Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lut 2013 22:21 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Temat od maja stanie sie chyba bardzo popularny ;)
No własnie, jak tam z noclagami w Kutaisi? Czy ma ktos cos sprawdzonego i może nieco tanszego niż z Booking? Lepiej rezerwowac jakiś hostel czy szukać już na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 26 Lut 2013 20:33 

Rejestracja: 26 Lut 2013
Posty: 1
Witam. Do osób które były nad morzem "sorwali" interesuje mnie pobyt w kvariati lu okolicach Poti w małym domku przy plaży proszę o jakieś namiary. Mój tel 664087384 .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Lut 2013 21:18 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Polecam w Tbilisi kwatere p. Sofiko Tatanaszwili, przy ul. Chitaia 4.
Do dyspozycji sa 2 pokoje (2 lozka i 5 lozek), weranda, kuchnia, toaleta i prysznic z ciepla woda.
Dojsc mozna piechota albo z dworca kolejowgo albo stacji metro Marjanishvilli . Ja uwielbialem te druga trase gdyz ta :idea: ulica zyje i handluje od rana do poznego wieczora!
Jak ktos tam trafi pls pozdrowcie ja ode mnie i Ewy(koniec pazdziernika 2012) Ceny jaka placilismy nie pamietam, cos kolo 15 Lari.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!


Ostatnio edytowany przez 01ERES 02 Mar 2013 10:10, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Lut 2013 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Maciek25 napisał(a):
Temat od maja stanie sie chyba bardzo popularny ;)
No własnie, jak tam z noclagami w Kutaisi? Czy ma ktos cos sprawdzonego i może nieco tanszego niż z Booking? Lepiej rezerwowac jakiś hostel czy szukać już na miejscu?


Ja używałem przewodnika LonelyPlanet.
Spałem tutaj:
Image

Tylko proszę uważać jeśli pytamy o drogę. Ludzie byli bardzo pomocni w Kutaisi (w całej Gruzji tacy są, ale tutaj szczególnie. Mało mają turystów a nie to co w Tbilisi). Gdy zapytałem jedną osobę o "Tbilisi Road" to zleciało się powyżej 15 osób (naprawdę) i gadali między sobą o co mi chodzi. W końcu wyskoczyli na ulicę i zatrzymali marshurtkę jadącą na przystanek busików do stolicy :( Jak powiedziałem "Tbilisi ulica" to już ok. Chyba po rosyjsku jest podobnie.

Co do samego lokum. To raczej hostelowe warunki (i hostelowa cena). Ale super klimat. Dom prowadzony przez parę staruszków. Oczywiście (zawsze warto) dokupiłem posiłek (obiadokolacja i śniadanie). Pełno wina, dużo zabawy, bardzo fajnie spędziłem tam czas. Dziadek widać prawdziwy imprezowicz. Dużo wina się polało. Oboje coś tam po angielsku mówią.

Image
Image
Z Japończykiem.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Mar 2013 04:47 

Rejestracja: 02 Mar 2013
Posty: 1
jeśli chodzi o nocleg w Batumi to wystarczy wysiąść z pociągu i od razu będzie masa chętnych oferujących swoje usługi - i to tanio :-)

dalsza odległość od centrum (dworzec jest oddalone o 2 km) nie robi problemu, gdyż autobus kursuje bardzo często i kosztuje 0.40 (!) groszy!


jeśli chodzi o Tbilisi to można poszukać noclegów na airnbn i na www.apartamenty-gruzja.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Mar 2013 11:29 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Najtańszy w Tbilisi jest hoste Romantic:
http://www.polish.hostelworld.com/hoste ... lisi/63677
na miejscu kosztuje 10 lari od osoby, jest tam kuchnia, można zrobić kawę, herbatę, a o 19 jest kolacja (jakaś zupa;P), internet,
Hostel jest koło metra więc jak ktoś budżetowo to niezły wybór.
W Tbilisi są jeszcze 2 hostele tego samego właściciela i też za 10 lari, ale niestety nie pamiętam nazw.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Mar 2013 13:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
potwierdzam - Romantic jest super:) do tego wino za darmo, choć nie najlepsze, na spirolu robią;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Mar 2013 01:36 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
ten wątek to trochę wyważanie otwartych drzwi, bo pełno informacji jest na portalu, który ma kaukaz w nazwie (zresztą kilka razy linkowanym na tym forum)
dla przykładu kopiuję swój post dot. noclegu w Kutaisi tam zamieszczony:

Kutaisi - nocowaliśmy w hotelu/pensjonacie Gora ale za 40 GEL/os. z samym śniadaniem; tydzień temu byliśmy jedynymi gośćmi na 33 pokoje; w pierwszej chwili chcieliśmy się ewakuować widząc obiekt w remoncie, ale łaskawie zgodziliśmy się zobaczyć w ten upał pokój z klimatyzacją i nie żałowaliśmy; jak nazwa wskazuje hotel jest "na górze", na poziomie Bagrati z jednej strony i lunaparku z drugiej, nad samym starym centrum miasta oraz it; posiada wielkie tarasy z widokiem na miasto i okolice; taksówka z dołu 4 GEL (ale z hotelu na odległy dworzec autobusowy/McD 5 GEL), kolejka linowa do lunaparku na górę 0,50 GEL; tel.: (+995 431) 252170, (+995 551) 929092; jakieś zdjęcia u pośrednika: http://myhotels.ge/gora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Maj 2013 13:23 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 59
może ktoś polecić jakiś tani nocleg w Kutaisi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Maj 2013 16:20 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Chyba tani - 90 PLN / 2 os.
Motel z łazienką położony tuż za znakiem kończącym Kutaisi po prawej stronie na drodze wylotowej w kierunku lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Maj 2013 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
kibek - wyczyść skrzynkę odbiorczą bo coś PW nie chce dojść :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Maj 2013 17:38 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Kadet, a nie lepiej napisać na forum aby inni też mogli skorzystać?

Najtańsze noclegi w Kutaisi (15lari/os) znajdziecie na ulicy Tbilisi - to jest około 4km z centrum, gdzie zatrzymują się marszrutki. Można podjechać marszrutką nr 1 lub 19 (0,5lari).

Dokładny namiar: na ulicy Tbilisi, pomiedzy numerami 81 a 83 wejsc w uliczke i w domach nr 3, nr 6 i nr 9 znajdziecie nocleg nawet poznym wieczorem. Za dodatkowe 5lari rano bedzie sniadanie zrobione na ktora godzine chcecie, a za 20lari (za kurs, max 5os) chetnie zawioza Was na lotnisko. Brzydkim zwyczajem jest jednak proponowanie na dzien dobry stawki 30lari na lotnisko, co jest mocno drogo - z centrum za 15 zawioza. Zwracam uwage.

Załączam mapkę: https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF& ... 23dddd3020 :-)

Jeżeli ktoś wyższego standardu z nieco wyższą ceną to BEKA HOTEL zdecydowanie warty polecenia (40lari ze sniadaniem/os).
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Maj 2013 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Tbilisi
- nocleg u Iriny Japaridze (w weekendy może być problem bez wcześniejszej rezerwacji, choć Irina nikogo na lodzie nie zostawi. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o Gruzji i zawsze pomoże) - nocleg 20 lari/os
19/b Ninoshvili
+995 322 95 47 16
kom. +995 599 111 669
irina5062@gmail.com

- nocleg u Dawida, Niko i Gogi - trzech braci, z których 2 mówi bardzo dobrze po polsku, ponieważ przez długie lata mieszkali w Krakowie. Bardzo przyjaźni ludzie, którzy uwielbiają Polaków i przyjmą każdego z otwartymi ramionami. Wynajmują tylko jeden pokój w ogromnym mieszkaniu, warunki dobre, w pokoju 2 łóżka (podwójne i pojedyncze), ale pewnie nie będzie problemu z przenocowaniem większej liczby osób. Cena 25 lari/os z wyżywieniem. Bardzo polecam, jeżeli ktoś byłby zainteresowany to na PW podam nr telefonów. Mieszkanie znajduje się przy stacji metra Marjanishvili.

Wardzia
- nocleg u Tamaza i Niny - starszego małżeństwa. Jeżeli chodzi o warunki to nie jest to z pewnością 5-gwiazdkowy hotel, jednak nie ma na co narzekać. 35 lari/os z wyżywieniem, stół się ugina od pysznego jedzenia i wina, które w 100% pochodzą z gospodarstwa Tamaza. W Polsce za taką naturalną ucztę trzeba by było zapłacić grube pieniądze. W Wardzi wystarczy zapytać kogokolwiek o Tamaza, podwiozą albo pokażą kierunek. Można też umówić się z kierowcą marszrutki, żeby od razu nas tam zabrał lub rano odebrał wyruszając do Tbilisi.
Marszrutki bezpośrednio do Wardzi odjeżdżają z dworca Tbilisi Didube codziennie o 10. Są dwie marszrutki (jeżdżące przemiennie w poszczególne dni). Mam nadzieję, że trafi Wam się ten kierowca co nam - dwóch braci - jeden prowadzi, drugi non stop ładuje browary :) Super ludzie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Cze 2013 13:35 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
kby ktoś szukał noclegów w Mestii (Swanetia) w Gruzji to polecam "Guesthause" u Rusiko Margiani.

Cudzysłów dlatego, że warunki nie są raczej robione pod turysów. Ludzie po prostu tam mieszkają i nie ma co się cudów spodziewać. W łazience ciepło i ciepła woda też bez limitu. Nie reklamują się nachalnie. Właściwie to w ogóle się nie reklamują. W związku z dużą komercjalizacją regionu w ostatnich 3 latach uważam ich za perełkę. Jedną łazienkę na cały dom wynagradza fakt, że to 100% Swani, gotujący do tego wprost świetnie, choć prosto. Mają taras ze wspaniałym widokiem na resztę wioski i góry, na którym można spożyć oferowane przez nich posiłki. Przygotowują je z produktów w większości z własnych zasobów, pieczą chleby itd.

Byłem u nich dwa razy (za 1 razem przypadek mnie do nich zaprowadził). Nieznajomi, którym poleciłem nocleg będąc na miejscu również chwalili, wiec w pełni polecam miejscówkę jako sprawdzoną na sobie, swoich bliskich i innych.

Rusiko mieszka w domu tylko w wakacje i mówi po angielsku. Jej mama, która jest właściwą, stałą rezydentką mówi tylko po rosyjsku.

Cena to od 30-40L z dwoma posiłkami (śniadanie kolacja), których nie przejecie raczej. Cena różni się, w zależności jak będziecie negocjować i ile osób będzie.

W negocjacjach może pomóc powołanie się na mnie. Dla chętnych mogę spróbować negocjować albo bardziej zapowiedzieć was przez fb, bo mam tam członków rodziny.

W Gruzji poza miejscami gdzie goszczono mnie bezpłatnie przy jezdzeniu autostopem to była moja najlepsza miejscówka płatna.

Można się pomylić bo obok ich domu jest Guesthause Larisy Margiani, już z prawdziwego zdarzenia, zrobiony na modłę europejską i droższy. Jest z nimi spokrewniona.

Naprawdę polecam, chociażby dla spróbowania swańskiej kuchni.
Wegetarianie też sobie poradzą. Wystarczy powiedzieć i wytłumaczyć:)

W Gruzji byłem 2 razy. Raz prawie miesiąc i 2 raz przez 2 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Cze 2013 20:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Odradzam Hostel Peace, kolo nowego mostu w Tbilisi. Zamowilem przez booking pokoj 2 osobowy (podwojne lozko) a jak tam sie dostalem to pan w recepcji za to sama cene chcial mi dac 2 lozka w 8 osobowym pokoju. Po paru minutach, jak wlasciciel przyszedl, do nam dal jakies 2 osobowe pokoj (prawdopodobnie jego corki) na pietrowym lozku. Widac ze cos kombinowaly tam

Po negatywnym komentarzem na Tripadvisor, co im dalem, to dostalem PW na tripadvisor, ktore na mnie tak jechal (tak jak do mojej dziewczynie) ze w glowie nie miesci. Brak profesionalizmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Lip 2013 19:38 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Kilka informacji po powrocie z Gruzji. Fajny nocleg w Tbilisi blisko stacji Didube i stadionu Dinama. Namiar miałem z tego forum od niejakiej Rustiko. To Gruzinka mieszkająca w Polsce, a nocleg jest u jej rodziców. Płaciliśmy 15 euro za nocleg ze śniadaniem i kolacją. Bardzo sympatyczne małżeństwo Alona i Gosha do tego suczka Marta, papuga i rybki. Dobre miejscowe jedzenie. Do dyspozycji 2 pokoje dwuosobowe. Mieszkanie znajduje się na 8 piętrze w bloku (jest winda, ale płatna, fajne widoki z balkonu). Lokum godne polecenia, szczególnie dla tych, którzy chcą busikami wyjeżdżać poza miasto (Didube to główna stacja marszrutek). Co do połączeń Kutaisi - Tbilisi, w pierwszą stronę jechaliśmy vanem z szalonym kierowcą, byliśmy blisko dwóch wypadków,kierowca dostał też mandat za wyprzedzanie na ciągłej, jakoś jednak dojechaliśmy. Była to ośmioosobowa toyota z kierownicą po prawej stronie. Jak ktoś lubi mocne wrażenia to polecam. Z powrotem wróciliśmy jednak pociągiem. Koszt 9 lari, czyli 18 złotych. Podaje namiar na Rustiko (świetnie mówi po polsku)
rusudan.diasamidze@uj.edu.pl

adres: Cereteli 101, mieszkanie 48 (ósme piętro)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nolegi w Gruzji
#37 PostWysłany: 17 Lip 2013 15:20 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 3
Witam,

Jeśli interesuje was nocleg u typowej gruzińskiej rodziny, jeśli chcecie poznać smak miejscowych potraw a przy okazji skorzystać z noclegu to zapraszam do jednej z dwóch lokalizacji w Tbilisi. Jedno z mieszkań znajduje się przy Cereteli 101 skąd w 10-15 minut dojedzie się marszrutką do centrum miasta a w 10 minut piechotą dojdziecie do dworca Didube :)
https://maps.google.pl/maps?q=cereteli+ ... CCoQ8gEwAA

Jest to duże stumetrowe mieszkanie należące do moich rodziców. Mieszkanie znajduje się na ósmym piętrze więc widoki z balkonu należą do tych przyjemnych (spokojnie - jest winda). Do dyspozycji są dwa pokoje (dwuosobowy z jednym dużym łóżkiem oraz trzyosobowy z trzema łóżkami). Jeśli interesuje kogoś sam nocleg to cena wynosi 10 euro/20 lar za nocleg od osoby ale gdyby znaleźli się chętni na śniadania i kolacje to cena wraz z noclegiem wynosi 15 euro/30 lar od osoby. W mieszkaniu na co dzień żyją moi rodzice Alona i Gosha ale w okresie letnim wracam ze studiów w Krakowie i również tam mieszkam więc w razie możliwości z chęcią pomogę - załatwię znajomego (tańszego) kierowcę, opowiem gdzie warto zjeść, co zwiedzić itd. :)

Drugą lokalizacją jest Uznadze 66.
https://maps.google.pl/maps?q=uznadze+6 ... CC0Q8gEwAA

Jest to duża, przestronna kamienica na której piętrze mieszka moja babcia Nana, stąd niestety nie ma możliwości posiłków w cenie lecz sam nocleg. Mieszkanie znajduje się w samym centrum miasta przy alei Agmashenebeli. Do dyspozycji jest jeden czteroosobowy pokój.

Ja ze swojej strony z chęcią pomogę więc w razie pytań, próśb i rezerwacji proszę pisać na adres rusudan.diasamidze@uj.edu.pl
Mój gruziński nr telefonu +995555495387

Pozdrawiam,
Rusiko

Załączniki:
Komentarz do pliku: Pokój 4-osobowy przy Uznadze
DSCN8840.jpg
DSCN8840.jpg [ 89.75 KiB | Obejrzany 2341 razy ]
Komentarz do pliku: 3-osobowy pokój na Cereteli (na zdjęciu dwa połączone łóżka ale można je rozdzielić i dodać trzecie)
PHGY3733.jpg
PHGY3733.jpg [ 148.74 KiB | Obejrzany 2341 razy ]
Komentarz do pliku: Pokój 2-osobowy z balkonem przy Cereteli
DSCN8804.jpg
DSCN8804.jpg [ 105.57 KiB | Obejrzany 2341 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nolegi w Gruzji
#38 PostWysłany: 09 Sie 2013 16:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Gorąco polecam noclegi w Tiblisi w samodzielnym, niekrępującym mieszkaniu Polki Pani Marii Filiny.
2 pokojowe mieszkanie z wygodami koło Placu Wolności, 5 minut od stacji metra ,przeznaczone jest dla 4 osób. Cena 20 GEL od osoby.

larmaria19@yahoo.com, tel 955-558-57-73-01, 995-293-37-07
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Lis 2013 23:57 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 6
chciałbym odświeżyć ,
szukam informacji o noclegach w Batumi,Kobuleti,
i innych miejscowościach blisko Batumi,nie musi być super wygód,
ale łazienka i kibelek byłby super,termin przełom lipca /sierpnia,
chcemy lecieć w "ciemno" jak myślicie da rade ?
dla orietacji bedą potrzebe dwa pokoje 2 i 3,chcemy być razem aby "pobiesiadowac",
jesli ktoś może coś podpowiedzieć to będę wdzięczy,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Lis 2013 00:09 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
w Kvariati na wysokości największego sklepu (znajdziesz bez problemu, naprzeciw przesytanku autobusowego - cała miejscowość jest długa na kilkaset metrów) - jest gospodarz - nie pamiętam już imienia - który oprocz pokojow prywatnych (tanio, warunki jak w polskich gorach, generalnie na kilka dni do przeżycia) wynajmuje również domki typu brda (takich samych jak w okolicach jeziora żywieckiego) ceny pokojów prywatnych to ok 40 lari za pokój więc ceny domków powinny być niższe. Ten sam gość ma również luksusowy apartament na plaży z oddzielnym wejściem (standard 4* hotelu) - ale cena wyjściowa to 150 lari za dobę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group