Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Wrz 2013 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Dzis wyprawa z Queenstown do Nelson. Bilet na lotnisko 8 $.
Ponizej foto z lotniska.
Image
Queenstown jest rewelacyjne. Mozna by tam spedzic mase czasy. Jednak przydalby sie worek pieniedzy aby skorzystać z wszystkich mozliwosci.
Ranek to zrobienie paru fotek i droga na lotnisko.
Niestety z prostego przedostania sie z Queenstown do Nelson z krotka przesiadka zrobila sie calodzienna wyprawa.
A to wszystko przez zmiany w siatce lotow jetstar.
W zwiazku z tym zaliczylem dzis 4 lotniska plus ryzykowna przesiadke 40 minutowa.
Wyglada na to ze w Wellington i Nelson nie ma zadnej kontroli bagazu. Upewnie sie w nastepnych dniach.

Co do wifi to na razie 2:1 dla hosteli z wifi za free.

Edit: dzieki trzem godzinom z wrzeszczacymi dziemi glowa mi peka, koszmar
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#42 PostWysłany: 07 Wrz 2013 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Czy w Jetstar musisz wcześniej drukować kartę pokładową?

A teraz informacja dla tych co poruszają się kamperami. Jest masa miejsc odpoczynku bez toalet gdzie nie ma informacji o zakazie parkowania przez całą noc.

Pozdrawiam z kampera zaparkowanego przy Taupo.

PS Szczerze polecam Hobbiton w Matamata.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Wrz 2013 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Nie trzeba, ja robilem online checkin. Chcialem karte pokladowa na telefon, ale wysylaja tylko do japonii, australii i nowej zelandii., a nie mialem jak wydrukowac.
Jako ze mialem check in zrobiony to infokioski wywalaly mi blad jak chcialem na nich drukowac karte,
krotka wycieczka do service desk i pani wydrukowala.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 07 Wrz 2013 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Nico_world napisał(a):
Czy w Jetstar musisz wcześniej drukować kartę pokładową?

Nie, nie musisz. Podchodzisz do tzw. 'kiosku', czyli małego automatu na lotnisku z wielkim opisem JETSTAR (podobne ma np. Alitalia) i tam podając swoje dane, masz możliwość wydrukowania karty pokładowej za free (2-3 h przed odlotem?).

Dotyczy to AUS i NZ na tych lotniskach:
Melbourne (loty do Tullamarine i Avalon), Sydney, Gold Coast, Brisbane, Newcastle, Hobart, Cairns, Darwin, Auckland, Christchurch, Queenstown, Wellington

W pozostałych przypadkach web-check in (60 min do 48 h przed lotem) + wydruk karty pokładowej we własnym zakresie.
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Wrz 2013 06:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Dzięki wielkie za informację, przydadzą sie bardzo bo niebawem lecę z nimi.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Wrz 2013 06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Przypomnialo mi sie ze wczoraj najwieksza atrakcja to bylo ladowanie w Wellington.
Wialo niesamowicie a samolotem rzucalo w kazda strone, podobno to tam normalne ;)
Dzis zwiedzalem Nelson. Miasteczko malutkie, jedna glowna ulica ze sklepami, port, kosciol i male domki mieszkalne, glownie parterowe.
Najciekawsze to tutaj wzgorza okoliczne. Na szczycie jednego znajduje sie symboliczny srodek NZ.
Niestety ze wzgledu na to ze to troche srodek niczego to transfer na lotnisko az 17 $ w jedna strone.
Image
Image

Edit: niezla tu maja pogode jak na zime ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Wrz 2013 06:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Nico_world napisał(a):
Dzięki wielkie za informację, przydadzą sie bardzo bo niebawem lecę z nimi.

Kiedy i jaka trasa? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Wrz 2013 05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
FranekXVI napisał(a):
Nico_world napisał(a):
Dzięki wielkie za informację, przydadzą sie bardzo bo niebawem lecę z nimi.

Kiedy i jaka trasa? :)


Ja jestem na wyspie północnej, zwiedziłem Matamata, Rotorura, Jaskinie w Waitomo i Wai-o-tapu gejzery, a w środę lecę na wyspę południową z Wellington do Christchurch.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Wrz 2013 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
A kiedy wpadasz do Wellington? ;) ja we wtorek wieczorem mam wylot stad.

Dzis krotki lot, zaledwie 30 minut, do wellington. Rano zamiast zarezerwowanego busa na lotnisko pojawila sie juz oplacona taksowka. Milo ;)
W Wellington bus z lotniska do miasta 9 $. Po zwiedzeniu miasta i okolic bede testowal nowozelandzki cydr.
Niemal za kazdym razem przy kupnie alkoholu chca zobaczyc dokumenty. A mam sporo wiecej niz 18, czy nawet 25 lat ;)
Malenkie lotnisko w Nelson
Image
Wellington
Image
Alkohole
Image

Edit: dzis drugi juz hostel z platnym netem. Tym razem zaplacilem te 5 $ zeby nie siedziec w mcdonalds ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Wrz 2013 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Udało Ci się wylecieć?

Strasznie dziś wieje w Wellington i podobno ma być małe tornado.
Ja właśnie dotarłem i zwiedzam miasto a jutro odwiedzę muzeum.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 11 Wrz 2013 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Nudy nudy nudy FranekXVI. Nic ciekawego nie piszesz. Nie wiem po co wogle tego bloga prowadzisz. Zero konkretnych informacji tylko gdzie spales i co jadles.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 12 Wrz 2013 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Ostatnie 2 dni bez netu ;) Zaliczone Auckland ponownie i Rotorua.
Konkretnie bedzie jak wroce, bedzie czas opisac miejsca i obiekty, ogarnac zdjecia z aparatu, podac koszty.
W NZ albo nie bylo czasu albo netu ;) No i zdjec nie bylo jak zrzucac z aparatu bo nie mam komputera ze soba.

Udalo sie wyleciec z Wellington ale sie mi slabo robilo jak widzialem jak laduja te samoloty, start tez byl malo przyjemny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Wrz 2013 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
pisz, pisz. wrzucaj newsy, kiedy tylko się da. dla żądnych krwi (ja też ja też) - może jakąś ciekawostkę dnia w każdym wpisie. w NZ osobliwości nie brakuje ;) i trzymam cię za słowo, że zrobisz porządną relację!
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Wrz 2013 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Dzis na lotnisku pierwszy raz sie przyczepili do wagi bagazu. 9.3kg zamiast 8kg.
Pani kazala wyjac ksiazki i elektronike, wyszlo 7.99kg.
Zostalem puszczony z ksiazka i elektronika w rekach ;)

W NZ po przyjezdzie wymienilem 500e, dzis wymienilem 140 dolcow na 85e, jakims cudem wydalem mniej niz zalozylem ;) Podsumuje wydatki po powrocie do domu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Wrz 2013 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
czalem w koncu ogarniac zdjecia i wrzucilem nowy wpis ;)

Auckland - największe miasto Nowej Zelandii (1,4 mln), znajduje się w północnej części Wyspy Północnej między Morzem Tasmana i Oceanem Spokojnym.

Lotnisko - Auckland International Airport (AKL), największe lotnisko w Nowej Zelandii, położone 20km od centrum Auckland, składa się z dwóch terminali (krajowego i międzynarodowego). Odległość miedzy terminalami to 10 minut pieszo. Do centrum miasta jeździ autobus (Airbus Express) - bilet powrotny $28, 40 minut jazdy. Możliwość skorzystania z darmowego wifi przez 30 minut.
Image
Dworzec Britomart - otwarty w 2003 roku, znajduje się w starym budynku poczty (1911), hub transportowy (pociągi, autobusy i autokary (m.in. Nakedbus))
Image
Image
Albert Park
Image
Image
Wieża zegarowa Uniwersytetu w Auckland
Image
Mt Eden - wygasły wulkan, wysokość 196m, około 3km od centrum, po drodze można zobaczyć parterowe wille oraz restauracje na przedmiesciach
Image
Image
Ratusz - wybudowany w 1911 roku, znajduje się przy głównej ulicy ze sklepami oraz restauracjami - Queen Street
Image
Sky Tower - wysokość 328m, najwyższy budynek na półkuli południowej, obok znajduje się dworzec autokarowy (m.in. autokary InterCity)
Image
Image
Nabrzeże
Image
Image
Centrum - interesujące polączenie starego budownictwa oraz wieżowców
Image
Image
Image

Więcej zdjęć z Auckland
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Wrz 2013 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Queenstown - kurort narciarski zamieszkały przez 16.000 osób, znajduje się na Wyspie Południowej nad jeziorem Wakatipu

Lotnisko - Queenstown International Airport (ZQN), lotnisko położone jest we Frankton, 8km od Queenstown. Lotnisko oferuje dostep do darmowego wifi. Do centrum można się dostać autobusem Connectabus w cenie $8 w jedna stronę. Bilet można kupić u kierowcy. Podroż trwa 20 minut.
Image
Image
Lądowanie w Queenstown.
Image
Skyline Gondola - kolejka linowa umożliwia wyjazd na górę Bobs Peak, która jest częścią Ben Lomond (1.748 m). Dolną stację kolejki można znaleźć niemal w centrum miasta. Na szczycie znajduje się restauracja oraz tor dla sanek (na kółkach). Oprócz tego można skorzystać ze szlaku który jest pętlą wokół szczytu (30 minut), zejść szlakiem do Queenstown (1.5 h) bądź iść na szczyt Ben Lomond.
Cena wyjazdu na szczyt oraz powrotu to $26, dodatkowo $8 za jeden zjazd sankami.
Image
Image
Szlak do Queenstown.
Image
Image
Jezioro Wakatipu.
Image
Image
TSS Earnslaw - parowiec zbudowany w 1912 pływający po jeziorze.
Image
Centrum miasta.
Image
Image
Image

Więcej zdjęć z Queenstown
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Wrz 2013 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Nelson - miasto zamieszkałe przez 46.000 osób, położone nad Zatoką Tasmańską w północnej części Wyspy Południowej, założone w 1841 roku, jest najstarszym miastem wyspy.

Lotnisko - Nelson Airport (NSN), lotnisko położone jest około 7km od centrum Nelson, oferuje darmowe wifi. Największe samoloty lądujące na lotnisku to Bombardier Dash 8. Do centrum można się dostać taksówką (~$30) lub busem ($17) pod drzwi hotelu/hostelu. Busa warto zarezerwować przed przylotem (http://www.supershuttle.co.nz).
Image
Katedra - budowa rozpoczęta w 1925 roku, a zakończona w 1965 roku, znajduje się na wzgórzu przy Trafalgar Street.
Image
Centre of New Zealand - na szczycie wzgórza w pobliżu Nelson znajduje się geograficzny środek Nowej Zelandii. Można do niego dotrzeć w około 30 minut spaceru.
Image
Image
Spacer można kontynuować pobliskimi wzgórzami. W okolicy Nelson znajdują się 22 ścieżki piesze.
Image
Image
Founders Heritage Park - ($7) muzeum w którego skład wchodzą historyczne budynki.
Image
Centrum.
Image
Image
Nabrzeze.
Image
Image

Więcej zdjęć z Nelson
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Wrz 2013 22:27 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
Pięknie:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Wrz 2013 16:18 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Bajka, czekamy na c.d.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Wrz 2013 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
super, fajne widoki i zdjęcia. zazdroszczę. mam nadzieję że też kiedyś uda mi się zwiedzić tę część świata.
ps. wstawiaj entery między zdjęciami lepiej się wtedy je ogląda, bez tego zlewają się w jedno.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group