Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93  Następna
Autor Wiadomość
#1801 PostWysłany: 21 Sie 2020 17:16 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
ale jakaś dopłata różnicy? czy mogę mogę zrobić to sam czy muszę to zrobić na czacie? interesuje mnie tylko ew. zmiana po zakazie na lot z Barcelony do Wiednia zamiast Krakowa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1802 PostWysłany: 21 Sie 2020 17:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ludzie, bylo to walkowane więcej razy niż okrążenie księżyca wokół ziemi. Nie, nie dopłaca sie, jak lot bedzie anulowany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1803 PostWysłany: 22 Sie 2020 11:07 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 117
smariuu napisał(a):
czy ktoś miał taki przypadek ??
10.10 - 13.10 mam loty KRK-KEF-KRK - od 19.08 wprowadzono obowiązkową kwarantannę na Islandii 4-5 dniową dla przyjezdnych - wyjazd traci w tym momencie sens - czy jest szansa na odzyskanie kasy za bilety, czy liczyć na szczęście i odwołanie lotu???
Taka ciekawostka - z dwóch miejsc, w których miałem rezerwacje noclegów przyszły prośby o anulację rezerwacji bo likwidują biznes - ciekawie się tam tez robi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1804 PostWysłany: 22 Sie 2020 22:18 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Zeus napisał(a):
Ludzie, bylo to walkowane więcej razy niż okrążenie księżyca wokół ziemi. Nie, nie dopłaca sie, jak lot bedzie anulowany


Mi dzisiaj konsultant z Lotu powiedzial że nie ma możliwości zamiany PMI-WAW na np lot do Niemiec. Oczywiście na razie rozmawialiśmy teoretycznie bo rozporządzenia wejdzie pewnie w życie wieczorem 25.08
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1805 PostWysłany: 23 Sie 2020 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Jak rozporządzenie zostanie wprowadzone dopiero we wtorek wieczorem to ciekawe kiedy zrobią akcję lot do domu 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1806 PostWysłany: 23 Sie 2020 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Loty będą miały zmieniony numer i status z rejsowego na specjalny charterowy i tyle - przewijało się w temacie Czarnogóry gdzie było tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#1807 PostWysłany: 23 Sie 2020 16:53 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
ale będzie zmiana na loty czarterowe tylko dla LOT a nie dla Ryanaira, Wizzaira, który od środy może mieć bana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1808 PostWysłany: 23 Sie 2020 17:08 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Te loty wakacyjne PLL Lot o numerach LO8... już w tym momencie mają status lotów charterowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1809 PostWysłany: 23 Sie 2020 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Loty czarterowe będą mogły być wykonywane nawet w okresie zakazu? Z czarnogóry loty były ale do 4 sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1810 PostWysłany: 23 Sie 2020 22:05 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
billabong napisał(a):
Loty będą miały zmieniony numer i status z rejsowego na specjalny charterowy i tyle - przewijało się w temacie Czarnogóry gdzie było tak samo.


Tylko czy tak zrobią z każdym lotem czy też może podstawią większe maszyny i loty np. z dwóch dni połączą w jeden.
Jak leciałem na Majorkę to był to Embraer 195, jakby dali Beoinga 737 to by prawie dwa razy więcej ludzi upchnęli.
Pewnie 25.08 będziemy mądrzejsi, choć nie wiem czy konsultanci LOTu o1 w nocy 26.08 już będą wiedzieli jak to będzie rozwiązane czy tez każą czekać. Może być tak, że linie już mają plan dzialania tylko czekają na ustawę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#1811 PostWysłany: 08 Wrz 2020 08:59 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 117
smariuu napisał(a):
czy ktoś miał taki przypadek ??
10.10 - 13.10 mam loty KRK-KEF-KRK - od 19.08 wprowadzono obowiązkową kwarantannę na Islandii 4-5 dniową dla przyjezdnych - wyjazd traci w tym momencie sens - czy jest szansa na odzyskanie kasy za bilety, czy liczyć na szczęście i odwołanie lotu???
Ufff jednak odwołali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1812 PostWysłany: 30 Wrz 2020 12:34 

Rejestracja: 30 Wrz 2020
Posty: 0
Cześć - proszę o link do podobnego postu, jeśli to pytanie już było

Ryanair odwołał mi lot w terminie 9-11/10.
Informację dostałam 28/09 a więc mniej niż 14 dni przed odlotem. Powód odwołania - regulacje rządowe. Już wniosłam o pełen zwrot pieniędzy za rezerwację.
Chciałabym teraz starać się o odszkodowanie na podstawie regulacji unijnych UE 261/2004.
Lot był do tel Awiwu, a więc ponad 2500 km. Zatem za lot przysługuje 400 EUR odszkodowania.
Pytania:
1/ czy obecne regulacje rządowe a więc zakaz lotów z powodu pandemii wyklucza ubieganie się o odszkodowanie?
2/ jeśli mogę się ubiegać o odszkodowanie to do jakiej wysokości? Czy wycenia się każdy z dwóch lotów na rezerwacji j każdego z dwóch pasażerów na bilecie? A więc czy maksymalna wartość odszkodowania to 2 loty x 400 EUR x 2 pasażerów =1600 EUR?
3/ czy każdy z dwóch pasażerów powinien złożyć wniosek osobno czy moge zrobić to w imieniu współpasazera jeśli rezerwacja była dokonana na moje nazwisko?
4/ dodatkowo w mailu Ryanair jest celowe wprowadzenie w błąd: "Ponieważ otrzymujesz to powiadomienie o odwołaniu lotu z ponad 14-dniowym wyprzedzeniem, nie przysługuje Ci prawo do odszkodowania z tytułu rozporządzenia UE261." - a maila z tym powiadomieniem otrzymałam 28/09 a więc jedynie 11 dni przed wylotem. Czy mogę to eskalować w postępowaniu odszkodowawczym?
5/ w jaki sposób najszybciej i najskuteczniej ubiegać się o odszkodowanie? Czy przez urząd ochrony lotnictwa/rzecznika pasażera czy przez Ryanair?

Z góry dziękuję za rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1813 PostWysłany: 30 Wrz 2020 12:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
1/ czy obecne regulacje rządowe a więc zakaz lotów z powodu pandemii wyklucza ubieganie się o odszkodowanie?

Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1814 PostWysłany: 30 Wrz 2020 13:37 

Rejestracja: 30 Wrz 2020
Posty: 0
Dzięki, a czy jest podstawa prawna takiego stanu rzeczy? Jakaś ustawa bądź wyrok sądu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1815 PostWysłany: 30 Wrz 2020 13:50 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Nie potrzebujesz podstawy prawnej. Skoro przyczyną są regulacje rządowe - to z definicji są to przyczyny niezależne od przewoźnika, a więc wykluczają jego odpowiedzialność jeśli chodzi o odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1816 PostWysłany: 30 Wrz 2020 14:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
nl48226 napisał(a):
Dzięki, a czy jest podstawa prawna takiego stanu rzeczy? Jakaś ustawa bądź wyrok sądu?

Tak: https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32004R0261
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1817 PostWysłany: 18 Lis 2020 12:43 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Mam zaplanowane loty Iberia na Teneryfę na przełomie stycznia i lutego. We wrześniu dostałem maila z informacją o uelastycznieniu warunków mojej rezerwacji. Mogę zmienić daty/godziny lotów, albo zawnioskować o voucher.Po zalogowaniu pojawia się komunikat: Change request due to Covid 19. Sprawdziłem w rozkładzie i zauważyłem, że moich lotów nie ma w planie, Skontaktowałem się Iberią przez Facebook. Uparcie twierdzą, że moje loty są w systemie i jeśli anulują, zostanę o tym poinformowany. Zacząłem czytać opinie o Iberii i zaskoczyło mnie, że wiele osób nie informują o anulacji. Czyżby nowa taktyka, aby uchylić się od zwrotu gotówki ? I tu mam pytanie. Czy jest gdzieś możliwość potwierdzenia, że moje loty zostały skasowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1818 PostWysłany: 13 Gru 2020 15:06 

Rejestracja: 13 Gru 2020
Posty: 0
Cześć,
mam pytanie, na które dość dokładne przeszukanie forum oraz netu nie dało mi jednoznacznej odpowiedzi.
Miałam wykupione loty z Kambodży do Niemiec, z przesiadką w Guanghzou i Amsterdamie.
Loty realizowane przez Chin Southern Airlines.
Będą na miejscu, 3 dni przed planowanym powrotem do domu otrzymałam informację, że loty są odwołane i linia lotnicza nie jest w stanie zapewnić mi innego lotu. Bilety kupiłam przez pośrednika MyTrip - zwrot ceny niewykorzystanych biletów nastąpił dość sprawnie.
Ponieważ byłam zmuszona do kupienia biletów powrotnych na własną rękę zwróciłam się do CSAir o zwrot poniesionych wydatków. Korespondencja mailowa spowodowała wymianę i przekazanie najważniejszych informacji, po czym przewoźnik poprosił o skany dokumentów, biletów itp. Podobno dokumenty nie przeszły i wysyłałam je kilka razy, aby mieć pewność że dotrą do adresata. Po tym czasie nastąpił koniec korespondencji, a każdy mój mail w sprawie pozostaje bez odpowiedzi.
Ponieważ lot odbywał się spoza UE, a przewoźnik nie jest przewoźnikiem europejskim (poza lotem z Amsterdamu do Berlina, który miał być realizowany w zasadzie przez KLM) loty nie podlegają pod przepisu Rozporządzenie UE.
Czy mam jakiekolwiek szanse na odzyskanie poniesionych kosztów nowych biletów, ewentualnie czy przysługują mi inne roszczenia i gdzie je zgłosić?
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1819 PostWysłany: 13 Gru 2020 16:08 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie przeszukałaś dokładnie forum i internetu, ponieważ odpowiedź na Twoje pytanie jest w wątku: Ciekawe wyroki sądów.

Ważne jest ustalenie kiedy miał miejsce lot? Jaka była przyczyna odwołania lotu? KLM jest obsługującym przewoźnikiem, dlatego do niego napisz w sprawie odszkodowania. Myślę, że cytując postanowienie C-367/20 będą mieli déjà vu.

Nie otrzymasz zwrotu za nowe bilety, ponieważ otrzymałaś zwrot za stare bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1820 PostWysłany: 14 Gru 2020 09:44 

Rejestracja: 13 Gru 2020
Posty: 0
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
rzeczywiście nie zauważyłam tego wyroku.
Niestety na stronie KLM, po wpisaniu numery rezerwacji odsyłają mnie do pośrednika - tyle że zwrot pieniędzy od pośrednika nastąpił, a odszkodowanie winno być płacone bezpośrednio od przewoźnika. Są jakieś formularze na stronie KLM czy najlepiej wysłać maila w tej sprawie.
Jeżeli chodzi o zwrot kosztów nowych biletów - przewoźnik chyba powinien pokryć różnicę? Zwłaszcza, że na szybko rezerwowane bilety powrotne był 5 razy droższe niż dokonany zwrot. Loty miały miejsce w lutym 2020.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group