Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Cze 2021 11:00 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 50
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Planujemy w lipcu dwutygodniowy wypad kamperem, trasa jak na zdjęciu (możemy modyfikować do woli)
Może ktoś ma doświadczenia z takiej formy zwiedzania Włoch i podzieli się uwagami.
Szczególnie chodzi o miejscówki gdzie można zaparkować kampera z serwisem elektryczno-wodno- kanalizacyjnym w bliskiej okolicy miejsc godnych uwagi.



Załącznik:
italia.JPG
italia.JPG [ 52.53 KiB | Obejrzany 3279 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 01 Cze 2021 11:20 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Są 2 fora po polsku dla karawaningu: CT i karawaning, gdzie znajdziesz dużo informacji na ten temat. Poszukaj w Google tematów z tych for.
Do wyszukiwania miejsc obsługi kampera są aplikacje na smartfony lub komputery z Windows i jest baaardzo dużo.
Wg mnie w 2 tygodnie z takim napiętym zwiedzaniem to nierealne, chyba że kierowca jedzie w nocy śpi za dnia a reszta zwiedza w tym czasie.
Poza tym aree di sosta są najczesciej na obrzeżach miasta, więc albo zostawiacie tam kampera I ladujeci w tym czasie akumulatory oraz szukacie transportu do centrum lub ciekawego miejsca które chcecie zwiedzić.. Albo stajecie na parkingach blizej centrum ale bez serwisu kampera.
Arek di sosta w małych miejscowościach są w miarę w centrum.
W wakacje będzie mało miejsca, trzeba przyjechać wcześniej.
W Wenecji to kampingi, albo dość daleko mozesz znaleźć jakiś aree di sosta. My staliśmy w Sottomarina ale płynie się dość długo tramwajem wodnym z Choggia do Wenecji, ale myśmy zwiedzali Choggie.
Sama Choggia jest super, mi się bardzo podobała.
Kamperem nie pojedziesz tak szybko jak osobówka więc nie patrz co Ci pokazuje google, poza tym jazda kamperem autostradami jest droga we Włoszech...
Znajdź jakąś nawigację dla ciężarówek i na niej wyznacz trasę bo kamper jest wysoki i nie wjedziesz pod każdy wiadukt, bramę, nie nawrócisz w każdym miejscu.
To tak w skrócie.
Resztę znajdziesz na tych 2 forach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Cze 2021 14:25 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 50
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Dzięki, sporo mi pomogłeś. Nie myślałem o nawigacji pod kampera, ale faktycznie lepiej jechać na takiej.
Fora sobie przejrzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group