Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sie 2014 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
To i ja się wypowiem, ale akurat w kwestii negatywnej. Nie polecam noclegu w poniższym hostelu:

http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... s&sc_pos=1

Korzystałem z usług tego hostelu w lipcu przez 2 noce. Może w pokojach droższych wygląda to lepiej, ale ja korzystałem z opcji mieszanego pokoju 16 osobowego. To co się wydarzyło podczas mojego pobytu:

-w pokoju wszystkie łóżka były już zajęte. Było tam kilku Duńczyków, Niemców, Turek,Ja i 2 Japończyków. W pewnym momencie do pokoju wszedł jeden z gospodarzy i kazał się wynosić Japończykowi, który miał jeszcze opłacone 3 noce w hostelu. Na pytanie dlaczego ma się wynieść padała odpowiedź "bo tak". Awantura trwała dobre 30 min, a każdy kto próbował stanąć w obronie Japończyka słyszał teksty typu, że też zaraz może stracić nocleg. W końcu skończyło się na tym, że Japończyk został jeszcze 1 noc, ale musiał dopłacić 100% ceny za nocleg!

-tej samej nocy do hostelu zawitała para Ukrainców. Mieli rezerwację na nocleg w pokoju. Jednakże hostel mimo to był obłożony full gospodarz zaproponował im spanie na tarasie(najtańsza opcja dostępna w hostelu, śpi się na materacu pod gołym niebem). Goście chcąc czy nie chcąc zgodzili się, a w nocy musieli uciekać ponieważ rozpadał się deszcz i spali ostatecznie na korytarzu.

- tej samejnocy do hostelu zawitały też 2 dziewczyny. Sytuacja podobna, rezerwacja na nocleg w pokoju, a mimo to brak miejsc i próba wciśnięcia im miejsca na tarasie+obietnice ze strony gospodarza. Tym razem skończyło się na tym, że gospodarz usłyszał parę ku**w i tyle widział dziewczyny w swoim hostelu.

-następnego dnia pod wieczór w hostelu zjawił się chłopak z Australii+ goście jeszcze skądś i sytuacja była taka sama jak poprzednio. Wszyscy wieczorem siedzieli wielce zdziwieni na tarasie czemu mają miejsca tam, a nie w pokoju.

Do tego łazienka w mega tragicznym stanie jeśli chodzi o ten pokój w, którym ja byłem.

Więc szczerze mimo bliskiej odległości do Hagia Sophia czy też Błękitnego Meczetu zdecydowanie odradzam ten hostel. W gorszym chyba jeszcze nie byłem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 23 Sie 2014 06:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Legion1 napisał(a):
To i ja się wypowiem, ale akurat w kwestii negatywnej. Nie polecam noclegu w poniższym hostelu:

http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... s&sc_pos=1

............................................

Więc szczerze mimo bliskiej odległości do Hagia Sophia czy też Błękitnego Meczetu zdecydowanie odradzam ten hostel. W gorszym chyba jeszcze nie byłem...



Takie miejsca trzeba piętnować - wrzuć swoją opinie na TripAdvisor i podobne portale - za dużo ludzi odwiedza Stambuł to i poszanowania nie mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Sie 2014 07:52 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
O Best Island Hotel wypowiadałem się już wcześniej. Mi kazali płacić za dodatkową noc, której oczywiście nie było. Gdy odmówiłem zwyzywali mnie i prawie doszło do rękoczynów. Najgorszy hotel w jakim miałem okazję spać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Sie 2014 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Krzyżak napisał(a):
O Best Island Hotel wypowiadałem się już wcześniej. Mi kazali płacić za dodatkową noc, której oczywiście nie było. Gdy odmówiłem zwyzywali mnie i prawie doszło do rękoczynów. Najgorszy hotel w jakim miałem okazję spać.



Krzyżak Twoją opinię zauważyłem dopiero po fakcie. Gdybym znalazł ją wcześniej nigdy w życiu nie dokonałbym tam rezerwacji. Mi o dziwo za nocleg policzyli normalnie, ale traktowanie innych gości masakra, równie dobrze mogło to spotkać mnie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Lis 2014 18:07 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
Pytanie do znawców, czy ktoś zna te 2 hotele na Fatih?

- Hotel Sultanahmet Suite Life
- Hotel Casa Mia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Sty 2015 21:36 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Witam,

Mam pytanie gdzie najlepiej spać w Stambule:

Image

Niebieskie czy czerwone ? I dlaczego ?

Generalnie planuje: Zwiedzać, jeść i pić (też alkohol)
Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Sty 2015 21:44 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Zdecydowanie niebieskie ....
Tak można jeść , pić (też alkohol) i zwiedzać .
Choć druga strona też ciekawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
boryzo uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 08 Sty 2015 23:21 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Niebieskie ,np Serdivan Apart Hotel, Sultanahmet. Niemal w starym centrum.Przyzwoite warunki,wszędzie blisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
simonz86 lubi ten post.
simonz86 uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 08 Sty 2015 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 56
Loty: 130
Kilometry: 196 798
Zdecydowanie niebieskie!! Polecam Esen Hotel - blisko Błękitnego Meczetu i Wielkiego Bazaru - ceny przyzwoite


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Sty 2015 23:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Dla mnie, najlepsze jedzenie było koło ulicy Istikal przy Taksim, ale jak jedziesz pierwszy raz, to zdecydowanie dzielnica Sultanahmet. Wszystko będzie blisko piechotą, i da się znaleźć fajne knajpki (np. rybka Balik Ekmek koło bazaru egipskiego :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Sty 2015 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A ja wolałem przy Taksimie czyli czerwone, przy czym jeszcze pare lat temu przy Taksimie był ogródek piwny Efes, a teraz troche lipa ... Pare minut z buta nad wodę (stacja promów) , do czysto turystycznego centrum da sie tramwajem lub taksi. Rowniez bezproblemowa komunikacja metrem i autobusami.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Sty 2015 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ja również polecam niebieskie, zwłaszcza na pierwszą wizytę. Dobrze też trafić hotelik z tarasem na dachu, bo widoki na Morze Marmara czy też Hagia Sofię są wspaniałe.
Odnośnie piwka, to można nie tylko w knajpach, ale też taniej w plenerze, chociaż raczej dyskretnie. Nad brzegami Bosforu czy Morza Marmara miejscowi często urządzają pikniki z Efesem właśnie.
Więcej na temat piwa w tych i nie tylko regionach - http://openworld.net.pl/piwo-bliskim-wschodzie/
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Sty 2015 18:36 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 127
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Skojarzyło mi się, trochę offtopic, opowiadał mi dosłownie 2 tygodnie temu 94-letni dalszy znajomy, jak w latach 40. był w Stambule i pytał się kogoś z naszej ambasady, gdzie najlepiej zanocować. A odpowiedź była, że obojętnie, czy pójdzie do taniego, czy drogiego hotelu i tak go pluskwy zjedzą. :)
Ale to dawne czasy były.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Sty 2015 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
Ja także polecam część niebieską. Jeżeli masz chęć wybrać się do świetnej tubylczej palarni nargili (fajki wodnej) daj znać to postaram się wskazać dokładnie to miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
boryzo uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 10 Sty 2015 12:44 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
Ostatecznie wzieliśmy hotel sevila, który później anulował rezerwację bo stracili licencję czy coś w tym rodzaju. Ostatecznie zarezerwowaliśmy hotel meddusa w centrum Fatih / "starego miasta".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:02 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Od siebie polecam Hotel Sultan House. Mogę o Nim mówić w samych superlatywach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Dorzucę się z http://www.archisthostel.com/
Nowoczesny, czysty, wygodny + tani (nie wiem jak w sezonie, bo byliśmy w listopadzie).
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:57 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Legion1 napisał(a):
Krzyżak napisał(a):
O Best Island Hotel wypowiadałem się już wcześniej. Mi kazali płacić za dodatkową noc, której oczywiście nie było. Gdy odmówiłem zwyzywali mnie i prawie doszło do rękoczynów. Najgorszy hotel w jakim miałem okazję spać.



Krzyżak Twoją opinię zauważyłem dopiero po fakcie. Gdybym znalazł ją wcześniej nigdy w życiu nie dokonałbym tam rezerwacji. Mi o dziwo za nocleg policzyli normalnie, ale traktowanie innych gości masakra, równie dobrze mogło to spotkać mnie...


Nie widze waszych opinii na hostelbookers - dlaczego? Trzeba ostrzegac przed takimi oszustami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Mar 2015 11:37 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Ja zdecydowanie odradzam Sehir Hotel Old City. Lokalizacja świetna ale pokój to NORA. Śmierdzi petami jak w popielniczka. Pokój ma może z 7mkw. W łazience grzyb miał chyba pół metra i śmierdziało stęchlizną. W dodatku prowadzą remont i przez pół dnia ciągle słychać borowanie dziur! Śniadanie bardzo ubogie.

Bardzo polecam za to Siesta Hotel. Standard jak w 4 gwiazdkowym hotelu, śniadania urozmaicone, bardzo miła obsługa i na Hotel Tonight zapłaciłem 136zł. za dwójkę. Warto nawet jak płacimy gotówką a nie kredytami z konta. Lokalizacja też bardzo dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Mar 2015 15:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja polecam Stone Hotel. Lokalizacja bardzo dobra, zaledwie 5 min. Spacerkiem od Błękitnego Mecztu oraz 10 min. Od Krytego Bazaru.

Śniadanie w cenie, pokój z łazienką mógł mieć około 15m2.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group