Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Kwi 2022 09:05 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 259 049
Ja dodam od siebie do powyższego posta, że jak ktoś chce jechać na Manhattan gdzieś wyżej a nie do WTC to ruszając PATH z Newark Penn Station można się przesiąść na stacji Journal Square. Z Journal można dojechać do 33rd Street i wtedy wszystko na jednym bilecie za 2,75 $. Przesiadka na tym samym peronie, drugi tor, testowane kilka dni temu.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 19 Kwi 2022 14:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 270 267
leemc napisał(a):
Sprawdzone przedwczoraj. Dojazd do/z Manhattanu za $4,35.
1) autobus 62 z Terminalu A/B/C do Newark Penn Station (Raymond Blvd Side) - $1,60 - płatność tylko gotówką, nie wydają reszty, jak brakuje kilka centów to puszczają wolno
2) PATH z Newark Penn Station do stacji World Trade Center - $2,75 - bilety dostępne w automatach na obydwu stacjach, możliwość wykupienia Single Ride lub wykorzystania Metrocard (musi być na niej min. $2,75), automat akceptuje gotówkę i karty (trzeba podać ZIP code, MTA twierdzi, że dla kart zagranicznych należy wpisać 99999, choć przechodzą też inne)

Potwierdzam powyższe informacje i dodaje jeszcze parę ode mnie:

Autobus 62 staje na kilku terminalach. LOT lata z terminala B i wychodząc z niego wchodzimy praktycznie prosto na przystanek.
Koszt jednego przejazdu to nadal 1,60 USD ale kierowcy mają dość luźne podejście do tej sumy. W pierwszą stronę za dwa bilety zapłaciłem 2 USD a na powrocie 3 USD (zamiast 3,20 USD za dwie osoby).

Po dojechaniu do Newark Penn Station, biletów na pociąg nie kupimy na poziomie "zero". Należy się udać na perony na pierwszym piętrze i tam tuż przed peronem są automaty. Koszt biletu to nadal 2,75 USD. Przeszła polska karta, zadziałał kod pocztowy 11111.

Uwaga na powrocie: wracając z PATH World Trade Center w stronę lotniska, trzeba zwrócić uwagę czy wchodzi się do dobrego pociągu. Są dwa perony, z czego z jednego pociąg jechał na Newark Penn Station a drugi na Hoboken.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#63 PostWysłany: 19 Kwi 2022 15:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

A czy na Newark Penn Station jest także możliwość kupienia tygodniowej karty MTA? Czy tylko bilety jednorazowe?
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 19 Kwi 2022 15:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 270 267
Wydaje mi się że była taka możliwość natomiast ja bilet tygodniowy kupiłem dopiero na stacji WTC. Wracając mając ważny bilet tygodniowy "testowałem" bramkę na stacji WTC PATH i bramka nie chciała mnie przepuścić. Czyli nie da się na tygodniowym bilecie NYC pojechać za darmo PATH do Newark. W sumie to dość logiczne, Newark to nie tylko inne miasto ale i inny stan :)
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.

#65 PostWysłany: 23 Maj 2022 12:46 
Awatar użytkownika

Loty: 132
Kilometry: 237 304
złoty
W sobotę ok. 5 rano przyleciałem na Newark i po porannej kawce w Dunkin' Donuts wyszedłem na przystanek przy terminalu C. Mijamy pierwszy pas ruchu dla taxi i jest pas dla autobusów. Wszystko jak w postach wyżej, najpierw bus 62 za 1,60 USD do Newark Penn Station a potem pociąg PATH do stacji WTC za 2,75 USD, o poranku jechałem z lotniska niecały kwadrans, w autobusie tylko pracownicy portu, turystów zero. Akurat trwały jakieś prace na linii i odjazdy z Penn Station były raz na 30 minut nietypowo z peronu H, następnie trzeba było przesiąść się na stacji Journalist Square i tam wsiąść w kolejny pociąg już do WTC, co wydłużało podróż. Jeśli ktoś się spieszy, to warto mieć takie akcje na uwadze.
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#66 PostWysłany: 31 Lip 2022 04:10 
Awatar użytkownika

srebrny
klapio napisał(a):
Wracając mając ważny bilet tygodniowy "testowałem" bramkę na stacji WTC PATH i bramka nie chciała mnie przepuścić. Czyli nie da się na tygodniowym bilecie NYC pojechać za darmo PATH do Newark.

Za darmo nie, ale ta samą tygodniową Metrocard mozna doladowac $2,75 (lub wiecej) i pojechac PATH - saldo zejdzie z karty. Jednoczesnie w ramach metra NY bedzie dzialac jako unlimited, nie pomniejszajac salda karty.
pajacyk lubi ten post.
pajacyk uważa post za pomocny.

#67 PostWysłany: 05 Sie 2022 03:28 
Awatar użytkownika

złoty
Przetestowałem dzisiaj połączenie pociągami PATH z West Village na EWR i zdecydowanie polecam - koszt lekko powyżej 4 USD, przy kosztującym chyba 17 USD Airtrain. Jechałem PATH do Journal Square, tam przesiadka nawet bez zmiany peronu, na tym samym bilecie do Newark, tam z tego samego dworca co pociąg, odjeżdża 62.
 Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.

#68 PostWysłany: 16 Lis 2022 07:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
klapio napisał(a):
leemc napisał(a):
1) autobus 62 z Terminalu A/B/C do Newark Penn Station (Raymond Blvd Side) - $1,60 - płatność tylko gotówką, nie wydają reszty, jak brakuje kilka centów to puszczają wolno
2) PATH z Newark Penn Station do stacji World Trade Center - $2,75 - bilety dostępne w automatach na obydwu stacjach, możliwość wykupienia Single Ride lub wykorzystania Metrocard (musi być na niej min. $2,75), automat akceptuje gotówkę i karty (trzeba podać ZIP code, MTA twierdzi, że dla kart zagranicznych należy wpisać 99999, choć przechodzą też inne)

Potwierdzam powyższe informacje i dodaje jeszcze parę ode mnie:

Autobus 62 staje na kilku terminalach. LOT lata z terminala B i wychodząc z niego wchodzimy praktycznie prosto na przystanek.
Koszt jednego przejazdu to nadal 1,60 USD ale kierowcy mają dość luźne podejście do tej sumy. W pierwszą stronę za dwa bilety zapłaciłem 2 USD a na powrocie 3 USD (zamiast 3,20 USD za dwie osoby).

Po dojechaniu do Newark Penn Station, biletów na pociąg nie kupimy na poziomie "zero". Należy się udać na perony na pierwszym piętrze i tam tuż przed peronem są automaty. Koszt biletu to nadal 2,75 USD. Przeszła polska karta, zadziałał kod pocztowy 11111.

Uwaga na powrocie: wracając z PATH World Trade Center w stronę lotniska, trzeba zwrócić uwagę czy wchodzi się do dobrego pociągu. Są dwa perony, z czego z jednego pociąg jechał na Newark Penn Station a drugi na Hoboken.

To ja dodam coś od siebie.
Pociąg z Newark Penny Statnion do WTC odjeżdża z TRACK 1
Autobus z Newark Penny Statnion na lotnisko odjeżdża z przystanku 3A

Co do luźnego podejścia kierowców - wszystko się zgadza. Z EWR kierowca machnął ręką i wszyscy (osoby, które wsiadały na B) jechali za 0, natomiast na powrocie już normalnie płaciłem za przejazd

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 24 Sty 2023 23:13 

leemc napisał(a):

Mam pytanie.... jade z synem, bedziemy chcieli kupic 2 bilety x 7 dni....

1. Jasne - place 1,60 $ / glowa - jedziemy autobusem
2. Tu mam schody. Pozniej tez bede jechal z WTC do Newark Penn Station , w powrotnej drodze Czy to sie kupuje sie w drodze "tam" karte za 1 $, laduje 38,50 $, a pozniej kupuje za ta naladowana kase to co chce ? (2*2,75$ [na do WTC i powrot] + 33 $ [7 dni]) Czy moze juz przy zakupie musze podac co chce, czyli karta, 2 x przejazd + 7 dni w NYC? Jak to funkcjonuje ? Nie chce naladowac nie wiadomo jak, a pozniej tego nie moc odzyskac. Prosze o wskazowki.
 Relacje PM off  

[ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość