Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nuweiba
#1 PostWysłany: 01 Gru 2017 04:24 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 16
Czy w La Playa w opcji All Incl. nie ma alk. i nawet piwa ?
Czy La Playa można dokupić do All Incl. jakąś opcję z alk. lub przynajmniej piwem ?

Jeśli w All nie ma alk. to czym to się różni od FB ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#2 PostWysłany: 03 Gru 2017 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@Kański,
przyłączam się do pytania wyżej i czy warto tam jechać dla samej rafy i jakie są koszty nurkowania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#3 PostWysłany: 06 Gru 2017 21:17 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zastanawiam sie czy nie szarpnac sie z dzieciakami na sylwka do egipt

loty z poznaia jak przed sylwkiem to 2150 za 4 osoby a jak 01.01 do 08.01 to 880zl

do tego hotel 2kpl https://www.booking.com/hotel/eg/strand ... #hotelTmpl

dochodzi tylko transport z lotniska

czy cos zle mysle???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#4 PostWysłany: 06 Gru 2017 21:26 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Źle, dochodzą opłaty wyjazdowe z Izraela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#5 PostWysłany: 06 Gru 2017 21:40 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
4 razy 100zl?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#6 PostWysłany: 06 Gru 2017 22:13 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Tak, bezzwrotne 400 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#7 PostWysłany: 07 Gru 2017 10:42 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 6
Przedwczoraj wrocilismy z La Playa.

W All-in nie ma alkoholi. Nawet piwa, ktorre kosztuje 3$ lub 5$ za 2. Nie wiem ile kosztuje dokupienie All z alkoholami.

All-in wyglada tak, ze jest wyzywienie sniadanie, obiad, kolacja + w miedzyczasie napoje zimne i gorace, ogolnie biedne to All, ale za ta cene uczciwe...

Oczywiscie oplada wyjazdowa z izraela nie zostala oddana mimo wizycie w movenpick ostatniego dnia.

Tips:

1.Taxi z Taby do la playa zaplacilismy 2os + dziecie 10$, powrot 20 . Trzeba sie targowac i dobrze sie z tym czuc to mozna ugrac sporo:) Generalnie do 30km placi sie 10$ do 60km - 20$.
2.Alkohole mozna kupic 3-4x taniej na przejsciu granicznym w Tabie np. Gin Sapphire 1l 47% za 10$.
3.Rafa przy hotelu taka sobie, nie powala. Ladniejsza jest w opuszczonym resorcie na prawo od hotelu, gdzie trzeba dojsc, az do pomostu/molo (ok2km). Tak, mozna wychodzic poza hotel
4.Dla osob ktore nie chce placic oplaty wyjazdowej i mieszkac w movenpick polecam rezerwacje przez ichniejsza strone internetowa. Dostajemy voucher 20$ na wydanie w restauracjach/barach, wiec nocleg dla nas wyszedl ponizej 50$, a dodatkowo dostalismy ten sam pokoj co rok temu z widokiem na basen i morze za free wiec kolejne 20$ w kieszeni:)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#8 PostWysłany: 08 Gru 2017 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@vertos,
a jak z dostępnością taxi w playa resort, i czy polecasz ogólnie hotel, bo mam zarezerwowany na 3 noce i się zastanawiam czy warto aż tyle i czy dojadę rano na granicę i ile czasu tam spędzę żeby zdążyć na lot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#9 PostWysłany: 13 Gru 2017 19:13 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 6
Z la Playa mozesz wziac taxi , ale to chyba 30$. 01007479907 To nr na taxi za 20$, ja korzystalem wlasnie z tej.
W La playa bylismy 6 dni i sie nie nudzilismy, ale trzeba lubic troche te klimaty. Hotel z prawie 500 pokojami i garstka osob, spokoj, cisza, nic sie nie dzieje. My sobie zwiedzalismy opuszczone sasiednie resorty , korzystalismy z raf obok La Playa, a poza tym z 3 letnim dzieckiem nigdy sie nie nudzi...
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#10 PostWysłany: 13 Gru 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
dzięki za info, my już 10 razy byliśmy w Egipcie ze wzg. na nurkowanie, więc ich klimaty nam nie przeszkadzają, ale rozumiem że w okolicy pustka i nie załatwimy tam nurkowania z butlą ?, a jakieś inne sporty np. kort tenisowy tam jest ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#11 PostWysłany: 13 Gru 2017 21:44 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
I gdzie lepsza rafa?w tej Playi lepsza czy w Taba Heights?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#12 PostWysłany: 14 Gru 2017 10:28 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 6
W okolicy pustka, ale w La Playa jest centrum wodne, sa lodki, lodzie, skutery wodne i na 99% organizuja nurkowanie z butla, a jesli nie oni to na pewno znajda zaraz kogos kto przyjdzie i przedstawi oferte...

Co do rafy, to zalezy na co kto sie nastawia. W movenpick jest jej troszke, w La playa tez, kolorowe rybki, osmiornice (matwy?), kraby, inne dziwne stworzenia wiec cos zobaczylem, ale i skrzydlice, jezowce. Zalezy co kto oczekuje zobaczyc, bo porownujac ja do wielkiej rafy w Australii gdzie mialem kiedys przyjemnosc byc, te rafy to namiastki raf zniszczonych pewnie przez ludzi, niemniej do snurkowania wystarcza dla niewymgajacych. Z butla nigdy nie plywalem , wiec sie nie wypowiem co sie dzieje kilka/kilkanascie metrow ponizej, wiec moze byc ciekawiej...
Generalnie nigdy nie stosowalem obuwia do wody, ale warto zabrac.

Taba Heights nie zostala przeze mnie zaliczona, wiec trudno mi powiedziec gdzie lepiej...
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#13 PostWysłany: 14 Gru 2017 13:01 

Rejestracja: 21 Lis 2017
Posty: 8
Nie wiem jak jest w La playa jednak jezeli mam porownywac movenpick do taba height to w pierwszym nie ma rafy w drugim jest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ejlat - Nuweiba
#14 PostWysłany: 14 Gru 2017 14:29 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
W Australii tez nie byłam więc nie wiem;-))
W Movenpiku pewnie jest to samo co w Eilacie-czyli lipna ta rafa-fajne rybki i tyle. Natomiast w Jordanii np bardzo fajna rafa była i taka już by była super. Tylko gdzie lepsza: w Taba Heights czy tej Playi-oto jest pytanie;-)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nuweiba
#15 PostWysłany: 14 Gru 2017 14:56 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 6
Czyli:
Kolega wyzej napisal , ze heights ma rafe a movenpick nie ma.
Bylem w La Playa i movenpick, sa na mniej wiecej tym samym poziomie wzgledem raf z plusem LaPlaya bo ma mily piasek na plazy i w morzu a Movenpick juz nie.
Wychodzi na to, ze Taba Heights jest najfajniejsze pod tym wzgledem:) Przypominam tez , ze ok 2km od La Playa idac w prawo plaza, jest ladniejsza rafa, opuszczony resort pieciagwiazdkowy wraz z pomostem:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nuweiba
#16 PostWysłany: 14 Gru 2017 15:05 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Dzięki;-)
Playa ma też w pobliżu Coloured Canyon, na który ostrzę zęby, ale ponieważ i tak trzeba taxę wynająć i tak to akurat da się i z innego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nuweiba
#17 PostWysłany: 04 Wrz 2018 16:50 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
czy był ktoś w Nuweibie ostatnio , i czy tam oprócz hoteli są jakieś knajpki i trochę turystów ?, bo jak byłem rok temu w Dachab to mnie zaskoczyło, że to jakby nie Egipt, knajpka przy knajpce z wywieszonymi cenami w funtach i życie jak w obozie hippi 40 lat temu, czy w Nuweibie jest podobnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nuweiba
#18 PostWysłany: 10 Lis 2018 17:26 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
jeszcze raz zapytam, czy był ktoś w Nuweibie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nuweiba
#19 PostWysłany: 10 Lis 2018 23:09 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Byłem w grudniu i spotkałem jednego turystę z Włoch.
Na plażach, choć przeszedłem ponad 10 km, byli tylko ochroniarze, grali w piłkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nuweiba
#20 PostWysłany: 12 Lis 2018 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@Bruner, to jeszcze podłączę się do poprzedniego pytania, a w miasteczku knajpki jakieś były ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group