Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Maj 2016 11:30 

Przy okazji polecam zwiedzanie odeskich katakumb, ale pod warunkiem, że nie masz nic bardziej atrakcyjnego do roboty. Zajmie to maksymalnie 1/2 dnia z dojazdem. W okolicy dworca Odessa Gł. jest mnóstwo naganiaczy, oferujących wyjazdy z przewodnikiem. Na odjazd kolejnego busa do katakumb nie będziesz musiał czekać dłużej niż 30 minut. Można też załapać się na wycieczkę z przewodnikiem mówiącym po angielsku, ale będziesz musiał dłużej czekać.
Katakumby to nic innego jak chaotyczny labirynt podziemnych korytarzy, które powstały w kopalniach wapienia budowlanego. W czasie wojny znajdowali tam schron partyzanci - i właściwie 80% wycieczki to opowieść o wojnie. Zwiedza się katakumby ze świeczką w dłoni.
Zwiedzanie na własną rękę jest bardzo ryzykowne - znane są przypadki, kiedy ofiara zabłądziła w gąszczu korytarzy i została odnaleziona - a właściwie jej zwłoki - kilka lat później.
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 19 Maj 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
Dlatego nazywają się katakumbami [FACE SCREAMING IN FEAR];-)?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Maj 2016 14:39 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
pomysł z katakumbami ciekawy chociaż byłem w katakumbach w paryżu . Waszym zdaniem rezerwować przez booking nocleg w Odessie czy szukać czegoś w okolicy miasta?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Maj 2016 20:41 

Zależy jakim budżetem dysponujesz i jaki jest cel wyjazdu. Morze jest tylko jedną z licznych atrakcji, które oferuje to miasto. Moim zdaniem lepiej poświęcać 40 minut na dojazd na plażę niż 40 minut na dojazd do miasta.
Z centrum miasta masz 40 minut tramwajem do plaż w kierunku Czarnomorska lub 20 minut do 3-kilometrowej plaży Łuzanowka.
Góra
 PM off  
      
#45 PostWysłany: 21 Maj 2016 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Tak jak kilka dni temu pisałem jestem świeżo po pobycie w Odessie (konkretnie wczoraj zakończyłem swój pobyt i po krótkim locie aktualnie nadaję z Kijowa) więc teoretycznie mógłbym coś mądrego napisać, ale w zasadzie pozostaje mi jedynie powtórzyć słowa poprzednika.
"Odessa - zwiedzanie miasta" "Odessa - plażowanie" to są dwie zupełnie różne kwestie i jeżeli głównym celem Twojej podróży jest to drugie to zdecydowanie odradzam samo miasto bo plaże są małe, brudne (dla równowagi woda była bardzo czysta 3 dni temu) a wszechobecnym kiczem i tandetą w okolicach plaż śmierdzi na kilometr. Plaż podmiejskich oczywiście nie doświadczyłem osobiście ale tak jak wspominali przedmówcy i co wydaje się bardzo logiczne będą one zapewne dużo lepsze na letni wypoczynek.
Teraz musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie - wolę mieszkać w centrum Odessy i codziennie poświęcać 2 razy po kilkadziesiąt minut na dojazd na dobrą podmiejską plażę, czy wolę mieszkać dalej od miasta ale plażowanie mieć na wyciągnięcie ręki. Decyzja należy do Ciebie.

Ja aktualnie byłem na krótkim wiosennym wyskoku pt. "zwiedzanie miast" i z tego punktu widzenia miasto zdecydowanie przypadło mi do gustu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Maj 2016 02:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Od kilku lat w Odessie bywam przynajmniej raz w roku, zdarzało się również w wakacje. Warto..

Anonymous napisał(a):
Tak, wystarczy pojechać tramwajem w kierunku Ilicz... pardon, Czarnomorska

No właśnie - z neofickim zapałem zabrano się za zmianę nazw ulic, miejscowiści - lepiej pytać o Iliczewsk.

Anonymous napisał(a):
Arkadia to kiczowate, głośne i zatłoczone miejsce, które jednak ma swoich amatorów.

E tam, nocą impreza w Arkadii ma swój klimat ;)

kamil2227 napisał(a):
Czyli ogolnie rzecz mówiać polecacie . A jak tam wyglada cenowo taniej niż w Polsce ? Polecicie jakiś konkretny nocleg i miejsca np do jedzenia ? Po polsku się tam dogadam czy rosyjski konieczny (dziewczyna moja trochę umie )

Taniej, ale nie "bardzo tanio" chociaż zależy co, gdzie i dla kogo. Komunikacja publiczna bardzo tania, taksówki tanie, alkohol tani. Jedzenie - zależy co i gdzie, choć generalnie również tanio.

kamil2227 napisał(a):
Czyli ogolnie rzecz mówiać polecacie . A jak tam wyglada cenowo taniej niż w Polsce ? Polecicie jakiś konkretny nocleg i miejsca np do jedzenia ? Po polsku się tam dogadam czy rosyjski konieczny (dziewczyna moja trochę umie )

Przede wszystkim rosyjski, po ukraińsku pewnie też większość osób zrozumie. Angielski wśród młodych raczej powszechny. Po polsku nie - bo i niby dlaczego?

Anonymous napisał(a):
A tak nawiasem mówiąc, zastanów się czy jechać tam z dziewczyną :twisted: Wieczorem jest taki pokaz mody, że ulalala...

Dokładnie :twisted: :twisted:

kamil2227 napisał(a):
Rozumiem,czyli ceny atrakcyjne ale jednak nie aż tak jak myślałem . Dla zwykłych Ukrainców przy ich zarobkach to wychodzi bardzo drogo. Czy to prawda że ceny w Odessie są dużo wyższe niż ogólnie na Ukrainie ?

Prawda.

kamil2227 napisał(a):
za jakies 2-3 tygodnie dopiero będę mógł kupić . Jaki rodzaj wagonu proponujecie wybrać .Podróżować będę z dziewczyną w 2 osoby.

2 klasa wystarczy (coupe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 31 Maj 2016 12:14 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
W takim razie została jeszcze jedna kwestia miejsca noclegowego .

Dokonałem wstępnie wyboru tych miejsc. Pierwsze z nich jest najtansze ale daleko od dworca pkp Co Wy byście mi doradzili ? Ewentualnie moze macie inne propozycje ?


http://www.booking.com/hotel/ua/hostel- ... map_closed -daleko od pkp



http://www.booking.com/hotel/ua/mini-go ... al;ucfs=1&


http://www.booking.com/hotel/ua/hostel- ... al;ucfs=1&


http://www.booking.com/hotel/ua/hostel- ... al;ucfs=1&
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 31 Maj 2016 13:38 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
Jeśli szukasz czegoś solidnego to nieżle wypada Black Sea Rishelievskaya.
Rozbij na parę osobnych rezerwacji z kodem -5EUROFF , wyjdzie ok.100euraków.
http://www.galahotels.com/en/Hotel/ukra ... d=52128870
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 31 Maj 2016 14:18 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
mecenat napisał(a):
Jeśli szukasz czegoś solidnego to nieżle wypada Black Sea Rishelievskaya.
Rozbij na parę osobnych rezerwacji z kodem -5EUROFF , wyjdzie ok.100euraków.
http://www.galahotels.com/en/Hotel/ukra ... d=52128870


Ciekawa opcja na pewno sprawdzę . A jak z internetem na Ukrainie -
lepiej jakiś pakiet kupić neta w Polsce czy ich karte prepaid?
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lip 2016 14:33, edytowano w sumie 1 raz
U, P ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 31 Maj 2016 14:27 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Zdecydowanie karta prepaid. Za 70UAH masz 1gb, a za 110 4gb transferu w Kyivstar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 31 Maj 2016 17:24 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
To chyba tyle. z moich pytań :) Za 1-2 tyg dokonam zakupu biletów na trasie Lwów-Odessa-Lwów i noclegów.

Jak już będę w Odessie to z pewnością udam się na miejsce gdzie woda wybija do góry ze względu na zasolenie (nie pamietam nazwy) i poszukam jakiejś spokojniejszej plaży. Myślę też o krótkiej wycieczce do Mołdawii tak rano jechać i wieczorem wrócić do Odessy (Ktoś wie czy warto i jak najlepiej to zorganizować ? )
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 31 Maj 2016 19:11 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja byłem na jednodniówce w Tyraspolu z Odessy. Opisałem to w temacie o Naddniestrzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 31 Maj 2016 19:14 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
kamil2227 napisał(a):
A jak z internetem na Ukrainie-
lepiej jakiś pakiet kupić neta w Polsce czy ich karte prepaid?


Tylko musisz uważać gdzie kupujesz starter, gdzie będzie aktywowany i jaką masz taryfę bo na Ukrainie istnieje tzw."wewnętrzny roaming" i inne ceny są np: w Kijowie czy Odessie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Cze 2016 16:39 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
a gdzie jest to miejsce w Odessie gdzie w okolicach jest wysokie steżenie soli i woda wybija do góry ? Jak do niego dojechać?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Cze 2016 18:24 

Prawdopodobnie chodzi Tobie o Kujalnicki liman vel Kujalnik, to kilka km od miasta.
Góra
 PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 25 Cze 2016 11:39 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Zakaz kąpieli na 6 plażach w Odessie.

С целью недопущения ухудшения эпидемиологической ситуации
в оздоровительный период и для профилактики заболеваний, передающихся водным путем,
рекомендовано воздержаться от морского водопользования на пляжах
"Отрада", "Дельфин", "Аркадия", "Чайка", "Курортный" и "Золотой берег".

Ограничения действуют до особого распоряжения.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

szczegóły http://www.unian.net/society/1386416-v- ... yajah.html
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 28 Cze 2016 15:52 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Anonymous napisał(a):
Prawdopodobnie chodzi Tobie o Kujalnicki liman vel Kujalnik, to kilka km od miasta.


A jak tam dojechać z Odessy ?


Aksum napisał(a):
Zakaz kąpieli na 6 plażach w Odessie.

Ja jadę do Odessy 16 lipca mam nadzieje że do tego czasu się to unormuje .
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 28 Cze 2016 20:04 

Pytanie: 8-9 lat temu byłem w Odessie i za sprawą kolegi z CS trafiłem na plażę nudystów. Głównie kamienną. Bardzo fajne miejsce pod każdym względem:) Patrząc w stronę morza wszystkie plaże turystyczne znajdowały się daleko po lewej stronie. Za jakiś czas będę przelatywał przez Odessę i sentymentalnie bym tam zajrzał. Ktoś kojarzy to miejsce?
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Cze 2016 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Może i zakaz jest ale nikt go nie respektuje. Plaże pełne ludzi, sam się dzisiaj kapalem, woda ciepła tylko trochę glonów. Jeszcze dodajac plaza w miescie niedaleko hotelu nemo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 30 Cze 2016 15:33 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Wiadomo że,wszyscy się kąpią a zakaz z reguły odwołują po sztormie....


mała edycja 1 lipca 2016

Od dzisiaj zostały zniesione zakazy kąpieli na plażach Odessy.

http://zn.ua/UKRAINE/v-odesse-otmenili- ... 7671_.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group