Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cypr w maju 2015
#41 PostWysłany: 16 Gru 2014 16:08 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
generalnie mozecie mi polecic miejsce ktore bylo by baza wypadowa do Ayia Napa etc., a jednoczesnie bylo by tansze niz Ayia.
A jak kwestia transportu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wybór hotelu
#42 PostWysłany: 13 Sty 2015 10:16 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Mam zarezerwowany na drugą połowę maja hotelik Petsas Apartment w Coral Bay (Paphos). Ktoś korzystał z niego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: 10 dni - Cypr
#43 PostWysłany: 09 Mar 2016 16:19 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
co doradzacie bo się biję z myślami - lądujemy w połowie sierpnia w Larnace
1. 10 dni w Ayia Napa
2. 5 dni Ayia Napa i 5 Pafos
3. 10 dni w Pafos :)

Hotel z basenem, żeby młody mógł szaleć ( 5lat) plus coś ciekawego w okolicy żeby wyjść z hotelu. Problem w tym, że nie lubię molochów a z kolei atrakcje dla dzieci (plac zabaw, basen dziecięcy itp.) to raczej tylko w dużych przybytkach :/ i często spotykane właśnie w Pafos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 10 dni - Cypr
#44 PostWysłany: 09 Mar 2016 16:28 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Druga opcja. Ayia Napa jest super dla dzieciaków, oprócz plaży jest w pobliżu spory WaterWorld. Na pewno sam byś chciał coś pozwiedzać to w Pafos znajdziesz to czego chcesz. Jeśli chodzi o Cypr to nie ma tam molochów, może ew. Nikozja, reszta miast jest mała/średnia i spokojna.
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 10 dni - Cypr
#45 PostWysłany: 09 Mar 2016 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
W samym Ayia Napa jest też lunapark http://parkopaliatsocy.com/
W hotelu, w którym byłam jest duży basen http://faroshotel.com.cy/Home w samym centrum, blisko portu i plaży.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez LaVarsovienne 09 Mar 2016 18:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 10 dni - Cypr
#46 PostWysłany: 09 Mar 2016 18:44 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 58
Loty: 380
Kilometry: 723 005
Pafos! Okolica (i same miasto) usiane zabytkami i miejscami do zobaczenia, blisko do lotniska. Część kurortowa w pełni sezonu przypomina jednak Hurghadę. Najlepsza będzie moim zdaniem opcja pół na pół, bo samo przejechanie południowego wybrzeża wyspy jest fajną atrakcją!
_________________
Essi
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ayia Napa czy Protaras
#47 PostWysłany: 20 Maj 2016 10:21 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
na lenistwo w seirpniu lepsze będzia Ayia Napa czy Protaras? jedziemy z 5 latkiem i jak nigdy chyba poprostu odpoczniemy bez wiekszych wojaży.Czy Protaras to taka raczej dziura? Bo widzę z opisów ,że Ayia to z kolei imprezownia a widoku młodych pijanych Angoli przez 2 tygodnie nie zniosę :D
i tu i tu widzę,że jest park wodny więc młody będzie miał co robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Maj 2016 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Przed i po sezonie - Ayia Napa. Ale w sierpniu - Protaras. Trochę spokojniej niż w Ayia Napa, gdzie w sezonie jest naprawdę nieciekawie w kwestii "spokoju". Dzikie tłumy przewalające się przez główną ulicę, dużo imprezowni, takie klimaty... :-/.

Pamiętaj, że te parki wodne kosztują relatywnie dużo. W Ayia Napa bilet jednorazowy dla dorosłego (13 lat i wzwyż) to 38EUR. Twój 5-latek będzie płacił za każde wejście 24EUR. Przy dłuższym pobycie (i częstych odwiedzinach parku) warto pomyśleć o 7 Days Pass (100EUR dorosły, 80EUR dziecko). Dzieci do 2lat = free.

Ale jedna uwaga: naprawdę mając tak piękne plaże w okolicach, chcesz młodego po parkach wodnych ciągać? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 20 Maj 2016 10:49 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Ayia Napa z dzieckiem w szczycie sezonu - tak jak wspomniano - to zły pomysł. Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci to mojej 5latce w Ayia Napa poza plażą przypadły do gustu dwie knajpki: Dinozaurowo-flinstonowa oraz Dżunglowa (inaczej tego nie potrafię określić). Obie przy głównym deptaku. Jedzenie zwykłe ale dla córki spora to była atrakcja. No ale my byliśmy w maju.

Bierz Protaras jeśli chcesz odpocząć (będzie tam relatywnie spokojniej) a wypad do Ayia Napa i tak pewnie sobie zrobicie.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 20 Maj 2016 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Piccolo napisał(a):
Dinozaurowo-flinstonowa oraz Dżunglowa (inaczej tego nie potrafię określić)

Bedrock i Monkey Business :) (nie wiem czy mowimy o tym samym deptaku, ta druga moze miec inna nazwe, Bedrock ma 2 lokalizacje)
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 20 Maj 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ulica z klubami w Ayia Napa jest dosyć oddalona od plaży i portu, więc jak Cię to nie interesuje to nawet tego nie znajdziesz.
Na głównej ulicy masz restauracje, ew. jakiś pub, czy karaoke. Bardziej, bym się martwiła o pogodę, ja byłam w ostatni tydzień sierpnia i było mega gorąco.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 02 Lip 2016 12:20 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Lecimy z żoną we wrześniu pierwszy raz na Cypr. Lądujemy w Larnace. Pobyt 14 dni. Możemy mieć auto ale nie musimy (zazwyczaj wypożyczamy na cały pobyt). Interesuje nas relaks i zwiedzanie najważniejszych miejsc (ciekawe miasta, zabytki, piękne plaże itp. ale relaksowo bez żadnego "hardcoru". Wiek już poważny :). Możemy być 14 dni w jednym miejscu lub podzielić pobyt np. 7-7 - jest nam to obojętne. Nie przeszkadzają nam "głośne" ani "spokojne" miejscowości - odnajdujemy się wszędzie. Lubimy i tawerny i dyskoteki i bezludne plaże. Najlepiej mieć wszystkiego po trochu.
Pytania do znawców tematu:

1. Gdzie najlepiej się zatrzymać (region, miejscowość) aby zobaczyć jak najwięcej cypryjskich atrakcji i dobrze wypocząć?
2. Czy warto wypożyczać auto?

Dzięki za porady.


Ostatnio edytowany przez Zdzislaw422 02 Lip 2016 14:41, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Lip 2016 12:41 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Temat wałkowany wiele razy na tym forum - wystarczy poszukać !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Lip 2016 13:36 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@Janek
Fakt, wałkowany - przeczytałem wszystko, nawet z 2012 roku, ale... każdy ma inne preferencje np. pory roku, wyjazd z dziećmi, długość pobytu, lotniska, auto, plażowanie, piesze wędrówki itp. Zadaję pytania pod konkretny wyjazd.
P.S. Temat jest dla mnie b.ważny ponieważ to ja wszystko organizuję i po powrocie może być różnie w domu jeśli urlop będzie nieudany :oops:
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Zdzislaw422 02 Lip 2016 18:53, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Lip 2016 14:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Zatrzymaj się w Pafos nie wypożyczaj samochodu.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 02 Lip 2016 14:37 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@Japonka76
Dzięki, ale lądujemy w Larnace, bez auta do Pafos? Autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 02 Lip 2016 14:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
My korzystaliśmy tylko z komunikacji.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Lip 2016 14:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Zdzislaw422 napisał(a):
@Japonka76
Dzięki, ale lądujemy w Larnace, bez auta do Pafos? Autobusem?


Tylko auto - swoboda, niezależność, stop na fotę, gdzie i kiedy tylko chcesz inaczej prawie nic nie zobaczysz...

Pytaj o co chcesz, mieszkałem 5 lat, znam kraj jak własną kieszeń i "miejsca, o których nikt nie wie'' ...

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 02 Lip 2016 15:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Wypożyczenie auta daje duży komfort i na Cyprze warto to zrobić.Do ruchu lewostronnego łatwo się przyzwyczaić.Można pierwsze dni pobyć w Larnace,odpocząć,pozwiedzać a potem auto i np. Ajia Napa,Cape Greco,Protaras. Na drugą część urlopu warto zmienić lokum na okolice Limassol lub Pafos.Mając auto można zobaczyć i poplażować w wielu fajnych i niekomercyjnych miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Lip 2016 16:30 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Najciekawsze widokowo części to północno-zachodnie "greckie" wybrzeże, okolice na północ od Coral Bay aż po cypel Akamasu - mój number 1 absolutny - najczystsza, rajsko-karaibska laguna na całym Cyprze. Kościół, port i mozaiki w Agios Georgios, groty i freski w Agios Neofytos, pod drodze wrak, Adonis Falls, klify i Sea Caves, schronienia eremitów, Lara Beach i skalny mostek raz serduszko, Karavopetres, Avakas Gorge, Blue Lagoon, wioski z winnicami, mostek wenecki Skarfos, port w Latsia, skala wspiaczkowe i widok na cała pas wybrzeża ze skałki wspnaczkowej koło Kato Akourdaleia, opuszczona turecka wioska Androlikou, żółwie składające jaja na plaży za free i wylęganie młodych, Łaźnia Afrodyty.:). Wszystko na przełomie około 40km.

Co prawda będziecie w najbardziej wysuszonym i "spieczonym" okresie roku (może być na początki września nadal 30-40st w cieniu), więc nasyconej i bujnej zieleni nie będzie, oraz mało wody, domnuje kolor szary, popielaty, żółty, odcienie brązu i piasku, ale i tak można sporo "wycisnąć" w 2 tygodnie.

Jak interesuje Was tylko część koło Larnaki i ciekawy, krajobrazowy wschód, to też mogę wskazać, co warto (byłem hotelowym przewodnikiem/conierge`em, więc wiem, co mówię:).

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
madej lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group