Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Mar 2016 10:46 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Witam,
we wrześniu wybieram się do Nepalu. Oprócz trekkingu (podobno wrzesień to najlepsza pora) chciałabym zobaczyć Nepal od strony buddyzmu. Chodzi mi o zobaczenie zakonów buddyjskich, przebywanie z mnichami, medytację itp. Czy ktoś wie w jakie miejsca Nepalu powinnam się udać w tym celu?
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Mar 2016 11:22 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Na trekking najlepsze miesiące to kwiecień i listopad
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2016 18:46 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Dzięki za radę. Z tego co czytałam to wrzesień jest bardzo dobry bo już jest po monsunie ale nie jest aż tak zimno a w listopadzie - przejrzystość super ale zimno...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Cze 2016 11:20 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
cześć Smile!

też jadę we wrześniu i też się nastawiam na buddyzm, inne wierzenia i szeroko pojętą kulturę regionu (bez trekkingu)

Póki co to z ciekawych punktów oczywiście Lumbini, miejsce narodzin Siddharty - ale niestety ceny biletów dośc wysokie a zdaje się, że autobusem nie dam rady. dlatego skupiam się na okolicach Kathmandu wyłącznie.

Planuję zostać tylko parę dni na Thamelu a resztę pobytu w Kathamndu spędzić w Boudha, hotel który znalazłam jest na terenie świątyni w zasadzie i mnisi prowadzą wieczorne medytacje dla gości.

Na pewno też wybierzemy się do Kopan Monastery, jest dość znane na świecie jeśli chodzi o organizację kursów wprowadzających do Buddyzmu (najkrótsze 3 dniowe), mają też codzienne darmowe medytacje, nauki idyskusje dla osób odwiedzających tylko na jeden dzień i podobno bardzo bogato wyposażoną bibliotekę i księgarnię skupiającą się na temacie religii i fiolzofii i to nie tylko ich. Do tego mnóstwo dzieł sztuki, np ta thangka

Image

planuję też trekking jednodniowy na górę Shivapuri po drodze wstępując do Nagi Gompa, znanego z chóru zakonnic

wierzenia poza Buddyzmem - chcę odwiedzić Kumari i oczywiście hinduistyczne świątynie, ale tu jeszcze plan się klaruje dopiero. I na pewno wybrać się na sesję odblokowywaniaczakr za pomocą dźwięku śpiewających mis.

planujesz tą podróż już wyraźnie dłużej niż ja (ja mam bilety od tygodnia) więc będę wdzięczna za podobne pomysły jeśli wpadłaś na inne miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Cze 2016 22:10 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Nie chce straszyć, ale wrzesień to jeszcze monsun. Może nie tak intensywny jak lipiec i sierpień, ale wystarczy spojrzeć na średnie opady aby zauważyć ze raczej więcej będzie deszczu niż słońca. Sezon na trek zaczyna się od połowy października i z tego co czytałem z kilkunastu relacjach wcześniej pogoda może być deszczowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lip 2016 18:39 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
DJADKJGU napisał(a):
cześć Smile!

też jadę we wrześniu i też się nastawiam na buddyzm, inne wierzenia i szeroko pojętą kulturę regionu (bez trekkingu)

Póki co to z ciekawych punktów oczywiście Lumbini, miejsce narodzin Siddharty - ale niestety ceny biletów dośc wysokie a zdaje się, że autobusem nie dam rady. dlatego skupiam się na okolicach Kathmandu wyłącznie.

Planuję zostać tylko parę dni na Thamelu a resztę pobytu w Kathamndu spędzić w Boudha, hotel który znalazłam jest na terenie świątyni w zasadzie i mnisi prowadzą wieczorne medytacje dla gości.

Na pewno też wybierzemy się do Kopan Monastery, jest dość znane na świecie jeśli chodzi o organizację kursów wprowadzających do Buddyzmu (najkrótsze 3 dniowe), mają też codzienne darmowe medytacje, nauki idyskusje dla osób odwiedzających tylko na jeden dzień i podobno bardzo bogato wyposażoną bibliotekę i księgarnię skupiającą się na temacie religii i fiolzofii i to nie tylko ich. Do tego mnóstwo dzieł sztuki, np ta thangka

Image

planuję też trekking jednodniowy na górę Shivapuri po drodze wstępując do Nagi Gompa, znanego z chóru zakonnic

wierzenia poza Buddyzmem - chcę odwiedzić Kumari i oczywiście hinduistyczne świątynie, ale tu jeszcze plan się klaruje dopiero. I na pewno wybrać się na sesję odblokowywaniaczakr za pomocą dźwięku śpiewających mis.

planujesz tą podróż już wyraźnie dłużej niż ja (ja mam bilety od tygodnia) więc będę wdzięczna za podobne pomysły jeśli wpadłaś na inne miejsca


Hej!
Dopiero teraz zobaczyłam Twoją odpowiedz na fly4free...
Ja lecę na 3 tyg w październiku-listopadzie. Biletów jeszcze nie mam ale kupię na pewno. 2 tygodnie chcemy poświęcić na trekking (lecę z mężem o znajomym i oni mi tego nie odpuszczą). Więc na "buddyzm" mam tydzień.
Zaczynam dopiero to teraz planować gdyż wcześniej - ze względu na moją astmę - ten wyjazd nie był pewny. Teraz zaczęłam biegać (duuużo) i wydolność mi podskoczyła - lekarze RACZEJ są zdania, że dam radę.
Dopiero dziś siadam do planowania ale Twoje rady są wspaniałe! Nie wiedziałam o większości tych rzeczy! Czy od czasu twojego postu jeszcze coś zostało dodane do Twojej listy buddysjkich "must do, must see".
Czy wiesz coś może o miejscach mocno związanych z JOGĄ? Praktykuję i szukam miejsc do praktyki jogi w Nepalu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2016 12:32 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Joga jest wszędzie ale ceny europejskie raczej ;) i klimat..
myslę, że na taką prawdziwą praktykę u źródel trzeba by bardziej pogrzebać. Ja tego nie zrobiłam niestety :(

Natomiast bardzo polecam:

- hotel Dondrub w dzielnicy Bodhanath - jest doslownie na terenie damskiego klasztoru a jak spotkasz naszego rodaka który tam pracuje, to opowie Ci niezliczone różności o tym co tam się dzieje, Jacek ma ogromną wiedzę, wyjechał do Nepalu za swoim guru w 81 roku z tego co pamietam!Obserwowanie klasztornego życia i te dźwięki niesamowite to był zdecydowany highlight pobytu!

- Kopan - jest dość komercyjny, ale biblioteka jest wspaniała!!! mogłabym w niej siedzieć godzinami i nie żartuję! można uczestniczyć w sesjach medytacji, a do tego okolica też jest świetna na lekki hiking. z Kopan można górami przejść do drugiego klasztoru, Pullahari, ma piękny ogród, bo ich rinpoche jest człowiekiem renesansu i oprócz wielu innych dziedzin interesuje się też botaniką

- zwiedzanie Boudhanatah z mnichem - dostępne na Backyard Academy - świetna sprawa, miał ogromną wiedzę, w cenie jest też tłumacz, dość długo nas oprowadzał po świątyni, ale najlepszym punktem było zaprowadzenie do jego klasztoru - jest ukryty w uliczkach, więc turyści tam nie zaglądają, mogliśmy siedzieć z mnichami podczas chantów, zjedliśmy z nimi posiłek, rozmawialiśmy z wieloma :) oprowadzono nas po całym terenie, sierocińcu i szkole które prowadzą, ale też salach gdzie np pozwolono nam obejrzeć z bliska ponad 300-letnie teksty, pokazano doslownie każdy zakamarek! super sprawa! na koniec mnich jeszcze zaproponował żebyśmy z nim poszli na smakołyk podobno bardzo przez nich lubiany - Laphing :) więc poszliśmy, też warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group