Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2014 17:08 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
Chciałbym wypożyczyć samochód na lotnisku w Neapolu, sprawdzając różne multiwyszukiwarki najtaniej znalazłem Locauto, Firefly z ubezpieczeniem na 3 dni za ~250zł. Można bez problemu brać czy lepiej poszukać jakiś innych firm? Ogólnie warto brać samochód dla Wezuwiusza, Pompei, centrum Neapolu, w opcji Sorrento czy lepiej komunikacją miejską? Dzięki za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Sty 2014 21:20 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
makakpl napisał(a):
Chciałbym wypożyczyć samochód na lotnisku w Neapolu, sprawdzając różne multiwyszukiwarki najtaniej znalazłem Locauto, Firefly z ubezpieczeniem na 3 dni za ~250zł. Można bez problemu brać czy lepiej poszukać jakiś innych firm? Ogólnie warto brać samochód dla Wezuwiusza, Pompei, centrum Neapolu, w opcji Sorrento czy lepiej komunikacją miejską? Dzięki za wskazówki.

Wg mnie wszystko (oprócz Wezuwiusza, koszt z Herculanum to 10EUR) załatwisz koleją Circumvesuviana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2014 13:20 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
@Jajacekk kojarzysz może jaka to była wypożyczalnia? Znalazłem jeszcze przez Cardelmar inną ofertę Firefly tj. Peugeot 107 z zaznaczonym AC bez udziału własnego (także na szkło i opony) za 216,92 zł. Myślę, że przy dwóch osobach (sam Wezuwiusz 20e) opłaca się wziąć jednak samochód, dodatkowo tańszy nocleg poza centrum. Jednak biorąc skrajne opinie o Firefly muszę się poważnie zastanowić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2014 16:26 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
kisio napisał(a):
makakpl napisał(a):
Chciałbym wypożyczyć samochód na lotnisku w Neapolu, sprawdzając różne multiwyszukiwarki najtaniej znalazłem Locauto, Firefly z ubezpieczeniem na 3 dni za ~250zł. Można bez problemu brać czy lepiej poszukać jakiś innych firm? Ogólnie warto brać samochód dla Wezuwiusza, Pompei, centrum Neapolu, w opcji Sorrento czy lepiej komunikacją miejską? Dzięki za wskazówki.

Wg mnie wszystko (oprócz Wezuwiusza, koszt z Herculanum to 10EUR) załatwisz koleją Circumvesuviana.


Pisałem do locautorent.it w sprawie wypożyczenia auta i odpisano mi ze koszty są takie:

It is rental's price+ €13+ vat+ €8+vat.
Regards,
Lucia

tzn.
koszt wypozyczenia auta +
+ €13+ vat (opłata znosi blokadę środków na karcie kredytowej pobieranej jako zabezpieczenie) Partial excess elimination (Zero Excess Package) / stawka za 1 dzień
(Dear customer, if you add Zero Excess Package in your reservation it reduces the deposit asked for guarantee.)
+ €8+vat (opłata znosi odpowiedzialność za zbite lusterka, przebite opony itd) Super Zero Excess Package / stawka za 1 dzień
(nie mozna brać tylko Super Zero Excess Package, ten pakiet działa jedynie gdy masz wykupione Zero Excess Package)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
makakpl napisał(a):
@Jajacekk kojarzysz może jaka to była wypożyczalnia? Znalazłem jeszcze przez Cardelmar inną ofertę Firefly tj. Peugeot 107 z zaznaczonym AC bez udziału własnego (także na szkło i opony) za 216,92 zł. Myślę, że przy dwóch osobach (sam Wezuwiusz 20e) opłaca się wziąć jednak samochód, dodatkowo tańszy nocleg poza centrum. Jednak biorąc skrajne opinie o Firefly muszę się poważnie zastanowić ;)



Nie mam teraz pewności, ale to był Avis. Natomiast jestem pewien, że samochód to peugeot 208
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
wtak napisał(a):
Ja dorzucę propozycję najtańszego dojazdu z lotniska pod Muzeum Archeo (1,3 e/os)
Mianowicie autobus 182. Przystanek jakieś 300-400 m od terminalu (najpierw iść prosto w kierunku miasta, a potem skręcić w 1 prawo i do końca tej przecznicy. Poza szczytem dojazd w ok. 20 min !!! W szczycie dłużej ;)
Polecam.


Czy to jest ta uliczka gdzie znajdują się wypożyczalnie samochodów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2014 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
jajacekk napisał(a):
wtak napisał(a):
Ja dorzucę propozycję najtańszego dojazdu z lotniska pod Muzeum Archeo (1,3 e/os)
Mianowicie autobus 182. Przystanek jakieś 300-400 m od terminalu (najpierw iść prosto w kierunku miasta, a potem skręcić w 1 prawo i do końca tej przecznicy. Poza szczytem dojazd w ok. 20 min !!! W szczycie dłużej ;)
Polecam.


Czy to jest ta uliczka gdzie znajdują się wypożyczalnie samochodów?

Tego nie wiem. od tej ulicy jest wejście do lotniczej jednostki woj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2014 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Witam.
Jutro wylatuje do Neapolu - 4-8.11. Mam w związku z tym kilka pytań i niejasności, których nie rozwiała nawet lektura tego tematu ;)

1. Korzystając z 3T Unicocampania i Eavbus na Wezuwiusza rozumiem, że nie dojadę w miejsce gdzie na piechotę powiedzmy w 1-1,5h dojdę na szczyt? Trzeba korzystać z jakiegoś busa?
2. Zastanawiam się ew. nad wypożyczeniem auta i w jeden dzień objechaniem Wezuwiusza i kawałka wybrzeża. Da radę to zrobić aby trochę zobaczyć czy lepiej rozbić to na 2 dni z tym, że wtedy dojazd na wulkan komunikacją miejską a wybrzeże samochodem w jeden dzień czy wybrzeże też da radę objechać bez auta?
3. Jaki trasę/najlepsze miejsca wybrzeża proponujecie zobaczyć przeznaczając jeden dzień?
3. W czołówce atrakcji na tripadvisorze są tunele/katakumby. Który najbardziej warty zobaczenia? Bourbon Tunnel? Catacombe di San Gennaro? Sotterranea?
4. Pomijając wszędzie polecane pizzerie czyli daMichele i diMatteo etc jakieś ciekawe miejsca typu kawiarnie/knajpy z tarasem na dachu, jakimś fajnym widokiem, wystrojem?


z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lut 2015 18:40 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja tylko odnośnie wypożyczania samochodu.

Nie wiem jak dobrym kierowcą jesteś i nie chce oceniać nie znając Ciebie, ale po pierwsze kierowcy w mieście jeżdżą masakrycznie, a trasa po wybrzeżu Amalfi jest pełna zakrętów i bardzo wąska.

Ja osobiście jednak wolałbym korzystać z komunikacji miejskiej, bo choć codziennie do pracy jeżdżę górską drogą to jednak w Amalfi trzeba często przed zakrętem zatrąbić, żeby samochody z przeciwka (i autobusy) wiedziały, że nadjeżdżasz, a to by mnie przerastało ;)

Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcać czy coś. Jeśli wiesz jaki jest włoski styl jazdy i oglądałaś trasę na google street view, a mimo to chcesz jechać samochodem to spoko. Jeśli jednak nie wiesz do końca co Cię tam czeka, to bym się zastanowił nad byciem kierowcą tam.

A i jak chcesz to mam jakieś tam mapki Neapolu i wybrzeża Amalfi, wystarczy wydrukować i posklejać, podaj maila to podeślę.

Jeszcze jedno, wpadnij na pizzę do tej restauracji:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... pania.html

Jadłem tam najlepszą pizzę w moim życiu i gorąco polecam, jest to zaraz naprzeciwko jakiegoś kościoła, nie pamiętam teraz pod czyim wezwaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2015 19:54 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
martusb napisał(a):
a ten miejski bus jeździ w miarę często z lotniska? Będziemy ok 19 i nie wiem czy jest sens czekania i szukania dla tych 2-3euro w zasadzie.

czy na lotnisku można bez problemu dostać/kupić mapę regionu/Neapolu? późno się zdecydowaliśmy i niestety nie ma takich rarytasów w standardowych księgarniach :shock:

istnieje jakakolwiek szansa żeby zapłacić za auto kartą debetową lub gotówką? gdzie będzie najwięcej wypożyczalni w centrum?

na Wezuwisza zdecydujemy się lub nie na miejscu, ciężko nam to ocenić stąd, ale dzięki za informacje.

czy do tunelu Bourbonów wchodzi się indywidualnie czy grupą i czy nie ma problemu z wejściem (ilość osób)? Ewentualnie jaka jest cena?


wejscia są co godzine i bylismy z grupa j.angielski 12 eu wejscie my placilismy 10 eu bo spoznilismy sie 15 min

Samochodu na 99% nie da sie pozyczyc na karte debetowa , u nas brali 1100 eu zabezpieczenia na karcie kredytowej . Sadze ,że na miescie cena wypozyczenia bedzie ok 50 eu min za 1 dzien bez rezerwacji internetowej ( pełne ubezpieczenie bez udzialu własnego ) Jazde da sie ogarnac ale trzeba poruszac sie poza szczytem . Proponuje wyjazd o 6-7 rano na Wezuwiusz. I powrót przed 15. Najlepiej wybrac sobote lub niedziele . Wiekszosc hoteli ma mapki , bralismy tez z informacji turystyczny są na kazdym kroku . Ale podstawa to Osmand .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Lis 2015 12:26 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Czy ktoś może wypożyczał samochód na lotnisku w Neapolu? Czy zostawianie samochodu w mieście jest bezpieczne? Wiele słyszałem o kradzieżach samochodów tam i jestem ciekaw czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sty 2017 23:38 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 8
Bilety na Napoli kupiłem bez problemu na rogu via Firenze i via Torino, 5 minut od dworca na piazza Garibaldi, trzeba mieć dowód lub paszport. Na Curva A po 10 euro. Uwaga długie wejście na stadion, dojazd i wyjazd w porządnych korkach. Parking przy samym stadionie 10 euro. Fotka ołtarzyka Maradony w lokalu Moreno - obok piazzetta Nilo, możliwa wyłącznie po zamówieniu czegokolwiek np. kawy.
Na Wezuwiusz wybrałem dojazd wynajętym autem (przez stronkę: wynajemsamochodu24), parking gratis, tylko wstęp 10 euro, można płacić kartą. Na noc polecam parking 10, Via Santa Maria Catena Fontanelle - 80136 Napoli tel. 081 5449115 za jedyne 5 euro w dzielnicy Materdei. Znalezienie miejsca przy ulicy mega ciężkie. Blisko parkingu piękny cmentarz Fontanelle - wstęp bezpłatny. Wybrałem się też na bajeczne wybrzeże Amalfi, super widokowa, choć kręta i stosunkowo wąska droga po półwyspie Sorento. Przewaga auta nad autobusem, stajesz w zatoczkach i fotografujesz kiedy chcesz. Poruszanie się po Neapolu - gigantyczny labirynt wąskich uliczek, dla nieznających miasta, wymaga posiadania GPSa - dobrego. Autem faktycznie ciekawe doświadczenie - przepisy raczej nikogo nie interesują. Metro jeździ, ale z częstotliwością pozostająca wiele do życzenia.
Stoisko z owocami morza znajdziecie na rogu Via Pignasecca i Pasquale Scura, dla mnie bez rewelacji. Pizza w Pizzeria Da Michele bardzo dobra, w styczniowy piątek około 16 - spoko z miejscami. Za dwie pizze marinara + margherita z wodą i wliczonym koperto 12 euro - uwaga płatne tylko gotówką. W Pizzerii Starita drożej i gorzej smakowo, akceptują karty. Niedaleko piazza Dante pizzeria przy Via Port'Alba 18. Niezła pizza można płacić kartą. Pizza na wynos oczywiście wychodzi taniej. Kawiarnia Gambrinus znajduje się na via Chiaia od strony piazza Plebiscito, polecam kawę nocciola oraz ciekawy wystrój lokalu. Z lotniska na piazza Dante autobus nr 182, jeździ 2-3 razy na godzinę. Przystanek kilkaset metrów od terminalu na Commendante Umberto Maddalena (idąc od lotniska po dalszej stronie ulicy). Bilet trzeba kupić w kiosku - na lotnisku, w autobusie nie sprzedają. Wzgórze z zamkiem San Elmo i położona obok dzielnica Vomero to już inny, elegantszy Neapol. Wjazd np. kolejką szynową funicolre (wjazd z Montesanto widokowy), z Cimarosa tunelem lub metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Mar 2017 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Czy samochody na lotnisku w Neapolu zawsze są takie drogie (ponad 50e/doba)? Może macie jakieś tańsze, polecane wypożyczalnie w mieście?
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Mar 2017 21:21 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Tydzien temu 30eur za 3 dni w Locauto bez ubezpieczenia (Argus via Skyscanner). Im cieplej tym drozej (podejrzewam)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Mar 2017 21:26 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Kto by pozyczyl taniej skoro wszystkie jakie widzialem na miescie byly poobijane.

Wysłane z mojego Cirrus 5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Mar 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
@‌OSK‌ Podejrzewam, że to przez święta, potrzebuje na 15-17.04. Póki co najtaniej na easyterra 80e/2doby. Szukam dalej :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lut 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Czy na lotnisku w Neapolu da radę coś wypożyczyć jakieś auto na debetówkę . Mam taką z mbanku , wypukła, bez napisu "debit" , środki są na koncie . Testował ostatnio ktoś coś takiego w jakiejś wypożyczalni ?
Góra
 Profil Relacje PM off
qerten lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Lut 2018 01:39 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Część udało Ci się znaleźć wypożyczalnie która wypożyczy auto z karta debetowa? Ja wypożyczyłem w Rzymie z autoclick i jestem bardzo zadowolony niestety nie ma ich w Neapolu. Może ktoś polecić jakąś wypożyczalnie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2018 19:13 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Rozwiązaniem problemu drogiego wynajmu w Neapolu okazuje się hotwire.com. Oferta bez wskazania wypożyczalni w okresie świąt ponad 200 dolarów tańsza niż w wypożyczalni za 5 dni.. Losuje Hertz-a. Niestety dalej pozostaje kwestia ubezpieczenia, która wynosi 34 euro za dobę za pełne zwolnienie, ale tu już można kombinować z rocznymi ubezpieczeniami zewnętrznymi wiec koniec końców jakoś można przeżyć cenę wynajmu gdzie w innych miejscach była absurdalna. Nie ma też co czekać, że może ceny drastycznie spadną. w Moim okresie ceny tylko rosły, a teraz dodatkowo zaczyna być brak aut w wybranym terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Mar 2018 13:40 

Rejestracja: 29 Mar 2018
Posty: 2
logis napisał(a):
Czy na lotnisku w Neapolu da radę coś wypożyczyć jakieś auto na debetówkę . Mam taką z mbanku , wypukła, bez napisu "debit" , środki są na koncie . Testował ostatnio ktoś coś takiego w jakiejś wypożyczalni ?


Witam, ponawiam pytanie kolegi powyżej. Niedługo wybieram się do Neapolu i zastanawiam się, czy wypukła "visa" z ING przejdzie. Jak jeszcze kiedyś wypożyczałem auto we Włoszech, to nigdy nie miałem kredytowej tylko zwykłe debetowe (nawet nie wypukłe) i zawsze trzeba było dopłacić jakieś dodatkowe ubezpieczenie, spore bo spore, ale dało się auto wypożyczyć. Czy teraz jest jakoś inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: miki_fly oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group