Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Lip 2012 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
dawciol napisał(a):
Dwa sizery??

Tak, doczepią mniejszy koszyk do większego podobno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#42 PostWysłany: 11 Lip 2012 02:09 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
jednym slowem porazka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Lip 2012 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
humbak napisał(a):
+ do tego masz podręczny do 6kg


Teraz już 8 kg, ale i tak nikt nie waży.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Lip 2012 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
Myślę, że nie ma co się tak oburzać. Można się unieść honorem i za karę nie latać wizzem. Sam ciułam te punkty płacąć kartą citi banku licząc, że zobaczę parę miejsc nie wydając ani grosza na przeloty. Wizzair trochę mi to stara się utrudnić.
Ale rozumiem tą zmianę. Jak każdy biznes walczą o przychody. A przychody związane z opłatami za bagaż pewnie od jakiegoś czasu spadają. Ludzie mają coraz większą świadomość w temacie taniego podróżowania (m.in. dzięki stronom jak ta) i sądzę, że coraz większy odsetek ludzi wybiera się w podróż pakując się tylko do bagażu podręcznego. Nie pomogło linii zwiększenie opłat za bagaż rejestrowy to zmienia zasady co do bagażu podręcznego. Jeszcze kilka lat temu powszechniejsze były kolejki do stanowisk odprawy bagażowej przed odlotem taniej linii.
Druga sprawa.
180 bagaży podręcznych nie zmieści się w samolocie w przeznaczonych do tego schowkach. Nie ma bata. Leciałem niedawno z plecakiem między nogami. Na początku był w schowku, ale musiał ustąpic miejsca czyjejś torbie. Większość ludzi leciała z dużym podręcznym i kilkanaście minut po tym jak wszyscy zapełnili samolot trwały roszady tych bagaży. Stewardzi krążyli z walizkami i przekładali z miejsca na miejsce, oddając pasażerom pomniejsze torby do schowania pod siedzeniem.
Po trzecie. Dzięki temu jest szansa, że ryan nie zmieni tych zasad u siebie. Znając MOLa wykona teraz jakiś ruch na złość wizzairowi. Może nawet złagodzą przepisy co do podręcznego?
_________________


Ostatnio edytowany przez luki, 11 Lip 2012 08:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Lip 2012 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
zapinio napisał(a):
Podróże lotnicze są coraz bardziej absurdalne, a rzesze nic nie robiących ludzi chcą wykazać swoją niezbędność.
Tak jest z managerami wszelkiego autoramentu.Tak jest ze sławetną kontrolą bezpieczeństwa.
Czekam na wprowadzenie bilansu kału i moczu.
Ile jeszcze można lemingom wcisnąć.
Tresura i podgotowka do NWO.

Możesz jakoś konkretnie i konkretnymi przykładami? Bo to, coś napisał to totalna demagogia rodem z Leppera.

Każdy kij ma dwa końce. Większość pasażerów NIE MA za grosz pojęcia jak latać. Ani nawet jak się zachować. I wyskakuje z wielu słomiane buractwo.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 11 Lip 2012 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
Robin napisał(a):
Czy Cabin Max przymie nowy wymiar?
Czy da się go jakimś cudem skompresować, aby pasował do mniejszego rozmiaru?


A co to jest Cabin Max? Kabinówkę (nomen omen) do wielkości laptopówki raczej trudno "sprasować". :P
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 11 Lip 2012 11:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
cabin max ma wymiar 55x40x20cm - idealnie pasujacy do starego rozmiaru wizza
teraz "propozycja" nowego rozmiaru to 42x32x25cm
jak widac zmniejsza sie wysokosc i szerokosc , mozna za to miec grubszy bagaz.

dla cabin max pozostaje w tym wypadku dokupienie nozyczek, igły i nici dratewskich (mozemy rowniez uzyć zszywacza tapicerskiego) .
tniemy na wysokosci 42 cm oraz 32 cm szerokosci.
do tego co nam zostaje doszywamy wieksza łate a mniejsza zostawiamy na nowa kieszen (zwieksza nam sie grubosc)
mamy po 30 min zabawy nowa walizeczke "cabin mini wizz"

i powaznie - jezeli wizz wprowadzi wszedzie nowy rozmiar i stwierdzi ze bedzie mu sie oplacal to po jakims czasie inni tez zejda z rozmiarem (przeciez kazdy kg rzelicza sie na paliwo)
w ten sposob 90% plecakow, walizek, toreb z ktorymi teraz latamy bedzie do wymiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Lip 2012 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Najbardziej boli mnie, że mój obecny plecak ma o 1-2 cm za dużo wg. nowych wymiarów. Oczywiście to plecak więc niewypchany spokojnie by wlazł w stojak ale jak zaczną trzepać, mierzyć i sie upierać to jak byk sam plecak ma te 2 cm więcej z każdej strony ;)

Szkoda, że ta opłata jest aż TAK wysoka :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Lip 2012 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Mój świeżo kupiony plecak (kupiony z zapasem nawet) teraz tez ma o 4-5cm za dużo i chyba tylko od dobrych chęci ekipy na lotnisku zależy czy przejdzie czy nie, zakładając oczywiście że nie będzie do końca wypchany żeby przynajmniej teoretycznie mieścił się w limicie.

Będziemy się stresować przy odprawie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 12 Lip 2012 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
http://www.joemonster.org/art/20547/Moj ... em_WizzAir
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Lip 2012 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
jacob94 napisał(a):
http://www.joemonster.org/art/20547/Moja_korespondencja_z_przewoznikiem_WizzAir


Konkluzja "popatrzę teraz na konkurencje". Odpływ klientów to jedyne co mogłoby przestraszyć Wizzaira ale tak naprawdę i tak będziemy nim latać i prędzej inne linie skopiują ich pomysł, niż oni sami się z niego wycofają :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 12 Lip 2012 15:53 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
rml napisał(a):
jacob94 napisał(a):
http://www.joemonster.org/art/20547/Moja_korespondencja_z_przewoznikiem_WizzAir


Konkluzja "popatrzę teraz na konkurencje". Odpływ klientów to jedyne co mogłoby przestraszyć Wizzaira ale tak naprawdę i tak będziemy nim latać i prędzej inne linie skopiują ich pomysł, niż oni sami się z niego wycofają :(

Dokładnie! Jestem pewny że Ryanair nie pozostanie tutaj bierny, albo skopiuje pomysł jako powód podając że chce jeszcze bardziej obniżyć ceny biletów i być konkurencyjny albo zacznie nabijać się z i np. pisać na samolotach Goodbye Wizzair (jak to zrobił np. z Lufthansa, LOT czy Easyjet)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Lip 2012 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Podobno ten pan z konferencji prasowej WIZZA wcześnej pracował w RAJANIE. To by wszystko tłumaczyło skąd takie kretyńskie pomysły ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Lip 2012 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Tak swoją drogą, na nowej stronie już to wszystko przewidzieli ;)

- na starych rezerwacjach pojawiło się hasło "duży bagaż podręczny"
- w doborze dodatkowych usług jest już dropdown (chwilowo nieaktywny) z wyborem rodzaju podręcznego

;) Tak więc wszystko przemyślane, od dawna przygotowane i widać, że ten "pilotaż" to bardziej "pitolenie" ;) Ciekawe ile będą się czaili zanim uruchomią to wszędzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Lip 2012 16:28 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Ryanair dość długo sprzedaje swoje oficjalne walizki do bagażu podręcznego, w rozmiarach dokładnie pasujących do wymagań. Więc nie bardzo mogą teraz zmniejszyć wymiary.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Lip 2012 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
alav napisał(a):
Ryanair dość długo sprzedaje swoje oficjalne walizki do bagażu podręcznego, w rozmiarach dokładnie pasujących do wymagań. Więc nie bardzo mogą teraz zmniejszyć wymiary.

Moga. Wymysla, ze np. duzy bagaz podreczny za 10EUR, dla posiadaczy firmowych walizek 5EUR :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Lip 2012 16:47 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
alav napisał(a):
Ryanair dość długo sprzedaje swoje oficjalne walizki do bagażu podręcznego, w rozmiarach dokładnie pasujących do wymagań. Więc nie bardzo mogą teraz zmniejszyć wymiary.

Te walizki są na zamówienie, tj. są produkowane specjalnie dla Ryanair, dlatego wystarczyło by żeby Ryanair kazał producentowi
następne partie produkować z mniejszymi wymiarami. Albo jeszcze inaczej, pozostała by torba z takimi rozmiarami jak teraz ale zmienili by jej cenę na np. 300zł, i powiedzieli że tylko torby zakupione u Ryanair, są na specjalnych warunkach i nie obowiązuje go zmniejszony limit

To testowanie to tak naprawdę sprawdzenie czy ludzie zaczną uciekać do konkurencji (Ryanair z Katowic do Stansted codziennie lata), czy dużo ludzi będzie pakowało większy podręczny i tym samym buliło 10Euro, czy jednak będą pakowali się w te mniejsze wymiary.
Nawet jeżeli X pasażer spakuje się w mniejszy plecaczek i nie będzie musiał dodatkowo płacić to waga takiego bagażu jest w praktyce mniejsza, większa liczba takich pasażerów to już ileś tam kilogramów mniej, czyli mniejsze opłaty za paliwo.
Aż dziwne że Ryanair nie wymyślił tego pierwszego :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Lip 2012 17:25 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Nie chodziło mi o kłopoty z produkcją. Miałem na myśli to, że Ryanair sprzedawał te walizki z zapewnieniem, że są akceptowane jako bezpłatny podręczny bagaż bez żadnych pomiarów. Nie mogą więc ot tak zmienić regulaminowych wymiarów i kazać płacić ludziom, którzy bezpośrednio od nich kupili walizki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Lip 2012 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
alav napisał(a):
Nie chodziło mi o kłopoty z produkcją. Miałem na myśli to, że Ryanair sprzedawał te walizki z zapewnieniem, że są akceptowane jako bezpłatny podręczny bagaż bez żadnych pomiarów. Nie mogą więc ot tak zmienić wymiarów i kazać płacić ludziom, którzy bezpośrednio od nich kupili walizki.

Odpowiedz mi na pytanie: dlaczego nie moga ?
Przeciez to ryanair, oni wszystko moga i nie przejmuja sie niczym (np. blokowanie kart przy wiekszej liczbie transakcji na dzien).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Lip 2012 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
mogą mogą. co, zapewnili, że do końca świata będzie jeden rozmiar? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group