Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lis 2016 12:51 

Loty: 352
Kilometry: 597 183
srebrny
Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Zastanawiam się nad przelotem KTM - PKR w jedną stronę,żeby zaoszczędzić czas. Samolot teoretycznie jest o 10.00 w PKR, czy myslicie,że ma to sens żeby w ten sam dzień po wyrobieniu permitów przejechać do Naya Pul i ruszyć trasę w stronę Poon Hill?

Czym najlepiej się przedostać z Pokhary do Naya Pul - taxi, minibus czy autobus?

#22 PostWysłany: 22 Lis 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Loty: 126
Kilometry: 294 821
Zalatwienie permitow i jakies zakupy zajma prawie pol dnia jesli bedziesz robil wszystko z buta.
Autobusem juz nie pamietam na 100% ile sie jechalo do Naja Pul, ale cos kolo 1,5h - 2h. Autobusow bylo sporo w ciagu dnia i byly bardzo tanie. Podejzewam, ze czeka cie potem nocleg w Naya Pul lub gdzies zaraz za nim. Taxi bedzie oczywiscie szybciej, ale drozej, cena zalezna od twoich zdolnosci negocjacyjnych. Nie zaszkodzi potargowac juz po przylocie, tak by taxi zawiozla cie do TIMS i co tam jeszcze potrzebujesz i potem od razu do Naya Pul. Opcja taka bardziej kosztowna, ale szybko i wygodnie.

Zakladajac trase wszystko taxi: do 12 -13 masz juz wszystko ogarniete, sprawdz tylko godziny otwarcia, potem taxi na 14-15 jestes w Naya Pul, wiec masz jeszcze jakies 3h dnia. 2h marszu i na nocleg.

W opcji z autobusem moze byc tak, ze dojedziesz do Naya Pul gdy zapadnie zmrok, nocleg i rano ruszasz dalej.
 Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 22 Lis 2016 16:37 

Loty: 143
Kilometry: 208 060
niebieski
@‌OSK‌ moim zdaniem znacznie ciekawszym sposobem dostania się na Poon Hill jet trekking od Tatopani przez Ghorepani. Tatopani jest nieco dalej od Pokhary i wtedy konieczny jest nocleg po przyjeździe z Pokhary. Jednakże od samego początku ma się niesamowite widoki na Dhaulagiri. Trasa ta ma dosyć duże przewyższenia, już w pierwszym dniu z 1170m n.p.m dochodzi się na 2860, a w drugim można iść na Poon Hill. Jej niewątpliwą zaletą jest jednak to, że daje szanse na wspaniałe widoki. Minie na Poon Hill chmury rozwiały się na może dwie, trzy minuty- inaczej nie zobaczyłbym nic.
Przy wyborze trasy z Naya Pool, myślę, że bez problemu można dojść do Kyumi, jeżeli wszystko szybko załatwisz na miejscu po przylocie. Rozważyłbym jednak dzień na zwiedzanie Pokhary i nocleg, a wyruszenie dopiero rano.
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.

#24 PostWysłany: 23 Lis 2016 10:38 

Witam, mam pytanie - jakich warunków pogodowych (temperatury) można sie spodziewac w okresie 10-23 grudnia/ Katmandu - Pokhara - ew. jakis trekk ale 1 dniowy.... Z góry dzieki i pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 23 Lis 2016 15:51 

niebieski
Temperatury Kathmandu w granicach +20m, w Pokharze podobnie. Z reguły słonecznie. Ale, jak wiadomo z pogodą różnie bywa, vide przypadki załamania pogody końcem listopada, bodajże zeszłego roku.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 23 Lis 2016 15:52 

srebrny
thurin.cz napisał(a):
@‌OSK‌ moim zdaniem znacznie ciekawszym sposobem dostania się na Poon Hill jet trekking od Tatopani przez Ghorepani. Tatopani jest nieco dalej od Pokhary i wtedy konieczny jest nocleg po przyjeździe z Pokhary. Jednakże od samego początku ma się niesamowite widoki na Dhaulagiri. Trasa ta ma dosyć duże przewyższenia, już w pierwszym dniu z 1170m n.p.m dochodzi się na 2860, a w drugim można iść na Poon Hill. Jej niewątpliwą zaletą jest jednak to, że daje szanse na wspaniałe widoki. Minie na Poon Hill chmury rozwiały się na może dwie, trzy minuty- inaczej nie zobaczyłbym nic.
Przy wyborze trasy z Naya Pool, myślę, że bez problemu można dojść do Kyumi, jeżeli wszystko szybko załatwisz na miejscu po przylocie. Rozważyłbym jednak dzień na zwiedzanie Pokhary i nocleg, a wyruszenie dopiero rano.

@‌thurin.cz‌ - Myślisz,że przylot do Pokhary o 10.00 pozwoli mi załatwic permity, i dojechac do Tatopani w ten sam dzień? Jest bezpośredni autobus do Tatopani z Pokhary, czy trzeba się przesiąść w Beni (rozbieżne info znalazłem)? Nocka w Tatopani i ruszam dalej na następny dzień?

Warto odwiedzić te gorące źródła w Tatopani bo po czymś takim to średnio to wygląda:
There are two shallow concrete pools about 8 meters square filled with soapy water with 20 people sitting there. Mostly young local males waiting for peek at bikini clad trekker girls.

#27 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:00 

niebieski
Ja dostawałem się do Tatopani od strony Jomson, jako że robiłem ten trekking do Annapurna Bace Camp zaraz po przejściu treku wokół Annapurny. Wydaje mi się, że czeka Cię przesiadka w Beni. Co do gorących źródeł, nie byłem- zjechaliśmy wieczorem a zaraz rano wyruszaliśmy dalej. Spróbuję zapytać o permity na miejscu w Pokharze, jako że my załatwialiśmy wszystko w Kathmandu. Rozeznaj temat, może internetowy kontakt z którąś z agencji, mogę Ci przesłać namiar na tę z której sam korzystałem, by na miejscu wszystko było już przygotowane.

Ostatnio edytowany przez thurin.cz, 23 Lis 2016 16:07, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:04 

srebrny
W KTM nie dam rady załatwić pozwoleń bo przylatuję wieczorem, więc lepiej chyba w Pokharze po przylocie. A jak koszty tych pozwoleń załatwianych przez agencję bo jesli różnica niewielka to może rzeczywiście lepiej ogarnąć to po przylocie do KTM wieczorem (ląduję planowo o 18.00)

#29 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Do centrum dotrzesz po 19, agencje, nawet jak będą otwarte to i tak nic już o tej porze raczej nie załatwią, papiery myślę dostaniesz dopiero następnego dnia, pewnie przed południem.

-- 23 Lis 2016 16:05 --

Możesz też oczywiście próbować tak jak napisał @thurin.cz, starać się kontaktować z agencjami by załatwiły wszystko wcześniej. Jednak ich usługi nastawione są na całe pakiety czyli trekking zorganizowany. Pewnie mogą jednak jakoś to obejść i załatwić permity dla turystów indywidualnych. Jednak będzie się to wiązało z koniecznością opłaty już teraz. I tu pytanie czy chcesz wysyłać kasę/podawać dane karty płatniczej wraz ze skanem paszportu agencji trekkingowej z Nepalu ;)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 23 Lis 2016 17:07 

srebrny
Chyba jednak nie chce, tym bardziej że w moim przypadku oszczędność czasu zadna :)

#31 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:47 

niebieski
To prawda co pisze @‌bonieq2‌, rzeczywiście skupiają się na całych pakietach, lecz da się załatwić same tylko permity a na dodatek można opłacić je gotówką na miejscu. Oczywiście swoje muszą zarobić, możliwości zatem bez liku.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 23 Lis 2016 19:08 

srebrny
Możesz podać nazwę tej agencji? Ile wzięli za taka usługę?

#33 PostWysłany: 23 Lis 2016 19:45 

niebieski
Ja korzystałem z Trekking Team, co do kwoty, nie jestem w stanie odpowiedzieć teraz dokładnie ile to było. Lecz zadałem już pytanie znajomemu, który organizuje trekkingi do Nepalu. Jak tylko dowiem się czegoś dam Ci znać.
@‌OSK‌- posyłam Ci info na PW,
koszty na dziś to ok 40 dolarów + podatek
 Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.

#34 PostWysłany: 24 Lis 2016 10:45 
Awatar użytkownika

@thurin.cz
Zakładałbym jednak, że w przypadku płatności gotówką na miejscu cały proces ruszy dopiero po pojawieniu się w agencji po przylocie. W przypadku @‌OSK‌ będzie to już późny wieczór, więc agent uda się do stosownych biur dopiero rano, gdy te będą otwarte. Oszczędność czasu w tym konkretnym przypadku więc żadna. Chyba, że zgodziliby się załatwić papiery przed otrzymaniem płatności, a to może nie być możliwe, bo agent musi wyłożyć wpierw swoją kasę z kieszeni, nie mając żadnych gwarancji, że klient się pojawi.
Podejżewałbym że tak samo finansowo (jeśli 40$ to koszt usługi) wyjdzie w tym konkretnym przypadku, zaraz po przylocie rano do Pokhary, zamiast agencji opłacić sobie taksówkarza, który zawiezie po permity i potem od razu do miejsca rozpoczęcia trekkingu.
Warto jednak się kontatkować i popytać.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 24 Lis 2016 10:50 

srebrny
Z ciekawości skontaktowałem się z dwoma agencjami w KTM. Obie napisały mniej więcej to samo. A ich propozycja mnie nie interesuje.

Any of Government registered company has not allowed to make permit for individual trekkers. So We will arrange the permit if you hire any guide or porter.

#36 PostWysłany: 24 Lis 2016 21:43 

niebieski
@‌bonieq2‌ zgadzam się, że dla @‌OSK‌ najlepszy sposób to wyrobić permity samodzielnie po przylocie do Pokhary. Kwestią pozostaje jedynie to czy zdąży wyrobić je i w tym samym dniu pojechać dalej, czy też pozostać na nocleg w Pokharze.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 28 Lip 2017 16:47 
Awatar użytkownika

niebieski
mam pytanko do Was i jako że niedawno stałam się szczęśliwą posiadaczką biletu z pobytem w Nepalu na okres 28 dni na przełomie października / listopada chciałabym spróbować przejść zarówno ABC jak i EBC podczas jednego pobytu, z racji aklimatyzacji chciałabym zacząć od Annapurny,
trochę boję się, że w tym terminie ze względu na wysoki sezon będę mogła mieć kłopoty z zakwaterowaniem na treku,
oczywiście jako prawdziwa Polka chcę to zrobić samodzielnie i team up-nąć się na miejscu z kimś,
pytanko odnośnie permitów: czy w przypadku dwóch treków płaci się TIMs oddzielnie / dwukrotnie czy jest to opłata czasowa, gdzie w ramach jednej opłaty można "zaliczyć" kilka trekkingów?
może ktoś wie czy np. w Pokharze będę mogła wykupić wejście do PN Everestu?

#38 PostWysłany: 10 Paź 2017 01:39 

Witam!
Bardzo proszę o pomoc i Wasze propozycje.
Trochę poczytałem o Nepalu, jego atrakcjach i targają mną rozterki.
Bo i czasu i kasy może być mało. A i z formą fizyczną może być różnie (po 3 tygodniach w Indiach). Ale do rzeczy!

Po Indiach - od Delhi, Varanasi, itd po południe, od ok 22 listopada 2017 możemy być w Katmandu. Wylot do domu z Delhi mamy 6 grudnia.
Trekingu nie uprawiam, ja po prostu chodzę. Chciałbym, możliwie szybko zarezerwować bilety do KTM i z KTM do DEL. Resztę chciałbym mieć elastyczną. Co radzicie?
1. Wylot z KTM do DEL 4 grudnia wystarczy?
2. Co robić w Nepalu przez ok 12 dni?

Rozważam takie opcje:
1. Katmandu i okolice + lot widokowy za 190 USD/osoba koło Everestu - poza wydatkami na lot, to dochodzą lokalne wejściówki, hotele i jedzenie.
2. Z KTM w miarę szybko wybieramy się do Pokhary - samolot lub autobus(ile kosztuje autobus ? Jechał ktoś ostatnio? I "treking" - wariantów jest kilka. Powrót do KTM na dwa dni przed odlotem do Delhi.
3. Z KTM w miarę szybko wybieramy się do Lukli i treking do najlepszego (biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe - ok 7 dni) punktu widokowego na Himalaje. W tym wypadku musimy w KTM zdobyć stosowne pozwolenia? Powrót do KTM na 3 dni przed odlotem do Delhi.

Jakie są koszty pozwoleń i innych opłat?
Nepal jest "truskawką" na indyjskim torcie i okazja zobaczenia Go może się szybko nie powtórzyć.
Będę z narzeczoną i ma być to dla nas mile i aktywnie spędzony czas.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 10 Paź 2017 10:12 

W nawiązaniu do wcześniejszego postu.
A jak by tak Gokyo Ri? Ile dni potrzeba?
Serce podpowiada opcję taką - w dniach:
1. Przylot do KTM i załatwienie zezwoleń.
2. Lot poranny do Lukla, i rozpoczęcie trekingu do Gokyo Ri
?
?
?
? - wylot z Lukla do KTM (ile zapasu zrobić?)
4 grudnia - wylot z KTM do DEL
6 grudnia - wylot z DEL do domu

Do zrobienia? Nie chcę pisać za dwa miesiące postu - Pomocy! Jak wydostać się z Nepalu?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:09 

platynowy
część Ktm Pokhara i treking opisana jest w postach o Nepalu b. dobrze, sam pisałem dużo po powrocie w marcu, wystarczy przejżeć wątki,
zasada ogólna jest prosta, wyjechać z Ktm od razu, pozwolenia można zrobić na miejscu np. w Pokharze, a czas na Ktm zostawić na koniec, jeśli wszystko pójdzie o.k. to będzie czas na zwiedzanie, a jeśli coś się przesunie to skróci tylko pobyt w Ktm
 Relacje PM off  

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości