Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2019 13:28 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
Hej, mam pytanie o możliwości transportu po Białorusi, mamy określony plan, ale nie wiem czy wszystkie połączenia da się zrealizować.
Planujemy wyjechać z Mińska 10 marca popołudniu-wieczorem, nocleg mamy w Nieświeżu. Zorientowałem się, że jest pociąg Mińsk-Haradzieja, a stamtąd jakimś busikiem do Nieświeży?
Na następny dzień planowałem, trasę Nieśwież - Mir - Nowogródek - Świteź i do Baranowicz, skąd odjazd popołudniu/wieczorem do Brześcia.
Jest opcja tak to objechać? Odległości są niezbyt oddalone od siebie, więc liczę na jakieś lokalne marszrutki czy coś w ten deseń, ale wolałbym się wcześniej zorientować :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lut 2019 15:19 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Połączenia autobusowe i busowe można wyszukać na ticketbus.by, ale trzeba mocno szukać, bo nie wszystkie przystanki pośrednie są do wyboru (choć busy przez nie jadą i zatrzymują się). Kiedyś znalazłem, że w ciągu jednego dnia da się obskoczyć Nieśwież, Mir i Nowogródek z Mińska i do niego wrócić na noc, więc trasę powyżej, ale z Nieświeża (gdzie nocleg) tym bardziej. Możesz szukać na yandex.ru/maps czy nie ma jakichś przystanków marszrutek zaznaczonych na mapie. Przy dworcu w Baranowiczach jest placyk, gdzie stoją marszrutki. Podejrzewam, że nie wszystkie jeżdżą rozkładowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lut 2019 16:30 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
Dzięki.

Ta strona ticketbus.by jest tylko cyrylicą chyba? Nie widzę tam nigdzie wersji angielskiej choćby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lut 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
wrzuć w chroma kliknij tłumacz
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2019 17:30 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tak jak wspominałem, jest też podstrona na yandexie https://rasp.yandex.ru/, gdzie można coś wyszukać, ale znajomość cyrylicy się przydaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Najbliższy Wschód jest ciekawy. Podobieństwo języków powoduje, że dużo można zrozumieć.
Warto poświęcić parę chwil i nauczyć się cyrylicy. Bardzo procentuje ;-)
Moje dzieci nauczyły się w dwa wieczory i były zachwycone ileż można zrozumieć z napisów (taki kod :-) ).
Polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Lut 2019 22:51 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Natomiast jak chodzi o dojazd do Nieświeża z Mińska to lepiej busem niż kombinowanie pociąg-bus. Ja korzystałem z oficjalnych busów z głównego dworca. Z powrotem wiedziałem, że mamy jeszcze godzinę do zaplanowanego, ale spytałem w kasie w Nieświeżu i okazało się, że jest jakiś za 15 minut, którego nie miałem w rozpisce. Jechaliśmy sami we trójkę, a i tak wysiedliśmy w okolicach pierwszych stacji metra, bo w godzinach szczytu metrem szybciej przez miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lut 2019 00:31 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
Cyrylicę ogarniam, nauczyłem się, jak jechałem na Krym, żeby umieć przeczytać chociaż gdzie jestem, a później języka rosyjskiego rok na studiach, ale męczące. Poza tym na tej stronie z rozkładami nie widzę właśnie choćby Nieświeża. Ale dzięki za info, że jest bezpośrednie połączenie autobusowe Mińsk-Nieśwież. Nie wiesz może ile jest takich kursów dziennie, o której ostatni? Ile trwa przejazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lut 2019 11:26 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
W ticketbus masz zakładkę Raspisanie, gdzie wpisujesz miejscowość skąd i dokąd i wyświetla Ci także z Nieświeża. Podobnie na Yandexie w linku, który masz w poprzednim moim poście. Podróż trwa ok 2 godz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lut 2019 12:52 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
Hej, nie mam opcji odpowiadania na PW jeszcze..

10 marca musimy dostać się popołudniu/wieczorem z Mińska do Nieświeża, bo mamy tam nocleg. Jak wpisuję w zakładce Raspisanje Станция отправления: МИНСК, to to się wyświetla, ale nie znajduje mi Нясвіж w polu Станция прибытия..

Następnie 11 marca plan jest taki, żeby rano wcześnie wstać, zrobić Nieśwież i objechać do Miru, Nowogródku, Świteź, Baranowicze i stamtąd popołudniem/wieczorem do Brześcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lut 2019 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Jeśli nie w ru.necie to spróbuj rome2rio będziesz mieć linki do przewoźników
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Lut 2019 13:45 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
Dzięki, fajna ta strona rome2rio, nie znałem wcześniej.

Mam też busy ze strony http://www.minsktrans.by/ru/routes/prig ... hruty.html. Tutaj mi ładnie znajduje wszystko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Lut 2019 16:40 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Нясвіж nie znajdzie, bo to po białorusku, a strony oficjalne są po rosyjsku. Несвиж winno być!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lut 2019 17:22 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
-- 26 Lut 2019 17:16 --

Faktycznie, rosyjskim trzeba się tu posługiwać. Dobrze w takim razie przejazd Mińsk - Nieśwież rozpracowany.

Pytanie jak z Nieświeża do Miru, z Miru do Nowogródka i stamtąd do Baranowicz. Bo dajmy na to, na tej stronie nie widzę stacji początkowej Nieśwież, Mir, Nowogródek, pewnie to są jakieś punkty przelotowe i ich tu nie ma wyszczególnionych. Dobrze by było znać połączenia busów które się tam zatrzymują..

-- 26 Lut 2019 17:22 --

Przez rome2rio, znalazłem połączenie przewoźnika Bus Grodno; Nieśwież - Mir, ale nie ma rozkładu, a w dodatku jest informacja, że once daily. Jest to możliwe, żeby tylko raz dziennie jeździł autobus na takim odcinku??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lut 2019 21:15 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tak jak pisałem, wszystko zależy od dnia, bo nie wszystkie autobusy kursują codziennie. Tu zamki-w-mirze-i-nieswiezu,1267,128944&p=1050906&hilit=mir+nie%C5%9Bwie%C5%BC+nowogr%C3%B3dek#p1050906 napisałem o trasie z Mińska, przez Nieśwież i Mir ze zwiedzaniem tych miejsc i powrotem do Mińska. Nie wie czy to nadal aktualne. Ale masz strony, w których możesz wyszukać. Na miejscu zawsze znajdziesz coś jeszcze. Oczywiście nie w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lut 2019 09:04 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
A jak wygląda podróżowanie po Białorusi stopem? Jakie mają do tego podejście? Lepiej się ujawniać łapiąc stopa, że jest się Polakiem, czy lepiej tego unikać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lut 2019 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
A wystarczyłoby 5 s. szukania.
autostopem-na-litwe-i-bialorus,1509,67064&p=537893&hilit=Autostopem+na+Litwę#p537893

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Mar 2019 11:38 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 12
Wróciłem z wycieczki po Białorusi.
Udało się zrealizować prawie wszystkie cele, chociaż był trochę problem ze zrobieniem trasy Nieśwież-Mir-Nowogródek-Baranowicze.
Busy nachodziły na siebie, nie było opcji tego ogarnąć, więc zrezygnowani pojechaliśmy z Nieświeża do Baranowicz, bo stamtąd mieliśmy jechać do Brześcia. Po drodze, wpadliśmy na pomysł, że może taxi do Nowogródka, jeśli cena nie będzie z kosmosu.
Trafiliśmy na bardzo sympatycznego, młodego Białorusina, który zgodził się nas zawieść do Nowogródka za 45 rubli. Ostatecznie odwiózł nas też z powrotem do Baranowicz, za dodatkowe 15 rubli, a przy okazji mogliśmy się zatrzymać przy Świteziu, zrobić sobie zdjęcia, i sam zaproponował, że możemy wracać przez Zawosie, i nie trzeba już "pieniążków"
Dzięki temu dodatkowo zahaczyliśmy o 2 fajne miejsca, których nie zrobilibyśmy jadąc busem więc jak najbardziej na plus.

Na granicy nie obowiązują już migracjonki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group