Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2019 11:44 

niebieski
Pojawiła się zapowiedź nowego programu który zastąpi LeClub od 2020:
https://all.accor.com
Wśród zmian m.in.
- Nowy status Premium (powyżej obecnej Platyny)
- Firma Accor z AEG i operatorem gastronomii IMG zaoferują więcej "doświadczeń" na całym świecie.
- ALL zostanie sponsorem klubu piłkarskiego Paris St. Germain.
- Wzbogacone korzyści na różnych poziomach
- Nowe marki hoteli dołączą do istniejącego programu w ciągu roku
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
D4fc4 uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 21 Lut 2019 12:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Bardzo ciekawy ruch wobec konsolidacji wokół Marriotta oraz budowania silnej pozycji przez Hiltona. Ciekawe, jakie będą nowości.

Ciekawi mnie też definiowanie programu jako
Cytuj:
lifestyle loyalty program
.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 21 Lut 2019 12:59 

srebrny
A ja najbardziej cieszę się że będą sponsorować jakiś klub krykietowy, kluczowy benefit!

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 21 Lut 2019 16:48 

niebieski
Ja mam tylko nadzieję, że zgromadzone punkty nam nie przepadną.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 21 Lut 2019 16:53 

niebieski
... i ten dodatkowy status nie spowoduje przesunięcie - i tak nie za dużych - benefitów w górę.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 21 Lut 2019 17:20 

Dobrze to nie wygląda. Już teraz zdobyć Platyne nie jest łatwo jeśli się nie jest przedstawicielem handlowym😉 Dla kogo będzie ten status Premium??
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 21 Lut 2019 18:10 

niebieski
Dla bogoli @Bulusia, dla bogoli :)
I niestety obawiam się, że @abelincoln może mieć rację
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 21 Lut 2019 18:55 

obawiam się, że dostaniemy taki HH+1, czyli LCAH Gold będzie miał benefity jak HH silver, śniadanie gratis dla Platyn, saloniki dla Premium itd.
No chyba, że mnie czymś zaskoczą pozytywnie- po raz pierwszy :D
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 21 Lut 2019 18:57 

zuchu1 napisał(a):
Pojawiła się zapowiedź nowego programu który zastąpi LeClub od 2020:
https://all.accor.com [...]

Ostatnia zapowiedź zmian obniżyła rangę programu między innymi przez zaniżanie punktacji z promocji. Jednak uważam, że jeśli mają wejść nowe marki do LCAH to tylko liczyć na to, że powiększy on wachlarz w Polsce i konkurencję. Po przejęciu kilku hoteli przez DeSilva jakość sięga dna, zaś cena nieba. Ibis Styles BB to było kiedyś coś, a teraz? Oby rozwój szedł w dobrym kierunku i powiększył portfolio skromnych ilościowo hoteli w Polsce.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 21 Lut 2019 20:44 

niebieski
Myślę, że ogólnie chodzi o dopieszczenie klientów luksusowych marek i pozyskanie nowych marek w tym segmencie (status Premium).
Ciekawe, co oznacza "wzbogacone korzyści na różnych poziomach"? :)

@Ernesto IS BB zawsze był dziadowski ;)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 21 Lut 2019 21:08 

Loty: 6
Kilometry: 5 948
niebieski
@egg
Bielsko do elity nie należało to fakt , ale bardzo go lubiłem i do zaliczania punktów z promocji bardzo mi pasował , nawet odległościowo tym bardziej że często jestem w Bielsku ,ale to co się zrobiło w tym hotelu po zmianie właściciela to nawet nie wiem jak to nazwać a mięsem rzucać nie będę , pozostaje tylko mieć nadzieję że dochody im na tyle spadną że obecny właściciel przemyśli co zrobił ,a to samo dotyczy również Cieszyna.
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#12 PostWysłany: 21 Lut 2019 21:19 

platynowy
Nie wiem jak innym ale mi tego typu zmiany w programach lojalnościowych kojarzą się jednoznacznie: chodzi o to, aby pod płaszczykiem dodatkowych przywilejów i bonusów pogorszyć warunki dla tych, którzy dotychczas byli w "środku" stawki.
Powód jest prozaiczny. Accor wprowadza do sieci kilka marek luksusowych i premium i tego klienta trzeba dopieścić. Zresztą i bez tego ten klient w każdych warunkach jest najważniejszy.
Nowych - z dołu stawki trzeba również połechtać, aby przynajmniej chciało im się dalej przedzierać przez meandry programu i zdobywać wyższe statusy.
Najgorzej mają ci ze środka stawki czyli obecne "goldy" - nie chcę być złym prorokiem, ale mam przeczucie, że oni najwięcej stracą na zmianach. I niestety zgadzam się tutaj z @abelincoln - oby nie wypowiedział tego w złą godzinę...
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 21 Lut 2019 21:36 

niebieski
@kewatkO jesteśmy poza tematem wątku, więc nie będę się rozpisywał. Byłem w IS BB kilka razy przed zmianą właściciela i za każdym razem coś nie zatrybiło. Dlatego przestałem wybierać ten obiekt. Byłem w Mercure Cieszyn chyba ze trzy lata temu i było całkiem sympatycznie. Bedę ponownie latem, więc będę miał porównanie.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 21 Lut 2019 21:57 

złoty
Jedynym gwarantowanym przywilejem Golda jest welcome drink. Nie gwarantowany upgrade i late checkin / checkout.
Nie wiem co z tego mieliby zabrać, i tak ten status jest prawie nic nie warty.

#15 PostWysłany: 21 Lut 2019 22:00 

srebrny
Przestaną wysyłać plastik;)

Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 22 Lut 2019 00:53 
Awatar użytkownika

niebieski
Znając Accor już oczami wyobraźni widzę bałagan w styczniu 2020r. jak będą musieli wszystko przekonwertować na nowy system i aplikację, często informatycznie nie ogarniają poszczególnych promocji czy Private Sales a co dopiero takie kolosalne zmiany.

Czytając w zapowiedzi że „You’ll be surprised at the new ways you can earn and redeem points” już się boję jak bardzo będę zaskoczony :) Niestety podzielam obawy @greg2014 patrząc na przekrój zmian w latach w programie, szczególnie w promocjach punktowych gdzie najpierw można było korzystać w nich z punktów, potem zamienili jeden nocleg na wymóg dwóch noclegów, potem obniżali poziom punktów do 6tys. aż w końcu odcięli zdobywanie statusu za punkty Rewards. Krok za kroczkiem tortu coraz mniej.

Ciekawe czy będzie jeszcze Ibis Business i czy będzie dawało Golda a jak tak to czy będzie jeszcze warto?

Odnośnie DeSilvy choć faktycznie nie jest to tematem wątku są bardzo nastawieni na zysk. Co samo w sobie jest raczej normalne ale jak odbija się na jakości to już nie dobrze. Odnośnie Ibis BB to nie byłem u nich po zmianie właściciela ale w Cieszynie jestem bardzo często więc zmiany są in minus. Najważniejszy to cena, nie schodzi poniżej 128zł, z łezką w oku wspominam 77zł za dobę i upgrade do apartamentu (zastanawiałem się niekiedy jak upchnąć dwie noce i skorzystać z punktów : ))) Nowy dyrektor zabronił też żeby upgrade był o dwa stopnie, często to przechodziło teraz nie ma opcji – wszystko wg zasad. No i najważniejsze (żeby nie było – żartuję) ze wstawki usunęli piwo Brackie a właściwie to dwa bo tyle dawali. Na szczęście Pani Ewy nie odchodzi więc tragedii z personelem i obsługą nie będzie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#17 PostWysłany: 22 Lut 2019 06:20 
Awatar użytkownika

Loty: 63
Kilometry: 93 294
złoty
Obecne Platyny powinni podwyższyć na najwyższy status za rok i zobaczymy co zaoferuja realnie...

Generalnie zgadzam się że tendencja w programach lojalnościowych jest spadkowa. Więcej zabierają niż dodają.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Loty: 100
Kilometry: 200 650
niebieski
Dodanie nowych przywieli i nowego statusu może oznaczać rzeczywiście przesunięcie. I pewnie oberwie jakoś GOLD, a może tez silver. Choć zgodzę się także z przedmówcą, że GOLD to tak naprawdę tylko gwarantowany drink, o czym sam jakiś czas temu pisałem.
Niestety podróżując sporo po Polsce i tak wielkiego wyboru się nie ma, wg mnie jedyna alternatywa to przerzucenie się na hotels.com i zbierania co 10 nocleg 1 gratis. Wtedy bez drinków, upgrade ale z noclegami za free. Kto wie może czasem wyszłoby taniej , a upgrade kupiłby sobie człowiek bez "proszenia się".

#19 PostWysłany: 22 Lut 2019 13:29 

srebrny
Nie wyszłoby taniej.
Jeden upgrade to przynajmniej 20-30%, a często pokoje po upgrade kosztują ponad 100% więcej niż oryginalnie zakupiony pokój.
A tam masz tylko 10%.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 22 Lut 2019 16:56 

srebrny
Pamiętajcie też o cenach, chyba coś kombinują i statusowcy mają tańsze taryfy, mam rację?

Relacje PM off  

[ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości