Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Maj 2015 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Ja polecam Hotel Agan na Sultanahmed. Blisko pałacu Topkapi i jakies 10 minut piechotą od przystani promowej Eminonu.
Warunki super. Czysto , codziennie sprzątane i zmiana ręczników oraz nowe żele i szampony. Śniadania dobre mieszana kuchnia turecka i europejska. Pokoje małe ale z klimą.

PS.
UWAGA na lokalizacje Google Maps w Istanbule. Chyba prawie wszystkie obiekty czy sklepy które miałem zamiar odwiedzić pokazywało w innych miejscach. Najlepiej szukać po nazwie ulicy ręcznie ( Google czasem dwuczłonowe nazwy ma jako jednoczłonowe i na odwrót)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#42 PostWysłany: 10 Cze 2015 21:52 

Rejestracja: 10 Cze 2015
Posty: 21
Selam :)
Jestem na Erasmusie w Turcji i w najbliższych dniach chciałem zwiedzić Stambuł. Miałem zamiar zatrzymać się u znajomych ale niestety plany nieco się zmieniły i muszę sam się zająć noclegiem.
Czy ktoś mógłby polecić tani (na erasmusowską rękę...) hostel na 2-3dni? w pobliżu centrum?
Szukam na stronach ale ceny są jak dla mnie zawrotne... Nie oczekuje luksusów i śniadań wliczonych w cenę... Zależy mi na wygodnym łóżku w bezpiecznej lokalizacji.

Czy ktoś z Was słyszał o niedrogim hostelu w Stambule?
Czekam na waszę odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Cze 2015 22:07 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 225
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Bylem w nastepujach miejacach:
-Istiklal oldcity, Istanbul -tanio, centrum polecam
-Hush Hostel Moda - Istanbul - strona azjatycka, czysto i tanio, rowniez polecam
-Bada Bing Hostel - rowniez centrum, troche nienajczysciej na pokojach, klimat ok, do rozwazenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Cze 2015 23:28 

Rejestracja: 10 Cze 2015
Posty: 21
Jestem podróżniczym laikiem że tak się wyrażę :D
Jak najlepiej rezerwować hostele/hotele? Przez serwisy typu trivago, przez oficjalną stronę hotelu czy na miejscu? (może być brak wolnych pokoi...)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Cze 2015 23:32 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
jak-szukac-tanich-noclegow-v-0-2,20,70308
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 11 Cze 2015 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@TravellerDevil
Ja zawsze rezerwuje na hostelbookers.
Ale zawsze uzywam do tego karty prepaid. Przy rezerwacji jest pobierana oplata 12% od calkowitej ceny. Reszte placisz na miejscu. Lecz jesli sie nie pojawisz to pozostala kwote sciagna Ci z karty dlatego dobrze uzyc prepaida.

Wysłane z telefonu. Przepraszam za brak polskich znaków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:52 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Orientujecie się czy ceny bardzo idą w górę?

Znajdę hotel- NIE HOSTEL w cenie do 200/300zł za noc? Na wielkim standardzie mi nie zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:15 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Tak ciężko to sprawdzić na trivago? :lol:

A'la House Hotel od 29 grudnia do 2 stycznia za 371 zł (za 4 noce), świetne opinie, pół kilometra do błękitnego meczetu.
z wyższej półki: Mercure Istanbul Topkapi 4* 900 zł za 4 noce na stronie Accor, na hotels.com 784, daleko od centrum ale blisko do metra.

są tam setki HOTELI, termin odległy (jeszcze... o ile już nie zarezerwowałeś), naprawdę za 400zł można mieć świetny standard, czysto i wygodnie, a za np. 1000 zł być w bardziej luksusowym hotelu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Tu spałem:

Hotel Antique http://www.hotelantique.com/en/index.htm

Raczej do spania tylko, ale ...... położenie i śniadania super
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Lis 2016 13:57 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Właśnie wróciłem ze Stambułu i mogę z czystym sumieniem polecić nocleg - Nowy Efendi Hotel - Special Category.

Pierwszym plusem jest fakt, że właściciel mówi w języku polskim. Nawet każdy członek obsługi powita nas "dzień dobry", choć w ich przypadku na tym kończy się znajomość naszego języka ;)

Właściciel strasznie pomocny i uprzejmy. Rezerwowałem przez booking.com i już dzień później do mnie napisał maila, że zobaczył rezerwację z Polski i gdybym tylko czegoś potrzebował, żebym napisał. Nawet skorzystałem z tej propozycji i pomógł mi w jednej kwestii, gdzie niezbędna była osoba na miejscu.

Standard hotelu naprawdę dobry. Śniadanie serwowane na tarasie z widokiem na Hagie Sofie. Lokalizacja ? 2 minuty spacerem właśnie do Sultanahmedu.

Właściciel obecny na śniadaniu, zawsze podejdzie, przywita się i zapyta czy czegokolwiek nie brakuje lub czy w czymś może nam pomóc. Zna świetnie miasto, więc może doradzić. Może bzdury, ale naprawdę widać że gość chce pozostawić jak najlepsze wrażenie i muszę przyznać że w moim przypadku mu się to udało. Jak tylko będę wracał do Stambułu, to zatrzymam się właśnie tam.

Nieźle się rozpisałem, więc już kończę, żeby mnie ktoś o kryptoreklamę nie posądził :) ale po prostu dawno nie byłem tak miło zaskoczony żadnym noclegiem, który wynajmowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Lis 2016 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 303
Loty: 107
Kilometry: 188 550
niebieski
a ceny ? bo na booking wyskakuje kosmos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Lis 2016 15:45 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Biorąc przykładowe daty w grudniu na 3 noce, wyskakuje mi 150 zł/noc za 2-osobowy pokój. Ja też tyle płaciłem za ten nocleg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Maj 2017 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Witam, kiedyś był taki artykuł: https://www.fly4free.pl/to-koniec-booking-com-w-turcji-turecki-wymiar-sprawiedliwosci-blokuje-strone/ Czy to oznacza że można normalnie zabookować nocleg w Turcji czy będą wiązały się z tym jakieś problemy? Czy ktoś z Was rezerwował nocleg w tym Kraju po tych ostatnich politycznych incydentach Erdogana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:39 

Można rezerwować noclegi w Turcji przez booking, ale tylko przebywając poza Turcją, Będąc na miejscu jest to niemożliwe.
Przy okazji.
Jak ktoś szuka porządnego, niedrogiego noclegu to polecam hotelik " Minel" Koło przystanku tramwajowego Gilhane. Parę minut pieszo do wszystkiego co najważniesze. Topkapi, błękitnego meczetu. Cysterny itd.
Pokoje i łazienki czyściutkie. Codziennie sprzątane. Pokoje gustownie urządzone.
Przez Agoda 80 zł pokòj trzyosobowy ze śniadaniem ( całkiem dobrym w formie bufetu)'
Za to odradzam hotel, a właściwie norę typu noclegownia " Bachos" - Cena ta sama , a na opis tego syfu i dzidostwa brak słòw. Totalna porażka. Dobrze że tylko 2 noce tam byliśmy.
Góra
 PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Lut 2018 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Jeśli chodzi o dzielnicę noclegową Sirkeci (i wzwyż - do Gulhane), to tak właściwie nigdy nie wiemy, na co trafimy. Dobrych kilka razy wybierałem najróżniejsze hotele niesieciowe w Stambule i zawsze pozostawał niesmak. Niby 4*, niby cena w miarę atrakcyjna, a na miejscu okazywało się, że pokoiki malutkie, ciemne, ogrzewanie takie sobie, śniadania skromne...

Od jakiegoś czasu ze względu na "lojalność", w priorytecie szukam hoteli z grupy Accor. Cztery razy spałem już w Novotel Bosphorus (spacerkiem 7 minut do Karakoy), a pojawiają się promocje co jakiś czas, gdzie hotel na 4 noce dla 2 osób udaje mi się zarezerwować za nieco ponad 900zł. (bez śniadania). To jakieś 50EUR/noc (z cashback Quidco), ale dzielnica bezpieczna i poza tym standard międzynarodowy, a nie turecki. Zdecydowanie polecam (ten albo nieco droższy Mercure bliżej Taksim).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 03 Lut 2018 03:09 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 58
Spalam w stanpoli hostel i moge polecic kazdemu, rowniez samotnie podrozujacym kobietom. 9,3 na bookingu jest jak najbardziej adekwatne. Wlasciciel to turek, ktory wiele lat mieszkal w niemczech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Lis 2018 13:24 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
paisas napisał(a):
Właśnie wróciłem ze Stambułu i mogę z czystym sumieniem polecić nocleg - Nowy Efendi Hotel - Special Category.

Nieźle się rozpisałem, więc już kończę, żeby mnie ktoś o kryptoreklamę nie posądził :) ale po prostu dawno nie byłem tak miło zaskoczony żadnym noclegiem, który wynajmowałem.


Przeczytałam ten wątek i zdecydowałam się właśnie na Nowy Efendi Hotel 16 XI - 23 XI br. Rezerwowałam przez booking. Pokój typu twin room ze śniadaniem. Pokoje dwuosobowe są niewielkie ok. 15 m2. Na naszą prośbę twin przekształcili w double room.
Polecam ze względu na:
- lokalizację (dzielnica Sultanahmet), wszędzie blisko: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Grand Bazar, Cisterna Basilica na wyciągnięcie ręki ok. nogi. Pałac Topkapi i Muzeum Archeologiczne ciut dalej, ale dla sprawnej osoby to również blisko.
- taras na 7 piętrze, tu serwowane są śniadania z pięknym widokiem na Hagia Sofia i bocznym na meczet. Po schodach można wejść na kolejny taras ( otwarty) i mieć jeszcze lepszy widok. Szczególnie wiosną i latem musi być przyjemnie.
- uprzejmą i zaangażowaną obsługę
- darmową herbatę po turecku i drobne słodkości dostępne w lobby w ramach samoobsługi
- czystość, szczególnie w łazience
- czajnik i zestaw kawa/herbata w pokoju

Na minus oceniam:
- brak dźwiękoszczelnych drzwi

Transfer proponowany przez hotel z Lotniska Ataturk: 25 euro. Nie warto, nawet w nocy. My zapłaciliśmy za taksówkę ze słupka 60 lir (taksometr)/12 euro po północy. O cenę taksówki zapytałam na lotnisku w punkcie informacji turystycznej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 03 Mar 2019 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Czy warto szukać noclegów po stronie azjatyckiej np. w Maltepe, czy jednak lepszy będzie Takism i inne europejskie rejony Stambułu?
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 03 Mar 2019 14:15 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Warto szukać. Najlepiej tu i tu. Wtedy będziesz miał ogląd całej bazy noclegowej miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 03 Mar 2019 14:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Zależy czego szukasz, czy pierwszy wyjazd itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group