Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2015 12:57 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Witam,
w regulaminie linii Spice jet wyczytałem (niestety, dopiero teraz...), iż przy odprawie należy okazać kartę kredytową, na jaką była zrobiona rezerwacja. Niestety - ja tej karty już nie posiadam, gdyż uległa ona uszkodzeniu i bank bezpłatnie wymienił mi ją na nową. Poradźcie proszę, co mam zrobić w tej sytuacji, aby uniknąć problemów przy odprawie? Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#2 PostWysłany: 08 Mar 2015 00:50 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Podbijam, bo sam jestem w podobnej sytuacji.

Jeden z użytkowników napisał, że w jego przypadku wystarczyło podanie ostatnich 4 cyfr numeru karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2015 01:56 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Wg mnie nie będziesz miał żadnego problemu o ile będziesz sie legitymował jakim kolwiek innym dokumentem potwierdzającym twoja tożsamość. Jesli ktoś spyta o kartę (mnie nigdy nikt nie spytał) to powiesz ze tamta uległa uszkodzeniu i masz nowa i możesz pokazać. Problem mógłby sie pojawić w przypadku gdy płatność jest robiona przez osobę 3 a tej osoby nie ma na lotnisku lub nie leci z tobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2015 05:36 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
To już Ci piszę, jak jest, bo właśnie jestem w Indiach i we wtorek leciałem Spice Jestem. Musisz mieć kartę lub zastępczo, dokument z banku potwierdzający zamknięcie karty wystawiony w języku angielskim. Bez tego nie wpuszczą na pokład. Na żadne inne dokumenty nie wpuszczają (nie jest tak, jak pisze mój poprzednik). Wiem, bo specjalnie zapytałem o to obsługę przy odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Mar 2015 08:56 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
ja leciałem w lutym i nikt o kartę nie pytał. Okazałem tylko wydruki rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Mar 2015 09:54 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
To jest tylko teoretyczna możliwość, chyba w każdej linii lotniczej zastrzegają sobie taką możliwość. Dwa tygodnie temu leciałem SpiceJet i i GoAir i od nikogo nie wołali karty płatniczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2015 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
Ja również lecąc Spicejetem pokazywałem tylko bilet elektroniczny wydrukowany z Cleartrip.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2015 13:21 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
A ode mnie we wtorek wołali. Załatw sobie to pisemko z banku (w WBK kosztowało 30 zł) i będziesz miał święty spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:25 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Przy powrocie karty ani potwierdzenia nie wołali. Aczkolwiek może to być spowodowane tym, iż przy locie "tam" skserowali sobie to moje pismo z banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Kwi 2015 13:10 

Rejestracja: 08 Cze 2013
Posty: 19
Trzykrotnie leciałem SpiceJet, za każdym razem musiałem okazać kartę na lotniskach: Mumbaj, Bangalore, Dubaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Kwi 2015 13:22 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
Też leciałem 3xSJ i zawsze byłem proszony o okazanie karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Kwi 2015 13:26 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
A ja się odprawiłem przez internet, więc nie mieli kiedy sprawdzić (lot Delhi - Varanasi).
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2015 13:24 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Nie mam opcji edytuj, więc piszę kolejny post.
To jednak raczej nie odprawa przez internet zadziałała, lecz zakup przez pośrednika. Na fakturze jest napisane przy Payment type: "AGENCY". W takim wypadku raczej nie są w stanie sprawdzić jaką kartą płaciłem.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Kwi 2015 01:42 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
Ktoś wytłumaczy po co to robią?
Sprzedają za dużo biletów i mają nadzieję, że ktoś karty nie wziął?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Kwi 2015 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Hej,

włączę się do dyskusji: leciałem w marcu 3 razy (Spice Jet i Jet Airways - Mumbai, Jaipur, Goa). 2 bilety miałem kupione u pośrednika (Cleartrip). Jeden bezpośrednio u Spice Jet. Dwa pierwsze loty - żadnych problemów i pytań. Lot z biletem zakupionym u przewoźnika i pytanie o okazanie karty. Miałem ją bo wiedziałem o wymogu jej posiadania.
Meritum kwestii: wymóg posiadania karty związany jest z przestępstwami wyłudzenia danych (środków) od posiadaczy kart kredytowych. O ile pośrednik (także popularny w Indiach My Trip) tego nie weryfikuje, tak linie czynią to bardzo często. I trzeba o tym koniecznie pamiętać. W przeciwnym razie kończy się to nie wpuszczeniem na pokład.

T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Wrz 2016 08:45 

Rejestracja: 19 Wrz 2016
Posty: 6
Cześć,

czy zdarzyło się Wam kiedyś lecąc do Azji że linia lotnicza prosiła Was o pokazanie karty płatniczej którą dokonywaliście płatności za bilety? Jak tak to na jakim lotnisku i jakie linie były tak upierdliwe? Wylatuję nie długo i za cholerę nie mogę znaleźć swojej karty, którą płaciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Wrz 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
No widzisz @Tokarek78545, temat był poruszany wiele razy, ale wybaczymy Ci, bo młody jesteś stażem. Tak, bardzo często linie lotnicze mogą chcieć okazania karty kredytowej czy płatniczej (którą była dokonywana płatność za bilet) celem identyfikacji. Np. na stronie SAS wybierasz przy rezerwacji "identyfikuj kartą kredytową" albo "identyfikuj poprzez parametr rezerwacji" (ten 6-znakowy kod, który jest potwierdzeniem od linii lotniczych). Jeśli Ty kupowałeś i Ty lecisz, w razie czego powiesz, że karty już dawno nie masz. To samo imię i nazwisko, może masz już nową kartę tego samego typu (bank Ci wymienił) - wtedy pokażesz tą nową i powiesz, że takim samym rodzajem dokonywałeś transakcji, ale po prosty bank Ci wymienił. Na przyszłość dobrze jest rezerwować przez OTA (nie bezpośrednio u przewoźnika, ale na stronie agenta online), bo wtedy nie są przekazywane żadne dane o płatniku... ewentualnie zaznaczać opcję przy rezerwowaniu u przewoźnika... lub nie wyrzucać kart, którymi dokonujesz transakcji. Ja dopiero co wymieniłem MasterCard na VISA z Miles&More mBanku i tą starą na wszelki wypadek zachowuję, w razie czego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tokarek78545 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Wrz 2016 09:01 

Rejestracja: 19 Wrz 2016
Posty: 6
Dziękuje za poradę. Przekopałem forum więc tylko dlatego wiem, że linie tego wymagają. To moja karta, z moim nazwiskiem i oczywiście postaram się maksymalnie zabezpieczyć (np. potwierdzenie przelewu z karty czy zaświadczenie o karcie z banku), ale zastanawiam się czy bardzo powinienem się tym przejmować. Zamiast cieszyć się wakacjami opłaconymi za ciężko zarobione pieniądze zastanawiam się, czy nie będą robić jakichś problemów :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Wrz 2016 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W najgorszym wypadku dostaniesz pod nos terminal, zapłacisz jeszcze raz za bilety fizycznie posiadaną kartą,a wcześniejsza płatność zostanie zwrócona na rachunek karty którą płaciłeś przez net.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Tokarek78545 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Wrz 2016 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Z mojego doświadczenia zdarzyło się tylko raz.
Kilka lat temu we Frankfurcie musiałem pokazać kartę kredytową przed lotem Singapore Airlines.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tokarek78545 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group