Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: NYC->DC->Niagara
#1 PostWysłany: 19 Lut 2018 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Po kilku wizytach w USA, przyszedł czas na kolejną wyprawę za ocean. W gąszczu tematów o zachodnim wybrzeżu, mało jest wątków dot. wschodu.

Potrzebuję wskazówek dot. ilości potrzebnego czasu, by zrealizować objazdówkę zgodną z mapą poniżej. Od razu nasuwa się podstawowe pytanie - ile czasu potrzebne jest na NYC? W relacjach najczęściej pojawiał się przedział 3-5 dni. Pytanie co z resztą :

1. Czy jeden dzień na Filadelfię jest wystarczający?
2. Wg wstępnego rozeznania, Waszyngton da się ogarnąć w 2 dni - prośba o potwierdzenie czy tak właśnie jest.
3. Niagara/Toronto - pytanie podobne - ile czasu przeznaczyć na pobyt w tym miejscu?

Co dodalibyście do miejsc, które warto zobaczyć kierując się tą trasą ? Boston? Może Montreal lub Ottawa?

Załączniki:
ramówka.png
ramówka.png [ 412.36 KiB | Obejrzany 2762 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#2 PostWysłany: 19 Lut 2018 11:59 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6158
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Waszyngton, wszystko zależy czy chcesz zobaczyć wszystkie muzea? Jak nie to na 2 muzea (lotnictwa, historii naturalne) oraz spacer przez ten główny park z zatrzymaniem się na zdjęcia pod: Białym Domem, pomnikiem Licolna, Kapitolem, starczy około 14h (cały dzień)
Niagara Falls - z 6h to będzie ok, nawet z wejście na Skylon Tower
Toronto można spędzić tam ze 2 noclegi i będzie ok.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#3 PostWysłany: 19 Lut 2018 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Plan na DC, który podałeś wydaje się optymalny, choć obawiam się, że ciężko będzie się wyrwać z muzeum lotnictwa ;)

Piszesz o dwóch noclegach w Toronto - czy to nie za dużo czy może jednak traktujesz to jako miejsce docelowe po przyjeździe z Waszyngtonu? Pamiętam z relacji, że Toronto mnie nie zachwyciło, tak by zostać na dłuższy pobyt, stąd liczyłem max 1 dzień. Jeśli się mylę, popraw mnie proszę.

Czy byłeś w pozostałych wymienionych miastach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#4 PostWysłany: 19 Lut 2018 12:42 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 51
Nie byłam tylko nad Niagarą, co do reszty się wypowiem -

Filadelfia, idealna na 1. dzień, ja zrobiłam sobie jednodniową wycieczkę z Nowego Jorku (jakoś 10h na miejscu) i byłam bardzo zadowolona. No chyba, że chcesz chodzić po muzeach - jest np. polecane Muzeum Sztuki.

Waszyngton - też byłam na jednodniówce z NY, cały dzień na miejscu. Jeżeli chcesz zobaczyć muzea, to koniecznie 2 dni - w jeden się nie wyrobisz. Ja muzea sobie odpuściłam, a skupiłam się na Kapitolu (jest darmowe zwiedzanie w środku) i okolicach The Mall (to ten główny zielony trawnik, przy którym jest Biały Dom, pomniki itd. Muzea przy okazji też, no ale nie było czasu).

NYC - 3 dni to za krótko zdecydowanie! Jeżeli masz możliwość, to wybierz się na 5 dni, ja bardzo polecam, siedziałam miesiąc i mi się nie nudziło :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#5 PostWysłany: 19 Lut 2018 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Tak na szybko planowałem taki rozkład :

4 dni NY
1 dzień Filadelfia
2 dni DC
1 dzień dojazd do niagary
1 dzień Niagara
1 Toronto
1 powrót do NY

Zakładam, że jakakolwiek liczba nie pojawi się przy NY, to zawsze będzie za mało ;) To tak jak z wypadem na Zachód - czasu jest zawsze za mało, a chciałoby się zobaczyć jak najwięcej. Jesteśmy jednak dość zaprawieni w boju, możemy dużo chodzić i sporo jeździć autem, stąd bardziej zastanawiam się czy da się to skompresować do 10 dni (oczywiście przy założeniu, że nie dodajemy dodatkowych miast). Jakieś opinie ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#6 PostWysłany: 19 Lut 2018 13:12 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6158
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W Toronto można fajnie spędzić 2 dni lub pół dnia po przyjeździe z Nigary i cały kolejny. Polecam wybrać się promem na wyspę center island za dnia i zostać do zachodu słońca. Do tego można podjechać na lotnisko na spotting ;) A jak jesteś fanem sportu to do wyboru masz mecze: nhl, nba, msl.
Ewentualnie wycieczkę można rozszerzyć o jakieś dodatkowe miasto np. Chicago lub Montreal.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#7 PostWysłany: 17 Cze 2018 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Myślę o podobnej trasie na przełom listopada/grudnia. Czy to dobry termin? Jak jest z przekraczaniem granicy USA/Kanada wynajętym samochodem?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#8 PostWysłany: 18 Cze 2018 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zapytaj w wypożyczalni. W Alamo nie było problemu, wjazd do Kanady w Niagara Falls zajął 5 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#9 PostWysłany: 18 Cze 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Będąc w okolicach wodospadu polecam przejazd do Niagara-on-the-Lake. To prawie po drodze do Toronto, a miasteczko jest cudne. Nie wiem jak będzie w listopadzie/grudniu (choć pewnie będzie miało ten amerykański świąteczny klimat bożonarodzeniowy), ale teraz w maju było urocze. Moim zdaniem warto się tam zatrzymać choćby na chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#10 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:03 

Rejestracja: 23 Lip 2018
Posty: 5
Loty: 61
Kilometry: 159 714
Mio napisał(a):
Myślę o podobnej trasie na przełom listopada/grudnia. Czy to dobry termin? Jak jest z przekraczaniem granicy USA/Kanada wynajętym samochodem?


Do Kanady w Alamo i Budget nie miałem żadnych problemów. Dla pewności możesz im to tylko zgłosić jak będziesz przy desku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: NYC->DC->Niagara
#11 PostWysłany: 23 Sty 2019 22:41 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 7
Hej!
Daj znać jak oceniasz swój plan. sam pracuje nad opracowaniem swojego:
Przylatuje i wylatuje z NY. Mamy 9,5 dnia.
Plan:
5 dni w NY (http://www.littletownshoes.com/2014/01/ ... w-tydzien/)
6 dzień wyjazd do Waszyngtonu, tam zwiedzanie i nocleg
7 dzień wyjazd nad Niagarę tam nocleg
8 dnia powrót do NY
9 dzień chill w NY
Co o tym sądzicie? zastanawiamy się czy opłaca się jechać tyle godzin by zobaczyć wodospad - zamieniając to na Boston lub Filadelfię.
Dzięki z góry!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group