Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Maj 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@celll19 - z ciekawości jaki koszt przejazdu z EWR na Manhattan?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 12 Maj 2015 11:37 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
W godzinach nocnych jechałem prawie pod sam Lincoln Tunnel wyszło nie całe 30$. Wiec na sam Manhattan wyjdzie pewnie koło 40$. Uważam że to cena którą warto zapłacić. Pamiętaj że zawsze w Uber możesz wyliczyć sobie koszt dojazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Maj 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
szymonpoznan1 napisał(a):
@celll19 - z ciekawości jaki koszt przejazdu z EWR na Manhattan?

My ostatnio zabraliśmy się w środku nocy Uberem (zwykłym) z EWR na Dolny Manhattan za łącznie $ 43.

Co do kosztów dojazdu transportem publicznym, cały czas aktualne jest to:
jfk-czy-newark-ktore-lotnisko-wybrac,762,53011#p424684
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Maj 2015 12:03 

Rejestracja: 15 Wrz 2013
Posty: 20
jest też opcja shared van
http://www.goairlinkshuttle.com/shared- ... c-airports
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Wrz 2015 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,

Próbuję właśnie wybrać bilety na mój dziewiczy rejs do USA (docelowo San Diego) i jestem kompletnie niezaznajomiona ze sposobami poruszania się po tym kraju (w związku z tym, żeby spodziewam się wszystkiego najdziwniejszego;) ).

Otóż opcją, która mi się podoba na podróż powrotną jest lot z San Diego na Newark z ok 12 h stopoverem (przylot na Newark chwilę po 5 rano i dalszy wylot jakoś po 17), w związku z tym pytania do obeznanych:

Czy zdążę skoczyć na kawkę i bajgla na Manhattan (z mojej pobieżnej analizy środków transportu wynika, że rzecz jest teoretycznie możliwa)?
Jakoże będzie to mój pierwszy raz w USA (i kto wie czy nie jedyny), czy będę musiała przechodzić przez coś w rodzaju customs podróżując lotem z SD i wychodząc do świata zewnętrznego (podróżowałam po Australii i tam nic takiego nie miało miejsca, więc zakładam, że podobnie ze Stanami, ale kto to wie...)?

No i jakoże podróż z SDO do Europy będzie na jednym bilecie, rozumiem, że bagażem nie muszę się przejmować, będzie sobie spokojnie gdzieś tam koczował...

Będę wdzięczna za wszelką pomoc i sugestie!
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Wrz 2015 19:32 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Pociagiem i metrem do 2 godz w jedna strone no i z powrotem lepiej byc 2 godz przed wylotem bo kolejki do kontroli sa zawsze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 15 Wrz 2015 19:48 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Bez problemu zdazysz. Jeszcze powinnas zdazyc na Empire wyjechac pozwiedzac i spokojnie wrocic.
Bagazem nie musisz sie przejmowac - bedzie lezal na lotnisku i czekal na Twoj kolejny lot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 31 Sie 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
Joker napisał(a):
Z Newark jest jeszcze opcja budżetowa:

- najpierw z lotniska bus 62 do Newark Penn Station za $1,6 (rozkład http://www.njtransit.com/pdf/bus/T0062.pdf)
- z Newark Penn Station jedziemy Path Rail System ($2.75) bezpośrednio do WTC (linia czerwona) lub przy przesiadce na Journal Square na 33th St
(mapka http://www.panynj.gov/photo/path/PATH_system_map.jpg)


Czy ktoś testował taką opcje :D?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Wrz 2017 10:51 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
podpinam sie pod powyzsze pytanie, bo bede potrzebowal dokladnie odwrotnego kierunku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Wrz 2017 16:42 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Ja też będę potrzebował informacje.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Wrz 2017 07:58 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
Ile czasu od wylądowania potrzeba, żeby przejść przez kontrolę i wyjść z terminala? A ile na wejście?
Nie mam arabskich pieczątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Wrz 2017 02:49 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
RaDiDaM napisał(a):
Joker napisał(a):
Z Newark jest jeszcze opcja budżetowa:

- najpierw z lotniska bus 62 do Newark Penn Station za $1,6 (rozkład http://www.njtransit.com/pdf/bus/T0062.pdf)
- z Newark Penn Station jedziemy Path Rail System ($2.75) bezpośrednio do WTC (linia czerwona) lub przy przesiadce na Journal Square na 33th St
(mapka http://www.panynj.gov/photo/path/PATH_system_map.jpg)


Czy ktoś testował taką opcje :D?

Jechałem tym autobusem. Wypełniony był raczej lokalsami i pracownikami lotniska, kierowca się awanturował, że musi być odliczona kwota, ale chyba wtedy było za $1,50, więc nie wiem, jak by było teraz. No ogólnie da się ;)

damianssj661 napisał(a):
Ile czasu od wylądowania potrzeba, żeby przejść przez kontrolę i wyjść z terminala? A ile na wejście?
Nie mam arabskich pieczątek.

Wszystko zależy od natłoku ludności. Czasem od wylądowania do wyjścia z terminala zajmowało mi to godzinę, czasem 45 minut, a raz 1,5 godziny. Nigdy nie zgadniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Sty 2018 03:08 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Dziś przyleciałem do EWR rejsem TP201 i czekałem godzinę na kontrolę paszportową. Autobus 62 za 1,60 $, a pociąg do WTC 2,75 $. Od wylądowania do przybycia na Greenpoint minęły 4 godziny, ale jakoś specjalnie się nie spieszyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Kwi 2018 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
Testowałem opcje autobus nr 62 + PATH + metro na Bronx. Zeszło mi 2.5h z lotniska Newark. :)
Ceny jak powyżej. 1.6$ + 2.75$ + bilet na metro :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rozbicki uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 22 Kwi 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Upewnijcie mnie proszę, że na EWR można od razu kupić bilet za 13$ do Penn Station, który zawiera AirTrain ?

Taki bilet odbijamy 2x, raz w AirTrain, a drugi raz w NJ Transit (na przystanku Newark Int.Airport Station)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Kwi 2018 07:04 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
Witam

Przesiadał sie ktoś z was na dworcu Newark Penn Station do kolejki PATH, jest tam jakaś winda/ruchome schody? Musimy się dostać do hotelu w okolicach World Trade Center. Jest też opcja jechać do NY na Penn Station i potem metrem numer 1 na Rector Street ale wydaje mi się logistycznie gorsze rozwiązanie gdyż będziemy z walizkami i z dwulatką w wózku :).
Góra
 Profil Relacje PM off
lokpiotr uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 24 Kwi 2018 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Gustavsson, przesiadalem sie w ten weekend z PATH na dworcu Newark Penn i kolejka stala zaraz po drugiej tsronie na tym samym poziomie, bez windy czy schodow.

legrandbleu napisał(a):
JAK się dostać z NYC na Newark?
Chcialbym dodac, ze koszt taxi z Manhattanu, np. Time Squere do EWR to ok. $85-90.

Pozdrawiam i zycze udanego pobytu w tym fascynujacym miescie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Kwi 2018 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
A ja dodam że uber z Newark Penn Station na EWR kosztował 15$
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Lip 2019 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Mam dwa pytanka/zagadnienia:
1. Czy ktoś mógłby opisać krok po kroku jak wygląda procedura wyjścia z lotnika EWR na zewnątrz? W październiku lecę do NYC i zabieram także moich rodziców - oni akurat kupili bilety w innym terminie i będą lądować na EWR jakieś 6-7h przede mną (jak już się spotkamy w hotelu to razem będziemy dalej zwiedzać), jednakże to ich pierwsza taka daleka podróż (bez biura podróży), do tego kwestia wizy, itd., a przede wszystkim - są to osoby starsze i tata nic nie mówi po angielsku, a mama zna jedynie podstawy. Dlatego byłbym wdzięczny o dokładne opisanie co i jak się robi po drodze żebym mógł to im opisać przed wyjazdem żeby sobie sami poradzili z wyjściem poza lotnisko (tam już zamówią taksówkę/Ubera). Jak byłem kilka lat temu na JFK to (o ile dobrze pamiętam) szedłem od razu do okienka z celnikiem na krótką rozmowę. Natomiast w tym roku lądowałem na LAX i najpierw musiałem iść do jakiś kiosków zeskanować paszport a dopiero potem do okienka z celnikiem. Jak to natomiast wygląda na EWR?
2. Jaki jest obecnie koszt przejazdu taksówką/Uberem z EWR na Manhattan (i dokładnie gdzie na Manhattanie bo jest on przecież ogromny)? Czy zamawiając Ubera na lotnisko EWR wskazuje się np. jakiś numer drzwi wyjściowych z lotniska albo numer jakiejś strefy (na wielu dużych lotniskach tak to wygląda)? Gdzie podjeżdża ten Uber - czy np. wyjścia z EWR są wielopoziomowe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 21 Lip 2019 18:17 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 96
Niech idą po prostu za tłumem, jak Lotem lecą i to tak 90% samolotu będzie szło na rozmowe z imigration :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group