Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: NYC na szybko
#1 PostWysłany: 02 Gru 2019 22:55 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 17
Hej, mam kilka pytan.
W styczniu lece do Meksyku przez NYC.
Laduje w NYC na Newark o 13, caly ten dzien wolny, nocleg i nastepny dzien z JFK wylot o 14.
Z powrotem laduje na JFK o 12:30, caly dzien wolny, nocleg i wylot w nastepny dzien o 18 z Newark.
Nocleg planuje gdzies w miedzy brooklynem a queens, w miare blisko do JFK, manhattanu i ceny sa dobre.
Co moge zobaczyc w te niecale 2 dni bedac tam?
Planuje przemieszczac sie metrem i napewno chcialbym duzo chodzic zeby sie "wczuc" w miasto.
Narazie w planach mam zobaczenie mostu brooklynskiego, times square, panorame na downtown manhattan, pochodzic gdzies po manhattanie poprostu i jakis punkt widokowy (zastanawiam sie miedzy One WTC a Top of The Rock). Mysle ze to wszystko uda mi sie ogarnac w te 2 dni, czy moze cos jeszcze ktos poleci. Ciezko mi jest ocenic wielkosc metropolii jako ze nigdy tam nie bylem, ale nie bagatelizuje odleglosci.
Dzieki za pomoc i ewentualne porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#2 PostWysłany: 02 Gru 2019 23:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22489
zeus-bruce-springsteen-jest-z-new-jersey-a-nie-z-new-york,210,114808
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#3 PostWysłany: 16 Gru 2019 14:28 

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 14
Samo zobaczenie jak wygląda miasto, wieżowce, oczywiście Times Square nocą, to już coś. 2 dni w sumie powinno wystarczyć na zobaczenie tego co najważniejsze. Choć znajomi byli dwa miesiące temu w stanach i najbardziej właśnie na Nowy Jork narzekali. Nic w sumie ciekawego oprócz samej infrastruktury. Las Vega, Miami, to coś co warto według mnie dużo bardziej zwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#4 PostWysłany: 10 Sty 2020 19:11 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 104
MalyJohnn napisał(a):
Samo zobaczenie jak wygląda miasto, wieżowce, oczywiście Times Square nocą, to już coś. 2 dni w sumie powinno wystarczyć na zobaczenie tego co najważniejsze. Choć znajomi byli dwa miesiące temu w stanach i najbardziej właśnie na Nowy Jork narzekali. Nic w sumie ciekawego oprócz samej infrastruktury. Las Vega, Miami, to coś co warto według mnie dużo bardziej zwiedzić.


Nowy York jest jak Paryz. Albo sie go napiedziela w wersji ekonomicznej mieszkajac 20km pod w jakies formula 1, bedac dowiezionym do I latajac na akord pmiedzy 56 a 86 . I na koncu stwierdzi ze to smrod, tlok i jeszcze dymi spod ulicy.
Albo robi jak czlowiek, a to niestety wymaga w NYC $$. NYC to miejsce na zajebiste zakupy, super jedzenie np w Chinatown, architektura jakiej nie uswiadczymy i dobre imprezy, jak mozemy walnac po pare drinkow po 20 $.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#5 PostWysłany: 10 Sty 2020 19:59 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale świetne wrażenie zrobił na mnie prom na Staten Island. Świetny widok na Manhattan i na Statuę Wolności. Jedna z niewielu atrakcji, która w NYC jest za darmo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#6 PostWysłany: 10 Sty 2020 20:44 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
MalyJohnn napisał(a):
Choć znajomi byli dwa miesiące temu w stanach i najbardziej właśnie na Nowy Jork narzekali. Nic w sumie ciekawego oprócz samej infrastruktury. Las Vega, Miami, to coś co warto według mnie dużo bardziej zwiedzić.


Mieszkałem w NYC 2 miesiące. I uwierz mi, Las Vegas czy Miami (byłem w obu nie raz) nie są absolutnie porównywalne z Nowym Jorkiem. Zupełnie inna liga...
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#7 PostWysłany: 12 Sty 2020 02:00 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
witekkowal napisał(a):
Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale świetne wrażenie zrobił na mnie prom na Staten Island. Świetny widok na Manhattan i na Statuę Wolności. Jedna z niewielu atrakcji, która w NYC jest za darmo


Prom fajna sprawa. Warto jednak pamiętać, że szereg muzeów ma zazwyczaj wyznaczony dzień z darmowym wejściem, wiec jak ktoś ma czas może wiele za darmo zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko,
#8 PostWysłany: 12 Sty 2020 02:45 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Uściślijmy, co byś chciał zobaczyć w NYC .: MET, MoMA, a może prom na Staten Island, albo Madame Tussauds nyc,
W ciągu dwóch dni jakimi dysponujesz, wszystko jest w Twoim zasięgu w zależności od Twoich potrzeb np. intelektualnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#9 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:23 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
Ja bym ten prom na Staten Island zrobiła, bo i darmo, i super widok na panoramę downtown, Statuę Wolności, na Staten Island zaraz obok terminala promowego jest pomnik poświęcony first responders 9/11, można przysiąść i pokontemplować.
W ciągu dnia przejść się albo przejechać rowerem po Central Parku, wieczorem przejść się Brooklyn Bridge, pogapić się na panoramę Manhattanu z Dumbo.

Jeśli chodzi o punkty widokowe, każdy ma swoje plusy i minusy:) One World jest chyba najwyższy, i to czuć, jest też fajnie multimedialnie zrobiony(ta winda z ekranami, wielki ekran z prezentacją Nowego Jorku jak już wjedziesz na górę, ekran się chowa i dostajesz po mordzie zarąbistym widokiem na cały NYC i dalej, ja się aż wzruszyłam wtedy;)), ale jest jednak za szybą, to widać na zdjęciach(refleksy etc). Top of The Rock jest trochę niższy, ale z najwyższego piętra nie ma nawet żadnej szyby tylko murek do pasa, więc można cykać fotki do woli, jest mega widok na Empire State i na Central Park. Cenowo chyba są porównywalne, ok 30-35usd.
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#10 PostWysłany: 23 Sty 2020 06:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3307
HON fly4free
Mam jeden z nowojorskich passów i mam wejścia i do One World i do Top of The Rock.
Jedną z platform chcę zrobić za dnia drugą w nocy.
Tylko właśnie która lepiej wybrać na określoną wyżej porę dnia czy bez znaczenia??
Czy widoki są tak spektakularne że to i tak wszystko jedno ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#11 PostWysłany: 23 Sty 2020 09:03 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Zrobiłbym obie na granicy dnia i nocy, aczkolwiek wydaje mi się, że top of the rock w nocy jest mniej spektakularne. Znaczna część widoku to central park, który po prostu jest wtedy "czarna plama". Gdybym miał wybierać to Top of the rock w dzień i One World w nocy (albo raczej o zmierzchu by widzieć trochę dnia).
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#12 PostWysłany: 23 Sty 2020 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
kacper451 napisał(a):
Mam jeden z nowojorskich passów i mam wejścia i do One World i do Top of The Rock.
Jedną z platform chcę zrobić za dnia drugą w nocy.
Tylko właśnie która lepiej wybrać na określoną wyżej porę dnia czy bez znaczenia??
Czy widoki są tak spektakularne że to i tak wszystko jedno ;)


Jeśli zamierzasz cokolwiek uwiecznić na foto, to odradzam One World wieczorową porą. Ilość ludzi, którzy pstrykają zdjęcia z fleszem na tle szyby jest porażająca. Nie dość, że psuje to zdjęcia, to i samo oglądanie panoramy NY staje się mniej przyjemne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#13 PostWysłany: 23 Sty 2020 11:08 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Moim zdaniem lepiej zrobić One World w dzień (szyby i odbicia), a Top of the Rock tuż przed zachodem słońca (warto przyjść wcześniej, bo dobre miejscówki foto przy murku szybko się zapełniają).

Mi się udało zrobić takie foty. One World:
Załącznik:
OW.jpg
OW.jpg [ 282.48 KiB | Obejrzany 2681 razy ]


i Top of the Rock:
Załącznik:
T1.jpg
T1.jpg [ 243.75 KiB | Obejrzany 2681 razy ]

Załącznik:
T2.jpg
T2.jpg [ 138.66 KiB | Obejrzany 2681 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#14 PostWysłany: 24 Sty 2020 13:30 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Dla wieczornych widoków NYC bardzo zbliżonych do Top of the Rock polecam Bar 65 (ten sam budynek, kilka pięter niżej). Za darmo (albo raczej za cenę piwa) można wieczorem podziwiać panoramę NYC. Jest w tym jedno ograniczenie - bez rezerwacji stolika nie podejdzie się do samej szyby. Widoki są ok, ale potencjał zdjęciowy słaby (jeśli nie będzie dostępu do tarasu, z tarasu to inna historia, jak ja byłem to był zamknięty).

https://www.therooftopguide.com/blog/ba ... n-nyc.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#15 PostWysłany: 30 Sty 2020 12:46 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 16
Lecimy do Miami 11 maja, powrót z NY 21 maja.
Plan zakłada pobyt w Miami i Key West do 16 lub 17 maja.
Pytanie, która opcja do zobaczenia najważniejszych atrakcji NY jest najodpowiedniejsza. Muzea nas nie interesują ?
Nocleg będzie najprawdopodobniej na Midtown więc wszystkie lokalizację w zasięgu ręki.
Lepiej przeznaczyć na NY 3,5 dnia czy 4,5?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#16 PostWysłany: 30 Sty 2020 13:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
4,5. Ja byłem pełnych pięć dni i nie zobaczyłem wszystkiego co chciałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#17 PostWysłany: 30 Sty 2020 13:08 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Ja byłem trzy razy po 5-6 dni i nadal są miejsca, do których nie dotarłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC na szybko
#18 PostWysłany: 09 Kwi 2020 08:25 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Na pewno warto zobaczyć Central Park - przynajmniej jakąś jego część. Oprócz tego polecam rejs widokowy statkiem, żeby zobaczyć z pewnej odległości Statuę Wolności i wieżowce. Z innych obowiązkowych rzeczy - koniecznie dzielnica Little Italy - tam jest genialna pizza. Times Square - mi sie osobiście nie podoba, ale to raczej też jest taki must have ;)
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group