Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
przemos74 napisał(a):
W Nicei polecam punkt widokowy z którego można zrobić świetne fotki o zachodzie słońca. Poza tym wybierzcie się do innych miast na Lazurowym wybrzeżu. Trochę opisałem to w relacji z weekendowego wypadu z Berlina do Nicei: http://explore-world.you2.pl/sloneczny-dzien-nicei/ W razie pytań proszę pisać.


Mógł byś podać współrzędne tego punktu/tarasu?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
np. tutaj: https://www.google.pl/maps/@43.6942183, ... 240!8i5120
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 02 Lip 2020 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Legion1 napisał(a):
Orientuje się ktoś czy stadion W Monako Ludwika II jest otwarty? W necie znalazłem info, że są 4 pory zwiedzania stadionu. Niestety pisałem maile do klubu, ale bez odpowiedzi czy obecnie można zwiedzać stadion czy też nie...



Według mnie w 2020 nie zwiedzisz Stade Louis II, zgodnie z info na stronie:
http://www.stadelouis2.mc/infos-pratiques/ - na samym dole:
"Les Visites du stade
En raison de la pandémie du Coronavirus, les visites du Stade ne seront pas assurées en 2020."
= z powodu pandemii koronawirusa wizyty na Stadionie nie są organizowane w 2020 r.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 20 Sie 2020 12:00 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Co obecnie słychać w Nicei i okolicach? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 20 Sie 2020 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Morza szum, ptaków śpiew...
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 20 Sie 2020 12:59 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Super :D Rozumiem że wiruska żadnego ni ma? :D ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 20 Sie 2020 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jest. Dokładnie między szumiącym morzem a śpiewającym ptakiem.

Wirusowych wątków jest na forum sporo, spróbuj tam poszukać szczegółów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 20 Sie 2020 13:37 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
jac...z powodu kwarantanny zapewne na Promenadzie Anglików zdecydowanie mniej Angoli :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 20 Sie 2020 14:02 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
maginiak napisał(a):
Jest. Dokładnie między szumiącym morzem a śpiewającym ptakiem.

Wirusowych wątków jest na forum sporo, spróbuj tam poszukać szczegółów.


Tak, ale nie znalazłem niczego typu 'Francja post-covid' a interesuje mnie konkretnie obecna sytuacja pandemiczna na Lazurowym Wybrzeżu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 21 Sie 2020 10:50 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Wróciłem tydzień temu.
Względnie spokojnie , w centrum Nicei są afisze ,że maseczki obowiązkowe, ale nikt tego nie pilnuje.
Sklepy , komunikacja- maseczki obowiązkowo.

W Monako dużo służb na ulicach, nakaz noszenia maseczek wszędzie, poza plażami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Sie 2022 09:02 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Czy płynął ktoś jakimś fajnym rejsem z Nicei?

Szukam coś krótkiego i taniego, znalazłem to, ale może ma ktoś jakąś ciekawą opcje:
https://www.getyourguide.pl/nicea-l314/ ... 04&_pc=1,1
Góra
 Profil Relacje PM off
gona31 uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 12 Wrz 2022 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
Wybieramy się do Nicei w listopadzie.
Czy możesz polecić sprawdzony nocleg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 12 Wrz 2022 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@gona31

Zależy na czym Ci zależy i jaki masz budżet na nocleg. Możesz wziąć hostel w centrum Nicea za 150zł na dobę lub np. trochę dołożyć i Ibis Budget na lotnisku NCE za 250zł/doba.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 12 Wrz 2022 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ja właśnie wczoraj wziąłem Ibisa przy lotnisku. Widzę @Martinuss że lecimy tym samym lotem Wizzem. Plus jest taki, że będzie blisko na poranny samolot.

Trochę się waham, może ktoś doradzi. Lepiej poświęcić cały dzień w Nicei a pół w Monako, czy na odwrót?
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 12 Wrz 2022 13:39 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Nam sie w Monako nie podobalo, pol dnia wystarczy na pokrecenie sie tam. Do oceanarium IMO nie warto, jak ktos byl w jakims porzadnym wczesniej. Ja bym bral dluzsza Nicee. Ogolnie malo gdzie na swiecie sa tak niemili ludzie jak na Lazurowym Wybrzezu :lol: Ale my bylismy w 2017 chyba, moze sie zmienilo na lepsze.
W Nicei koniecznie zabie udka w "Le Frog"
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 12 Wrz 2022 13:41 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
byłem teraz w sierpniu - z tanich noclegów to zamiast ibisa budget poleciłbym raczej ibis california lenval - też tanio, ale chociaż normalne łóżka i łazienki, a dodatkowo łatwy dojazd z lotniska bo tramwaj nr 2 zatrzymuje się przed samym hotelem, hotel jest w sumie w połowie drogi do centrum licząc z lotniska, jedna przecznicę od plaży, z przyzwoitymi i jak na Niceę tanimi śniadaniami,

co do podziału czasu to wziąłbym cały dzień na Monako bo jest ładniejsze, a skoro nocleg masz w Nicei, to i tak po powrocie z Monako będzie tego dnia trochę czasu na Niceę by night, w dniu wylotu można zostawić bagaże w hotelu pojechać na miasto i wracając na lotnisko po drodze zgarnąć bagaże z hotelu, wtedy wszystko na jednym bilecie, który jest ważny 74 minuty od skasowania,

nie polecam jeżdżenia na gapę bo na 8 przejazdów w sierpniu raz trafiłem na kontrolę, czyli nie jest to rzadkość,

na starym mieście w Nicei polecam bar który jest w Église Saint-Jacques-le-Majeur de Nice, po wejściu do kościoła, przejście do knajpki schowane w prawej przedniej kapliczce,
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
gona31 uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 12 Wrz 2022 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
-- 12 Wrz 2022 18:24 --

[quote="Martinuss"]@gona31

Zależy na czym Ci zależy i jaki masz budżet na nocleg. Możesz wziąć hostel w centrum Nicea za 150zł na dobę lub np. trochę dołożyć i Ibis Budget na lotnisku NCE za 250zł/doba.[/quot



Najbardziej zależy na pożywnym śniadaniu.
Rozważamy też opcję apartamentu ale zależy nam na sprawdzonej miejscówce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 12 Wrz 2022 18:05 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
W zakresie pożywnego śniadania Ibis california Lenval jest w Nicei trudne do pobicia - za 7 euro od osoby są bez limitu i croissanty, dżem , miód ale i zwykle bułki, tosty, że dwa gatunki żółtego sera i jajka na twardo, kawa i tzw. soki.

Przy czym Lazurowe Wybrzeże i Nicea są absurdalnie drogie w stosunku do jakości i 8-9 euro to jest tam normalna cena za duże piwo w zwykłym bistro, a bywa drożej, 10 euro to standardowa cena za średnią pizzę na wynos z początku cennika.

W Monako jeszcze trochę drożej i trzeba pamiętać, żeby po drodze wyłączyć transfer danych bo to poza Unią

Myśmy się z żoną skapnęli po wyjściu z dworca w Monako jak zaczęły przychodzić smsy informacyjne, ale to starczyło żeby każdemu nabiło po dodatkowe 47 zł za transfer danych, przy czym nic na telefonach nie robiliśmy - zwykła autoaktywnosc smartfonów

Co do apartamentu to nie brałem, ale teraz tym bardziej bym się na apartament na starówce nie zdecydował bo w czasie pół godzinnego spaceru że starówki na wzgórze zamkowe i potem w dół do portu widziałem 4 żywe szczury buszujące w śmietnikach i chaszczach - muszą mieć z tym generalny problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
gona31 uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 12 Wrz 2022 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@klapio

No właśnie też go klepnąłem parę dni temu bo przynajmniej można na powrocie rano z buta podejść sobie na lotnisko, choć ten ibis budget Nice Californie Lenval co poleca @Tomasz101 też kusi. Jeszcze trochę czasu to przemyślę.
Ja prawdopodobnie po przylocie rzuca plecak i idę zwiedzać Nicea a następnego dnia rano Monako cały dzień ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 12 Wrz 2022 21:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w Nicei najfajniejszy jest dworzec kolejowy, z ktorego mozna pojechac do Monako albo Antibes (i dalej do Cannes, ale mniej ciekawe) ;-)

jakos to miasto nie ma klimatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group