Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2020 20:08 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
Cześć,
Mam pomysł we wrześniu ruszyć na 2 tygodnie na wycieczkę własnym samochodem wokół Bałtyku, możliwe, że z przyczepą kempingową.
Przebieg trasy:
Wawa-Tallin (jak najszybciej, bo kraje na trasie już odwiedziłem)
Tallin - Helsinki
kilka dni na pokręcenie się po Finlandii
Turku - Sztokholm (promem)
Sztokholm - Kopenhaga
Kopenhaga - Pl (samochodem, bądź promem z Trelleborga)

Czas operacyjny 2 tygodnie.
Co o tym sądzicie? 3500km mi wyszło.
Oczywiście planuję na trasie pomiędzy tymi miejscami zwiedzać różne rzeczy, może macie jakieś ciekawe miejsca w tych państwach niekoniecznie po trasie?
Co sądzicie również o tym, żeby polecieć bardziej na północ, ale tutaj może czasu zabraknąć.
Czekam na jakieś sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 14 Lip 2020 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Jak przeczytałem nagłówek, że wokół Bałtyku to od razu chciałem zaproponować Nordkapp i pojechać wzdłuż norweskiego wybrzeża na Lofoty i dalej na południe. Trasa i widoki po drodze piękne. Ale jak już w Turku chcesz do Sztokholmu płynąć to zakładam, że moja opcja odpada, żeby aż tak na północ się garnąć ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lip 2020 22:01 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
brak urlopu, tylko 2 tygodnie uniemożliwiają bardziej dogłębną penetrację skandynawii...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Lip 2020 23:57 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Sprawdź jak w tym roku z komarami w Finlandii. Moja rodzina odmówiła kiedyś podobnej eskapady z tego powodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2020 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
W Helsinkach pod koniec czerwca z komarami nie było problemu, praktycznie nie było ich wcale. W Rovaniemi i ogólnie fińskiej Laponii była masakra, spray obowiązkowo
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2020 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Generalnie nudy i nie zazdroszczę. Fun zaczyna się na północy, powiedzmy od koła podbiegunowego gdzie zmienia się krajobraz, przyroda ale to Ci nie po drodze.
Jak dla mnie wyjazd z gatunku "sztuka dla sztuki"
Zamiast pędzić i objeżdżać bez sensu zostań może na Alandach trochę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group