Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sie 2013 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Witam wszystkich Forumowiczów!

Zauważyłem, ze nie ma jeszcze żadnej relacji z Nowej Zelandii na forum F4F. Pora to zmienić ;)

Może najpierw coś o sobie. Jestem Marcin ;) Dotąd podróżowałem głównie po Europie. Podróżuje koleją oraz samolotami. Mam za sobą 3 spore wyprawy koleją po Europie, w tym 2 z InterRail. Oprócz tego dużo lotów na weekendy. Jedyna wyprawa poza Europę to Japonia w maju tego roku.

Pora przejść do konkretów.
Wybieram się do Nowej Zelandii dzięki promocji znalezionej dawno dawno temu. Pora roku może nie jest najlepsza oraz wyjazd dosyć krotki, ale jeśli mi się tam spodoba to wrócę.
Podroż rozpoczynam 2/09 z Barcelony liniami British Airways do Auckland z przesiadką w Londynie i Sydney oraz postojem w Singapurze. Powrót 12/09 z Auckland z przesiadką w Hongkongu oraz Londynie.
Bilety nabyte przez lastminute.com za 670e.
Oprócz tego dolot z Brukseli liniami Brussel Airlines 31/08 oraz powrót 14/09. Cena 120e.

Noclegi mam zarezerwowane w hostelach. Pokoje raczej średniego rozmiaru, czyli 6cio osobowe (maksymalnie 8mio).

Planuję lecieć jedynie z dość sporym plecakiem (minimalnie przekracza maksymalny rozmiar i wagę ;)) jako bagażem podręcznym, gdyż nie lubię czekać na nadanie i odbiór bagażu, wolę nie ryzykować jego zgubienia oraz nie mam ochoty nosić za sobą wielkiej walizki bądź plecaka. Do Japonii wystarczył podręczny to i do Nowej Zelandii wystarczy.
Po Nowej Zelandii będę się poruszał samolotami (linie Air New Zealand oraz Jetstar).

Mam nadzieje, ze wifi będzie dostępne w każdym z hosteli i uda się wrzucić co wieczór podsumowanie dnia i parę zdjęć oraz odpowiedzieć na ewentualne pytania. Zdjęcia na potrzeby forum będę robił telefonem, a lepsze jakościowo będą dostępne po powrocie na moim koncie Google.
Stworzyłem także bloga: http://thebackpackermartin.wordpress.com/ Zapraszam!

Elektronika jaka planuje używać w podroży to:
1) telefon Samsung Galaxy S2 Plus z zainstalowana aplikacja Maps With Me i Dropbox – gps plus zdjęcia na forum,
2) tablet Samsung Galaxy Tab 2 7.0 – internet oraz wrzucanie postów na forum,
3) aparat Panasonic FZ-150.

Jeśli relacja się spodoba to mam już parę ciekawych lotów na rok 2014.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez FranekXVI, 30 Sie 2013 11:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 29 Sie 2013 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Lecę dnia następnego z Barcelony :)
Z tego co czytałem, to w wielu miejscach za wi-fi trzeba płacić.
Jaki masz plan?
Obie wyspy zwiedzasz?

Powodzenia
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sie 2013 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Ja trzymam kciuki, czekam z niecierpliwością i obiecuję być wiernym czytelnikiem :)
Po Australii może kiedyś przyjdzie pora na Nową Zelandię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2013 10:16 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
FranekXVI napisał(a):
Podroż rozpoczynam 2/09 z Barcelony liniami British Airways do Auckland z przesiadką w Londynie i Sydney oraz postojem w Singapurze. Powrót 12/09 z Auckland z przesiadką w Hongkongu oraz Londynie.
Bilety nabyte przez lastminute.com za 670e.
Oprócz tego dolot z Brukseli liniami Brussel Airlines 31/08 oraz powrót 13/09. Cena 120e.


A co z odcinkiem Bruksela-Barcelona?

Edit: już wszystko jasne, trzeba czytać uważniej...


Ostatnio edytowany przez blasto, 30 Sie 2013 10:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2013 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
No przecież kolega napisał co z odcinkiem Bruksela-Barcelona:

FranekXVI napisał(a):
Oprócz tego dolot z Brukseli liniami Brussel Airlines 31/08 oraz powrót 13/09. Cena 120e.


Ostatnio edytowany przez maczala1, 30 Sie 2013 10:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2013 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Nico_world napisał(a):
Lecę dnia następnego z Barcelony :)
Z tego co czytałem, to w wielu miejscach za wi-fi trzeba płacić.
Jaki masz plan?
Obie wyspy zwiedzasz?

Powodzenia


Płatne wifi trochę popsułoby mi plan codziennych aktualizacji. Okaże się na miejscu jak wygląda sytuacja w hostelach.
Większość czasu spędzam na północnej wyspie. Na południową wyspę chcę na chwilę wyskoczyć do Queenstown i Nelson.

kevin napisał(a):
Ja trzymam kciuki, czekam z niecierpliwością i obiecuję być wiernym czytelnikiem :)
Po Australii może kiedyś przyjdzie pora na Nową Zelandię...


U mnie odwrotnie pierwsze Nowa Zelandia i mam nadzieje, ze kiedyś przyjdzie pora na Australię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2013 10:32 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
maczala1 napisał(a):
No przecież kolega napisał co z odcinkiem Bruksela-Barcelona:

FranekXVI napisał(a):
Oprócz tego dolot z Brukseli liniami Brussel Airlines 31/08 oraz powrót 13/09. Cena 120e.


Słusznie, nie wiem z jakiego powodu widziałem tam "dolot do Brukseli".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2013 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
FranekXVI napisał(a):
Większość czasu spędzam na północnej wyspie. Na południową wyspę chcę na chwilę wyskoczyć do Queenstown i Nelson.


to spory błąd, wszystko co najbardziej spektakularne w NZ znajduje się właśnie na Wyspie Południowej, na główne atrakcje Północnej wystarczy kilka dni, ale na Południową jechać na krócej niż 3-4 tygodnie to grzech ciężki ;)

nie wiem jak jest w hostelach bo spałem w zasadzie tylko na kempinach, ale net był tam zawsze płatny, z tym że to było kilka lat temu (2009).

ja byłem w okresie wrzesień - listopad i pogoda była mocno kapryśna, często padało i noce były zimne (nawet ok 0 stopni), także jeśli na taką pogodę spakujesz się w podręczny to rispekt :D

Cytuj:
Pora roku może nie jest najlepsza oraz wyjazd dosyć krotki, ale jeśli mi się tam spodoba to wrócę.


spodoba się na pewno, tylko musisz się nastawić że pogoda nie będzie rozpieszczać ;)

udanej wyprawy, będę śledził relację :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sie 2013 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Oczywiście jestem świadomy, ze atrakcje to głównie Wyspa Południowa. Ale ze względu na krótki pobyt i zimową porę zdecydowałem się skupić jednak na miastach a nie krajobrazach. Kiedyś się wybiorę na minimum miesiąc w lecie i wtedy pozwiedzam tereny mniej zaludnione i piękniejsze. No i chcę się przekonać jak zniosę taką długa podróż ;)
W Queenstown prognozy pokazują nawet -2 na noc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sie 2013 18:51 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 1
Witam

Byłam w tym roku 'wczesną jesienią' prawie 2 m-ce w NZ i AU.

Wifi w hostelach jest płatne i drogie, ale w niemalże każdej bibliotece i wokół niej a także w większych miastach w centralnych parkach wifi jest za darmo (warto wejść do biblioteki, czasem dostajesz hasło i możesz korzystać pół godziny 'zdarma') a także w restauracjach czy barach z daleka widać zachęcający 'Free wifi', gdzie też pół godzinki albo jakiś transfer przysługuje. Podobno w każdym McD jest, ale słaby, sprawdzałam tylko 2 razy i faktycznie przerywa. Ja kupiłam na lotnisku lokalną kartę za 20-30 NZD (do mojego telefonu nie pasowała żadna za 20) i starczyła na miesiąc, a korzystałam prawie każdego dnia, wysyłałam relacje i zdjęcia, także polecam.

Wyspa Północna też jest warta zobaczenia, na pewno Tongariro National Park (Mordor 1) i wejście do czerwonego krateru Taranaki (to taki Mordor 2), gejzery Rotorua (jak nie chcesz płacić 75 nzd, to w samym mieście w centrum jest też ich pełno choć mniejsze- mi wystarczyło). Oczywiście Południowa to bez porównania....sprawdź lokalne linie lotnicze, jak byłam to z dnia na dzień można było kupić bilety na lokalne połączenia za 18-35 nzd. A warto choć na chwilę udać się na Pd, bo dzięki temu właśnie będziesz chciał wrócić:)

Pogoda jak w Polsce, nie spodziewaj się opalenizny. Ale warto codziennie sprawdzać prognozę (tu net się przydaje), bo NZ to wyspa, czasem leje a 20km dalej może być piękne słońce - szczególnie na Pd po 2 stronach gór.

Warto wypożyczyć auto (najtańsza firma Omega), bo większość (w sumie prawie wszystkie) atrakcji znajduje się z dala od głównych dróg. Bez auta załóż więcej czasu na dotarcie do atrakcji. Autobusy jeżdżą bardzo rzadko i są baardzo drogie. Polecam stopa, pełno chętnych, też żeby zabrać, hitchhikerzy mówili, że nie czekają dłużej niż pół godziny. Czasem mocno śmierdzą - na takich trzeba uważać;)

I bardzo gorąco polecam odwiedzać wszystkie (dosłownie) punkty informacji, co jest łatwe, bo znajdują się przy wszystkich najważniejszych atrakcjach. Pracownicy są kompetentni i nawet jak pada to potrafią dobrać coś skrojonego specjalnie pod klienta (oczywiście na odludziu i bez samochodu będzie ciężej...)

Jak macie jakieś pytania to chętnie podzielę się informacjami.
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sie 2013 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Dzięki za informacje o bibliotekach.
Zakup karty, to też całkiem dobry pomysł.

Zamiast wynajmu auta można go przetransportować. Wiele firm szuka osób, które zrobią transfer auta z pk. A do B. Jest to bardzo popularne w NZ i AU.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Sie 2013 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Hej, fajnie ze bedzie jakas relacja, rowniez wybieram sie w tamte rejony ;)

Potwierdzam co pisali poprzednicy - przerobilam troche stron z relacjami z NZ, wszyscy pisza ze net jest platny.

Wrzucaj jak najwiecej info, milej podrozy! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Sie 2013 21:37 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 94
czesckovska napisał(a):
Jak macie jakieś pytania to chętnie podzielę się informacjami.
pozdrawiam


Masz jakiekolwiek informacje na temat darmowych kempingow ?
Ciekawe ilu Polakow bedzie na lotnisku w Barcelonie.....pora wykorzystac bilety zakupione wieki temu. Dzieki F4F :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Sie 2013 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
kempingów darmowych raczej nie ma, ale te prowadzone przez DOC (Department of Conservation) są bardzo tanie (zwykle poniżej 10 NZD/os), często nie ma tam żadnego personelu i opłatę uiszcza się do skrzynki zwanej "honesty box" :) warto kupić informator z kompletną listą tych kempingów w NZ
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Sie 2013 22:38 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 94
Znalazłam coś takiego z bezpłatnymi parkingami dla campervanów/ kempingami . Zastanawiam się czy to jedyne opcje poza parkowaniem na dziko https://www.rankers.co.nz/respect . Czy można gdzieś znaleźć inne legalne całonocne parkingi dla camperów mini. DOC ma tylko pola namiotowe i chatki do spania z tego co kojarzę. No nic, nie psuję już relacji LIVE nieskończoną ilością pytań. Jeśli będę miała dostęp do netu, zrobię konkurencyjnego posta :) Szykuje się nowozelandzki sierpień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Sie 2013 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Nico_world napisał(a):
Wiele firm szuka osób, które zrobią transfer auta z pk. A do B. Jest to bardzo popularne w NZ i AU.

Jak szukać takich firm? Odstawiłbym chętnie kampera z MEL do SYD w Q1 2014..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Sie 2013 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Barcelona.
Jak na razie mniej egzotycznie ;)
Udało się dotrzeć do Barcelony.
Na lotnisko w Brukseli dotarłem z Brukseli głównej pociagiem.
Dojazd za 7.80e w 15 minut. Jest też możliwe dotrzeć za 4e autobusem ale zajmuje to więcej czasu.
Na lotnisku kontrola bagażu niemal bez kolejki. Lot do Barcelony Airbusem A319.
Niestety na pokładzie ogromna liczba krzyczących dzieci. Dobrze, ze lot tylko 2 godziny.
poniżej zdjęcie wejścia do terminala oraz A319.
Image
Image

Niestety lądowanie na T1, więc aby dostać się na pociąg potrzebny transfer busem.
Pociąg do Barcelony 3.80e. Chyba da się też użyć biletu na 10 przejazdów za niecałe 10e. Mapy stref są dziwne. Jedna pokazuje lotnisko w strefie 1 a druga w strefie 4.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez FranekXVI 01 Wrz 2013 12:28, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sie 2013 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Swietnie, kolejna ciekawa relacja sie zapowiada :)

- Tak jak mowili poprzednicy, darmowy internet nie jest tak szeroko rozpowszechniony jak w naszej czesci swiata.
- Co do T10 to zgadza sie, mozna jechac z BCN.

Zyczylbym udanej podrozy, ale to chyba pewne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sie 2013 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
pomyślności
Czuj się obserwowany i czytany :)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sie 2013 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
FranekXVI napisał(a):
Niestety lądowanie na T1, więc aby dostać się na pociąg potrzebny transfer busem.
Pociąg do Barcelony 3.80e. Chyba da się też użyć biletu na 10 przejazdów za niecałe 10e. Mapy stref są dziwne. Jedna pokazuje lotnisko w strefie 1 a druga w strefie 4.

ale shuttle za free, jedzie kilka minut, wiec nie ma co narzekać :)
tak, można T10, te mapy stref dotyczą różnych środków transportu/firm przewozowych/nie znam sie, ale generalnie lotnisko czy nawet Casteldeffels są w 1 strefie (można na t10)

eot :) powodzenia dalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group