oraz dokument tożsamości mojej dziewczyny,

powiem tak, jet lag uratował mi dupe :D pomimo 3 w nocy w Toronto na szczęście nie mogła spać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#42 PostWysłany: 30 Wrz 2016 20:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
a co jak mam karte wirtualna?

czesto place virtualna ing- biore ze soba zdjecie, scan z netu - ale czy w razie czego da rade wytlumaczyc np. Azjacie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Paź 2016 20:38, edytowano w sumie 1 raz
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Paź 2016 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale tylko pozaeuropejskie linie mają taki obowiązek? Ostatnio kupowałem bilety w azerbeijan airlines i też w momencie zakupu wyskoczył tekst o tym, że jeśli właściciel karty kredytowej, którą płacę nie leci, to muszę mieć ze sobą później tę kartę oraz kopię jego paszportu. Musiałem się trochę nagimnastykować, bo to był nagły zakup, ale ostatecznie się udało. Ale czy to oznacza, że nie można lecieć płacąc nieswoją kartą? A co ma zrobić dziecko, któremu rodzice opłacają jakiś lot, czy jakakolwiek inna osoba płacąca kartą innego członka rodziny? To chyba nie takie rzadkie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 01 Mar 2017 02:02 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Witam,

Bukowałam właśnie loty w Tap Portugal. Pojawił mi się alert że mam okazać kartę kredytową przy desku Tap Portugal podczas odprawy. Moja karta musi zostać uwierzytelniona zanim się odprawię (ale pieniądze już zostały pobrane). Pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Dodam że bukowałam loty na raty i w pierwszym locie bukowanym dosłownie 30min wcześniej nic takiego mi się nie pojawiło. Na stronie Tap Portugal jest info że niby to jakaś norma.
Przesyłam załącznik.
Rozumiem że jeśli doczytałam się na stronie przewoźnika że o takie coś mogę zostać poproszona to jest jakaś rutynowa kontrola prawdopodobnie. Ale ponieważ pierwszy raz o czymś takim słyszę....wie ktoś może dlaczego to robią? po co? żeby sprawdzić czy karta nie była kradziona skoro zaznaczyłam że jestem posiadaczem czy może są ku temu jakieś inne przesłanki o których nie wiem?
Będę wdzięczna za rozjaśnienie tematu-przyda się na przyszłość.

Załączniki:
credit card TAP PORTUGAL fly4free.JPG
credit card TAP PORTUGAL fly4free.JPG [ 34.37 KiB | Obejrzany 3499 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Mar 2017 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Ami_Ami niektóre linie lotnicze stosują taką metodę weryfikacji po karcie, którą transakcja została dokonana. Jeżeli bookowałaś dla siebie, nie ma raczej żadnego problemu, prawda? Jeśli chcesz kupić dla kogoś innego, lepiej to robić przez OTA, wtedy dane karty nie są przekazywane do przewoźnika. Niektóre linie lotnicze mają nawet do wyboru metodę weryfikacji, np. SAS. Przy rezerwacji wybierasz, czy chcesz zostać zidentyfikowana za pomocą booking reference czy karty płatniczej. Przy chociażby check-in'ie w hotelach grupy Accor, zawsze proszą mnie o pokazanie karty... dlatego dla kogoś rezerwuję przez pośredników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 01 Mar 2017 23:24 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Mi sie w sumie pierwszy raz to zdarzyło ale dzwoniłam dzisiaj na infolinię TAP Portugal. Oni to robią wyrywkowo sprawdzajac przypadkowe osoby i to jest zwykly security check (tak powiedzieli). Wiec miałam po prostu pecha że padło na moją rezerwację. Ale można wszystko mailem załatwić więc nie problem :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 02 Mar 2017 07:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group