Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Maj 2019 21:18 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 37
Kilometry: 58 451
Jechałem linią 100 z Nicei do Monako i bilet 10-przejazdowy nie obowiązywał. Trzeba było kupić bilet za 1,5 euro.
To samo było z linią 200, która jedzie do Cannes przez Antibes.
Santech nie wiem jak długo będziesz w Nicei, ale polecam całodniową wycieczkę do Antibes i obejście półwyspu - jest specjalny szlak przy samym morzu, rewelacja. Inne ciekawe miejsca - Saint Paul de Vence i Eze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 24 Cze 2020 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Obecnie najlepsza opcja dostania się z Nicei do Monako to pociągi SNCF.
Mam natomiast pytanie jak wpisuje wiek 24 lata, to nalicza mi tańsze bilety zamiast 5 Euro jest 3.8 Euro. Pytanie czy wiek wystarczy potwierdzony np. paszportem czy trzeba mieć jakąś legitymację itp? Druga sprawa można spokojnie kupić w kasie/biletomacie na stacji czy lepiej przez internet?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Cze 2020 00:05 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Kupisz bez problemu w automacie na dworcu kolejowym (również na Nicea St. Augustin), cena ta sama. Co do wieku to dla seniora 60+ wystarcza dokument potwierdzający wiek np. paszport
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 25 Cze 2020 07:53 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Pociąg jest dobry (poranne kursy dość zatłoczone), szybki. Ale autobus tańszy :) . Dłuższa podróż, ale widoki też umilają czas. Ogólnie uważam, że komunikacja wokół Nicei jest bardzo dobra i tania. Do Grasse, do Vence można dojechac za 1,50 € (OW). Pociąg Nicea-Grasse to już ok. 7 € ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 25 Cze 2020 10:13 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 25 Cze 2020 11:09 --

Przystanek busa100 który jedzie do Monaco jest usytuowany przy porcie więc jak ewentualnie masz bliżej niż do dworca kolejowego to wybrałbym bus. Tak jak pisze przedmówczyni i bilet tańszy i raczej widoki lepsiejsze :mrgreen: Sprawdzałem oba warianty kilkukrotnie :P

-- 25 Cze 2020 11:13 --

I jeszcze tak tylko...BTW. Jak wybierzesz bus to zajmuj miejsca po prawej stronie od kierowcy bo wtedy będziesz podziwiał komfortowo te piękne widoki :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 25 Cze 2020 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
w październiku 2019 był remont przy porcie i przystanek został przeniesiony na Le Port (Rue Fodéré)
trzeba ustawić się wcześniej w kolejce do autobusu i jak pisze @HandSome siadać po prawej stronie
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Lip 2020 15:28 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Witam
Czy można kupić bilet np Nicea -Monaco i zrobić stop na kilka godzin gdzieś po drodze?? Np w Eze.

Czy w ogóle ktoś w najbliższym czasie się wybiera do Nicei??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 16 Lip 2020 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@docent82 Nie można.

Co do tego przystanku to są trochę jaja i można się go naszukać, gdyż na przystanku ze znakiem 100 nie manic tylko popisane markerem "To monaco after the church." Tak jak pisał @jean przystanek jest konkretnie tutaj: 43°41'57.2"N 7°17'05.3"E Jadąc do Monako siadać po prawej stronie.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
docent82 uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 21 Sie 2021 21:29 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Czy Pass 24 w Lignes D'Azur uwzględnia linie poza samą Niceę chodzi mi głównie o linie LR100 do Mentona i LR112 do Monaco?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Sie 2021 22:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
https://www.lignesdazur.com/en/frequent ... ket-on-/77
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 18 Kwi 2022 08:20 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Wybieram się za niecałe dwa tygodnie do Nicei i standardowo planujemy wypady do Cannes i Monako.

Po przejrzeniu wątku wyszło na to, że możemy pojechać tam autobusem albo pociągiem, gdzie autobus wychodzi taniej, ale jedzie dłużej i widokowo, natomiast pociągiem będzie drożej, ale szybciej. Przeglądam strony miejscowych przewoźników, ale nie mogę znaleźć nigdzie potwierdzenia cen za te przejazdy. Czy bilety jednorazowe za 1,50 EUR nadal obowiązują, czy coś się pozmieniało w tym temacie?
Jeśli ktoś z Was był na city break'u tam w tym roku, to będę wdzięczny za polecajki i dobre rady...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Kwi 2022 08:59 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Bilety jednorazowe nadal po 1.50 €, w automatach (widziałam je tylko na przystankach tramwajowych) lub u kierowcy. Są też bilety 10-cio przejazdowe, wówczas za 10 €
lub 7-dniowe za 15 €, co wg mnie jest najbardziej ekonomiczne.. Nicea jest dość rozległa, więc pieszo to raczej tylko dla wytrwałych :) .
Na tym bilecie 7-dniowym można pojechać np. do Eze, Vence, Cagnes-sur-Mer i mnóstwa innych pieknych miejsc.
Bilet kasuje się w każdym autobusie, tramwaju.
Do Monako warto tez pociagiem, szybciej a i ceny widziałam na stronie http://www.sncf.fr po 3 € w jedną stronę.

Do Cannes jednak bus 200 (z przystanku Parc Phoenix) za 1.50 €, tak samo jak do Monaco (bus 100 ale z Port Lympia)
Po przylocie na T2 jest punkt z biletami, informacją i super przydatną mapą z komunikacją publiczną. Warto wziąć :) Jest dość pomocna i przejrzysta.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 26 Paź 2022 15:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A na tym 7-dniowym bilecie, to do Monako raczej się nie da - prawda? Trzeba po 1,5 EUR kupować osobno w bus LR100? Ten LR100 jeździ codziennie - również w weekendy, prawda?
10-przejazdówką przejadę tam i z powrotem (lotnisko-miasto-lotnisko) z 5 osobami, jak w Alicante - można tak w Nicei? Bo tak wyczytałem (że 1 i 7-dniowe "nie" - ale 10-przejazdówką można) i chciałem potwierdzić :)
Tak przy okazji, bo nikt o to nie pytał - bilet rodzinny bodaj miesięczny (2+3) za 32,60 EUR - to trzeba jakieś dokumenty poza paszportami albo coś wyrabiać, czy wystarczy po prostu kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Paź 2022 18:27 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Do Monaco tak, jak piszesz-1,50 €. Są też dobre ceny na pociąg i szybciej, ale razy 5 to już wyjdzie więcej. Chyba, że są grupowe, ale na ten temat nic nie wiem :). Z lotniska też tak jak piszesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 27 Paź 2022 17:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tutaj https://lazurowyprzewodnik.pl/transport-publiczny-nicea/ piszą, że obecnie nie ma autobusu 100 tylko 607 do Monako i 608 z Monako do Menton.
Ktoś może potwierdzić lub zanegować? I czy również odjeżdża z przytoczonej tutaj wcześniej lokalizacji z Google Maps?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Paź 2022 17:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Kilka lat temu z portu/mariny jechały autobusy do MC. Myśle, że niewiele się zmieniło. Tomek ogarnia te sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 27 Paź 2022 20:21 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
pawbart napisał(a):
Czy Pass 24 w Lignes D'Azur uwzględnia linie poza samą Niceę chodzi mi głównie o linie LR100 do Mentona i LR112 do Monaco?


Czy ktoś zna odpowiedź? Link w poście niżej nie działa, szukałem na stronie, ale nie znalazłem.

Ok, chyba znalazłem. W rozkładzie linii miejskich, na które obowiązuje bilet dzienny, nie widzę linii 112.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Paź 2022 20:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Poczytaj FAQ na ich stronie linii autobusowych. Coś mi się kojarzy, że tam jest taki dziwny zapis - korespondujący z jednym z postów powyżej - że w jedną stronę ten bilet działa ale w drugą nie (kierunek do i z Nicei). ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Paź 2022 20:05 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
sanchopan napisał(a):
Tutaj https://lazurowyprzewodnik.pl/transport-publiczny-nicea/ piszą, że obecnie nie ma autobusu 100 tylko 607 do Monako i 608 z Monako do Menton.
Ktoś może potwierdzić lub zanegować? I czy również odjeżdża z przytoczonej tutaj wcześniej lokalizacji z Google Maps?

Są nowe oznaczenia, jutro będę jechał, wraca przy samym porcie, a odjeżdża za kościołem na Rue Fodere, podejrzewam że jak wcześniej.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 28 Paź 2022 20:58 

Tak informacyjnie, w wakacje kupiłem w automacie Ticket Azur, o którym mowa na blogu. Nowy, nieskasowany a kierowca na trasie Cannes - Nicea nie chciał go przyjąć. Należało u niego wydać 1,5 euro za bilet. Nie dało się dogadać o co chodzi. W każdym razie lepiej odpuścić sobie kupowanie tego biletu na zapas. U kierowcy ta sama cena. Do dziś nie wiem co z biletem było nie tak, ale i za specjalnie nie wnikałem, odpuściłem.

Edit:
Jeszcze mały tip w wycieczce Nicea - Monaco. Jadąc autobusem (w wakacje jeździła linia 100) siadamy po prawej stronie. Warto wcześniej z zewnątrz ścierką przetrzeć okno. Widoki są piękne i w trasie można atrakcyjne filmy / zdjęcia porobić. Tylko syf na szybie przeszkadza ;)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group