Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
A nie prościej skontaktować się z CA i zapytać?

Btw. planowane jest stopniowe ograniczanie komunikacji publicznej w Pekinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Oprócz ograniczeń, o których pisze @marek2011, dochodzi jeszcze zakaz podróży dla grup od poniedziałku:

https://loyaltylobby.com/2020/01/25/chi ... ve-monday/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:19 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 0
-- 26 Sty 2020 00:16 --

Emejcz napisał(a):
kupowałem z gotogate więc pewnie i szansa na ten refund jest znikoma.

Ja również kupowałem przez GOTOGATE.
My ostatecznie podjęliśmy decyzję, że nie lecimy. Tym bardziej, że mieliśmy lecieć z dzieckiem. Statystycznie ryzyko niewielkie, ale wolimy nie ryzykować. Zaplanowany wypad do Wietnamu będzie musiał poczekać.

Co do samego GOTOGATE, uzyskaliśmy od nich informację, że nie mają jeszcze wytycznych od linii lotniczej odnośnie zwrotu wszystkich biletów do Chin, czy to docelowych czy przesiadkowych, a jedynie do tych do/przez Wuhan.
Ze względu na różnice czasowe, przypuszczam, że opierają się na wytycznych z dnia 21.01.2020, które faktycznie wspominają tylko o Wuhan. Update z dnia 24.01.2020 sugeruje jednak, że może chodzić również o bilety do/ przez inne miasta.

Niemniej uzyskaliśmy informację, że musimy się skontaktować z linią lotniczą i uzyskać od niej wiadomość na email dot. ewentualnego zwrotu, po czym taką informację przekazać do GOTOGATE. Oni następnie to potwierdzą u przewoźnika i na tej podstawie będą mogli dokonać zwrotu.
Rzecz jasna 27.01.2020 mogą zaktualizować wytyczne odnośnie zwrotów i może nie będzie problemu.
Kontaktowaliśmy się również z Air China i niestety kazali czekać do poniedziałku i wtedy próbować anulować bilet u agenta, u którego bilet został kupiony.
Teoretycznie obie strony twierdzą, że nie powinno być problemu, ale musimy czekać do poniedziałku 27.01, czyli do dnia, w którym miała się zacząć nasza podróż do Wietnamu.

-- 26 Sty 2020 00:19 --

A tak w ogóle to witam wszystkich jako nowicjusz na forum ;) .
Przeglądam już od dawna, ale rejestruje się przy okazji ostatnich wydarzeń i chęci wymiany ewentualnych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Sty 2020 13:28 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Finnair umożliwił bezkosztową rezygnację/zmianę
https://www.pasazer.com/news/43172/finn ... ,chin.html

ciekawe jak Lufthansa, ja mam bilety dla 5 osób do Hong Kongu na 8 lutego:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Sty 2020 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Co do LH, to na razie tyle:

https://www.lufthansa.com/content/lh/gc ... nformation
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Sty 2020 13:43 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Czy ktoś próbował w Lufthansie? Bilet wystawiony niestety przez ticket.no...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Sty 2020 22:48 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 9
Cebu daje możliwość rezygnacji lub zmiany terminu dla lotów na Filipiny z Chin, HKG lub Macau.
KLM do HKG na razie jedynie zmianę terminu lub kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:16 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 0
Wiadomość z GOTOGATE.
Pełny zwrot kosztów. W związku z dużą liczbą powołanych rezerwacji, proces zwrotu pełnej kwoty może potrwać od 8 do 12 tygodni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Styczeń każdego roku 1/3 pracowników w firmach w których jestem zatrudniony na ZUS zla i tak każdego roku bez zika/mers/sars/ebola. Czy jest - 20 czy +10 stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:06 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
fil400 napisał(a):
Wiadomość z GOTOGATE.
Pełny zwrot kosztów. W związku z dużą liczbą powołanych rezerwacji, proces zwrotu pełnej kwoty może potrwać od 8 do 12 tygodni.

Udało ci się do nich dodzwonić czy jest gdzieś od nich oficjalne info?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:11 

Ktoś z Was odwołał, albo planuje odwołać podróż w tamte rejony?
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:14 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 0
Emejcz
Udało się bez problemu dodzwonić do polskiego konsultanta. Mają już wytyczne, tak - że całość zajęła ok 6 minut. Po chwili otrzymałem email z potwierdzeniem odwolania:
Cytuj:
Twój lot w rezerwacji numer: XXXXXX został anulowany z powodu nieprzewidzianych okolicznosci
.
I dalej informacja o czasie w jakim pieniądze zostaną zwrócone, i że jest on uzależniony w tym momencie od AIR CHINA.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Sty 2020 10:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:29 

Rejestracja: 24 Sty 2018
Posty: 5
Ja na razie nie odwołuję lotów WAW-PEK-MNL, ale bacznie obserwuje sytuację. Wylot 28.02.
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:29 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ktoś z Was odwołał, albo planuje odwołać podróż w tamte rejony?


Ja mam lecieć 8.02 do Hong Kongu i dalej na Palawan, wczoraj odwołałam lot cebu do PPS, tam też jest problem ( https://palawan-news.com/2-foreign-chil ... us-at-onp/ ), odwołałam tez rezerwacje hoteli,
czekam na decyzję Lufthansy co do lotów do Hong Kongu, wczoraj na infolinii poinformowano mnie że narazie nie ma takiej możliwości ( tylko Chiny kontynentalne) ale , że sytuacja może się zmienić w każdej chwili.
Ponieważ mam lecieć z 3 dzieci, jak tylko pojawi się możliwość bezkosztowej rezygnacji lub zmiany to skorzystamy, w innym wypadku raczej tez nigdzie nie polecimy, chyba że sytuacja znacznie się poprawi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:43 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
No i anulowałem swój lot AirChina.
W sumie stwierdziliśmy, że nawet jak za miesiąc (bo tyle zostało do wylotu) sytuacja znacznie by się poprawiła to woleli byśmy uniknąć chińskiej załogi i styczności z tysiącami CHińczyków na przesiadce w Pekinie.
Obecnie Gotogate podaje, że 16 tygodni czas oczekiwania na zwrot, ale nastawiam się, że z pół roku pewnie.


Ostatnio edytowany przez Abcn 27 Sty 2020 11:07, edytowano w sumie 2 razy
Ch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Oczywiscie zrobisz jak zechcesz, ale nie nakrecalbym sie tak bardzo. To, ze ludzie prewencyjnie sa monitorowani to tylko plus dla wladz podejmujacych najwieksze srodki ostroznosci. W Warszawie tez znajduje sie grupa studentow pod obserwacja, co nie oznacza, ze Warszawe mozemy klasyfikowac jak miasto do ktorego nie powinno sie wjezdzac. Sam wylatuje w sobote do Kambodzy i Malezji i obserwujac sytuacje nie zrezygnuje z tego powodu z wyjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:56 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
Anonymous napisał(a):
Ktoś z Was odwołał, albo planuje odwołać podróż w tamte rejony?


My do Tajlandii nie odwołujemy..
Góra
 Profil Relacje PM off
GieZed lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 27 Sty 2020 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Ja mam bilety do Hong Kongu na 28.01, potem lecimy na Filipiny. Miesiąc to jeszcze dużo czasu, na razie zakładam, że polecimy zgodnie z planem - nie ma co panikować na zapas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Sty 2020 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Hmm, 28.01 to już jutro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Sty 2020 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Oczywiście 28.02 ;) Chociaż osobiście jutro bym poleciała, póki w Hongkongu tylko 8 przypadków zachorowań. Przy czym lecimy w 2 zdrowe osoby dorosłe - z dziećmi bym się pewnie zastanawiała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Latamzwiedzam oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group