Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lis 2019 17:35 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Cześć, nie wiem czy w dobrym temacie piszę!
Moje pytanie odnosi się do lotniska Boryspol ale myśle, ze jest tematem uniwersalnym dla Ukrainy.

Potrzebuje małej porady. Będziemy mieli na przesiadkę ponad 7h wiec chcielibyśmy zwiedzić Kijów. Nigdy nie byliśmy i nawet 3h na miejscu będą fajne :) lepsze niż nuda na lotnisku i to w ciągu dnia, nie w nocy.

Lecąc do Azji gdzie będzie non stop 30 stopni nie planuje zabierać wgl kurtki (szkoda miejsca w plecaku) a zarazem w Kijowie w lutym na pewno będzie coś koło 0 stopni jak nie na minusie! Czy da się znaleźć jakiś kompromis w takim wypadku żeby jednak moc wyjść i zwiedzić teoche miasto?

Jedyne co mi przyszło do głowy to 1. Zabrać cienka kurtkę która mało zamie w plecaku. 2. Wynająć na 2h taksówkarza który obwiezie nas po najważniejszych punktach w mieście i np. Wysadzi w jakiejś restauracji żeby zjeść obiad. I powrót na lotnisko Uberem.

Czy ktoś stał przy podobnych dylematach? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 03 Lis 2019 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na takie okazje mam ubranie, które jak to mówi moja połówka nie nadaje się do noszenia i którego nie szkoda wyrzucić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jarak10 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2019 18:14 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
@paweł p dokładnie tak samo zrobiłem lecąc w styczniu z Budapesztu do Azji. Zabrałem starą kurtkę, którą zostawiłem w BUD :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2019 18:22 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Jest to jakas myśl :D dzięki. Albo się w lumpeksie coś zobaczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
@jarak10, na dol proponuje spodnie trekkingowe z odpinanymi nogawkami z Decathlonu. W Kijowie powinny wystarczyc a potem same nogawki prawie nie zajma Ci miejsca w bagazu. Jak chodzi o gore to wez tez jakas trekingowa kurtke porzadna i przyczep sobie poprostu do plecaka na zewnatrz - nie bedzie zabierac w ogole miejsca w srodku a potem moze sie przydac po powrocie do Europy ponownie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1127
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Zimą lecę do Kolombo z Kijowa i również stałem przed podobnym dylematem.

Rozwiązałem to inaczej. Pierwszą noc po przylocie i ostatnią przed wylotem spać będę w tym samym hotelu, z którym dogadałem się, że przetrzymają nam kurtki.
Specjalnie nie musiałem zmieniać planu, bo godziny przylotu i wylotu i tak praktycznie "wymuszały" na mnie wzięcie noclegu w okolicach Kolombo.
Tak ' że nic nie wyrzucam, nie marznę, a Sri Lankę zwiedzać będę bez balastu.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Lis 2019 17:42 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
xyrxis napisał(a):
@jarak10, na dol proponuje spodnie trekkingowe z odpinanymi nogawkami z Decathlonu. W Kijowie powinny wystarczyc a potem same nogawki prawie nie zajma Ci miejsca w bagazu. Jak chodzi o gore to wez tez jakas trekingowa kurtke porzadna i przyczep sobie poprostu do plecaka na zewnatrz - nie bedzie zabierac w ogole miejsca w srodku a potem moze sie przydac po powrocie do Europy ponownie.


Jeśli chodzi o dół to zawsze do samolotu i tak zawsze zakładam długi dres (szczególnie na nocnych lotach), powinno być ok. A co do kurtki to macie racje, ze albo jakoś do przyczepienia (choć w sumie później rzucanie po łódkach tych plecaków itp to różnie wygląda jak coś przypięte) - albo w sumie spokoo pomysł z tym zapytaniem w hotelu i prośba o zostawienie u nich na 2 tygodnie. Też mam przylot i wylot z jednego miejsca więc w sumie można tak zrobić!

Dzięki za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lis 2019 15:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Kup kurtkę w lumpeksie za 5zł i już.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lis 2019 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Najczęściej w takim celu wożę taką cieniutką kurtkę "przeciwdeszczową" w stylu takich co to w Decathlonie chyba z pięć dych kosztuje. Całą podróż spędza zwinięta ciasno w kieszeni plecaka a na dojeździe i powrocie założona na polar (a ten biorę nawet w tropiki) znacząco polepsza komfort cieplny.
Góra
 Profil Relacje PM off
jarak10 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group