Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Lip 2014 15:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Misiatek napisał(a):
A kiedy tam najlepiej pojechać na zwiedzanie? Tak, żeby upał nie zabił, ale też żeby nie padało. :)
wrzesień
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 23 Lip 2014 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Misiatek napisał(a):
A kiedy tam najlepiej pojechać na zwiedzanie? Tak, żeby upał nie zabił, ale też żeby nie padało. :)


Raz byłem koniec maja raz początek czerwca, w obu przypadkach pogoda super...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Lip 2014 16:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dzięki. A jak tam jest z dogadywaniem się po angielsku? W Paryżu specjalnie problemu nie miałem, ale to są w końcu mniejsze miasta. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lip 2014 17:49 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
Ja polecę od siebie trzy miejscówki, jeszcze nie skażone turystyką w takim stopniu jak paskudne, zatłoczone plaże w okolicach St Tropez.

Ile de Porquerolles
Image

Calanques de Cassis
Image

Gorges du Verdon (nieco bardziej na północy)
Image

Do tego koniecznie Prowansja. Absolutne cudo.
W razie pytań - służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lip 2014 18:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Misiatek napisał(a):
Dzięki. A jak tam jest z dogadywaniem się po angielsku? W Paryżu specjalnie problemu nie miałem, ale to są w końcu mniejsze miasta. :)

Francuzi generalnie mają hopla na punkcie swojego języka i nie dają go zaśmiecać (za co ich podziwam). Oczywiście aż do przesady - gdy w hotelu w Paryżu prosiłem o klucz do pokoju, to pan powiedział, że nie ma takiego i czekał, aż wydukam po francusku (115 - fajne słowo, swoją drogą). Oczywiście wszystko w atmosferze żartu, ale...
Ale pytasz o Niceę. Gdy ja byłem, to w knajpkach mnie co prawda rozumieli, ale odpowiadali po francusku, nie bacząc na moje deklaracje, że nie rozumiem. W hotelu recepcjonista był rozbawiony do czasu, gdy rozmawiałem z nim po francusku. Gdy skończyły się moje możliwości i oświadczyłem, że właściwie to francusku nie mówię, uśmiech przepadł.
Ale to jeszcze nic - znajomy poszedł do restauracji i kelner usłyszawszy angielski zamilkł. Bezczelnie rzucał im kartę i podawał potrawy, nie odzywając się. Ale oczywiście można trafić inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Lip 2014 22:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A ja mam patent na Francję. Rozmówki polsko-francuskie zawsze pod ręką i próby dogadywania się po polsko-francusku. Udaję, że nie znam angielskiego i mówię po polsku wrzucając pojedyncze francuskie słowa lub wyszukuję je w słowniku. Zawsze działa i można wszystko załatwić. Francuzi kochają jak się człowiek stara i próbuje mówić po francusku. Wtedy nawet po polsku się dogadasz i w paru innych językach. W końcu sami próbują po angielsku troszkę mówić. Ale ja w zaparte nie rozumiem :lol: sprawdza się ta taktyka.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 26 Lip 2014 09:57 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 5
Mam pytanie pogoda we wrześniu (11-20.09)w okolicach Nicei jest dobra do plażowania ? Jak z temperaturą wody w tym czasie ? Zależy mi na tym żeby poleżeć na słońcu i pozwiedzać :) Czy lepiej wybrać inny kierunek (Sycylia, Grecja) ? Mam możliwość również lecieć do Nicei 6-16.09 może wtedy pogoda będzie pewniejsza ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Lip 2014 10:07 

Od 6 do 15 września będzie lało w Nicei.
Od 16 do 20 będzie cieplutko.
Mam dobre info, ale nie ujawnię jakie. ;)
Góra
 PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Lip 2014 10:38 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Dorota24 napisał(a):
Mam pytanie pogoda we wrześniu (11-20.09)w okolicach Nicei jest dobra do plażowania ? Jak z temperaturą wody w tym czasie ? Zależy mi na tym żeby poleżeć na słońcu i pozwiedzać :) Czy lepiej wybrać inny kierunek (Sycylia, Grecja) ? Mam możliwość również lecieć do Nicei 6-16.09 może wtedy pogoda będzie pewniejsza ?


zobacz w historii z ostatnich lat jaka była w tym okresie pogoda. Generalnie czym wcześniej wyjazd tym większe szanse na dobrą pogodę.

http://polish.wunderground.com/history/ ... l#calendar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 28 Lip 2014 15:46 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Misiatek napisał(a):
Dzięki. A jak tam jest z dogadywaniem się po angielsku? W Paryżu specjalnie problemu nie miałem, ale to są w końcu mniejsze miasta. :)


Wlasnie wrocilem... Po angielsku szlo sie dogadac, nie wszedzie i nie z kazdym, jednak ludzie byli niesamowicie sympatyczni i pomocni, na pewno nikt sie nie obrazal i nie rzucal karta :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Lip 2014 16:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
sawiet napisał(a):
Wlasnie wrocilem... Po angielsku szlo sie dogadac, nie wszedzie i nie z kazdym, jednak ludzie byli niesamowicie sympatyczni i pomocni, na pewno nikt sie nie obrazal i nie rzucal karta :)

Kartą to rzucali mojemu znajomemu. Ale ja im mówiłem po francusku, że nie mówię po francusku, na co z reguły z uśmiechem odpowiadali "no przecież pan mówi".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Wrz 2014 22:12 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jak myślicie, ile dni zarezerwować sobie na okolice Nicei by spokojnie ich "dotknąć"? Marsylię odpuszczam na inny trip.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Wrz 2014 22:05 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 6
7 dni powinno spokojnie wystarczyć. Zależy, ile chcesz zwiedzić miasteczek w okolicy i jakim środkiem transportu chcesz się poruszać. Przykładowo komunikacją miejską z Nicei do Cannes podróż trwa nawet do 2h (akurat były korki).

Właśnie wróciłam z Nicei. Nigdzie, ani w tym mieście, ani w okolicach nie miałam problemu z dogadaniem się w języku angielskim na poziomie podstawowym. A w Monako pani z obsługi Pałacowej przemówiła do mnie nawet w języku polskim. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 17 Wrz 2014 22:26 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Dzięki. Niestety mamy 3,5 dnia. :) Na czym polecasz się skupić? Chodzi mi o "dotknięcie" najciekawszych miejsc. Przy tak krótkim czasie pewnie ograniczymy się do lokalnych landmarków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Wrz 2014 22:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 6
Na 3,5 dnia to ja bym wybrała Monako, Niceę i Antibes. Zarówno do Monako, jak i Antibes jedzie się z Nicei niecałą godzinę komunikacją miejską. Cannes można sobie odpuścić, bo tam nic nie ma ciekawego. Ciekawym tylko jest to, że można tam spotkać najwięcej Polaków w porównaniu do pozostałych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 17 Wrz 2014 23:04 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
po drodze do Monaco polecam odwiedzić Eze - przy dobrej pogodzie z góry pięknie widać całe wybrzeże...
niestety ceny w Eze przyprawiają o zawrót głowy i menu dnia w niektórych miejscach potrafi kosztować grubo ponad 100 euro :-)
Na szczęście są i takie za 20.
Na jeden dzień warto też pojechać aż pod włoską granicę, zarówno Ventimiglia jak i Menton są piękne i zdecydowanie mniej zatłoczone niż Nicea czy Antibes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Paź 2014 14:16 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Jeśli ktoś ma więcej czasu + samochód, zdecydowanie warto przejechać się wzdłuż wybrzeża: polecam Montpellier, Beziers, Carcassonne, Avignon, Arles, Cap d'Agde. Mniej polecam St. Tropez (mimo calej sympatii do Louisa de Funes :) oraz Marsylie (duże, portowe miasto).

W Avignon warto nie tylko zamek papieski, most awinioński, ale oddalony ok. 20km Pont du Gard, jeden z najpiękniejszych akweduktów (wygoogluj zdjęcia). W Arles np. kręcone były zdjęcia do filmu Ronin. Carcassonne to przepięknie zachowane średniowieczne miasteczko, wraz z murami, klasa sama w sobie, IMO jedno z najciekawszych miejsc we Francji. No, ale z Nicei to już kawałek (ok. 450km)..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Cze 2015 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Temat dawno nie odgrzewany, ale jako że bywam czasem w okolicach Cannes, podzielę się swoją listą "atrakcji" w okolicy:
- miasteczko Grasse około 30 minut jazdy od wybrzeża, słynącego z produkcji perfum - szczególnie polecam odwiedzić muzeum perfum MIP - http://www.museesdegrasse.com/ . Muzeum / perfumeria Fragonard również oferuje bezpłatne oprowadzenie po ich ośrodku (polecam) , a za dodatkową opłatą można się zapisać na warsztaty.
- St. Paul de Vence - niesamowicie spokojne i urokliwe miejsce, również ok. 30 minut od wybrzeża. Jeśli ktoś interesuje się sztuką / malarstwem, będzie to szczególnie interesujące. Na mnie jednak sam klimat miasteczka zrobił duże wrażenie.
- Jak już ma się do dyspozycji samochód, koniecznie przejedźcie się nadmorską drogą od Mandelieu-la-Napoule (na zachód od Cannes) w kierunku St. Raphael-Frejus. To odcinek 30km niesamowitych widoków i kontrastującego czerwonego masywu Esteril z lazurową wodą.
- Nicea - mi się bardzo podoba to miasto i zawsze chętnie tam wracam.
- Monako - tutaj nie trzeba wiele mówić - moim zdaniem warto.

Jeśli chodzi o Cannes, miasteczko jest bardzo przyjemne i ładne, ale w sezonie bogactwo wręcz przytłacza i atmosfera może irytować. St. Tropez zupełnie nas rozczarowało, moim zdaniem nie warto tam planować całodniowej wycieczki. (No chyba że jest się wielbicielem słodyczy - wtedy warto pojechać po Tarte Tropezienne - do kupienia również w okolicznych miejscowościach ;-) )

Wróciliśmy niedawno z południa Francji, w najbliższych tygodniach napiszemy kilka postów na ten temat, więc zainteresowanych zapraszam na naszego bloga (link w podpisie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 23 Cze 2015 15:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
kspr napisał(a):
St. Tropez zupełnie nas rozczarowało, moim zdaniem nie warto tam planować całodniowej wycieczki. (No chyba że jest się wielbicielem słodyczy - wtedy warto pojechać po Tarte Tropezienne - do kupienia również w okolicznych miejscowościach ;-)
Mnie St.Tropez tez nie zachwyciło, ale może dlatego, że spodziewałam się bardziej klimatów związanych z Żandarmem w St. Tropez. (dla niezorientowanych: komedia z Louis de Funès)
Ale jeśli lubicie serfować lub opalać się nago - to okoliczne plaże są właśnie dla Was. :)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Cze 2015 10:12 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Mnie St.Tropez tez nie zachwyciło, ale może dlatego, że spodziewałam się bardziej klimatów związanych z Żandarmem w St. Tropez. (dla niezorientowanych: komedia z Louis de Funès)

Znaczy liczyłaś na prywatkę u Nicole, a ona się postarzała?
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group