Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Współczuję, że ktoś jest związany takimi relacjami osobistymi, że musi zażyć wolności
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
piotrek19940806 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#22 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
becek napisał(a):
aaaa i zmień tytuł bo to nieprawda

W sensie co jest nieprawdą? Chodzi o to, że ludzie z reguły negatywnie na to patrzą? Wśród zapartych podróżników to faktycznie jest normalne i oni to dobrze rozumieją, jednak wśród takiego ogółu społeczeństwa to niestety jest w większości prawdą ;) Mogę jedynie dodać znak zapytania
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Ja znacznie bardziej współczuję, jeśli ktoś w 100% uzależniony od kogoś (osoba lub grupa osób) w podróży, ale może jestem dziwny. ;) Istnieje też takie coś jak introwertyzm.

oraz j/@becek - tytuł nie ma przełożenia na rzeczywistość.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:28 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Proponuję, żebyśmy przestali sobie wszyscy współczuć nawzajem :-)
Gdyby wszyscy byli tacy sami, świat byłby chyba trochę nudny.

PS. A tak w ogóle to bardzo żywy wątek nam się zrobił - zaledwie godzina i druga strona :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
NikodemFM napisał(a):
Solo to inaczej jedna osoba, a para to dwie, dlatego w parze raczej zaliczyłbym do grupy ;)


Aha. A to się nie znam. Podróżować zacząłem gdy już byliśmy razem i tak jakoś naturalnie zostało, że jeździmy razem. Dogadywanie się nigdy nie sprawiało nam najmniejszego kłopotu. Czasem błąkała się po głowie niewyraźna myśl "A może by samemu pojechać?" ale jak dotąd zawsze zdmuchiwana jest przez " ...ale po co skoro razem fajniej?"
Wracając bardziej do tematu: nigdy się nie spotkałem z negatywnymi wypowiedziami o jeżdżeniu solo, raczej z nutką podziwu (odwaga) ale... patrz wyżej.
Myślę, że ludzie bardziej znają wyjazdy grupowe są popularniejsze więc większość traktuje je jako bardziej "naturalne" stąd lekkie zdziwienie, że ktoś robi coś innego. I tyle. Żadnej afery ani negatywnego ocenienia bym w tym nie dostrzegał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:37 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
nigdy nie spotkałam się z takimi komentarzami :? tyle ludzi podróżuje obecnie samodzielnie że to żadna anomalia, ewentualnie wzbudza uznanie gdy to naprawdę daleka wyprawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Skoro mamy już wszystko wyjaśnione proponuję zmienić tytuł wątku na:
"Czemu samotnie podróżujący mają much w d... nosie i uważaja, że wszyscy powinni ich podziwiać i się nimi zachwycać a najmniejszą uwagę lub brak zachwytów biorą za krytykę i negatywne podejście?"
(Peace. Joke mode.)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 20 Lut 2019 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ninoczka napisał(a):
A jak chcę się socjalizować to siadam na murku i przyglądam się przechodniom ;)


I tak właśnie się poznaliśmy na przystanku autobusowym w Sv Naum nad Jeziorem Ochrydzkim w Macedonii :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 20 Lut 2019 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
przecież podróżowanie solo to najlepsze co może być :D wszystkie moje najlepsze wyjazdy były solo
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 20 Lut 2019 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
A zapytam przewrotnie... Każdy z nas tutaj jest "solo"... A jednak nie do końca... Ponieważ i tak tworzymy społeczność... Czasem na chwilę w danym wątku... A czasem na dłużej zbliżeni poglądami, odległością, spotkaniem, znajomością, otwartością...
Cieszmy się swoją własną drogą w życiu i przestańmy [tu wystawiamy co nam się żywcem podoba]] bo nam się wydaje, że nasz punkt widzenia jest jedyny i słuszny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Lut 2019 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
No właśnie, "czasem na chwilę w danym wątku" - tym wątkiem jest podróż ;) i z tego powodu ludzie się dziwią, że ktoś sam podróżuje, bo "powinno się z kimś". Do pracy / szkoły na co dzień jest się w społeczeństwie. Czasem ma się ochotę wyskoczyć gdzieś w podróż, bo jest się znudzony codziennymi dojazdami z punktu A do punktu B. Przedstawia się komuś swój plan podróży, co by chciał zwiedzić. Niestety kiedy pyta czy ktoś by chciał z nim jechać i daną rzecz zwiedzić to najczęściej słyszy odpowiedzi, że nie, albo, że za daleko itp... i ma z tego powodu zostać w domu? ;) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bo Ci, co się dziwią, że ktoś sam jeździ to prawdopodobnie tego nie spróbował i nie wie jak to jest ;) a jak ktoś jeździł sam to doskonale rozumie jak to jest i jak usłyszy od kogoś, że chce jechać gdzieś sam to na 99,9% zrozumie to i nie będzie stosował trochę "szyderczych" podziwów, bo podróżowanie to przyjemność i tu nie ma co podziwiać, że ktoś wsiądzie w samolot i poleci 3 godziny w jakieś miejsce.

Może i wystawiamy co nam się żywcem podoba, jednak większość osób temu się dziwi i uważa to za niemożliwe, stąd takie wystawianie się. Punkt widzenia tych osób jeżdżących solo jest taki, że to nie jest nic nadzwyczajnego, natomiast punkt widzenia niejeżdżących solo jest taki, że im by było samemu nudno i trudno by było im wytrzymać.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Lut 2019 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Nie wiem co już mnie bardziej wkurza:
1. Znowu godzieś lecisz?
2. Z kim lecisz, z P.? Sam? Jak to?
:roll:
no tak to
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 20 Lut 2019 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Tak, to "znowu" ewidentnie sugeruje zazdrość :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Lut 2019 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Ja podziwiam podróżujących samotnie. Nigdy bym się na to nie odważyła. Nie żeby ze strachu, tylko lubię mieć do kogoś na wyjeździe gębę otworzyć;-) Podróżowanie w dużej grupie też nie dla mnie. Każdy ma inny pomysł, a ty dla świętego spokoju poddajesz się większości. I może niektórym wyda się to głupie i nudne, ale najbardziej lubię podróżować z moim własnym mężem;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 20 Lut 2019 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Nigdy takie reakcje nie były dla mnie problem, jak ktoś się dziwi to raczej staram się przekonać, że to nie takie trudne i ta osoba sama by dała radę jakby chciała :) Zresztą wśród znajomych po mnóstwie moich amotnych wyjazdów i tak się wszyscy przyzwyczaili.
Dla mnie każdy rodzaj wyjazdu ma swoje zalety, czy to w dużej grupie czy solo i najlepiej je ze sobą przeplatać. Od kiedy się zazwuwiązkowałam większość moich wyjazdów jest w parze, ale raz na jakiś czas zdarzy mi się samotny wypad. Pisząc tego posta siedzę sama na lotnisku kiedy facet jest w domu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Lut 2019 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Jeżdżę średnio dwa, trzy razy w roku z małżonką, ewentualnie w grupie max. 4 osobowej, pozostałe wyjazdy samotnie.
I taki sposób podróżowania najbardziej lubię, albo z małżonką albo sam. Mam też zasadę, że nigdy w więcej niż 4 osoby nie podróżuję.
Nie wyobrażam sobie w podróży tabunu ludzi, ale wynika to z tego, że ja zawsze jest organizatorem wszystkiego i czuję się odpowiedzialny za wyjazd, począwszy od wybrania kierunku (w przypadku podróży z żoną po konsultacji oczywiście) po zakup biletów, rezerwację hoteli, plan podróży itd. Duża grupa ludzi to tylko kłopoty a podróż ma być przyjemnością a nie kłopotem, po co szukać problemów.
Nawet jak jedziemy razem z żoną to i tak są momenty, że każdy spędza czas tak jak lubi. Razem oczywiście zwiedzamy, jemy, ale ja jako zafiksowany piechur muszę dziennie machnąć te 20 km z buta a żona w tym czasie np. poddaje się zabiegom typu masaże, czyta książki itp. Każdy robi to co lubi.
Podróże samotne to świadomy wybór, po prostu lubię, z drugiej strony nie ma takiej opcji żeby jechała ze mną żona np. w Tien Szan czy do Norwegii i szlajała się z plecakiem dziennie te 20/30 km na piechotę, spała w namiocie i jadła zupki chińskie ;) To nie jest jej bajka a mi tego po prostu potrzeba jak tlenu. Dla mnie nie jest problemem wyskoczyć na weekend na Azory a dla żony to zbyt męczące, woli zostać w domu i nikt do nikogo nie ma pretensji.
Ot i cała filozofia.
W rodzinie i wśród znajomych nie budzi to teraz większego zdziwienia bo są już przyzwyczajeni, raczej podziw, ale nie za bardzo jest co podziwiać moim zdaniem. Po prostu kupuję bilet, pakuję plecak i jadę w świat.
Nie spotykam się z niezrozumieniem a tym bardziej negatywnym podejściem. Dla mnie to jakiś wydumany problem :roll:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 20 Lut 2019 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Jest jeszcze kwestia społeczności zrzeszonej w Couchsurfing. Nie mówię tu o Europie, bo jeśli nie jesteś atrakcyjną blondynką w wieku dwudziestu kilku lat, to w takiej Barcelonie, Rzymie czy Londynie pies z kulawą nogą na Ciebie nie spojrzy/nie odpisze nawet.
Natomiast poza Starym Kontynentem nie ma z reguły problemu ze znalezieniem "hosta", czyli masz "socjalizowanie" w wersji minimalnej lub maksymalnej (w zależności od tego ostatniego).
Gros moich podróży odbyłem samotnie i poza nielicznymi wyjątkami były to bardzo udane wyjazdy (z lub bez kontaktów via CS).
Kilka razy w duecie i to według mnie jest optymalne rozwiązanie, bo w dwie/trzy pary już mnie nikt nie przekona.
Co do pytań typu: znowu jedziesz? sam? etc., to raczej ludzie/znajomi pytają z ciekawości. Zdziwienie, niedowierzanie wynika raczej z niewiedzy, ignorancji, bo niestety te wszystkie [różne media] karmią statystycznego odbiorcę totalnym chłamem. Za szerzenie bredni powinni po prostu karać "Będzie wojna z .........?" Na końcu zawsze jest znak zapytania. Żadnych argumentów, jedynie spekulacje i opinie anonimowych "ekspertów" przytaczane przez tych "dziennikarzy".
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 20 Lut 2019 19:09, edytowano w sumie 1 raz
[...media...]
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 20 Lut 2019 09:54 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
podroze to sam,wakacje to z rodzina.

czesto zwiedzam sam ,jak mam zadzwonic do kupmla i powiedziec " lecimy na martynike,barbados" a on po spytaniu czy na 2 czy 3 tygodnie uslyszy odpowiedz" nie,na 4 dni"...po takiej akcji zamykaja mnie w zakladzie.
zawsze jezdze na skuterku i dodatkowa osoba to problem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 20 Lut 2019 10:07 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dopełnieniem każdego fajnego wyjazdu jest u mnie spozywanie dobrego alko i świetny...sex :mrgreen: Tak więc nawet gdybym podróżował solo to prawdopodobnie 3/4 czasu zajęłoby mi poszukiwanie odpowiedniej partnerki zainteresowanej podobnymi skojarzeniami. :P
Pokornie oczekuję na nadchodzącą fale krytyki :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 20 Lut 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@Kian W jakim zakładzie? Zamkniętym? 8-) Post tego Pana u góry litościwie przemilczę......
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group