Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sie 2010 20:56 

Rejestracja: 25 Sie 2010
Posty: 1
Dzień dobry.

Mam pytanie. Przyleciałam do Anglii na 2 miesiące, między czasie upłynął termin ważności mojego dowodu osobistego. Kupiłam bilet w wizzair, jak myślicie czy uda mi się wrócić do Polski z nieważnym dowodem? Słyszeliście o podobnym przypadku? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Maj 2016 21:40, edytowano w sumie 1 raz
zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off
metia uważa post za pomocny.
 
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 13 Gru 2010 02:17 

Rejestracja: 12 Gru 2010
Posty: 24
Uda się. Tak samo jak z nieważnym paszportem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Gru 2010 09:39 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
pasażer napisał(a):
Uda się. Tak samo jak z nieważnym paszportem.



pasazer ale bierzesz w pełni odpowiedzialność za swoje słowa? W myśl przepisów nie może się posługiwać nieważnym dowodem a akurat przy podróży z UK jest kontrola dokumentów, w końcu to nie Schengen. Trafi na uczynnego człowiek pogrozi palcem uśmiechnie się i puści, trafi na służbistę zawróci z lotniska.
Do @aniia_a dobrzee by było żebyś miała jeszcze inny dokument ' np paszport. Co innego by było w kraju należącym do Schengen gdzie nie ma kontroli dokumentów przez służby graniczne, wtedy faktycznie nie stanowiło by to problemu.

Generalnie do podróżowania potrzebne są dokumenty. I nie rozumiem ludzi którzy nie zadbają o ważność swoich dokumentów podczas podróży. To jest proszenie się o kłopoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Gru 2010 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
aniia_a napisał(a):
Dzień dobry.

Mam pytanie. Przyleciałam do Anglii na 2 miesiące, między czasie upłynął termin ważności mojego dowodu osobistego. Kupiłam bilet w wizzair, jak myślicie czy uda mi się wrócić do Polski z nieważnym dowodem? Słyszeliście o podobnym przypadku? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam


Jak jesteś 2 miechy w Anglii to możesz przecież jeden dzień poświęcić na podróż do Ambasady RP i wyrobić dokumenty w trybie przyspieszonym - ale trzeba to robić WCZEŚNIEJ, a nie na kilka dni przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinkey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Gru 2010 11:56 

Rejestracja: 12 Gru 2010
Posty: 24
osiek napisał(a):
pasazer ale bierzesz w pełni odpowiedzialność za swoje słowa? W myśl przepisów nie może się posługiwać nieważnym dowodem a akurat przy podróży z UK jest kontrola dokumentów, w końcu to nie Schengen. Trafi na uczynnego człowiek pogrozi palcem uśmiechnie się i puści, trafi na służbistę zawróci z lotniska. Do aniia_a dobrzy by było żebyś miała jeszcze inny dokument np paszport. Co innego by było w kraju należącym do Schengen gdzie nie ma kontroli dokumentów przez służby graniczne, wtedy faktycznie nie stanowiło by to problemu.

Generalnie do podróżowania potrzebne są dokumenty. I nie rozumiem ludzi którzy nie zadbają o ważność swoich dokumentów podczas podróży. To jest proszenie się o kłopoty.

USTAWA z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2010 12:40 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Ale co ta ustawa mówi? Że brytyjski urzędnik służb granicznych ma przepuścić osobę z nieważnym dowodem osobistym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2010 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
pasażer napisał(a):
osiek napisał(a):
pasazer ale bierzesz w pełni odpowiedzialność za swoje słowa? W myśl przepisów nie może się posługiwać nieważnym dowodem a akurat przy podróży z UK jest kontrola dokumentów, w końcu to nie Schengen. Trafi na uczynnego człowiek pogrozi palcem uśmiechnie się i puści, trafi na służbistę zawróci z lotniska. Do aniia_a dobrzy by było żebyś miała jeszcze inny dokument np paszport. Co innego by było w kraju należącym do Schengen gdzie nie ma kontroli dokumentów przez służby graniczne, wtedy faktycznie nie stanowiło by to problemu.

Generalnie do podróżowania potrzebne są dokumenty. I nie rozumiem ludzi którzy nie zadbają o ważność swoich dokumentów podczas podróży. To jest proszenie się o kłopoty.

USTAWA z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych


Ustawa ta mówi o paszportach a nie dokumentach osobistych.

Art. 35 rozdział. 4: "Utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa wjazdu na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

do dokumentach osobistych o które pyta użytkownik nie ma nawet słowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2010 13:24 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Sulik napisał(a):
pasażer napisał(a):
osiek napisał(a):
pasazer ale bierzesz w pełni odpowiedzialność za swoje słowa? W myśl przepisów nie może się posługiwać nieważnym dowodem a akurat przy podróży z UK jest kontrola dokumentów, w końcu to nie Schengen. Trafi na uczynnego człowiek pogrozi palcem uśmiechnie się i puści, trafi na służbistę zawróci z lotniska. Do aniia_a dobrzy by było żebyś miała jeszcze inny dokument np paszport. Co innego by było w kraju należącym do Schengen gdzie nie ma kontroli dokumentów przez służby graniczne, wtedy faktycznie nie stanowiło by to problemu.

Generalnie do podróżowania potrzebne są dokumenty. I nie rozumiem ludzi którzy nie zadbają o ważność swoich dokumentów podczas podróży. To jest proszenie się o kłopoty.

USTAWA z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych


Ustawa ta mówi o paszportach a nie dokumentach osobistych.

Art. 35 rozdział. 4: "Utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa wjazdu na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

do dokumentach osobistych o które pyta użytkownik nie ma nawet słowa :)


nawet jeśli by mówiła o dowodach osobistych to jest mowa o WJEŹDZIE na terytorium RP a nie o wyjeździe ze Zjednoczonego Królestwa. Dwie różne sprawy. Wskazówki by trzeba szukać raczej w prawodawstwie UK i ew umowach pomiędzy RP i UK ale nieważny dokument to nieważny dokument i trzeba się liczyć z konsekwencjami. Pytanie do autorki czemu tak beztrosko wyjechała sobie na dwa miesiące poza kraj wiedząc że w tym czasie kończy się jej ważność dowodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Gru 2010 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
osiek napisał(a):
nawet jeśli by mówiła o dowodach osobistych to jest mowa o WJEŹDZIE na terytorium RP a nie o wyjeździe ze Zjednoczonego Królestwa. Dwie różne sprawy. Wskazówki by trzeba szukać raczej w prawodawstwie UK i ew umowach pomiędzy RP i UK ale nieważny dokument to nieważny dokument i trzeba się liczyć z konsekwencjami. Pytanie do autorki czemu tak beztrosko wyjechała sobie na dwa miesiące poza kraj wiedząc że w tym czasie kończy się jej ważność dowodu?


No dokładnie - to, że dana osoba ma prawo wjechać do Polski bez ważnego dokumentu, nie znaczy, że ma prawo opuścić inny kraj bez ważnego dokumentu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Wrz 2012 12:17 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 7
Witam. Wybieram się z dwójką przyjaciół do Oslo 13 października, ale pojawił się problem.
Jeden z nich ma uszkodzony , tj. pęknięty, dowód osobisty
Czy nie będzie problemów z wejściem na pokład?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Wrz 2019 06:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Wrz 2012 13:04 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Jak bardzo pęknięty? Czy jest już w dwóch kawałkach? Mi dowód zaczął pękać wzdłuż tej dziwnej kreski z tyłu, ale jest w jednym kawałku. Kilka razy leciałem z nim krajówkami, to coś tam mówili, żebym wymienił, ale nie było wiekszych problemów. Natomiast na zagranicznej trasie przetestuję go w piątek. Oczywiście mam zamiar zabrać ze sobą paszport jako backup ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Wrz 2012 14:55 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 7
No dokładnie się nie przyjrzałem. Ale był posklejany taśmą samoklejącą to pewnie ledwo się trzymał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Wrz 2012 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Moga sie czepiac. Niech przyjaciel wezmie paszport albo wyrobi sobie nowy dowod, do 13.10 powinien spokojnie zdazyc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Wrz 2012 19:37 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Moja znajoma ostatnio leciała ze mną do Londynu miała pęknięcie tak prawie na połowe dowodu, w Łodzi nikt nie zwrócił na to uwagi w Londynie powiedzieli We cant accept it :) ale puścili. Jeśli dowód jest w 1 kawałku pewnie puszczą ale jak będzie służbista celnik to niekoniecznie (mi np citibank nie chciał dać karty wizz z powodu pęknięcia dowodu- nowy musiał być)
lepiej wziąć paszport albo wyrobić nowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2012 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Mieliśmy podobny problem, wg straży Granicznej dowód musi być w jednym kawałku, może być pęknięty np. wzdłuż tej linii z tyłu, nie wolno niczym kleić dowodu. Jeśli jest pęknięty w całości lub jakiegoś kawałka brakuje to nie przepuszczą. Taka radosną informację podam .. że na paszport czeka się teraz od 8 do 14 dni więc jak komuś się spieszy to może będzie szybciej niż dowód.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Wrz 2012 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Posklejany dowód jest nieważnym dowodem, mogą nie przepuścić, ja bym nie ryzykował
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2012 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Miałem jakiś czas temu pęknięty dowód na odcinku tylko około 1 cm (od noszenia w tylnej kieszeni), leciałem z Sewilli do Londynu (Ryan) i mimo trzykrotnego proszenia obsługi nie pozwolili lecieć... Kazali mi do ambasady do Madrytu jechać...Tak, że także nie ryzykowałbym...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Paź 2012 22:28 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 27
Myślę, że lepiej żeby był pęknięty i nic nie kombinować z taśmą klejącą bo to tylko pogarsza sprawę.
Swoją drogą czy to ma znaczenie że np.: robiąc check-in online w Ryanair wpisałam dane dowodu, a na lotnisku wylegitymuję się paszportem? Przecież nigdzie tego nie sprawdzają czy zgadza się z tym co w check-in…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Paź 2012 16:37 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 7
Zdążyli mu wyrobić nowy w niecałe dwa tygodnie. Jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Gru 2012 19:05 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 12
Mam następujący problem -
Koleżanka ma opłacony bilet w WizzAir do Stokholmu z wylotem na najbliższy piątek (za pięć dni roboczych). Wczoraj ukradli jej dokumenty, w tym niestety dowód osobisty. Paszport ma od roku czy dwóch nieaktualny. Czy da się w tej sprawie coś zrobić?

Orientujecie się czy sprawdzają datę ważności paszportu przy wylocie? (jeśli już będzie w Swecji, może zgłosić kradzież dowodu osobistego i dostanie paszport tymczasowy)
Ktoś z Was się zetknął z taką sprawą?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Wrz 2019 06:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group