Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Cze 2015 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
jak w temacie: jadę do pragi na weekend, byłam tam już kilka razy na weekend lub na dłużej, więc wszystkie standardowe (hradczany, petrin, dzielnica żydowska, most karola) i trochę mniej standardowe (dom czarnej madonny) atrakcje znam. wiele osób pewnie trafiło jednak na coś fajnego, czego nie ma w przewodnikach.
stąd pytanie: co jeszcze można zrobić / zobaczyć w pradze? może ktoś kojarzy np. jakąś plażę miejską w centrum (coś jak berliński yaam czy poznańskie kontenery), jakiś fajny park czy mniej popularne muzem (przez mniej popularne rozumiem coś innego niż muzeum figur woskowych czy muchy)?
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 06 Cze 2015 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Divoká Šárka, gdzie kręcono czechosłowackie westerny!
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ulasko_88 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2015 17:41 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Wieża TV?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2015 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Vyšehrad (nigdy dość), Pomnik Żiżki na Vitkowie, Żiżkov (dzielnica - piwna eksploracja), Muzeum Techniki (naprawdę warto)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2015 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie wiem czy zoo zalicza sie do popularnych czy niepopularnych atrakcji, w kazdym razie jest bardzo duze, zadbane i ciekawe. Niedaleko zoo jest tez ogrod botaniczny i park Troja z palacem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2015 20:02 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
ulasko_88 napisał(a):
jak w temacie: jadę do pragi na weekend, byłam tam już kilka razy na weekend lub na dłużej, więc wszystkie standardowe (hradczany, petrin, dzielnica żydowska, most karola) i trochę mniej standardowe (dom czarnej madonny) atrakcje znam. wiele osób pewnie trafiło jednak na coś fajnego, czego nie ma w przewodnikach.
stąd pytanie: co jeszcze można zrobić / zobaczyć w pradze? może ktoś kojarzy np. jakąś plażę miejską w centrum (coś jak berliński yaam czy poznańskie kontenery), jakiś fajny park czy mniej popularne muzem (przez mniej popularne rozumiem coś innego niż muzeum figur woskowych czy muchy)?



Muzeum miniatur jest super ale pewnie widziałaś ... seksu i tortur pewnie też doświadczyłaś ? :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2015 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
no właśnie seksu i tortur jakoś nie uświadczyłam, podobnie zresztą figur woskowych - zawsze mam wrażenie (może błędne), że takie muzea pozbawione związku z miejscem, w którym się znajdują, okażą się niewypałem i pułapką na turystów.
co jest zresztą o tyle nielogiczne, że byłam np. w jakimś dziwnym muzeum sztuki chyba chińskiej w willi w parku na obrzeżach Pragi (a w zasadzie już chyba poza miastem), a trudno znaleźć miejsce bardziej pozbawione związku z Pragą ;)
ale miniatury wyglądają całkiem fajnie, może jednak się skuszę?
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Cze 2015 21:57 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3
Ja również polecam ZOO - nie tylko dlatego że uwielbiam ogrody zoologiczne. Ale także dlatego, że się różni od innych ogrodów. A nad zoo nawet ponoć specjalna kolejka "jeździ" na wyciągu. Nie korzystałam niestety - chyba była podczas remontu. Nawet w ZOO są niezłe widoki - ponieważ tamtejsze zoo mówiąc dosłownie nie jest płaskie, a możne powiedzieć nawet "górzyste".
A jak już do ZOO ktoś się wybiera, to polecam również zamek Troja znajdujący się przy zoo. Zamek trojski jest otoczony przepięknym ogrodem, który oglądać można za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Cze 2015 22:07 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał o jednej z największych szklarni w naszej części Europy - Fatamorganie. Znajdującej się zresztą w najbliższej okolicy Pałacu Trojskiego (nie zamku, jak wspomniano wyżej, ale pałacu - zamek po czesku to 'hrad') i ZOO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Cze 2015 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
flattern87 napisał(a):
Ja również polecam ZOO - nie tylko dlatego że uwielbiam ogrody zoologiczne. Ale także dlatego, że się różni od innych ogrodów. A nad zoo nawet ponoć specjalna kolejka "jeździ" na wyciągu. Nie korzystałam niestety - chyba była podczas remontu. Nawet w ZOO są niezłe widoki - ponieważ tamtejsze zoo mówiąc dosłownie nie jest płaskie, a możne powiedzieć nawet "górzyste".
A jak już do ZOO ktoś się wybiera, to polecam również zamek Troja znajdujący się przy zoo. Zamek trojski jest otoczony przepięknym ogrodem, który oglądać można za darmo.

Kiedys byl wyciag krzeselkowy na gorna czesc i widze, ze jest zaznaczony na mapie zoo, wiec zapewne dziala po remoncie.

https://www.zoopraha.cz/images/default/ ... 013V02.jpg
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Cze 2015 22:41 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Działa, choć poza sezonem nie we wszystkie dni.
Tutaj jest szczegółowa rozpiska:
http://www.zoopraha.cz/navsteva/sluzby- ... nova-draha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Cze 2015 03:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Pewnie wszyscy, którzy byli w Pradze to widzieli.
Takie tam: https://plus.google.com/107126161666451721193/about?gl=pl&hl=pl
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ulasko_88 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Ja standardowo (z uwagi na swoje zainteresowania sportem spadochronowym) polecam wizytę w Hurricane Factory na Letnanach. Jest to wertykalny tunel aerodynamiczny, w którym możemy oderwać się od ziemi i polatać własnym ciałem. Zabawa jest niesamowita. W ramach "darmowych" rozrywek możemy tam podjechać i zobaczyć jak latają profesjonaliści w odległości kilkudziesięciu centrymetrów od nas (kopuła tunelu jest z plexi więc wszystko widać). Strugi powietrza osiągają tam prędkość 300 km/h więc profesjonaliści potrafią tam wyczyniać naprawdę wspaniale ewolucje. Jeśli ktoś tego nigdy nie widział polecam na youtube wpisać "hurricane factory prague" i zobaczycie o co chodzi :)
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Cze 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Polecam labirynt luster:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Cze 2015 09:16 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Muzeum historických nočníků a toalet - czyli w skrócie, jak ludzie srali na przestrzeni lat :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Cze 2015 00:09 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
A ja polece Muzeum Lotnictwa w Pradze położone na starym praskim lotnisku Kbely przy ulicy Mladoboleslavskiej 9 .
Ponoć jest to jedno z największych muzeów tego typu w Europie . Kolekcja liczy 285 samolotów nie tylko tych co latały w czeskich i czechosłowackich barwach ale ogólnie .
Dojazd : czerwona linia metra do stacji Letnany a pozniej autobus 185 przystanek : letiste muzeum

Na koniec najlepsze : Muzeum jest darmowe
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Gru 2015 10:58 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
To ja dodam od siebie Lucernę i rzeźbę Wacława siedzącego głową w dół na zdechłym koniu - z zaskoczenia robi wrażenie, odkryte dopiero przy piątym pobycie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Sty 2016 15:53 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Też polecam labirynt luster, za nim znajduje się śliczny park i mały plac zabaw. Ponadto, mnie wizyta zarówno w muzeum tortur jak i w muzeum seksu pozytywnie zaskoczyła, więc osobiście polecam. :)
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2016 00:47 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 377
srebrny
Wczoraj, spacerując po Pradze zupełnie niespodziewanie natrafiłem na ciekawy pomnik. Bardzo blisko Starego Rynku, na ulicy Mariánské nám. 98/1 znajduje się Městská knihovna v Praze czyli biblioteka miejska, a tam zaraz po wejściu do środka wieża ułożona z książek, z wnęką. Sama budowla robi wrażenie, a z nóg zwala widok gdy się do niej zajrzy. Lustra i złudzenie optyczne ukazuje niekończącą się studnie książek. Warto wstąpić będąc w pobliżu
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 31 Sty 2016 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Trochę kosztowna, ale fajna atrakcja: piwne spa. My byliśmy w Beerland na Zytniej, mogę polecić. Procedura trwa godzinę: 25 minut kąpieli 'piwnej', potem sauna i leżakowanie;) Przez cały czas nielimitowane piwo z kranu.

Poza tym Muzeum Alchemii Speculum na starym mieście może kogoś zainteresować. Ciekawy jest sama historia miejsca-piwnice alchemików odkryto przypadkiem, po zniszczeniach wywolanych wielką powodzią w Pradze.

Ponadto, jeśli ktoś lubi, muzeum sztuki współczesnej DOX.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group