Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Cze 2018 11:13 

Rejestracja: 28 Cze 2018
Posty: 5
Witam,

Orientujecie się może jak wyglada sprawa płatności za noclegi Booking.com/AirBnB na wschodnim wybrzeżu? Zamówiłem jak na razie kartę debetowa mBank Visa USD do konta dolarowego i zastanawiam się czy to wystarczy, czy potrzebna jest tez kredytowa, jako że słyszałem że hotele poza pobraniem opłaty mogą blokować pieniądze na kilka miesięcy (nie spotkałem się z tym na booking w europie). Wolał bym korzystać z samej debetowej, jak ze w mBanku niema opcji wyrobienia kredytowej w USD, wiec musiał bym płacić za przewalutowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 29 Cze 2018 11:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Oczywiście ze możesz korzystać z debetowej. Tylko debet muszy być też wystarczająco wysoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:03 

Rejestracja: 28 Cze 2018
Posty: 5
A wiesz może jakie to są na ogół kwoty w przypadku tanich hoteli na airbnb czy booking i po jakim czasie znika blokada? Nie widzę takiej informacji na stronach hoteli na bookingu. I czy w ogóle booking/airbnb faktycznie kiedykolwiek blokuje? Jak podróżowałem po europie to się z tym nie spotkałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@mck159
Cytuj:
słyszałem że hotele poza pobraniem opłaty mogą blokować pieniądze na kilka miesięcy

Od kogo to słyszałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:17 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Blokady robione są w wielu (i to częściej lepszych hotelach), nie tylko amerykańskich. Rzadko jest to kwota wyższa niż 100$ (w przypadku tańszych obiektów). Blokada jest czasem zdejmowana ekspresowo,a w skrajnym przypadku może to trwać do 14 dni.

Na AirBnB kwotę depozytu masz napisaną w ofercie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2018 17:49 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
Niestety ale musze potwierdzic ta teorie, mielismy zarezerwowany hotel w Miami karta debetowa bez zadnych problemow, natomiast 3 dni przed naszym przylotem hotel skontaktowal sie ze mna ze mam 24h na podanie karty kredytowej inaczej hotel bedzie anulowany, dodam ze mielismy jeszcze 2 inne rezerwacje w Orlando i Marco Island zrobione karta debetowa i nie bylo zadnego problemu, wiec mysle ze poprostu mielismy pecha w Miami ale taka sytuacja miala miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group