Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sie 2014 21:05 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 111
czesto u nich rezerwuje sa dwie mozliwosci:
a) rezerwacja przez portal ale platnosc na miejscu w hotelu wtedy to hotel wystawia fakture (dotyczy mniejszych hoteli)
b) rezerwacja i płatnosc przez portal hotels.com od razu jest pobierana oplata po zakonczeniu rezerwacji mamy mozliwosc samodzielnego wygenerowania faktury, na dole rezerwacji jest taka opcja jak "wydrukuj fakture: podaje sie tam dane firmy adres, nip i samemu natychmiast drukuje fakture. Wystawca to hotels.com tak jest na niej.
Innej mozliwosci nie ma. Dzisiaj robilem rezerwacje i natychmiast wystawilem sam fakture do niej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 13 Sie 2014 22:02 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Z tego co pamiętam rezerwując w hotels.com - kasę pobiera hotels.com a nie sam hotel. Dla mnie był to plus, bo podana cena w PLNach była już ostateczna, a nie jak na booking, orientacyjna - przeliczana z waluty kraju w którym jest hotel. W omawianym tutaj przypadku będzie to minus...


dokładnie tak babka w hotrlu mi mówiła. Zresztą pokazała mi papier z rezerwacją. Przez hotels.com płaciłem 219zł. Papier wystawiony przez Expedia.com (nie wiedziałem,że są powiązani?) z kwotą 196zł. Reszta to zapewne ich prowizja.
Hotel wystawił fakturę na 196zł na dane Expedia stąd nie mogli mi już wystawić innej.

Ok czyli robię opcję wydruk faktury z maila i to rzeczywiście wystarcza w razie kontroli,tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Sie 2014 06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
klimas napisał(a):
Ok czyli robię opcję wydruk faktury z maila i to rzeczywiście wystarcza w razie kontroli,tak?


To co oszukujesz, że nikt ci nie chce dać faktury?;-) Dokumentem jest ta z maila.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Sie 2014 08:55 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
bo w którymś poście o tej możliwości się dowiedziałem :P
ok choć trochę dziwne dla mnie wystawienie sam sobie dokumentu :)
Dzięki wielkie jak zawsze za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Paź 2014 17:51 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 18
Kupiłam firmowy nocleg przez Expedię, teraz trzeba się rozliczać a oni nie mogą wystawić mi faktury. Wiem, że u nich nie ma faktur VATowskich bo w USA nie ma VATu, ale powinien być "invoice" z nazwą firmy, a to co oni mogą mi dać to jest "receipt" tylko z moim nazwiskiem. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Jak wyciągnąć od nich jakiś dowód zapłaty za usługę? To jakieś niepoważne, że taka duża firma nie wystawia faktur!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Paź 2014 18:25 

no ale na receipt z twoim nazwiskiem bedzie tam tez nazwa firmy?

ogolnie mi sie wydaje ze faktura to rzecz typowo Polska, od wyjazdu z PL po studiach jakos nigdy o niej nie slyszalem, zawsze wsytarczyl zwykly rachunek..
moze ktos to juz przerabial ale mi sie wydaje ze dla zagranicznych firm moze to byc bardzo nie zrozumiale dlaczego chcesz "fakture" a nie "rachunek"

moze latwiej byloby przekonac tego co dal potrzebuje faktury zeby przyjal rachunek?

PS wg mnie Expedia jest chyba najpowazniejsza firma sprzedajaca bilety / zakwaterowanie na rynku
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Paź 2014 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z delegacji zagranicznych, a było tego pewnie około 30, zawsze przywoziłem imienne rachunki za hotel i nigdy nie było problemu. Przecież księgowe w firmie nie będą dochodzić czy számla to węgiersku rachunek czy faktura, a VAT i tak nie jest odliczany.
Rozporządzenie mówi wyraźnie:
Cytuj:
Za nocleg podczas podróży zagranicznej pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stwierdzonej rachunkiem, w granicach limitu określonego w poszczególnych państwach w załączniku do rozporządzenia.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Paź 2014 01:36 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 18
Andiron - rezerwacja była robiona na moje nazwisko, nigdzie w systemie nie było miejsca, żeby wpisać nazwę firmy, a receipt jest wystawiany automatycznie. Jeśli jestem Anną Kowalską, to na receipcie będzie tylko i wyłącznie moje imię i nazwisko, bez adresu, nipu, maila, nic. De facto jest tam napisane, że Anna Kowalska zapłaciła XYZ$ za usługę. Żeby to spełniało kryteria rachunku, powinien być tam przynajmniej adres firmy, którą reprezentuje Anna Kowalska, adres firmy, która wystawia rachunek (Expedii), a nie ma.

Krasnal - Hotel nie może nam wystawić rachunku, bo on nie sprzedaje usługi nam tylko Expedii (która potem sprzedaje go klientowi). Więc wszystkie kwestie formalne trzeba załatwiać z Expedią, która jest niepoważna.

Swoją drogą, szukając rozwiązania tej kwestii, znalazłam w Internecie masę wk*rwionych ludzi, którym też po fakcie powiedziano, że nie dostaną rachunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Paź 2014 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Temat był już na forum poruszany:
http://www.fly4free.pl/forum/expedia-faktura,181,11006
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Paź 2014 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
kerrygold napisał(a):
Andiron - rezerwacja była robiona na moje nazwisko, nigdzie w systemie nie było miejsca, żeby wpisać nazwę firmy, a receipt jest wystawiany automatycznie. Jeśli jestem Anną Kowalską, to na receipcie będzie tylko i wyłącznie moje imię i nazwisko, bez adresu, nipu, maila, nic. De facto jest tam napisane, że Anna Kowalska zapłaciła XYZ$ za usługę. Żeby to spełniało kryteria rachunku, powinien być tam przynajmniej adres firmy, którą reprezentuje Anna Kowalska, adres firmy, która wystawia rachunek (Expedii), a nie ma.

K.


Mylisz dwie rzeczy. Fakturę dla firmy i rozliczenie delegacji służbowej. Do twojej delegacji wystarczy rachunek z twoim nazwiskiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Paź 2014 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Nie będę wchodziła w kwestię kompetencji księgowości w Twojej firmie, bo zadziwia mnie trochę to co piszesz, ale tak informacyjnie, na przyszłość:

Expedia jest dla klientów indywidualnych, do podróży służbowych, dla klientów korporacyjnych jest Egencia ( http://www.egencia.com/daily/home/en/eg ... travelers/ ).

Gdybyś spojrzała na dół strony Expedii i kliknęła na link Expedia Business Travel to byś została przekierowana do strony, której link umieściłam powyżej i miałabyś rachunek na firmę, skoro Twoja księgowość uważa to co masz za niewystarczające.
kerrygold napisał(a):
Swoją drogą, szukając rozwiązania tej kwestii, znalazłam w Internecie masę wk*rwionych ludzi, którym też po fakcie powiedziano, że nie dostaną rachunku.
No cóż - pogratulować im spostrzegawczości i tego, że nie wiedzą do jakich rezerwacji jakich urządzeń należy używać.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 31 Paź 2014 23:21 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 18
Elwirka, nie, nie wystarczy mi rozliczenie delegacji służbowej, muszę mieć fakturę.

Billabong, dzięki za rady, do tej pory, jeśli cokolwiek kupowaliśmy przez inne portale, nie było problemu z otrzymaniem faktur od hoteli. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Wiesz, jesteś pierwszą osobą, która pisze o Egencii w kontekście braku faktur z Expedii, więc być może nie jest to tak oczywiste. Egencia jest wymieniona jako partner, nie jako biznesowa alternatywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Lis 2014 05:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
kerrygold napisał(a):
Wiesz, jesteś pierwszą osobą, która pisze o Egencii w kontekście braku faktur z Expedii, więc być może nie jest to tak oczywiste.

Egencia jest wymieniona jako partner, nie jako biznesowa alternatywa.

Kerrygold - naprawdę nie znam nikogo, kto by kiedykolwiek miał jakiś problem z imiennym rachunkiem Expedii przy rozliczeniu w firmie. Fakt - nie mieszkam w Europie, ale mam stały kontakt z wieloma osobami w PL pracującymi w korporacjach, które bez problemu korzystają z Expedii. Płaciłaś firmową kartą, tak?

Egencia i Expedia to spółki siostry (widoczne w kontaktach). Egencia uwidoczniona jest jako partner bo formalnie to nie jest jedna firma (nie działają na zasadzie dwóch działów w jednej firmie, tylko osobnych firm).
Załącznik:
Egencia.jpg
Egencia.jpg [ 33.3 KiB | Obejrzany 16975 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Lis 2014 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
kerrygold napisał(a):
Elwirka, nie, nie wystarczy mi rozliczenie delegacji służbowej, muszę mieć fakturę.



Kto tak twierdzi? Ty? Księgowa? Kto płacił za hotel? Ty? Firma?

Jeśli firma wysyła cię w delegację i płaci za wszystko, to jedziesz i niczym się nie przejmujesz. Jeśli natomiast byłaś na delegacji i opłacałaś ze swoich pieniędzy hotele, jedzenie, transport, to firma zwróci ci kasę za te wydatki. Jeśli nie masz rachunków, to ryczałtowo. I nadal twierdzę, że imienny rachunek z Expedii, a nawet wyciąg z twojej karty kredytowej (jeśli takową płaciłaś) jest wystarczający do zwrotu kosztów. Podejrzewam, że nawet nie próbowałaś się jeszcze rozliczyć z delegacji. Złóż to co masz. Jeśli odmówią ci zwrotu kosztów, zażądaj tego na piśmie. Będziesz miała podstawę do zakwestionowania kompetencji księgowej;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Lis 2014 15:39 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 18
Za hotel płaciłam ja, firmową kartą i owszem, księgowość twierdzi, że muszę mieć fakturę. Rezerwacja była na moje nazwisko, ale dla kilku osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
kerrygold napisał(a):
Za hotel płaciłam ja, firmową kartą i owszem, księgowość twierdzi, że muszę mieć fakturę. Rezerwacja była na moje nazwisko, ale dla kilku osób.


To co innego. W takim razie musisz mieć fakturę lub rachunek wystawione na firmę. I jeszcze twoja księgowa będzie pewnie chciała, by wszystkie osoby korzystające z noclegu były wymienione w załączniku;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Lis 2014 19:03 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
kerrygold napisał(a):
Kupiłam firmowy nocleg przez Expedię, teraz trzeba się rozliczać a oni nie mogą wystawić mi faktury. Wiem, że u nich nie ma faktur VATowskich bo w USA nie ma VATu, ale powinien być "invoice" z nazwą firmy, a to co oni mogą mi dać to jest "receipt" tylko z moim nazwiskiem. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Jak wyciągnąć od nich jakiś dowód zapłaty za usługę? To jakieś niepoważne, że taka duża firma nie wystawia faktur!




Spokojnie. Miałem niedawno te same obawy co Ty - pracuję w naprawdę dużej firmie i wszystko musi być tip-top.
Tak samo jak Ty byłem mega zdenerwowany ale wierz mi nie ma powodu.
To coś ( jakkolwiek oni to nazywają) dostaniesz na maila i wygląda praktycznie tak samo jak faktura.
Musisz poprostu podać im wszystkie dane na które mają to "coś" wystawić. Ja po całej akcji napisałem maila - dostałem coś na wzór tabelki gdzie wpisałem dane firmy.
Potem drukujesz z maila i koniec.
W zupełności to wystarcza.
U mnie nawet nikt się nie dziwił ( a mamy audyty, ISO i inne pierdoły)
Tak więc spokojnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Lis 2014 20:10 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
kerrygold napisał(a):
Za hotel płaciłam ja, firmową kartą i owszem, księgowość twierdzi, że muszę mieć fakturę. Rezerwacja była na moje nazwisko, ale dla kilku osób.


Z doświadczenia - "księgowość twierdzi" najczęściej znaczy że księgowa się upiera że tak bo taki w firmie jest zwyczaj, a każdy boi się wychylić i iść do supervisora, więc lepiej spławić natręta, niech dokłada z własnej kieszeni, niż iść do głównej księgowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Lis 2014 23:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nigdzie w polskich przepisach nie ma napisane, że delegacja kilku osób MUSI się rozliczyć fakturą! Potwierdzenie z hotelu w zupełności wystarczy a jak Sz. P. Księgowa będzie się upierać to poproś o ryczałt za nocleg i wyjdziesz na tym na plus.
Ewentualnie sama jej wystaw w excelu ;)
I nie błagaj o takie błahostki bo narażasz się na uśmiech politowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 03 Lis 2014 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Maciek78 napisał(a):
Nigdzie w polskich przepisach nie ma napisane, że delegacja kilku osób MUSI się rozliczyć fakturą! .


Znowu mylisz dwie rzeczy. Delegację i fakturę. Do delegacji, jak pisałam wyżej wystarczy rachunek imienny. Ale tu jest inna sytuacja. Autorka wątku zapłaciła kartą firmową. Czyli wypływ z kasy firmy musi być odpowiednio udokumentowany. Dlatego też autorce wątku każą przynieść fakturę. Klimas podpowiedział, jak to rozwiązać, więc do dzieła;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group