Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2013 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Pod koniec maja lecę na dwa dni (jedna noc) do Bergen. Coraz bardziej realny jest scenariusz, że nie będę miał gdzie przekimać tej jednej nocki, więc zaczynam się zastanawiać nad jakimiś możliwościami poza hostelowymi.

I zrodziły mi się w głowie trzy pomysły: pierwszy najmniej inwazyjny, drugi średnioinwazyjny, a trzeci hardkorowy troszkę ;)

Pierwszy: czy jest w bergen jakieś miejsce, chodzi mi o restaurację, fastfooda typu McDonalds, itp. który jest otwarty całodobowo? Z tego co się orientowałem, to Maki w Bergen są czynne do 23:00, a ja bym potrzebował właśnie od 23 do powiedzmy 5, żeby posiedzieć, wypić sobie kawę, poczytać, itp.

Drugi: czy na dworcu NSB w Bergen jest jakaś poczekalnia, aby móc sobie usiąść i kulturalnie posiedzieć czekając na wschód słońca? Czy nie wygonią stamtąd jak po prostu będę sobie siedział i czytał?

Trzeci :twisted: : myślałem o tym, aby o zachodzie słońca wejść na Floyen i tam na trasie z Floyen na Urliken rozpalić ognisko i przy ognisku, w śpiworze, przeczekać tę noc licząć, że temperatura nie spadnie poniżej 10 st. C. Czy można byłoby tak w ogóle zrobić?
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2013 08:47 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Ad.1 Nie ma. Jak byłem to MD nie było. Otworzyli ?
Ad. 2 Nie ma.
Nocleg na lotnisku na piętrze. Jeszcze przed halą odlotów. Jest tam kilka rozkładanych foteli w wydzielonym "boksie". Na dole też są ławeczki.
Dojazd tam i z powrotem autobusem podmiejskim wyjdzie najtaniej.
Rozwiazaniem jest też hostel. Jest w centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2013 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Darek9634 napisał(a):
Nocleg na lotnisku na piętrze. Jeszcze przed halą odlotów. Jest tam kilka rozkładanych foteli w wydzielonym "boksie". Na dole też są ławeczki.
Dojazd tam i z powrotem autobusem podmiejskim wyjdzie najtaniej.

Wylot mam o 14:15 dnia następnego, więc bez sensu wracać na noc na lotnisko, skoro muszę być tam dopiero ok. 12...

A co z poczekalnią na dworcu autobusowym? I z opcją nr 3?
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2013 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ponoc lotnisko jest naprawde dobrze przystosowane do spania. Na Twoim miejscu kupilbym calodobowy, wyspal sie porzadnie i rano wyruszyl jeszcze na te kilka godzin.

Inna sprawa, ze ktos tu pisal, ze nie ma sensu leciec na 4-5 godzin, a sam ma dosc niecodzienne podejscie do podrozowania/nocowania ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2013 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Nie lecę na 4-5 godzin. Przylatuję o 8 rano pierwszego dnia, a wylatuję o 14 drugiego dnia.
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2013 10:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja wybrałbym jednak lotnisko, wygląda najbezpieczniej z wszystkich tych pomysłów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Kwi 2013 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
namtih napisał(a):
Nie lecę na 4-5 godzin. Przylatuję o 8 rano pierwszego dnia, a wylatuję o 14 drugiego dnia.

Chodzilo mi o Twoja wypowiedz w innym temacie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group