Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Cze 2016 22:13 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Tori to urodzona podróżniczka :D Super pies i szacun dla Was za tę podróż :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 13 Cze 2016 15:25 

Rejestracja: 02 Maj 2016
Posty: 9
kumkwat_kwiat napisał(a):
6 czy 10 tyś spora różnica. Czy w tą kwotę wchodzi przeróbka auta?

Jaki jest sens robienia z auta campera skoro mieliście namiot? Czy chodzi o to, że nie wszędzie można się rozbijać z namiotem czy może inny powód?



Spora różnica, to prawda, ale nie umiem dokładniej określić :( Część kosztów była płacona przed, np. prom Tallin-Helsinki, opłaty drogowe szły z jednej karty, 'życie' z drugiej, żywność kupiona też przed, część gotówką norweską płaciliśmy, więc bardzo ciężko mi określić. Przeróbka auta, czyli płyty OSB plus zasłony to koszt ok. 500zł
Hm, ciekawe pytanie :) W zasadzie można wszędzie się rozbić, ale:
-w autominicamperze jest cieplej, plus zawsze w nocy można na 10 minut włączyć silnik i nagrzać trochę
-w sumie to podchodzi pod punkt nr 1, ale problem wiatru (np. Nordkapp - silny wiatr, deszcz i 8 stopni) nas nie dotyczył - po wrażeniach z poprzedniego pobytu, gdzie po 4 dniach deszczy cały namiot był już przemoknięty, a my nie mieliśmy możliwości wysuszenia go (bo gdzie, na deszczu? :D), chcieliśmy mieć dach nad głową, który nie przemoknie
-nie wszędzie były dobre warunki na rozbicie namiotu - niektóre postoje turystyczne miały dosyć 'skąpe' miejsca trawiaste
-trochę szybciej się rozkładało, nie trzeba było pompować materaca ;)

Ale sądzę, że głównym wyznacznikiem był komfort, temperatura i nieoczekiwane sytuacje ze średnimi warunkami do rozbijania namiotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 16 Sie 2016 22:09 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 7
Na Nordkapp wchodziliście bezpłatnie czy płaciliście i dojeżdżaliście samochodem do ostatniego parkingu?

Sam zrobiłem podobną trasę w tym roku, 26 dni i prawie 10 tys km w 7 osób ponad 20 letnim T4. Całą relację wrzucaliśmy dzień po dniu na bloga w trakcie trwania podróży tutaj http://roadtripbus.pl/category/road-trip-no-5/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Lut 2018 14:49 

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 13
planuję podobną trase w tym roku.
mam pytanie gdzie można najdalej zostawić samochód, żeby nie płacić za wejście na NordKap? oglądałem street view od gugla i troche tego miejsca jest, ale nie wiem czy moąnz parkować na poboczu.

drugie pytanie, czy warto pociągnąć trasę na kopenhagę, i potem na niemy, czy nie lepiej promem z Ystad do Świnoujścia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group