Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2021 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
https://viewfromthewing.com/cancun-cozu ... ur-ticket/

Od 1 kwietnia 2021 turyści z zagranicy powyżej 15 r.ż., opuszczający stan Quintana Roo (np. Cancun, Playa Del Carmen, Cozumel czy Tulum) będą musieli zapłacić podatek 224 MXP (niecałe 42 zł wg dzisiejszego kursu). Turyści z Belize mają 10% zniżki. Płatności będzie można dokonać na stronie Visitax lub na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2021 22:29 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 62
Wylatywałem 2 kwietnia, nikt niczego nie kazał płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2021 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Artykuł o problemach z egzekwowaniem nowego podatku:

https://www.poresto.net/quintana-roo/20 ... 50824.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Kwi 2021 13:22 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
No nie wiem @tropikey ale chyba wkleiłeś nie ten link co chciałeś ;)
BTW - niezłą aferę podlinkowałeś
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Kwi 2021 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Fakt :D
Jedno i drugie o odmawianiu placenia:

https://www.poresto.net/quintana-roo/20 ... 50755.html
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Kwi 2021 13:41 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Niezła prowizorka, szczerze powiem to gdyby do mnie podszedł ktoś w terminalu w wątpliwej kamizelce z jeszcze bardziej wątpliwym identyfikatorem i kazał płacić jakiś podatek to potraktowałbym go jak naciągacza na "oficjalną" taksówkę i pewnie nie zamienił z nim więcej słów niż "no, gracias".
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Maj 2021 16:01 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Mnie biuro podróży co prawda poinformowało w mailu o konieczności zapłaty tego podatku, ale całkiem o tym zapomniałem, a na lotnisku nikt o to nie pytał, więc poleciałem z CUN bez płacenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Maj 2021 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ta oplata istniala juz wiele lat temu.
Wylatujac z CUN w 2008 musialem zaplacic; wtedy bylo to sprawdzane.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Maj 2021 14:01 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@p.wl - jesteś pewny, że chodzi o to samo?
Tu jest mowa o nowym podatku stanu Quintana Roo, ale oprócz tego jest jeszcze federalny podatek opłacany za pośrednictwem linii - może wtedy się jego płaciło osobno.

Załączniki:
2021-05-03 14_00_42-Window.png
2021-05-03 14_00_42-Window.png [ 1.96 KiB | Obejrzany 2099 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Maj 2021 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Z tego, co pamietam, to bylo cos a la departure tax do oplacenia przez turystow na lotnisku przy opuszczaniu stanu Quintana Roo lotem miedzynarodowym. Ok. $50 za osobe.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Maj 2021 01:16 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 35
Loty: 170
Kilometry: 346 957
Podatek można opłacić na stronie https://www.visitax.gob.mx/sitio/ Wylatywałem z Cancun 02.05. nikt tego nie sprawdzał, tylko kody QR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Gru 2021 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Nie wiem czy ten podatek jeszcze istnieje. W grudniu 2021 wylatując z Cancun nikt mnie o żadną opłatę tego typu nie prosił. Również w grudniu 2021 jechałem samochodem z Quinatana Roo do prowincji Yucatan i rzeczywiście ktoś mnie zatrzymał na drodze w okolicach granicy obydwu stanów i zaczął coś opowiadać o tym, że muszę zapłacić jakiś podatek bo wyjeżdżam z jednego stanu do drugiego. Uznałem jednak, że to jakiś naciągacz, zignorowałem całą sprawę i pojechałem dalej. Bez żadnego problemu wyjechałem z Quinatana Roo i wróciłem później. Nawet jeśli osoba, która mnie zatrzymała była rzeczywiście funkcjonariuszem publicznym odpowiedzialnym za pobór tego podatku, to całość wyglądała mniej wiarygodnie niż "official guide", którzy obstawiają dowolną atrakcję turystyczną i przekonują Cię, że tylko z nimi możesz ją zwiedzać, albo, że bilety do kupienia tylko u nich. Także nie wróżę sukcesu jeśli idzie o recaudación del impuesto nuevo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2022 21:42 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Na początku stycznia przy wylocie z CUN w terminalu 4 przy schodach ruchomych na górę do security oraz w tym korytarzu od schodów do security stało kilka osób z planszami z napisami o tym podatku i kodami qr do zeskanowania i pewnie zapłaty. Wszyscy je ignorowali i szli dalej pewnie traktując jak jakichś sprzedawców czy coś takiego. Nie widziałem by się ktoś zatrzymywał, nawet mimo tego, że jedna z tych osób głośno mówiła, że wszyscy wyjeżdżający mają zapłacić ten podatek. Poza tymi osobami nikt się tym podatkiem nie interesował, nic nie było sprawdzane.

Natomiast parę dni wcześniej przy wylocie z terminalu 2 żadnej informacji o tym podatku nie widziałem.

Więc pewnie ten podatek jest, ale chyba nie ma jakiejś formalnej drogi by egzekwować od turystów jego zapłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Sty 2022 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
@tomlesz tak samo było w grudniu- mówiąc szczerze dowiedziałem się kim są Ci ludzie właśnie z tego wątku :lol: ...bo o podatku słyszałem wcześniej. Tak jak mówisz-na ten moment martwe prawo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lut 2024 15:42 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Temat widzę ma kilka lat. Czy ktoś ma aktualne info jak wygląda sytuacja z tym podatkiem?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lut 2024 13:41 

Rejestracja: 04 Lut 2024
Posty: 1
Jestes w sytyuacji w której byłem kilka dni temu.Tez szukałem aktualnych informacji o tym podatku,wiec ciesze sie ze bede mógł pomóc.Zatem:w piątek wylatywałem z Cancum do Katowic.Zaden podatek nie był pobierany na lotnisku.Tylko odprawa,kontrola bezpieczenstwa.Brak kontroli paszportowej przy wylocie nikt nie żadał tego podatku.Nie wiem czy ma to znaczenie ale byłem na wycieczce z biura podróży a lot był czarterowy
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Lut 2024 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Temat podatku chyba umarł wraz z covidem. Leciałem 10.02 krajówkę CUN->MEX z T2, a że miałem chwilę to przeszedłem się z ciekawości po terminalu w poszukiwaniu osób, które mogłyby ten podatek pobierać lub zachęcać do jego opłacenia. Nie znalazłem.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2024 18:53 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Wylatywałem z Cancun we wtorek (5 marca 2024). Nie ma podatku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group