Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Cze 2017 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tramwaje nadal nie jeżdżą i nie wiadomo kiedy zaczną. Żadna z linii, ani 1, ani 2, ani 4. Na stronie cały czas wiszą ich "rozkłady" z małym dopiskiem na dole "SOSPESA DAL 1° LUGLIO 2016". Więc po co w ogóle w takim przypadku publikować rozkład. Podobnie nie jeździ do odwołania (czyli do św. Nigdy) linia metra 6, ani funikolar "Centrale".
Główna linia metra 1 kursuje co 12 minut więc w szczycie ciężko jest zmieścić się nawet na peronie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#82 PostWysłany: 02 Cze 2017 09:11 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No właśnie. Ale myślałem, że oni te tramwaje zwinęli i już. A tu czytam w necie, że teoretycznie to oni je chcą mocno rozbudować, podobnie jak 6, która obecnie nie cieszyła się zainteresowaniem, ale wróci po przedłużeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 03 Lip 2017 18:04 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 50
Cześć ! Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak dojechać z lotniska do Licoli ( hotel Happy Days ) ? Z tego co czytałem kolejka podmiejska odchodzi w tamtym kierunku z Montesanto , tylko jak się tam w miare łatwo i szybko dostać ? A może na lotnisku szukać wiekszej taksówki ( będziemy w sześć osób + 4 duże walizki ) i jechać bezpośrednio do hotelu za 30-40 euro ?
Może wiecie z jaką częstotliwością kursują te podmiejskie , bo i tak będziemy parę razy przemieszczali się do i z Neapolu ?

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 17 Lip 2017 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Pytanie do osób, które próbowały podobnej sztuczki : Czy jeżeli mój samolot ląduje zgodnie z rozkładem o godzinie 08:50, jest szansa, że zdążę na pociąg odjeżdżający z centralnego o godzinie 10:30 ? Realne czy raczej szukać czegoś w późniejszej porze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 17 Lip 2017 21:07 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Tydzień temu przerabiałem tę trasę w odwrotną stronę.

https://www.google.pl/maps/dir/40.87756 ... m0!1m0!3e2

Zrobiłem ją spacerkiem w dwie godziny z hakiem, wliczając w to przerwę na zakupy w Coopie, dwie przerwy w knajpkach i idąc pod górę. Jeżeli Twój samolot wyląduje o czasie to zdążysz. Tylko mapkę wydrukuj i zobacz co i jak na street view.
Góra
 Profil Relacje PM off
Relaxa lubi ten post.
Relaxa uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 12 Sie 2017 21:06 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 50
Czołem ! Neapol , Licola , Pompeje i Sorrento odwiedzone , jakby ktoś miał jakieś pytania dotyczące komunikacji miejskiej to podpowiem . Z lotniska do Licoli transfer dużą taksówka ( max 9 osób ) kosztował 40 euro . Z Licoli do Neapolu kolejką do Montesanto 2.20 euro bilet , z Montesanto metrem na Piazza Garibaldi bilet 1.30 euro z tego co pamiętam , dalej jeżeli na lotnisko to Alibus 4 euro albo taksówka , jeżeli w stronę Pompejów to przesiadka na Circumvesuvianę - koszt biletu 2.60 euro . Z Pompejów do Sorrento bilet 2 euro albo 2.20 . Cała trasa z dużymi walizkami .

Pozdro

Uwaga na kieszonkowców !!! Grasują w autobusach , kolejce podmiejskiej , w okolicach dworca głównego !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:36 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Relaxa napisał(a):
Pytanie do osób, które próbowały podobnej sztuczki : Czy jeżeli mój samolot ląduje zgodnie z rozkładem o godzinie 08:50, jest szansa, że zdążę na pociąg odjeżdżający z centralnego o godzinie 10:30 ? Realne czy raczej szukać czegoś w późniejszej porze ?

Dla Ciebie pewnie za późno, ale dla innych - nawet pieszo zdążysz. Do stacji jest może 45 minut spaceru.
Góra
 Profil Relacje PM off
Relaxa uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 13 Wrz 2017 23:03 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 4
Czy ktoś jechał może wcześnie rano z okolic piazza Garibaldi na lotnisko? Koleżanka ma samolot ok. 6. Chce być na lotnisku o godzinie 4. Ostatni Alibus jest o 23:45, a pierwszy o 5:45. Czy stawka taxi jest dużo wyższa o tej godzinie w Neapolu? Lotnisko jest niestety zamykane od 23:30 do 3:30.
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 19 Wrz 2017 15:22 

Rejestracja: 19 Wrz 2017
Posty: 1
Witam,
Chciałam zapytać, czy na lotnisku można zakupić kartę UnicoCampania? Albo czy da sie ją kupić gdzieś przez internet?
Znalazłam jedynie informacje o karcie ArteCard, która nie do końca mnie interesuje... Czy UnicoCampania na cały region obowiązuje również na przejazdy Alibusem na lotnisko? Czy z tą kartą dostanę się do Positano?
Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź, kogoś kto już tam był
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 19 Wrz 2017 15:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
@kinga13

neapol-komunikacja,1407,111419
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 21 Wrz 2017 12:35 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 21
Loty: 9
Kilometry: 10 731
Świeżo po powrocie mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o transport taxi z lotniska to około 20 Euro do centrum, ale też nasza godzina przylotu nie pozwoliła nam wybrać nic innego poza taksówką więc może coś można jeszcze ugrać. Jeżeli chodzi o drogę na lotnisko to postanowiliśmy pokonać ją pieszo z google maps w ręku i powiem tak - jeżeli ktoś ma lekką walizkę/plecak i nie jest gorąco to można iść. Nie wiem czy to kwestia obranej przeze nas drogi czy nie, ale na plecach miałem małą Amazonkę bo w dużej części było stromo pod górkę, tak czy inaczej droga do pokonania na spokojnie w około 40 minut, a okolica, którą się idzie to typowy Neapol i Włochy - nie za czysto, samochody zaparkowane wszędzie, ale w ciągu dnia na pewno bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 29 Paź 2017 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Informacja dla chcących kupić kartę Artecard - można ją kupić na lotnisku w punkcie sprzedaży, ale od niedawna nie obejmuje ona przejazdu ALIBUS-em czyli ekspresowym busem z lotniska do centrum - koszt 4 euro.... Cóż, przed wyjazdem naczytałem się o tej karcie i okazuje się, że nawet na stronie wydawcy nie ma aktualizacji.... Jednak zakup karty jest opłacalny - działa na pociągi, metro, funicolare oraz na wejścia do muzeów (w zależności od wyboru rodzaju karty).
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 29 Paź 2017 21:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
To zależy. Ja po muzeach z reguły nie chodzę, ale fakt, że wejście do Pompejów to już by coś było. Natomiast gdy byłem pierwszym razem, odpuściłem sobie, bo nijak nie miałem zaufania do ich dzikiej komunikacji. I w sumie racja; to że udało się złapać autobus EAV na Wezuwiusza to był szczęśliwy zbieg okoliczności.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 05 Lis 2017 11:06 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
witam

przejrzałam cały wątek, i dalej nie wiem, ile kosztuje bilet na allibusa dla dzieci 3 i 8 lat, przy dwójce dorosłych?

dziękuje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Lis 2017 11:38 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1028
platynowy
Krzysiekgd napisał(a):
Informacja dla chcących kupić kartę Artecard - można ją kupić na lotnisku w punkcie sprzedaży, ale od niedawna nie obejmuje ona przejazdu ALIBUS-em czyli ekspresowym busem z lotniska do centrum - koszt 4 euro....

Aktualnie koszt Alibusa to 5 euro. Bilety zakupione wcześniej za 4 euro zachowują ważność, nie trzeba dopłacać różnicy.

Info ze strony ANM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Lis 2017 11:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ze strony: http://www.napoliunplugged.com/naples-unicocampania-fares
Bilet kosztuje 3EUR jeśli został wcześniej zakupiony w kiosku lub 4EUR jak w autobusie. Dzieci do 6 lat jadą bezpłatnie jeśli nie zajmują osobnego miejsca i siedzą u rodziców na kolanach.
A z tej strony: http://unicocampania.it/index.php?lang=en&center=inside&colonna=turisti&action=alibus bilet kosztuje 5EUR
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 05 Lis 2017 11:52, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja posta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 05 Lis 2017 11:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Tak to było, jak jeszcze byłem młody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 05 Lis 2017 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
2 tyg. temu kosztował 4 euro -- zarówno ten kupowany w autobusie na lotnisku, jak i w kiosku na Garibaldi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 05 Lis 2017 12:55 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 18
Jechałam z lotniska w Neapolu Alibusem 28.10.2017. Bilet kupowany w kiosku na lotnisku, jak i w autobusie kosztuje 5 EURO. W internecie to ja różne starocie widziałam na włoskich stronach przewoźników. Na bilecie jest nadrukowana już nowa cena. Niestety wyrzuciłam już bilety i nie mogę pokazać dyskutantom niedowiarkom. Dlatego też na lotnisko poszliśmy na piechotę wg trasy pokazanej już na tym forum, która jest ok, bo zarówno maps me, jak i google pokazują trasę przez płot lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 05 Lis 2017 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
No ja mam bilety z ceną 4 euro, ale skoro jechałaś 5 dni po mnie i było już 5 euro to znaczy, że rzutem na taśmie załapałam się na starą cenę, brawo ja :D

E: W sumie szkoda, że się zmieniło, bo właśnie zobaczyłam, że jeden jest nieskasowany :lol:
Załącznik:
DSC_3626.jpg
DSC_3626.jpg [ 154.28 KiB | Obejrzany 1220 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group