Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#21 PostWysłany: 19 Cze 2012 20:05 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
rowniez skorzystalam z promocji wizzaira i za 8pln w dwie strony lecimy w sierpniu do stavanger. bardzo polecany i niedrogi na norwegie nocleg oferuje malzenstwo Thompson w Stavanger: http://thompsons-bed-and-breakfast.com/booking.htm - niestety w terminie nas interesujacym nie maja juz wolnych miejsc. Ciekawa alternatywa w Norwegii sa domki tzw hytte rowniez na polach campingowych, ktore bardzo czesto polozone sa w malowniczych miejscach i oferta hosteli (polecm sprawdzac rozne w danym regionie bo ceny bywaja bardzo roznorodne)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#22 PostWysłany: 05 Lip 2012 16:26 

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 5
hej ;) planujemy z dwiema koleżankami wybrać się do Stavanger w terminie 26-30 września b.r. Wynajmowanie jakichś pokoi raczej nie wchodzi w grę, więc zostaje namiot. Bagaż chcemy wziąć tylko podręczny.. Tylko nie wiem, co z tym namiotem? Wystarczy mieć plastikowe śledzie i po sprawie? tzn. nikt się nie będzie czepiał przy odprawie? Dodam, że rurki mamy metalowe, a namiot jest raczej dosyć porządny i nie chciałabym zostawiać go na lotnisku, ani w Polsce ani w Norwegii :P
Ma ktoś już jakieś doświadczenia w tej sprawie? Znalazłam podobne wątki na forum, ale nie ma żadnych konkretów..
a może ktoś też wybiera się do Stavanger i tym terminie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#23 PostWysłany: 05 Lip 2012 18:06 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Ostatnio wiozłem namiot w podręcznym, bez szpilek, przeszedłł bez problemu.
To już był kolejny raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#24 PostWysłany: 05 Lip 2012 18:21 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 99
Tesco - namiot 2 osobowy za 44pln - bez problemu :) przy okazji w tesco są też do kupienia pałeczki do jedzenia(nowe lepsze śledzie). Wszystko przeszło bez problemowo na lotnisku .

W Stavanger spałyśmy na dworcu autobusowym - najpierw ławeczki na peronie, później budynek(od 5rano) - bez problemu :). Jest też fajne miejsce do rozbicie się przy skate parku ( obok Sankt Johannes Kirke), a w Tau (jeśli ktoś na Preikestolen startuje) to polecamy rozbić się za szkołą i biblioteką- też sprawdzone kilka dni temu z ekipą forumową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#25 PostWysłany: 08 Lip 2012 13:52 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 4
Cześć,

czy ktoś z Was będących już w Stavanger orientuje się może, czy jest tam jakiś sklep turystyczny lub jakikolwiek inny, w którym można nabyć kartusz z gazem od kuchenki turystycznej (palnika)?

Lecę na 7dni łazić tam po górach i bardzo mi ten gaz potrzebny :(( help!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#26 PostWysłany: 24 Lip 2012 23:00 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Dla wszystkich lecących zobaczyć fiordy i skałkę alternatywą może być hotel w TAU w ofertach booking.com sekretne oferty 340 dwójka ze śniadaniem. Znacznie taniej niż w Stavanger i nie trzeba się śpieszyć na prom.

http://www.booking.com/hotel/no/lilland ... 9d1f8aadX6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#27 PostWysłany: 04 Lis 2012 19:27 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 3
Pod Preikestolen jest schronisko. 300NOK/osoba w pokoju czteroosobowym. Tanio to nie jest (170 zł), ale rozbicie namiotu wcale nie było takie proste - wszędzie albo skały, albo błoto (ciągle padał deszcz). Ale jednak była sytuacja kryzysowa i jednak miło że mogłem się wysuszyć, a śniadanko pierwsza klasa - szwedzki stół i można się najeść do woli i jeszcze kanapki na drogę sobie zrobić :)
Lotnisko w Stavanger bardzo komfortowe do przekimania ;) Nawet łóżko się znajdzie! Byli tam tacy co i ponad tydzień tam nocowali, choć jak dla mnie to już trochę przegięcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#28 PostWysłany: 30 Sty 2013 12:38 

Rejestracja: 19 Sie 2011
Posty: 57
Dla mnie sensowna alternatywa dla hoteli w Norwegii sa nocne pociagi z minipris. Za NOK199, czyli ok PLN112, mozna zlapac nocny pociag ze Stavanger do Oslo. W Oslo jest jakos przed 8 rano. Zyskujemy nocleg w dobrych warunkach (rozkladany fotel, koc etc) i mozliwosc zwiedzenia wielu dowolnej liczby miast w trakcie niedlugiego nawet pobytu. Ja ten patent planuje wykorzystac na wiosne: rano wizz do Stavanger, caly dzien na Pulpit Rock, wieczorem pociag do Rygge. W miedzyczasie 4.5h na zwiedzanie Oslo i popoludniu powrot RyanAirem do Polski. Wszytko za PLN112 za osobe. Aha, nalezy pamietac, ze pociag, w przeciwienstwie do samolotu, dowiezie was do centrum miasta. Widze zatem sporo korzysci, no chyba ze ktos ma chorobe lokomocyjna :D

Teraz tylko czekam zeby przyharpunic tanie bilety na czerwiec :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#29 PostWysłany: 30 Sty 2013 13:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Płacisz Minipris za całą trasę? Tzn Stavanger-Oslo i później Oslo - Rygge? Ile takich biletów Minipris jest na 1 pociąg?

Wisnia napisał(a):
no chyba ze ktos ma chorobe lokomocyjna :D


Ja nie mam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#30 PostWysłany: 30 Sty 2013 17:27 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 3
to faktycznie mini pris jak na Norwegię... za przejazd w dwie strony na trasie Sandefjord - Asker (kawałek przed Oslo) płaciłem w dwie strony ze zniżką studencką ok. 150 zł !!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#31 PostWysłany: 30 Sty 2013 19:11 

Rejestracja: 19 Sie 2011
Posty: 57
@Roku

Za ta trase placisz raz NOK199 - wiecej o tym jak przedluzyc pobyt w miescie przesiadkowym w tym watku: http://www.fly4free.pl/forum/koleje-w-norwegii,35,2582

Co do ilosci miejsc w tej taryfie, to nie znam dokladnych danych, ale jest ich sporo. Wystarczy zarezerwowac w rozsadnym wyprzedzeniem, dajmy na to 2 miesiace. Wg regulaminu mozna rezerowac najpozniej dzien przed wyjazdem, ale wtedy cena moze dobic nawet do NOK499- zalezy od popularnosci danego polaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#32 PostWysłany: 31 Sty 2013 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Wisnia napisał(a):
Dla mnie sensowna alternatywa dla hoteli w Norwegii sa nocne pociagi z minipris. Za NOK199, czyli ok PLN112, mozna zlapac nocny pociag ze Stavanger do Oslo. W Oslo jest jakos przed 8 rano. Zyskujemy nocleg w dobrych warunkach (rozkladany fotel, koc etc) i mozliwosc zwiedzenia wielu dowolnej liczby miast w trakcie niedlugiego nawet pobytu. Ja ten patent planuje wykorzystac na wiosne: rano wizz do Stavanger, caly dzien na Pulpit Rock, wieczorem pociag do Rygge. W miedzyczasie 4.5h na zwiedzanie Oslo i popoludniu powrot RyanAirem do Polski. Wszytko za PLN112 za osobe. Aha, nalezy pamietac, ze pociag, w przeciwienstwie do samolotu, dowiezie was do centrum miasta. Widze zatem sporo korzysci, no chyba ze ktos ma chorobe lokomocyjna :D

Teraz tylko czekam zeby przyharpunic tanie bilety na czerwiec :D


Heh, ja też planuję 22-23.06 taki wypad/nocleg. Póki co mam bilet do Stavanger i poluję na powrót Ryanem z Rygge. Mam nadzieję, że uda się ustrzelić powrót do Łodzi za 109 lub 139 NOK (taniej chyba nie ma szans). Do Gdańska są nawet za 7 NOK ale na razie na kwiecień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#33 PostWysłany: 25 Lip 2013 12:11 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 66
skok napisał(a):
Wisnia napisał(a):
Dla mnie sensowna alternatywa dla hoteli w Norwegii sa nocne pociagi z minipris. Za NOK199, czyli ok PLN112, mozna zlapac nocny pociag ze Stavanger do Oslo. W Oslo jest jakos przed 8 rano. Zyskujemy nocleg w dobrych warunkach (rozkladany fotel, koc etc) i mozliwosc zwiedzenia wielu dowolnej liczby miast w trakcie niedlugiego nawet pobytu. Ja ten patent planuje wykorzystac na wiosne: rano wizz do Stavanger, caly dzien na Pulpit Rock, wieczorem pociag do Rygge. W miedzyczasie 4.5h na zwiedzanie Oslo i popoludniu powrot RyanAirem do Polski. Wszytko za PLN112 za osobe. Aha, nalezy pamietac, ze pociag, w przeciwienstwie do samolotu, dowiezie was do centrum miasta. Widze zatem sporo korzysci, no chyba ze ktos ma chorobe lokomocyjna :D

Teraz tylko czekam zeby przyharpunic tanie bilety na czerwiec :D


Heh, ja też planuję 22-23.06 taki wypad/nocleg. Póki co mam bilet do Stavanger i poluję na powrót Ryanem z Rygge. Mam nadzieję, że uda się ustrzelić powrót do Łodzi za 109 lub 139 NOK (taniej chyba nie ma szans). Do Gdańska są nawet za 7 NOK ale na razie na kwiecień.


Macie może stronę z rozkładem jazdy tego pociągu oraz cennikiem? :)
Planuję wylot 27 lub 29 sierpnia wizzairem z Katowic
Ktoś chętny?:)

PS. Gdzie przy lotnisku w Stavenger można przekimać? Oczywiście 4free :)
na lotnisku można zostać lub gdzieś w pobliżu? podejrzewam że będę miał 1osobowy namiot-jest gdzie się rozbić?
Przylot jest dopiero o 21.30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#34 PostWysłany: 21 Wrz 2013 18:18 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 35
Na forum powiedziano już wszystko na temat lotniska w Stavanger. Super przyjazne. Spokojnie da się przespać noc na kanapach, nawet z poduszkami, w kissing point interesująca (he he) lektura wpisów w zeszycie. Pozdrawiam Pokerzystów! :) Państwo policjańci pilnują coby nie zapomnieć doładowywanych telefonów :D . Przydadzą się stoperki do uszu (zwłaszcza nad ranem) i ewentualnie okularki do spania i wtedy to już pełen luksus
Udało mi się także znaleźć baaardzo tani nocleg dla 2 z pysznym i na bogato, śniadaniem w hotelu Stavanger St Svithun Vandrerhjem. Mieli jakąś promocję i ustrzeliłam za 220 zł na 2 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#35 PostWysłany: 21 Wrz 2013 21:07 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
bojka napisał(a):
Na forum powiedziano już wszystko na temat lotniska w Stavanger. Super przyjazne. Spokojnie da się przespać noc na kanapach, nawet z poduszkami, w kissing point interesująca (he he) lektura wpisów w zeszycie. Pozdrawiam Pokerzystów! :) Państwo policjańci pilnują coby nie zapomnieć doładowywanych telefonów :D . Przydadzą się stoperki do uszu (zwłaszcza nad ranem) i ewentualnie okularki do spania i wtedy to już pełen luksus
Udało mi się także znaleźć baaardzo tani nocleg dla 2 z pysznym i na bogato, śniadaniem w hotelu Stavanger St Svithun Vandrerhjem. Mieli jakąś promocję i ustrzeliłam za 220 zł na 2 osoby.


Tam jest wieczna promocja. Zaplacilem za nocleg w dormie 6-osobowym, a dostalem 'jedynke' w tej samej cenie :D Minusem jest to ze na nogach to jakiej 30 minut od centrum, droga prosta, trzeba pytac o szpital; plus - dojezdzaja autobusy miejskie i autobus lotniskowy (oprocz sobot).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#36 PostWysłany: 01 Kwi 2014 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
czy ktoś z Was, ma może jakieś świeże doświadczenia z tematem noclegów w Stavanger ?
O hostelach tam, chyba nikt nie słyszał ;) o cenach hotelowych powiedziano wszystko... :( Weekendowy, tani wypad na Preikestolen (bez opcji namiotowej) jest chyba mega ciężki do zorganizowania ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#37 PostWysłany: 01 Kwi 2014 20:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Pilnuj Nordic Choice. Bywają promocje w ich dobrych hotelach od 499 NOK/pokój (rok temu 399 NOK). Hotele są 4* i w centrum Stavanger.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#38 PostWysłany: 01 Kwi 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3395
srebrny
Akurat wczoraj skończyła się promocja w nordicchoicehotels na okres wakacji - wrzucałem ją w dziale promocji hotelowych. Wziąłem super hotel w Stavanger w samym centrum za ok. 300 zł za pokój 2-osobowy ze śniadaniem. Po małym zainteresowaniu wrzutą myślę, że to jednak dla większości jest wciąż za drogo.
skandynawia-250-300-zl-za-pokoj,81,44436
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#39 PostWysłany: 02 Kwi 2014 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Wczoraj też znalazłem już ceny w okolicach 275-300 zł za noc, za dwójkę w samym centrum, więc można przeżyć :)
ale noc nr 2 chyba na...słynnym kissing point ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Stavanger
#40 PostWysłany: 02 Kwi 2014 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
300 zl za dwojke? To duzo! :)

Proponuje TravelPony:
Załącznik:
pony.jpg
pony.jpg [ 49.24 KiB | Obejrzany 6637 razy ]


Razem z kodem z polecenia, daje to 50 $ za trzygwiazdkowy hotel w centrum Stavanger. A jeszcze 2 dni temu byla do tego znizka 8,5 $.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group