Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lima
#1 PostWysłany: 05 Kwi 2016 09:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
Jedna nocka w Limie, przed wylotem do Europy. Gdzie lepiej poszukać noslegu?

W Miraflores czy Centro Historico de Lima? :)

Gracias
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Lima
#2 PostWysłany: 05 Kwi 2016 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja bym wybrał Centro Historico :)

Zależy co kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#3 PostWysłany: 05 Kwi 2016 09:58 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
kwestia podejscia. mieszkalem w lima flores bo niby bezpieczniej.
i bylo tak bezpiecznie ze okradli mnie w hostelu i zeskanowali karty kredytowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:12 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Spałem w Miraflores. Bylo bezpiecznie, nawet w nocy. Poza tym, Lima to jedno z najbrzydszych miast w jakich bylem:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:53 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
spałam w San Isidro - łatwy dojazd busikiem z lotniska nocą (do 1h) ostatnią noc przed powrotem do Europy. Było ok, bezpiecznie, w weekend jest tam pusto ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#6 PostWysłany: 05 Kwi 2016 12:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
Muy bien, 4 odpowiedzi 4 różnych propozycji :p

Poszukam czegoś, i potem cena zagra ważną rolę :P

Lecąc do Peru, z powodu późnego przylotu zdecydowałem się na Pay Purix Hostel Backpackers, bo to dosłownie 15 minut piechotą z lotniska. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#7 PostWysłany: 06 Kwi 2016 13:26 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 58
Zeus napisał(a):
Muy bien, 4 odpowiedzi 4 różnych propozycji :p

Poszukam czegoś, i potem cena zagra ważną rolę :P

Lecąc do Peru, z powodu późnego przylotu zdecydowałem się na Pay Purix Hostel Backpackers, bo to dosłownie 15 minut piechotą z lotniska. :)


Pay Purix Hostel Backpackers jest calkiem w porzadku, ale piechota z lotniska sie tam idzie troche dluzej, jakies pol godziny przez niezbyt ciekawe i puste tereny przemyslowe. Po zmroku piechota tam lepiej nie chodzic, w dzien powinno byc OK. Hostel oferuje drogie taxi na lotnisko, przejaz z lotniska do hostelu ich wlasna taksowka tez jest dosyc drogi, ale i tak tanszy niz oficjalnym Green Taxi. Z hostelu mozesz na lotnisko dojechac za jakies 5 soli mototaxi (ryksza), mototaxi nie moga jezdzic aleja wzdluz lotniska, wiec wysadza Cie troche wczesniej.

Z hostelu mozesz dojechac dosyc szybko do centrum Limy, Miraflores i Baranco korzystajac z mikrobusow i Metropolitano.

Dla wielu osob Lima jest brzydka bo byc moze nie trafiaja do ladniejszych dzielnic mieszkaniowych. Lima jest ogromna, a pierwsze wrazenie psuja nieciekawe rejony okolic lotniska. Tak miasto wyglada z gory:

Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#8 PostWysłany: 18 Maj 2016 15:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
Dziękuję wszystkim za pomoc :)

@krzysztof_Peru Pay Purix był mega spoko. Idealny, po prawie 48 godzinach w podróży :)
Transfer drogi, niestety (22 PEN) ale o 23 jakoś nie miałem nawet sił chodzić :P

Pokój też spoko, tylko "ciepła woda" w prysznicu była trochę niebezpieczna

Załącznik:
13102813_10154218371534706_7711069239557259648_n.jpg
13102813_10154218371534706_7711069239557259648_n.jpg [ 37.02 KiB | Obejrzany 3903 razy ]


Spacer zajęło nam około godzinę, bo zrobiliśmy przerwę w pobliskim Mercado, na sok :P

Ostatnią noc w Peru, spędziliśmy tu: http://www.booking.com/hotel/pe/casa-hualpa.pl.html

Trochę drogo, jak na warunki Peru, ale za to, fajna dzielnica, naprzeciwko fajna restauracja i tania (9 PEN za zwykłe menu, 15 za super menu) z przepysznym Ceviche i lemoniadą gratis.
Do tego, jak się ma status gold genius w bookingu, to dostajemy rowery na 6 godzin gratis. Miraflores, Baranco i San Isidor (czyli cała "promenada" na klifach) są idealne do przejechania rowerami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#9 PostWysłany: 18 Maj 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 128
Loty: 132
Kilometry: 368 969
@Zeus tego typu instalacje prysznicowe i ich "bezpieczeństwo" w Ameryce Południowej to niestety standard:)
A co do booking to co to za status "Gold'? Ja mam "genius" i nie wiedziałem, ze jest jakiś wyższy.
_________________
Fascynat Ameryki Południowej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#10 PostWysłany: 18 Maj 2016 15:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
Mea culpa, chodziło mi o genius ;)

Wiem, dlatego nie dotykałem to. Koleżanka co lecieliśmy razem, chciała to przeszukać i parę razy dostała prezencik :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sie 2022 11:50 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Opinie na booking.com raczej nie odzwierciedlały rzeczywistości, a hotele z wysoką średnią ocen potrafiły okazać się dosyć podłymi noclegowniami. Z pomocą przychodzi Google Maps.

Strategia przyjęta przez Google Maps sprawia, że opinie tam zawarte (w miarę) dobrze odzwierciedlają rzeczywistość. Ciężko jest bowiem skutecznie manipulować ocenami na GM. Przy każdej napisanej opinii widać, ile opinii ogółem dodał dany użytkownik w GM. Jeżeli hotel jest zachwalany przez kogoś, kto ma tylko jedną aktywność, to od razu powinno wzbudzić podejrzenia. Zwykle więc takie fałszywe opinie łatwo zidentyfikować.

Ale zdarzają się i takie przypadki, że ktoś ma kilka-kilkanaście opinii i wygląda w miarę uczciwie, natomiast po przejrzeniu wszystkich jego wpisów okazuje się, że aktywność wygląda bardzo przypadkowo (np. wystawił 5-gwiazdkową opinię o hotelu i to jego jedyna aktywność w danym kraju, a poza tym ma 5-gwiazdkowe opinie o składzie budowlanym i sklepie z butami, ciężko w coś takiego uwierzyć). W GM na szczęście funkcjonuje zjawisko "Local Guide", gdzie ludzie wystawiają regularnie opinie o różnych miejscach z danej kategorii, i zwykle na opiniach takich osób się skupiam.

Moja ogólna zasada na GM jest taka, że miejsca, które mają dużo opinii i średnią poniżej 4.4 zwykle okazują się słabe lub średnie.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 03 Sie 2022 11:59, edytowano w sumie 1 raz
Dopasowanie po przeniesieniu z innego wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#12 PostWysłany: 03 Gru 2023 11:06 

Rejestracja: 03 Lis 2022
Posty: 24
Odświeżę temat noclegu. Waham się, którą dzielnice wybrać na nocleg: Pueblo Libre, Barranco czy Miraflores ? Będziemy 48 godzin w Limie więc pewnie jeden dzień spędzimy w Centro Historico a drugi bardziej rekreacyjnie. Ze względów bezpieczeństwa Centro na nocleg raczej odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#13 PostWysłany: 03 Gru 2023 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Ja polecę Miraflores, raz że bardzo bezpiecznie a dwa to jeździ stamtąd bezpośredni autobus prosto na lotnisko.(Airport Express Lima). Autobus ma przystanek na wprost centrum handlowego Larcomar a noclegi można znaleźć w pobliżu.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#14 PostWysłany: 03 Gru 2023 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Byłem w Limie 2 razy, w obu wypadkach miałem czas tylko na 1 nocleg i cały dzień na zwiedzanie.
Za pierwszym razem wybrałem Miraflores, za drugim centrum. W obu przypadkach wszystko przebiegło bez problemów. Moim zdaniem nocleg w centrum daje więcej możliwości do zobaczenia ciekawych rzeczy. Owszem, Miraflores jest generalnie przyjemniejsze, ale jedyną atrakcją jest tam w zasadzie nadbrzeżny deptak. Śpiąc w centrum (nocleg miałem w Sheratonie vis a vis Pałacu Sprawiedliwości) można na piechotę zwiedzić Centro Historico, czy podejść do Parque de la Reserva obejrzeć tamtejsze fontanny. Chodziłem tam również po zmroku i nie było żadnych problemów (wrażenia z obu pobytów są w mojej relacji z RTW, tu: gnam-se-sam,219,144662?start=60#p1258125 i tu: gnam-se-sam,219,144662?start=100#P1262292)


Ostatnio edytowany przez tropikey, 03 Gru 2023 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#15 PostWysłany: 03 Gru 2023 12:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Miraflores bardziej też imprezowo, jeśli to jakieś potencjalne kryterium no i ogólnie przyjemniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#16 PostWysłany: 03 Gru 2023 12:13 

Rejestracja: 09 Cze 2020
Posty: 17
Loty: 85
Kilometry: 390 401
2 razy byłem w Limie na 1 dzień i oba spałem w Miraflores. W Miraflores mimo wszystko bezpieczniej, w centrum wieczorem bym już nie wychodził a w Miraflores można. W dzień z kolei z Miraflores podjechaliśmy Uberem do centrum, wszystko co można było w naszym czasie, to zobaczyliśmy i berem wróciliśmy. Zatem wszystko zależy kogo na co stać, bo w Miraflores są na pewno droższe hotele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#17 PostWysłany: 03 Gru 2023 13:51 

Rejestracja: 08 Lut 2023
Posty: 14
Ciekawą opcją jest miejsce o nazwie Second Home Peru, w Barranco. To dom Victora Delfina zamieniony w pensjonat i prowadzony przez jego córkę. Sam budynek jest bardzo przyjemny, a do tego pełen prac Delfina. Nie jest to opcja budżetowa, ale według mnie warto chociaż na jedną noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#18 PostWysłany: 03 Gru 2023 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Co wy z tym bezpieczeństwem ?, wróciłem 2 tygodnie temu i nigdzie nie było problemów, jak ktoś się boi to lepiej zostać w domu i się nie stresować, byłem w prawie wszystkich krajach Ameryki południowej i Peru wydaje się najbezpieczniejsze i bezproblemowe, na ostatni mój nocleg w limie w związku z odwołanym lotem i zmianą na wieczorny przyszedłem pieszo po północy z kilometr od lotniska i było bardzo spokojnie, jak ktoś ma wczesny czy późny lot to przy lotnisku, a jak chce coś zobaczyć to w centrum, ceny last minute hoteli w listopadzie były śmieszne, nawet za 5*
Przy okazji, jak ktoś chce zobaczyć prawdziwą atrakcję to polecam wsiąść do miejscowego busa, wystarczy przejechać 3,4 przystanki i obserwować pracę kasjera, naganiacza, cena od 1 sola a wrażenia bezcenne
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#19 PostWysłany: 03 Gru 2023 14:43 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ja w Peru rodzinnie też czułem się bezpiecznie. Ale jak nas taksiarz zawiózł na nocleg przed powrotem do Europy, niedaleko lotniska w Limie, to trochę panikował i mówił, byśmy mega szybko z taksówki do hotelu weszli. Rano też, hotelarz kazał czekać z bagażami w środku i wyjść jak już uber podjedzie :). Więc coś z tym bezpieczeństwem jest na rzeczy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#20 PostWysłany: 03 Gru 2023 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Właśnie ze względu na porę lotów 2 razy spałem blisko lotniska i przyszedłem po północy z soboty na niedzielę, a wychodziłem o 4.30 rano i nikt takich bzdur nie opowiadał, host przyjął nas bez zdziwienia, a na ulicach sporadycznie można było zobaczyć imprezowiczów i panie z wózkami z jedzeniem, więc strach ma wielkie oczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group