Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#41 PostWysłany: 22 Wrz 2020 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Garść obserwacji przy okazji wycieczki na trasie Berlin-Stralsund-Rugia-Lubeka-Hamburg-Poczdam. Regulacje są różne na poziomie landów, ale zasadniczo:
- na ulicy mało kto nosi maseczki, ale w momencie wejścia jakiegokolwiek miejsca o zamkniętym charakterze maseczki są zakładane z automatu (włącznie np. z wewnętrznym dziedzińcem bez dachu, wypożyczalnią łódek czy targowiskiem pod chmurką)
- maseczki obowiązkowe w komunikacji publicznej
- powszechna dezynfekcja rąk (przy wejściu do sklepów, restauracji), wiele osób dodatkowo dezynfekuje ręce już po ich umyciu
- w restauracji ściągamy maseczkę wyłącznie przy stoliku (wyjście do toalety = maseczka)
- jest obowiązek zapisywania danych kontaktowych gości w gastronomii, muzeach, miejscach rozrywki (typu kino), realizowany na różne sposoby - np. w Berlinie główne przez aplikację/skanowanie kodu QR, bez nadzoru obsługi, ale w Lubece, Stralsundzie czy Hamburgu były to papierowe formularze, wydawane i zbierane przez obsługę
- w hotelach z pokoi usunięte elementy wyposażenia jak czajnik czy kubki, długopisy zabierane do do dezynfekcji, obowiązek noszenia masek poza pokojem + dodatkowe zalecenia typu 1 osoba w windzie
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 27 Wrz 2020 23:47 

Rejestracja: 27 Wrz 2020
Posty: 37
Zbanowany
W Niemczech nikt niczego nie sprawdza ,
przynajmniej na lotnisku TXL i FRA.
Info sprzed tygodnia i dwóch tygodni.
marek90lpl napisał(a):
posiada ktoś informacje jak jest z powrotem z Hiszpanii.?. głównie interesuje mnie jak to wygląda na lotnisku ( Niemcy , Holandia,) te dwa kraje bardzo mnie interesują. Ktoś zatrzymuje, sprawdza ludzi? jacyś urzędnicy , ktoś? test na covid? cokolwiek byłbym wdzięczny za informacje.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Wrz 2020 11:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#43 PostWysłany: 01 Paź 2020 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@marek90lpl właśnie wylądowaliśmy na SXF z Sevilli. Nikt niczego nie sprawdza, nikogo nie zatrzymują. Zapomnieliśmy wydrukować i wypełnić formularza wjazsowego i nikogo to nie obchodziło, machnęli ręką :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#44 PostWysłany: 01 Paź 2020 11:18 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
@Oszukani...czyli prawdopodobnie leciałeś Ryanem? W moim przypadku w EasyJet to załoga rozdawała i po wypełnieniu po wylądowaniu odbierała dokumentację powrotu. A czy zdają to służbie granicznej Germanii? :mrgreen: Na wyjściu z terminala nikt niczego nie sprawdzał...ba nawet nikogo nie było :lol: Oczywiście w cam zapewne obserwacja :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#45 PostWysłany: 01 Paź 2020 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Tak leciałem Ryanem, załoga oczywiście formularzy nie miała na pokładzie ale szef pokładu powiedziać, ze musi zapytać koordynatora naziemnego co w tej sytuacji. No i pełna w***bka :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 01 Paź 2020 13:47 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Może ktoś ostatnio przelatał do Schönefeld z Hiszpanii? Jak tam teraz sprawdzanie i czy jest obowiązek robienia testu jak jedziesz od razu do Polski?

Pytam dlatego że zastanawiam się czy mi 30 min po przylocie wystarczy żeby dojść do stacji S-Bahn.
Jak nie ma żadnych kontroli to wystarczy :)

Dzięki za odpowiedź.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Paź 2020 15:06, edytowano w sumie 1 raz
Zob. @Handsome i @Oszukani ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Mecklenburg-Vorpommern chyba zniosło obostrzenie dla jednodniowych turystów? Chcę się wybrać w sobotę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Paź 2020 13:07, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#48 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:28 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
W niedzielę był brak jakiejkolwiek kontroli w Kołbaskowie po obu stronach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#49 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Dzięki. Co prawda będę jechał ze Świnoujścia, ale to chyba nie ma znaczenia :-)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#50 PostWysłany: 08 Paź 2020 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Od soboty, 10 października, w Berlinie obowiązywać będzie godzina policyjna. Od 23 do 6 rano mają być zamknięte sklepy, restauracje i bary.
https://turystyka.rp.pl/koronawirus/410 ... a-promocje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#51 PostWysłany: 12 Paź 2020 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
lądowałem wczoraj na Berlin Tegel (z Malagi).
Personel RyanAira rozdawał & zbierał formularze podczas lotu. Wyjście z lotniska bardzo sprawne.
Na TXL biletu na autobus nie da się kupić u kierowcy, wyłącznie w automacie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#52 PostWysłany: 12 Paź 2020 09:05 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Gwoli ścisłości: nie tylko w TXL, a w żadnym autobusie w Berlinie nie da się kupić biletu u kierowcy.
Tylko automaty bądź appka.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#53 PostWysłany: 12 Paź 2020 09:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Lądowałem w sobotę 10.10 wieczorem na Teglu i bardzo sprawnie można było opuścić terminal aczkolwiek Polizei z pieskami ,,polowali' na podejrzanych turystów. Sam nie wiem dlaczego mnie nie sprawdzali :mrgreen: Nie byłem na testach i za 30 min miałem powrotnego busa do Szczecina. W niedzielę już z rana ponownie pojechałem na shopping do Germanii( w Meklemburgii sklepy niektóre otwarte w niedzielę). I dalej nie wiem czy mam prawo wjechać tam w okresie 14 dni od powrotu z Hiszpanii? Nie ma zadnego info na lotnisku. Może Vincenz cuuś znajdzie? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#54 PostWysłany: 12 Paź 2020 13:44 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@HandSome wg niemieckiego prawa powinieneś poddać się testowi oraz być w kwarantannie do czasu uzyskania negatywnego wyniku z testu.

Cytuj:
Wer aus einem Risikogebiet nach Deutschland einreist, muss sich in Quarantäne begeben und sein zuständiges Gesundheitsamt informieren. Seit dem 8. August muss jeder und jede Einreisende aus einem Risikogebiet zudem einen negativen Corona-Test vorlegen, der nicht älter als 48 Stunden ist, oder sich nach Ankunft innerhalb von zehn Tagen auf eine Corona-Infektion testen lassen. Wenn das Testergebnis negativ ist, kann die Quarantäne aufgehoben werden.

Źródło: https://www.bundesregierung.de/breg-de/ ... en-1735032
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#55 PostWysłany: 12 Paź 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No to jak w końcu jest w przypadku tranzytu i wyjazdu z Niemiec w przeciągu 14 godzin? Jest to możliwe czy jak przylatuję z kraju wysokiego ryzyka (Meksyk z międzylądowaniem w Paryżu) to powinienem mieć test zrobiony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#56 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:18 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Legion1 w przypadku tranzytu nie musisz robić testów ani przebywać w kwarantannie, pod warunkiem, że niezwłocznie opuścisz Niemcy:
Cytuj:
Die Pflicht zur häuslichen Absonderung besteht nicht bei Transitaufenthalten. Sie sind in diesem Falle allerdings verpflichtet, Deutschland unmittelbar zu verlassen.

Źródło: https://www.auswaertiges-amt.de/de/quar ... se/2371468
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#57 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
@vincenz...ale ja także Polaczek tranzytowy :mrgreen: zatem chyba ale to tylko chyba powinienem nie wjeżdżać na terytorium Germanii w ciągu 14dni jeżeli nie poddałem się dobrowolnie testowi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#58 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
vincenz napisał(a):
@Legion1 w przypadku tranzytu nie musisz robić testów ani przebywać w kwarantannie, pod warunkiem, że niezwłocznie opuścisz Niemcy:
Cytuj:
Die Pflicht zur häuslichen Absonderung besteht nicht bei Transitaufenthalten. Sie sind in diesem Falle allerdings verpflichtet, Deutschland unmittelbar zu verlassen.

Źródło: https://www.auswaertiges-amt.de/de/quar ... se/2371468


zastanawia mnie to natychmiast. Ile to jest natychmiast?
Co z powrotem samolotem np. po 5h bez wychodzenia z lotniska? Nie opuszczę strefy tranzytowej, więc to tak jakbym nie był w DE i w PL czeka mnie kwarantanna?

Również chodzi o Meksyk z Niemiec, przez Francję.

z Niemiec po kilki godzinach oczekiwania chciałbym wrócić FR do GDN.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#59 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:34 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@HandSome tak jak piszesz. Przez 14 dni nie powinieneś wjeżdżać do Niemiec.

@wasil10 nie znalazłem dokładnej definicji, ale jeśli wyjedziesz jeszcze tego samego dnia to nikt Ci problemów robił nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#60 PostWysłany: 12 Paź 2020 18:18 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Panowie, przecież przepisy są jasne. Tekst z rządowej strony: https://www.bundesgesundheitsministeriu ... sende.html

Sie reisen aus einem Risikogebiet nach Deutschland ein? Dann müssen Sie einen negativen Corona-Test vorlegen oder sich direkt nach Ankunft nach Hause - oder an Ihren Zielort - begeben und zwei Wochen lang isolieren (häusliche Quarantäne). Und Sie müssen sich sofort bei Ihrem zuständigen Gesundheitsamt melden.

Czyli w tłumaczeniu: Wjeżdżasz do Niemiec ze strefy ryzyka? Następnie musisz przedstawić negatywny test koronowy lub udać się do domu - lub do miejsca docelowego - natychmiast po przylocie i odizolować się na dwa tygodnie (kwarantanna w domu). I musisz natychmiast zgłosić się do lokalnego wydziału zdrowia.

Rozumiesz - oder an Ihren Zielort - lub do miejsca docelowego

Twoim miejscem docelowym jest Polska!

Jeśli uważasz, że w Polsce obowiązuje niemieckie prawo, to postępujesz zgodnie z nim. Jeśli uważasz, że w Polsce obowiązuje prawo polskie, dalej postępujesz według obowiązków, jakie nakłada na ciebie prawo polskie.

No tak, ale gdybyś chciał znów wrócić na teren, gdzie obowiązuje prawo niemieckie, to musiałbyś zastosować się do niemieckiego prawa. Czyli musiałbyś w docelowym miejscu, znaczy w Polsce na dwa tygodnie się odizolować. No tylko jak można być odizolowanym na dwa tygodnie w Polsce i jednocześnie znaleźć się w miejscu, gdzie obowiązuje niemieckie prawo, czyli w Niemczech jednocześnie? Ano się nie da, dlatego do Niemiec powrotu nie ma.

Jeszcze jedno - tam jest zwrot direkt nach Ankunft czyli bezpośrednio po przylocie. Nie oznacza to, że masz od razu biegnąć do Polski, podobnie jak dla Niemca nie oznacza, że nie może poczekać np. na pociąg, czy kolejny samolot. Ale nie wolno ci, jeśli ktoś odbierze cię z lotniska wysiąść po drodze i iść na zakupy, albo spotkać się ze znajomymi. masz do tego docelowego miejsca udać się direkt, czyli bezpośrednio. Tak, nie musisz głodować, możesz po drodze coś zjeść, ale namiary na siebie tam, gdzie jesz musisz zostawić aktualne. W knajpach wypełnia się kartkę z kontaktem. Gdyby odkryli, że tam pokazał się wirus, to cię zawiadomią. Acha, jeśli wpiszesz coś głupiego zamiast nazwiska, a obsługa się zorientuje (znają polski czasem) kosztowało będzie dużo, więc się nie opłaci.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group