Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 25 Paź 2021 22:06 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
już właśnie można też kartą, stąd mój post. sprawdzone 17 i 18.10.2021
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 25 Paź 2021 23:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
10 dni a taka rewolucja :D
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 09 Lis 2021 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Alibus z lotniska do Neapolu.
Bilety 5 EUR można kupić na lotnisku w automacie za gotówkę lub płacąc kartą, można u kierowcy płacąc gotówką lub kartą. Można w aplikacjach: Drop Ticket lub Moovit.
Możliwości jest wiele.

Ale gdy potem jeszcze się przesiadasz w metro, to można też pojechać taxi za 25 EUR. Przy 3 osobach to już się opłaca.


Są jakieś zniżki na bilety dla dzieci 12 i 13 lat ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 09 Lis 2021 13:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Nie ma. Dzieci do 6 roku życia za free. Powyżej pełna stawka.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#205 PostWysłany: 12 Lis 2021 00:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W wątku chyba nie widziałem, ale jeśli ktoś potrzebuje taniej niż Alibusem na Piazza Garibaldi, to z przystanku Maddalena Aeroporto civile jeździ linia 606.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 19 Lis 2021 16:12 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Pytanie dla bywalców, czy kupując na lotnisku bilet na Alibus do centrum mogę od razu kupić drugi powrotny,na powrót za kilka dni.Pytam,bo może one są sprzedawane na określony dzień. A może trzeba przy kupnie powiedzieć,że bilet na powrót za kilka dni? Przy okazji pytanie w jaki sposób bilet na Alibus kasuje się w metrze, ponieważ ważny jest przez 90 min od skasowania w autobusie? Będę wdzięczny za odpowiedź, uchroni mnie to od błędów ,które mogę popełnić.Lecę do Neapolu za kilkanaście dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 19 Lis 2021 16:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Bilet ma kod QR i "kasujesz" go przykładając do wyświetlacza w kasowniku.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 19 Lis 2021 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Czyli kupujemy tylko w jedną stronę.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 02 Gru 2021 11:56 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Odświeżę trochę temat taksówek.
Wybieram się z żoną i młodzieżą (razem 4 osoby) w lutym do Neapolu. Ryan ma słabe godziny bo przylot mamy w niedzielę po godz. 21.
Kwartera w zasadzie przy placu Garibaldi.
No i myślę, czy Alibus czy taksówka. Alibus za 4 osoby wyjdzie 20 EUR. A taksówka wychodzi (do Centrale Stazione - bo to chyba to samo) niby 18 EUR wg tego linka (niby 2017 rok, ale wciąż jest na oficjalnej stronie lotniska):
https://www.aeroportodinapoli.it/docume ... 5b55e75328
W tym cenniku jest napisane, że w cenie jest ujęta taryfa nocna i bagaż.
To by wyszło, że taksówka taniej niż bus.
Ale pytanie - czy w lutym w niedzielę około 22 bez problemu złapię na lotnisku taksówke pod terminalem i czy jak pokażę wydruk tego cennika, to mi koleś powie żebym spadał, czy naszą czwórkę z walizkami zawiezie za te 20 EUR (2 eur dałbym mu napiwku :D ) ?
No i drugie pytanie jak z powrotem, który będzie w czwartek?
Samolot o 9, czyli koło 7 trzeba być na lotnisku, czyli koło 6:30 trzeba by z Garibaldi ruszać. Stoją tam gdzieś tak wcześnie taksówki, czy trzeba by się umawiać jakoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 02 Gru 2021 13:05 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Właśnie wróciłem z NAP. Jeśli są przyloty to taksówki będą. Mnie nie interesowały, ale taksówkarze mieli kartki z napisem 6 EUR/person - to były takie busiki, więc to taksówki dzielone.
Co do powrotu to z Garibaldi masz Alibusa (spod dworca), możesz też jechać komunikacją miejską - 202 i 254 do Carlo III a potem 182, 606 lub 682 i wysiadasz na v.le Maddalena i 5 minutowy spacer (jak wyjdziesz 6:45 to zdążysz bez problemu)
O taxi jak się spytasz w hotelu to na pewno pomogą.
Generalnie we Włoszech wszystko podrożało...nawet bilety komunikacje miejskiej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 02 Gru 2021 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
W październiku czekając na Alibusa na placu Garibaldi kilku taksiarzy podchodziło do nas i mówiło, że cena taka sama jak Alibus i bardzo dużo osób odchodziło z kolejki do busa i korzystało z taxi, więc myślę, że nie powinno być problemu z ceną co najmniej taką samą jak Alibus.
Btw okolice dworca Garibaldi są naprawdę mało ciekawe na nocleg, ja bym na pewno kolejnym razem szukała innej lokalizacji choć fakt jest tam wygodnie pod kątem dojazdu z lotniska i metra.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#212 PostWysłany: 02 Gru 2021 13:17 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Garibaldi jest jeszcze fantastycznym miejscem jeśli planujesz wypady poza Neapol bez samochodu...Puzzuoli, Wybrzeże Amalfitańskie, Herculanum, itd..- pociągi na miejscu pod nosem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#213 PostWysłany: 02 Gru 2021 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@mkuldane@o2.pl
Taksówek jest dużo - część czeka jeszcze przed przystankiem Alibusa i ma stałą ceną 6 EUR za wspólny przejazd.
Ruch jest duży, więc odjeżdżają zaraz po zapełnieniu.
Kolejny postój jest w uliczce w prawo na rondzie - tam zapewne są z innej mafii taksówkowej, która nie może obstawiać poprzedniej miejscówki - ale nie patrzyłem jakie mają ceny.
Jako, że byliśmy bez bagaży, to szliśmy piechotą - do Garibaldi jakieś 50 minut nogami.

@olajaw @novart
Wiem, że jest osobny temat dotyczący bezpieczeństwa w Neapolu, ale nie demonizowałbym ani Neapolu, ani placu Garibaldiego.
Oczywiście kręci się mnóstwo ciemnoskórych, ale podczas dwukrotnego pobytu nie widziałem sytuacji konfliktowych/niebezpiecznych.
Szczerze mówiąc mniej komfortowo czułem się w Paryżu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 02 Gru 2021 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Taniej można jechać autobusem 182, który staje ok. 500m od lotniska, lub C68. Koło Garibaldi ma start także 606, ale jeździ tylko w środku dnia bo to autobus obsługujący szkoły. Koszt 1.10e. Jak chcemy jechać z przesiadką to trzeba mieć bilet za 1.60e

Ja 2 dni temu leciałem z rana z NAP, spałem w kapsule koło lotniska w obiekcie Bed&Boarding. Fajne doświadczenie. W promo 20e za nocleg. 3min od terminalu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#215 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
wracałem wczoraj wtorek 7.12. ,

Alibus - z Grimaldi trasa około 20 minut, bilety można kupić u kierowcy

nie spotkałem się z niebezpieczną sytuacją - pobyt 4 dni - masa ludzi imprezuje, tłumy wieczorami w starej części miasta

wizzair dopłaty do bagażu, około 30euro, kilka osób zapłaciło (uwaga na kobietę przy bramkach, koleś wpuszczał wszystkich)
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 08 Gru 2021 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Tomo14 napisał(a):
@olajaw @novart
Wiem, że jest osobny temat dotyczący bezpieczeństwa w Neapolu, ale nie demonizowałbym ani Neapolu, ani placu Garibaldiego.
Oczywiście kręci się mnóstwo ciemnoskórych, ale podczas dwukrotnego pobytu nie widziałem sytuacji konfliktowych/niebezpiecznych.
Szczerze mówiąc mniej komfortowo czułem się w Paryżu.


Ale ja nie demonizowałam samego Neapolu, to naprawdę świetne miasto i z chęcią tam wrócę :) Po prostu stwierdziłam, że plac Garibaldiego to nie jest najlepsze miejsce na nocleg i ja niestety jednego wieczoru byłam tam świadkiem jakiejś awantury i bójki, dodatkowo wchodząc do klatki w budynku, gdzie znajdował się hotel nie czuliśmy się zbyt pewnie. Poza lekkim strachem nic się nie zadziało złego, jednak tak jak mówię - kolejnym razem wybrałabym nocleg w innej części miasta i tyle. Poza placem Garibaldiego było wszystko ok, a szwendaliśmy się sporo na piechotę w późnych godzinach wieczornych :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 28 Sty 2022 19:54 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 34
Rozważam iść na piechotę z lotniska w okolice Piazza Garibaldi. Da się stamtąd iść bezpiecznie w sensie, że można pójść głównie chodnikami, a nie jakimś poboczem przy drodze szybkiego ruchu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:44 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
Da się bardzo bezpiecznie.
Na niektórych odcinkach chodnika brak, jednak trasa nie prowadzi wzdłuż żadnych dróg szybkiego ruchu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:46 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Jak najbardziej da się. Ten post jest ciągle aktualny: viewtopic.php?p=952465#p952465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 21 Lut 2022 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 63
Mam samolot z Neapolu do Krakowa o godz. 7:00. Może ktoś doradzić, jak najpewniej dojechać z centrum, żeby być na lotnisku koło godz. 5:00? Z góry dziękuję za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group