Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:49 

Pierwsze wrażenie po przyjeżdzie do tego miasta było przygnębiające. Ale żeby coś poznać, to trzeba samemu "pomacać". Jedziemy więc do noclegowni, zostawiamy plecaki i natychmiast ruszamy w miasto , żeby nie tracić czasu. Oj tak. Straciliśmy masę czasu. :D Siedząc przez 5 dni w Belgradzie. A tu mamy tylko popołudnie i wieczór [ noc :lol: ] bo jutro przed południem odlatujemy do Katowic via Dortmund.
Miasto pięknie położone nad rzeką Niszawa . Są całkiem fajnie zagospodarowane bulwary z kawiarniami. A nawet twierdza. Trochę tylko mniejsza niż Kalemegdan w Belgradzie. Od twierdzy przez most na rzece, prowadzi fajny deptak ze sklepami, knajpami itp. Uliczni artyści grają na różnorakich instrumentach, malują obrazy, żonglują piłeczkami itp.
A ceny ? Połowę niższe niż w Belgradzie. Gałka pysznych lodów 50 dinarów. Po ok 500 metrach [ idąc od twierdzy ] po lewej stronie , odnajdujemy uliczkę Kazandżijsko sokace.

https://goo.gl/maps/qsjMGiMJ9DL2

I to jest to ! :D
Piękna, klimatyczna ulica dosłownie zastawiona knajpami, kawiarniami, ogródkami piwnymi w różnych stylach. Głowa boli , gdzie tu zasiąść na zasłużoną kolację. W końcu wybraliśmy knajpkę

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g295382-d10488114-Reviews-Kafana_Meze-Nis_Central_Serbia.html

Za meeega pyszną wyżerkę , w niesamowitych ilościach z 2 piwami i dużą wodą mineralną , rachunek wyniósł 1500 dinarów ~ 50 zł . :D Tam NIE MA turystów. W knajpach siedzą praktycznie sami miejscowi. Żadnego krojenia. Wszystko uczciwie liczone, jak dla swoich. Szkoda , że tam nie siedzieliśmy chociaż o jeden dzień dłużej.
Dla samych tych knajp na tej ulicy, warto tam wrócić. 8-)


Edit

Po opuszczeniu tej knajpowej ulicy, zasiedliśmy jeszcze [ do końca, czyli ok 3 w nocy ;) ] w niewielkim barze w tym miejscu.

https://goo.gl/maps/tpTYfNUfTtF2

Sami lokalsi. Barmanka polewała domową śliwowicę z wielkiego szklanego słoja. :D Pyszna ! Niestety się rozkręciłem i zabrakło tego "towaru". :o Na szczęście miała drugi , wielki słój z rakiją z Montenegro - Czarnogóry. Równie dobra. Tego słoja nie pokonałem. To on pokonał mnie. :lol:
Ceny jakieś śmieszne. Łącznie za całą libację , coś ok 50 zł wyszło w przeliczeniu.

Naprzeciw jest VIP- bar. Nie pomylić , bo tam to już klimatu nie było.
Góra
 PM off
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2016 21:47 

W poszukiwani info na temat Niszu, przeczytałem o tym miejscu: http://www.vinarijajovic.rs/en/vina.htm
Podobno rewelacja, chociaż trzeba podjechać godzinkę. @jacakatowice byłeś może?
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@jacakatowiceCiekawe i przydatne. A to nie Ty pisałeś, że w Niszu nic nie ma??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@jacakatowice
Ciekawe i przydatne. A to nie Ty pisałeś, że w Niszu nic nie ma??


Ostatnio edytowany przez sko1czek, 11 Wrz 2016 22:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:14 

Nie byłem w tej vinajrovnic. Przyjechaliśmy z Belgradu ok 16. A następnego dnia o 11.40 mieliśmy samolot do DTM.
Ledwo twierdza, przeszliśmy nad rzeką bulwarami, deptakiem i już ciemno było.
Trafiliśmy na tą wspomnianą uliczkę z knajpami i......tam zostaliśmy. :D
Ale ja tam wrócę.
Ze 2-3 dni warto posiedzieć.

PS. Tak pisałem. Bo inni tak pisali. :D Głuchy telefon.

Byłem, widziałem i polecam.
Góra
 PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@jacakatowice A z Belgradu do Niszu czym jechałeś? Jak długo i jaki koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:26 

Napisałem dzisiaj chyba z 7 czy 8 postów o Niszu.
O transporcie Belgrad- Nisz też jest.
Poszukaj w dziale Serbia->Transport, bo nie będę pisał tego samego. ;)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
sko1czek napisał(a):
@jacakatowice
Ciekawe i przydatne. A to nie Ty pisałeś, że w Niszu nic nie ma??

Ja pisałem. Ale najwidoczniej od mojego pobytu trochę się zmieniło. 10 lat temu to było smutne, prowincjonalne miasto.
Poza tym małe nieporozumienie z @jacakatowice - myślałem, że chodzi mu bardziej o zabytki niż knajpy :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:20 

Wszystko mnie interesuje. Nie tylko knajpy. :D
Ale żeby być sprawiedliwym, to w Belgradzie też jakichś spektakularnych zabytków nie ma. Twierdza Kamelegdan taka sobie. Jedynie fajny widok z góry na miasto i zakole Dunaju. Wielka cerkiew Sawy jest obecnie w remoncie. W środku gołe ściany, rusztowania i foliami przykryte. :)
W Niszu 2 czy 3 małe cerkwie obejrzeliśmy + twierdza. Więcej nic z zabytków nie ma. Jeszcze tylko kaplica czaszek. Ale ta nasza w Czermnej koło Kudowy "lepsza", jeśli można to tak określić. :mrgreen:

Po przyjeżdzie autobusem z Belgradu do Niszu byliśmy trochę załamani, co to za miasto.

https://www.fly4free.pl/forum/belgrad-nisz,1415,96551

Ale póżniej było już tylko lepiej.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@jacakatowice po tym co napisales o tajskim zarciu (ze slabe) to ja juz Ci w nic nie wierze :D a byles guru restauracyjnym :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:48 

Pisałem o żarciu na ulicy w Tajlandii, że słabe. Kupiłem różne "frykasy" na straganie i po prostu nie dało się tego zjeść. Oddałem kierowcy tuk- tuka, który nas woził, i on to zeżarł ze smakiem. W trochę droższych "lokalach" było zdecydowanie lepiej. Te mixy ryżu z czymś tam , albo sajgonki były niezłe. Jedynie do higieny ( mycia naczyń na ulicy w wiadrze, a nie chociaż pod bieżącą wodą ) Moja Gosia ( przecież ją znasz :D ) miała awersję.
Chociaż gwoli prawdy , sensacji żołądkowych nie mieliśmy.
Góra
 PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Wrz 2016 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Ja się w Niszu kilkanaście dni temu od Wieży Czaszek (Ćele Kula) niestety odbiłem – wszystko zamknięte na głucho, przed wejściem w okolicach punktu informacyjnego remonty, nikt nic nie wie. Samo miasto (IMHO) niczym się od innych nie odróżnia. Jak to powiedziała moja druga połówka: było jakoś tak „niszowo” 8-) – choć faktycznie, ceny są baaardziej niż zachęcające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Wrz 2016 10:51 

Pierwszy raz byłem w Serbii. I trzeba stwierdzić, że sporo tam biedy widać. Zwłaszcza na prowincji. Tylko trochę lepiej niż na Ukrainie. Chaos, dziurawe chodniki itp. Z tym bieganiem po zabytkach to lekkie nadużycie. Za dużo ich tam nie ma. Belgrad tak samo. Ogromne, zapuszczone, odrapane blokowiska na obrzeżach. Centrum lepiej, ale sporo budynków nadaje się do kapitalnego remontu.
Mnie to ani nie dziwiło. Ani nie przeszkadzało. Znam te klimaty pokomunistyczne bardzo dobrze.
Dlatego obejrzeliśmy, co było do obejrzenia i zajęliśmy się clubbingiem. :mrgreen:
Trunki, jedzenie dobre. Ceny przystępne. Ludzie meeeega przyjaźni.
To o co chodzi ?? Korzystać. :D
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Paź 2016 13:21 

W Niszu przetestowałem:

1) Kafana Galija na Nikole Pašića 35. Mogę polecić, obiad dla dwóch osób z alkoholem to około 60 złotych. Porcje są duże, jedzenie jest świeże, a klimat jest przyjemny.

2) Kafana Stara Trpeza na Булевар 12. Фебруара (Bulwar 12 Lutego), niedaleko stacji benzynowej MOL - bardzo, ale to bardzo polecam. Porcje ogromne, tak duże że zrobiliśmy 3 kanapki na podróż (kanapka wielkości BIG MACA). Ceny bardzo fajne (około 70 złotych za taką ilość żarcia i alkoholi/ napojów, że najadło by się z 6 osób). Wszystko bardzo smaczne i świeże. Klientela bardzo lokalna- przede wszystkim policjanci z okolicznego posterunku :)
Góra
 PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Paź 2016 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Dzieki @‌jacakatowice‌ za podpowiedz z nowym kierunkiem na ktory narobiles mi smaku. Przyznam, ze ostatnio podjarany jestem na mysl o podrozy gdzies w rejony wegiersko-rumusnko-serbskie... :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Paź 2016 14:50 

Nie pożałujesz.
Wszystkie 3 wymienione przez Ciebie kraje są fajne. Węgry , Rumunię poznałem wcześniej dosyć dogłębnie. Ale Serbia też niezła. Polecam. zresztą tam wszędzie jest super. Niezapomniana Macedonia itd.
Za 3 tygodnie do Bośni lecę [jeszcze mi nieznanej] to coś tu wrzucę. Co widziałem , jadłem i piłem.. ;)
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lis 2016 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
Nisz jest całkiem ciekawym miejscem, poza sezonem praktycznie pozbawionym turystów. Poza twierdzą i wieżą czaszek jest tam jeszcze obóz koncentracyjny Crveni Krst (niewielki, ale za to z przewodnikiem pasjonatem). A w centrum miasta straszy Hotel Ambasador. Na wspólnym bilecie (do kupienia chociażby w kasie obozu) można zwiedzać poza obozem również wspomnianą wieżę i któreś muzeum, niestety już nie pamiętam które. Możliwe, że bilet umożliwia również przejazd autobusem na trasie obóz - wieża. Jeśli chodzi o knajpy w Niszu, to faktycznie jest ich trochę, ceny niższe, niż w Belgradzie. Utkwiło mi też w pamięci, że między stolikami kręciło się bardzo dużo dzieci proszących o pieniądze bądź poczęstowanie czymś z talerza, co niestety niekiedy stwarzało nieco kłopotliwe sytuacje, chociaż obsługa starała się im zapobiegać (ale to się akurat zdarza nie tylko w Niszu). Ceny noclegów też są atrakcyjne, chociaż na ten temat mam nikłą wiedzę, zostałam w pierwszym hostelu, do którego weszłam.
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Cze 2023 12:31 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
Ja polecam chyba wspomnianą gdzieś tu Restauracja Kod Lafa (LOKAL 3 UGAO VOJVODE VUKA I, Voždova 18000, Niš, Serbia) - wszystko robione na miejscu; dziewczyny z obsługi miłe, pomocne, mówią po angielsku - minusem płatność tylko gotówką i nie ma miejsca do siedzenia jak w większości tego typu grillów w mieście wszystko na wynos lub do ręki;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group