Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że przed tygodniem można było kupić kierunki dalekoazjatyczkie Saudią z Wiednia za niecałe 2K, właśnie na święta
A Wiedeń czy Katowice to nie jest wielka różnica. Na lotnisko łatwiej dojechać w Wiedniu.
W tej sytuacji cena 3K jest co najwyżej umiarnowanie atrakcyjna, a szansa, że pojawią się jeszcze 2 - 3 okazje na okres świąteczny - wysoka

Też uważam, że ceny 3K za eco na popularnych kierunkach to coś co może nadaje się na SG jako okazja, ale nie na forum (jako okazja, bo odnotować sobie każdy może)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@Spider
@aeonflux

od kilku lat latam na SYlwestra gdzieś,ale w konfiguracji wylot po świetach albo 2 dzień swiat i jeszcze jak kilka lat temu TK lecialem do pTY za okolo 2,5 k to obecnie cena okolo 3-3,5 na Sylwestra ale pod Świetach uważam, za naprawde cene warto przemyślenia.
Oczywiscie idzie wyhaczyć np. Indie za 2-2,5, ale Azja już dalsza na ten termin nie jest to latwo dostępny cenowo kierunek.
I sluszna uwaga, że doloty czasem zjezdzą częśc tej kwoty, do tego tutaj w TK masz na spokojnie w praktyce 25 kg bagazu.

@pabien nie, nie można było kupić tego do Kuala za 2k.
Poza tym np. wiadomo, ze na swieta jest taniej niż np. za Sam Sylwester
Do tego spojrz uwagi wyzej tj. dolot do Wiednia i nagle ci sie robi z podrozy ktora w TK moze zajac 18 h - 30 h
Plus dolot do Wiednia RYanair ok - dorzucć bagaz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@pabien: Nie, właśnie nie porównujmy jednak ofert z VIE/... do KTW (jeszcze z dużą szansą przełożenia na WAW dla zainteresowanych)... To właśnie jest zasadnicza różnica, bo jakby nie patrzeć dojazd do VIE dla zdecydowanej większości ludzi w PL jest bardziej skomplikowany lub/i czasochłonny lub/i droższy niż do KTW. Jak doliczysz ten dolot/dojazd, być może jakiś nocleg przed / po (no chyba, że ktoś lubi ryzykanckie zwłaszcza w zimie doloty na ostatnią chwilę przez longiem), ewentualny bagaż i inne koszty wyjdzie niewiele taniej niż TK na jednym bilecie. Nie każdy też jest sfokusowany na oszczędzaniu na siłę 200 czy 300 zeta kosztem marnowania czasu (urlopu) i komplikacji w takim wypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Tylko chciałem przypomnieć, że do VIE można tanio i wygodnie dojechać pociągiem, nie trzeba koniecznie samolotem. Tym co na południu jeszcze łatwiej i taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@pabien
no to przypomnij te "tanie ceny"
OW i RT
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A proszę (przypominam, że to cena z bagażem :) )

I, że do Katowic też za darmo się nie dojedzie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
O której wylot z Wiednia?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Dojazd pociągiem - uciekają generalnie dwa dni + dochodzą koszty noclegów, extra jedzenia w VIE itp.
Dolot LCC - ryzyko, że zmieni się rozkład albo połączenie nagle zniknie + koszt bagażu + najpewniej też min. jeden nocleg + wcale nie muszą być mega tanie na okres okołoświąteczny
Dolot LO / innym legacy - szybko zje różnicę cenową (zwłaszcza pod pasujące daty / godziny) + też ewentualny koszt bagażu
Dojazd samochodem - koszt przejazdu + parking w VIE

Opcja 2 i 3 niesie jeszcze jedno potencjalne ryzyko - zmianę rozkładu SV już bo zabukowaniu dolotów = dodatkowe koszty / komplikacje.

Jakby nie liczyć, nawet jeśli wyjdzie taniej od TK, to dla większości osób na tyle niewiele, że nie warto się bawić. Może warto byłoby, gdyby ex VIE były bilety za max tysiaka z niedużym hakiem.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 19 Sty 2023 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Załącznik:
Screenshot_2023-01-18-23-14-05-98_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12_copy_270x460.jpg
Screenshot_2023-01-18-23-14-05-98_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12_copy_270x460.jpg [ 21.35 KiB | Obejrzany 2124 razy ]

Skończcie tę jałową dyskusję, jak ktoś nie potrafi znaleźć, a jest jeszcze prawie rok tańszego lotu to niech kupuje, tylko po co udowadniać że się nie da ?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:28 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Dokładnie, ja leciałem w Sylwestra z VIE właśnie i dojazd z Tychów EIC kosztował 70 zł. Do tego zawsze ładny jarmark można zwiedzić, moim zdaniem wartość dodana, ale każdy liczy po swojemu oczywiście. Przy cenach Saudii do KUL/BKk/MNL rzędu 1500-1900 zł tak czy siak się opłaca (mowa o południowej Polsce, dojechałem taniej do VIE niż do Warszawy ostatnio 2 razy, w tym raz samolot).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:30 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 101
niebieski
kostek966 napisał(a):
Skończcie tę jałową dyskusję, jak ktoś nie potrafi znaleźć, a jest jeszcze prawie rok tańszego lotu to niech kupuje, tylko po co udowadniać że się nie da ?

Wszystko się da, można lecieć "za darmo" wizairem i innymi tanimi liniami przez Półwysep Arabski a następnie Indie, można stopem przez pół Europy przez tydzień i potem "normalnymi" liniami, można bez rejestrowanego bagażu, albo najlepiej jak w luku bagażowym. Sęk w tym, że w 2019 roku można było QR do BKK polecieć za 1800 zł w regularnej promocji ogłaszanej miesiąc przed wylotem, z jedną przesiadką 2h. Ale te czasy już raczej nie wrócą przez ceny ropy, inflację, kurs dolara, wojnę w Ukrainie (niepotrzebne skreślić). Nie pozostaje nic innego jak tylko przyjąć do wiadomości że cena 2800 zł za lot do Azji południowo-wschodniej w 2023 roku to jak 1800 zł w 2019 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Chyba zgodnie z sugestią @hubson pora wydzielić dyskusję co jest okazją a co nie z tego wątku

Mogę dodać jeszcze 2 rzeczy (u mnie dwie to czy)
@Robaku to jest luty nie wrzesień, na wrzesień tak jak na grudzień nie ma i długo jeszcze nie będzie biletów, ale ceny promocyjne są od lat i te bilety są do kupienia. Nie ma tu żadnej manipulacji
@marek2011 przy rannych lotach z KTW też wielu musi doliczyć koszt noclegu, a przy pociągach do Wiednia też nie zawsze będzie on konieczny, a czasem może odbyć się w pociągu (za niewielką dopłatą) . Wydaje mi się że nie masz racji, ale przyznaję, o lotach, konfiguracjach samolotów, taryfach itp znacznie większą wiedzę ode mnie, więc może mi się wydawać. Jednak jako mieszkaniec Warszawy znacznie bardziej mi po drodze z VIE niż z KTW (cały czas oczywiście należy brać pod uwagę szanse na przeniesienie KTW do WAW, ale wtedy to nie do BKK czy KUL należy kupować bilety) i dlatego pozwoliłem sobie na polemikę z Tobą.

I jest jeszcze czecia rzecz o której sobie pomyślałem. Jest duża szansa, że Chińczycy zaczną latać do i z Europy (choć najpierw pewnie muszą się pokowidzić wsobnie). Wtedy ceny mogą pójść na południe. Ale oczywiście może się okazać, że pod koniec przyszłego roku już nic latać nie będzie i nas też nie będzie - choć szanse na spełnienie tego scenariusza są nikłe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sty 2023 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Serio - jako mieszkaniec Wawy łatwiej ci z VIE? bo w zakresie KTW masz
a) pociągi nie tylko intercity
b) busy zwykłe
c) busy "niezwykłe"
d) krajówke lotem za "drobne" a przy dodatkowo FTL - bo mniemam ,ze masz do tego bagaz nadawany nawet w taryfie light.
NO i oczywiscie chyba mniej meczaće składaki.
tutaj nie chodzi o to czy się da taniej bo pewnie sie da, tylko czy składowa przy wylocie z VIE będzie odpowiednio opłacalna
bo pewnie jesli dopiszemy koszty dodatkowe + ew. czas to już tak ta saudia może nie być super.
Bo ja lece z Manilli Saudia i wiesz zapewne 3-4 h przesiadki w Jeddah to zdecydowanie dodatkowy koszt.

Ale ja jestem obecnie w fazie ze najchetniej testuje linie ktorymi nie lecialem. TK lecialem na long haulu lata temu, Saudia nigdy co dla mnie też istotne bylo. Istotne na tyle, ze zeby zapewne najpierw miec 4h przesiadki w VIe a potem 4 w Jeddah, ale zapewne w Manilli bede wykoczony ze pierwszy dzien to bedzi out
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sty 2023 01:32 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Ale rozmowa się rozwinęła. Wrzuciłem tutaj ten BKK, bo sam brałem i uważałem, że nie jest to z pewnością cena na oddzielną okazję, ale warta odnotowania w tym temacie, który dawno zjechał na offtop. I jak widzę, ktoś skorzystał.
Saudia za około 2k prawda, była, ale dla mnie jako osoby z Gdańska Wiedeń wydłuża dojazd prawie dwukrotnie i dodaje nocleg, wtedy cena jest taka sama jak nie wyższa w odpowiednim terminie. To co wrzuciłem zawierało termin weekend-weekend, który jest optymalny urlopowo i zazwyczaj droższy (tak jest np w Saudii), a niektórych dodatkowy dzień wolnego "kosztuje". Dlatego wolę wziąć 10 dni wolnego na 2 tygodnie, niż 11 czy 12 poświęcone na dojazdy ze złudną oszczędnością. Ale każdy robi jak lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2023 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Robaku napisał(a):
Serio - jako mieszkaniec Wawy łatwiej ci z VIE? bo w zakresie KTW masz
a) pociągi nie tylko intercity
b) busy zwykłe
c) busy "niezwykłe"
d) krajówke lotem za "drobne" a przy dodatkowo FTL - bo mniemam ,ze masz do tego bagaz nadawany nawet w taryfie light.


No co ja na to poradzę? z i do Wiednia mam 17 lotów (9 miejsce) z/do Katowic 4 (40 miejsce, ex aequo np z Donieckiem), z czego ostatni dawno temu.
Do lotniska w Katowicach nie dojedzie się pociągiem, a VIE jest cudownie skomunikowany, zresztą nie tylko z Wiedniem, ale i sąsiednimi stolicami. Tam też dojedzie się czym chcesz i jak trzeba noclegu to zawsze jakiś hilton się znajdzie, w tym ten w Bratysławie

A przy okazji zauważyłem z/do KBP mam równe 100 lotów

A tu takie coś, specjalnie dla @kemot martwiącego się o ranne loty ;) oraz @marek2011 wyrażającego troskę o wydatki na noclegi

A jeśli chodzi o wcześniejsze to mogę polecić bardzo przyjemną knajpkę czynną do późna w nocy w Bratysławie


Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Sty 2023 02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
pabien napisał(a):
Do lotniska w Katowicach nie dojedzie się pociągiem (...)

Na Święta w tym roku już będzie taka możliwość (o ile nie pojawi się jakieś większe opóźnienie) ;)
https://www.gov.pl/web/infrastruktura/z ... yrzowicach
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2023 02:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Wszystko się da ogarnąć i w niektórych opcjach wyjdzie pewnie taniej, można też nocować na lotnisku itp., tylko w ogóle nie o to w tej dyskusji chodzi, o czym z resztą wspomniał już @Robaku. Dyskusja została wywołana na kanwie nieprzerwanego ostatnio malkontenctwa niektórych, którzy widząc czyjeś wrzutki na temat biletów zwłaszcza do Azji z automatu uruchamiają swoją zmasowaną krytykę na temat tego, jakie to są dramatycznie drogie i do niczego nienadające się oferty, gdyż z grubsza 1) kiedyś było taniej (argumenty historyczne - fajnie, zgadza się, było, ale na razie już nie jest), 2) gdzie oni to i jak tanio nie lecieli 7 lat temu (idem), 3) w przyszłości na 100% będzie taniej niż teraz (argumenty "prognostyczne" - może będzie, może nie będzie, nie wiadomo o ile będzie jeśli będzie i kiedy będzie, ale na razie nie jest). I tak w kółko.

Tymczasem różne są potrzeby użytkowników forum - dla jednych liczy się sport pt jak najtaniej, dla innych ważniejsza jest wygoda, jeszcze dla innych liczą się jakieś inne kwestie. Dajmy im i dawać swoje wrzutki i korzystać z pracy innych, nawet gdy coś dla nas nie jest przydatne, albo nas nieszczególnie podnieca. A może jednak komuś się to przyda, bo ktoś sobie oto właśnie kupi bilet w TK spod domu na przyszłe święta z bagażem w całkiem nienajgorszej cenie na obecne czasy i będzie miał temat oraz problem z głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2023 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Nie, nie to nie jest tak, że w wyniku tych rozważań uznałem, że to jest okazja i trzeba kupować, dla mnie nadal jest to umiarkowanie nieatrakcyjna cena, po prostu przyjmuję do wiadomości, iż na forum jest istotna grupa użytkowników, która uważa inaczej i nie wypada tego ignorować. Jakieś argumenty za tym stoją. Ja nadal wolę Wiedeń i nie przepadam za średnio skomunikowanymi lotniskami na zadupiu (Oczywiście mówiąc zadupie nie myślę o Katowicach i pozostałych miastach aglomeracji). Z WMI co prawda latam, ale czynię to niechętnie ;) Więcej razy byłem w Kijowie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2023 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@pabien A tak z ciekawości. Jaka dla Ciebie byłaby atrakcyjna cena za BKK RT z Polski z jedną przesiadką, dobrą linią z papu i walizą, w Boże Narodzenie AD 2023, do kupienia na stronie linii?

Bo to, że atrakcyjny jest DOJ z dolotami, dwoma przesiadkami, kupowane na błędzie GoToGateHell to wiadomka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Sty 2023 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
2,5K z WAW, KRK, GDN, WRO, POZ ;) - bo 500 zł to dla mnie różnica w cenie między głównymi lotniskami w PL a VIE, BER czy VNO
walizka mi niepotrzebna
za 3K z WAW rozważałbym, ale nie uważam, że to byłaby okazja

Ale, żeby nie pozostawać przy tej jałowej dyskusji zdanie bonusowe.

Pewnie zauważyliście, że booking i agoda sprzedają bilety, choć okazują się pośrednikiem go2hell
Otóż booking holdings pod koniec 2021 roku kupiło Etravelli group (za 1,6 mld EUR zresztą). To tłumaczy tę współpracę
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: vtec oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group